Gökçeada Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Gökçeada Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

ülkemizde yer almakta olan büyük ada özelliğini taşıyan Gökçeada tarihi ile ün salmış çanakkale iline bağlı bir ilçe olarak bilinmektedir.

Coğrafi anlamda yer alan ülke sınırlarının batı ucunda bulunması bu ilçeye güneşin son battığı yer olma özelliğini katmıştır.

Şehir gürültüsünden uzak, oldukça sessiz ve sakin bir adadır. Diğer adaların çoğuna göre adını sıklıkla duyuran, oldukça popüler, şıklığı ve zarafeti ile göz doldururken aynı zamanda sessizliği ile de rahatlatan bir yapıya sahiptir. 

Gökçeada Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ulaşım ağının genellikle bağlı bulunduğu çanakkale ili üzerinden karayolu ile yapılması alınacak olan Gökçeda otobüs bileti de beraberinde getirmektedir.

Yolculuk başladığı andan itibaren Gökçeada hakkında merak edilenler arasında yer alan tarihi, doğal güzellikleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. 

Gökçeada 'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Buram buram tarih kokan, geçmişimin büyük hatıralarının yer aldığı  bu ilçeyi ziyaret etmek için bir çok neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında;

  • Turizm, Organik tarım, organik hayvancılık, gibi hem ziyaret hem de ticaret anlamında oldukça zengin bir yöre oluşu,
  • Günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan organik ürünlerin üretiminin izlenmesi,
  • Tertemiz sahil şeridi, konaklama alanları, kötü hava koşullarında bile ulaşımın hiç zorlanmadan sağlanabilmesi
  • Ticari faaliyetli yatırımlar yapılmasına elverişli bir ada olması,
  • Gezilecek tarihi alanların oldukça fazla sayıda olması, gibi nedenler yer almaktadır.

Gökçeada'da Gezilecek Yerler

Gökçeada bileti ile kolaylıkla ulaşım olanağı sağlanmakta olan Gökçeada'da ilk akla gelen hiç kuşkusuz ki tarihi ile bilinen çanakkale iline bağlı olduğu ve bu nedenle tarihi bir mirasa sahip olduğu gelmektedir.

Bu nedenle gezilecek yerleri oldukça fazladır. Bilinen yerleri arasında Kaleköy olarak adlandırılan içinde hem deniz turizmi alanında sahilleri hem de tarihi anlamda eski çamaşırhaneler, Rum köyleri ve kiliselerinin bulunduğu yöre görülmeye değerdir.

Ayrıca içerisinde şifalı çamurlu su olduğu rivayet edilen kuş cenneti de görülmeye değerdir. Tuz gölü, Marmaros şelalesi, Peynir kayalıkları da gezilecek diğer yerler arasında yer almaktadır.

Gökçeada'da  Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Gökçeada'nın meşhur yemekleri arasında avcılık alanları ile ünlü olmasının da etkisi ile kuzu ve oğlakların kekik kokulu eti yer almaktadır.

Yanında içecek olarak sunulmakta olan ada ya özgü şaraplar ise bir efsane niteliğindedir.

Gökçeada Otogarları

* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Gökçeada Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white