Çandır Otobüs Bileti

Çandır Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çandır Yozgat'ın 14 ilçesinden biridir. Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre ilçe en eski kökene ve tarihe sahip olduğu belirtilmiştir.

Tarihi ile ilgili çok ayrıntılı bilgilere ulaşılmasa da Hititlere kadar giden bir tarihe sahip olduğu söylenmektedir.

Ayrıca ilçede yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen sonuçlara göre Bizanslıların ve Dulkadiroğlularının ilçeyi yerleşim yeri olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.

çandır Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yozgat'ın ilçelerinden birisi olan çandır, il merkezine uzaklığı 119 km ‘dir. İlçeye Yozgat otobüs bileti alıp, Yozgat il merkezine, İl merkezinden kalkan dolmuşlar ile kısa zamanda ilçeye ulaşabilirsiniz.

çandır ilçesi 1948 yılında Bucak 1991 ilçe vasfına kavuşmuştur.

çandır'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Köklü bir tarihe sahiptir
  • Dulkadiroğulların, Bizanslılar ve Hititler gibi pek çok uygarlığa yerleşim yeri olmuştur.
  • Gezip görülecek pek çok tarihi yerler ve değerlere sahiptir.
  • çandır tam anlamıyla İç Anadolu bölgesinin kültür özelliklerinin göstermektedir
  • Ulaşımı kolay bir ilçedir

çandır Gezilecek Yerler

çandır gezinize adını aldığı ve İl merkezinde olan çandır Kümbetinden başlayabilirsiniz. çandır Kümbeti, Şah Sultan Hatun Türbesi olarak adlandırılmaktadır. Daha sonra çandır merkez camii Eski minaresine uğrayabilirsiniz.

çandır Kümbeti Mezarlığı ve iğdeli köyü okulu ilçenin bir diğer gezilecek yerlerdir. Bu yerlerin hepsi tarihi yapılardır. Vaktiniz varsa, Höyükle Tepe Höyüğü, Alışık Tepe Timülüsleri ve Beştepe Tümülüsleri gibi arkeolojik alanları da gezebilirsiniz.

çandır'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

çandır gezinizi bölgenin yöresel yemekleri ile şenlendirebilirsiniz. Yozgat mutfağına ait olan tüm yöresel lezzetleri ilçesinde tadabilirsiniz. Bulama çorbası, arabaşı, testi kebabı, Yozgat böreği, incir uyutması, mayalı bazlama, altüst böreği, çiğdem pilavı, çapçup mantı, düğürcük çorbası, sakala sarkan çorbası, parmak çörek, madımak yemeği gibi yöresel yemekleri tatmadan gezinizi bitirip, bilet satın almayınız.

Çandır Otogarları

* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Çandır Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white