Çavuşin Otobüs Bileti

Çavuşin Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı bir köydür. çavuşin'de ilk yerleşim çok eski tarihlere dayanmaktadır. Hıristiyanlar Roma'nın baskısından kaçarak civarda bulunan peribacalarının içine oyuklar açarak yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Bölgede bu yüzden sıklıkla karşılaşabileceğiniz kiliseler mevcuttur.

Dinlerini bu oyma taşların içinde yaşayan Hıristiyanlar günümüzde oldukça rağbet gören yerleri yapmışlardır. Nevşehir'de ünlü olan Kızılvadi'ye oldukça yakındır. Nevşehir'in sahip olduğu karasal iklim görülmektedir.

Kurak toprak ve yazın çok sıcak olması halkı turizmin yanı sıra hayvancılık yapmaya zorlamıştır. Kapadokya'nın ünlü yerlerinden olan Göreme'ye de uzaklık mesafesi 2 km'dir. Kısa mesafeler arasında gezmek için otobüs bileti almak yerine bölgede yapılan atv ve safari turları oldukça popülerdir.

çavuşin Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

İlk önce çavuşin'e bilet aldıktan sonra bilmeniz gerekenler çevrede oldukça popüler olan peribacalarına gidiyor olmanızdır. Yakınında bulunan Avanos ve Göreme'de taş evlerden yapılan oteller mevcuttur. çavuşin köy olduğundan buraya diğer ilçelerden atv turlarıyla gelebilirsiniz.

çavuşin'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • çavuşin'de çok göreceğiniz şey ilk olarak büyük mantara benzeyen peribacalarıdır.
  • Köye diğer ilçelerden kahvaltısı ünlü olduğu için kahvaltı yapmaya gelenler vardır.
  • Kapadokya'nın eski kilisesi olarak bilinen çavuşin kilisesi vardır.
  • çavuşin çömlekçilik yönünden de meşhur olduğundan çömlekçi dükkanları da ziyaret edilmelidir.
  • Tarihi kalıntıların da bulunduğu tepeye mutlaka çıkmak gerekir.

çavuşin Gezilecek Yerler

Kızılvadi'yi gördükten sonra çavuşin'e geçip peribacalarını görebilirsiniz. ünlü yerlerinden biri olan çavuşin Kilisesi mutlaka görülmelidir. Bilet ücreti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca belirlenmiş olup 8 TL'dir. çavuşin'deki tepeye mutlaka çıkmak gerekir. Balon turlarına katılırsanız da çavuşin'i tepeden görebilirsiniz. çavuşin seramik mağazaları da oldukça ünlüdür.

çavuşin'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Bölge kahvaltısıyla meşhur olduğundan Kapadokya'ya gelenlerin gözdesidir. Seramik mağazaları da kahvaltısı kadar meşhurdur.Otobüs bileti alınmadan önce mutlaka çavuşin'e nasıl gidileceği araştırılmalıdır.

Çavuşin Otogarları

bus
ba-favicon-white