Çatalpınar Otobüs Bileti

Çatalpınar Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çatalpınar Ordu'ya bağlı bir ilçedir. ülkemizin Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. 1900 yıllarda çatak ismi ile bilinen bölgenin geçim kaynağı tarım, hayvancılıktır. Bölgede çok yetiştirilen ürün ise fındıktır.

Daha önceleri mısır yetiştiriciliği yoğun olsa da, bir dönem sonra fındık yetiştiriciliği yapılmaya başlanmıştır. İlçede gezip görebileceğiniz birbirinden önemli tarihi yapı ve değerler bulunmaktadır.

çatalpınar Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ordu şehir merkeze 57 km mesafede yer alan çatalpınar'a otobüs bileti aldıktan sonra aklınızda bulundurmanız gereken önemli detaylar vardır. Bunlardan birincisi ilçeye nasıl ulaşacağınızdır. Buraya ulaşım Ordu otogarı üzerinden sağlanmaktadır. çatalpınar göller köyü sınırları içerisinde çevreye hâkim olan kayalıklar üzerine kurulmuş bir yerdir.

Sur kalıntıları sarnıç ve yerleşim izlerine sahip olan bu bölgede, Akkaya Antik yerleşmesi, Killik kilisesi, Bolaman Vadisi ve Elmalı köyü şifalı suyu gibi önemli unsurlar bölgenin önemli değerleridir. Gezinizde bu değerleri ziyaret ederek güzel bir gün geçirebilirsiniz.

çatalpınar'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Fındık yemek ve satın almak için ziyaret edilebilir.
  2. Akkaya Antik Yerleşkesi görmek ve keşfetmek için ziyaret edilebilir.
  3. Elmalı köyü şifalı sularından faydalanmak için ziyaret edilebilir.
  4. önemli tarihi yapı ve doğal güzellikleri için ziyaret edilebilir.
  5. Zengin mutfağını tanımak ve tanıtmak için ziyaret edilebilir.

çatalpınar Gezilecek Yerler

çatalpınar'ın kuruluş tarihi hakkında kesin bilgilere bulunamamışsa da bazı kaynaklarda bölgenin 19. yüzyılın başlarında kurulduğu geçiyor. Yıllardır yerleşim birimi olarak kullanılan bölgede çok sayıda görülmeye değer tarihi yapı ve doğal güzellikler vardır.

Burada görebileceğiniz yerlerin başında: Akkaya kalesi, Garaj camii, Killik kayası, Elmalı köyü şifalı suyu, Akkaya Antik yerleşkesi ve Bolaman vadisi gelir.

çatalpınar'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Fındık yetiştiriciliği ile ön planda olan çatalpınar'a bilet alarak bölgenin tarihini keşfetmek ve tarihi yapılarını incelemek için kısa bir gezi düzenleyebilirsiniz. Ancak gezinizde ilçenin mutfağına da girip yöresel lezzetlerine bakmayı ihmal etmeyin.

Hamsi köftesi, karalahana çorbası, pancar döşemesi hoşgıran kavurması fasulye turşusu ve kabak çorbası gibi lezzetler ilçeye özgü yöresel lezzetlerdir Bu lezzetleri tatmadan çatalpınar'dan sakın ayrılmayın.

Çatalpınar Otogarları

Çatalpınar Otogarı
* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Çatalpınar Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white