Çandarlı Otobüs Bileti

Çandarlı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çandarlı İzmir Dikili'nin güneyinde yer alan bir tatil beldesidir. Doğal güzellikleri, denizi ve tarihi değerleri ile geçmişten günümüze harika izler taşımaktadır. Tarihi açıdan M.ö 4000' li yıllara dayanmaktadır. çandarlı rüzgârı ile meşhur olduğundan rüzgâr sörfü açısından uygun bir bölgedir.

Diğer yandan çandarlı Körfezi de dalış meraklıları için birebirdir. çandarlı'ya çok yakın olan Dikili de yazlık kaçamak açısından harika bir bölgedir. Dikili'nin denizi, kumu bir farklıdır. Dikili çandarlı tarım sektörünün gelişmiş olması sebebi ile ekonomik kazançlarını bu şekilde elde eder.

çandarlı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

İzmir Dikili çandarlı için alınan bir otobüs bileti sonrası bilinmesi gereken ilk nokta harika doğal güzellikleri, denizi, kumu fevkalade bir bölgeye gidildiğidir. çandarlı Kalesi Dikilinin önemli zenginliğidir. Burası bir liman kenti olduğundan gerek denize girme gerek sportif aktivitelerin rahatlıkla yapılabildiği bölge olduğundan geçirilen zaman diliminde harikalar yaratılır. Dikili'deki Karaçam ve Alaçam ormanları özellik taşır. Kaplıcaları da son derece özeldir.

çandarlı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • çandarlı kalesi
  • Atatürk botanik bahçesi
  • Doğal ve antik güzellikler
  • Balık ve zeytinyağlı yemekleri
  • Deniz ve kum, mavi bayrak ödüllü plaja sahiptir.

çandarlı Gezilecek Yerler

çandarlı'nın olmazsa olmaz görülmesi gereken yeri çandarlı Kalesi'dir. çandarlı'nın sembolüdür. Pitane Antik Kenti çandarlı da görülmesi gereken yerler arasındadır. Dikili'de Atatürk Botanik Bahçesi, kaplıcalar kesinlikle görülmesi gereken yerlerdir. Doğal ve antik güzellikler açısından ilçe turizm açısından gelişim kaydetmiştir. Nebiler Köyü'nde şelale görülmeye değerdir. Bademli Ilıcası, Kalem Adası özellikleri olan bölgelerdir.

çandarlı Ne Yenir? Neleri Meşhur?

çandarlı yemekleri denildiği zaman akla balık ve zeytinyağlı yemekler gelir. özellikle zeytinyağlı patlıcanlı çığırtma sofraların vazgeçilmezidir. Dikili bölgesinin kalamarı zengindir. Sadece bu kalamar tadılmak için bile bir bilet almaya değerdir. Ege mutfağının sağlıklı zeytinyağlı lezzetlerinin nerdeyse hemen hepsi tadılmaya değerdir. çandarlı'nın Bademli köyünde mutlaka koruk şerbeti tadılmalıdır.

Çandarlı Otogarları

Çandarlı Otogarı
* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Çandarlı Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white