Akseki Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Akseki Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Akseki Akdeniz Bölgesinin batı tarafına düşen bir bölgesidir. Alanya'dan sonra Antalya'nın eski ilçesidir. Toros Dağları ile çevrili bir ilçedir. Akseki dağ köyleri ile doğa koşullarının öncelikli olduğu bir alandır.

El sanatları ve ticaret gelişmiştir. İlçedeki doğal güzellikler ve temiz hava sayesinde de turizm faktörü dikkat çekicidir. Akseki Kardelen çiçeği meşhur noktadır.

Antalya Akseki Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Akseki başlı başına keşfedilmesi gereken bir yerdir. Eğer Antalya Akseki'ye otobüs bileti alındıysa; işte turistik açısı çok fazla bilinmeyen ama dopdolu olan bir yere doğru yolculuk başlamış demektir.

Kartallı ve Düdencik Mağarası özel yerlerindendir. Düdencik derin mağara özelliği taşımaktadır. Dipsiz Göl görülesi enfes bir yerdir. Ve Kardelen şenliklerinin yapıldığı çimi Yaylası mutlaka görülmelidir.

Antalya Akseki'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Tarihi eski evler
  • Doğal güzellikleri, temiz hava
  • Kardelen çiçeği
  • Mağaraları, yaylaları
  • Turizme dair etkinlikler

Antalya Akseki Gezilecek Yerler

Akseki de turizm açısından tarihi evler ve dağlardaki kardelen çiçeği görülesi yerler açısından önceliklidir. özellikle kardelen çiçeğini görmeye gelen sayısızca yabancı turist vardır. Buralar sıcak havalarda yayla havası özelliği olduğundan sıkça tercih edilir.

Yaylaları, mağaraları hepsi görülmeye değerdir. Kartallı Mağara, Düdencik mağarası, Göktepe Yaylası- Dipsiz Göl ziyaret edilmesi gereken bölgelerdir. Yani bir Akseki bileti sayesinde bütün bu güzellikler doyasıya yaşanır.

Antalya Akseki de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Akseki yemekleri, Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinin bir karışımı olan mutfağa sahiptir. Darı, ekşi tarhana, mantar böreği ve demir tatlısı meşhurdur.

Akseki yöresinde dokumacılık ve el sanatları ön plandadır. özellikle kilim dokumacılığı önemlidir. Zira kazanç kaynağıdır. Akseki'den hediye olarak kilim ya da tahta kaşık alınıp hediye edilebilir özelliktedir. Aynı zamanda Akseki'de son zamanlarda gelişme gösteren arıcılık sebebi ile balı meşhurdur.

Akseki Otogarları

bus
ba-favicon-white