Çalkaya Otobüs Bileti

Çalkaya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Antalya'ya bağlı olan Aksu ilçesi noktasında yer alan çalkaya bucağı 14 km uzaklığında bulunan kıyı şeridi ile Toros Dağları'nın sırtlarındadır. Mavi ve yemyeşil arazileri ile güney kesiminde kalan yer Akdeniz iklimine sahipliğinin yanında Akdeniz Bölgesi'nin sade, şirin sınırlarını oluşturmaktadır.

Karayollarının hattında bulunan noktaları ile verimlilik sunan bölge otobüslerle ulaşım imkanına sahiptir. Yaz aylarının en hareketli ilçelerinin sınırlarında bulunmakla birlikte ekonomi çerçevesinde tarım ve turizm egemenliği görülmektedir.

çalkaya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çalkaya bucağı ender görülen ve sakinlik sunan yapısı ile tarihi kalıntıları berberinde doğa güzellikleriyle ilgi çekicidir. Tatil yörelerinin sınırsız görselleri ile seyahat planlarının ilk duraklarından olan ilçenin tarihi mimarileri ve tabiat esintileri hayli etkileyici olgular taşımaktadır.

Otobüs firmaları ile Antalya merkezi alanından bilet; alımlarıyla gidilen çalkaya'da bulunmaz ve ilginç değerlerle keyifli tatil geçirilmektedir. Bölgenin aynası olan etkinlik sunumları epey coşkulu geçmekle birlikte görsel düzenlemeleri de dinleti olağanları ile renk vermektedir.

çalkaya'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Doğal tarihi eserleri sihirli biçimlere bürünmektedir.
  • Müstesna tabiat aynasının şekilleri ender manzaraları ile baş döndürücüdür.
  • özel mimarileri ve mekanları apayrı dengede seyelan sunmaktadır.
  • Bitki örtüsünün değişik ve harikulade renk yansımaları mucizevi etkileri olmaktadır.
  • Sarp dağlarının duru denizleri ile bağlı olduğu ilin ve ilçenin eşsiz incilerindendir.

çalkaya Gezilecek Yerler

Antalya'nın küçük ve her olguya uygun yerlerinden olan çalkaya tarihi kalıntıları ile bitki örtüsünün cazibeli biçimlerini estetik bir şekilde yansıtmaktadır. Bölgede bulunan çalkaya cami, yer altı eski kent görselleri, gökçek deniz kıyıları, antika albenisi sunan parlak yerleşkeleri, çalkaya anıtlığı otobüs bileti alımları ile gezilebilmekte ve güz manzaralarının çevresinde güzel geziler yapılmaktadır. Ayrıca belde sahillerinin yanı sıra mesire alanlarının da alımlı etkileri olmaktadır.

çalkaya'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Eşsiz yemek incilerinden olan Antalya mutfağının nadide lezzetleri Aksu-çalkaya'da yapılmakta olup, laba dolması ve Toros salatasını mutlaka denemelisiniz. Bununla birlikte Antalya piyazı, Gökçesu pilavı, Arap kadayıfından da tatmalısınız.1.934

Çalkaya Otogarları

Çalkaya Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white