Çavuşlu Otobüs Bileti

Çavuşlu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çavuşlu belediyesi, Giresun'un Görele ilçesine bağlıdır. çavuşlu Karadeniz'e kıyısı olan bir kasabadır. Yörenin nüfusu yaz kış değişkenlik göstermektedir. Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında nüfus artmakta, kış aylarına gelindiğinde ise azalmaktadır. Arazi yapısı engebelidir.

Bölgenin iklimi ise tipik Karadeniz iklimidir. İklime bağlı olarak da çayır, mera ve ormanlık alan bir hayli fazladır. Ormanlık alanın fazla olması, kasabanın deniz kenarında konumlanması gibi sebeplerden dolayı bölgede nem oranı yüksektir.

En çok yağış Ekim ve Kasım aylarında görülmektedir. Bu bölgede en çok fındık, mısır, buğday, patates, fiğ, baklagiller, karalahana, domates, fasulye yetişmektedir. Yaylaları meşhur olan kasaba yeşil ile mavinin birleştiği yerde bulunur.

çavuşlu'ya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çavuşlu için otobüs bileti alacaksanız ve yaylalarını gezme niyetiniz varsa mutlaka yaz aylarını tercih etmelisiniz. Kasabaya gelmek için bilet alanların birçoğu kalacak yer konusunda tereddüt etse de çavuşlu'da konaklamak için birçok imkan bulunmaktadır.

çavuşlu'yu Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. çavuşlu kasabası mavi ve yeşilin birleşip, bütünleştiği harika bir kasabadır.
  2. çavuşlu bölgesinin fındığı meşhurdur. Bu yöreye gelerek Türkiye'nin hatta dünyanın en iyi fındıklarından satın alabilirsiniz.
  3. Muhteşem bir güzelliğe sahip ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz yaylalarını ziyaret etmek için gelebilirsiniz.
  4. Bölgede bulunan kale ve manastır gibi yapıları gezmek, görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Giresun, çavuşlu yöresinin ahşap evleri meşhurdur. Bu evleri görmek, içinde konaklamak için ziyaret edebilirsiniz.

çavuşlu'da Gezilecek Yerler

çavuşlu köyüne geldiğinizde mutlaka muhteşem bir manzaraya sahip olan çavuşlu sahilini geziniz. Roma ve Osmanlı dönemine ait kalıntıları görmek için gezintiye çıkabilirsiniz. Aynı zamanda yaylalarını, eski evlerini gezebilirsiniz.

çavuşlu'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

çavuşlu kasabasına geldiğinizde karalahana çorbası, karalahana sarması, mısır ekmeği, hamsi ile yapılan yemekler, mendek çorbası yiyebilirsiniz. çavuşlu kasabasının sahili meşhurdur.

 

Çavuşlu Otogarları

bus
ba-favicon-white