Güveli Otobüs Bileti

Güveli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Güveli Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı bir mahalledir. Demirci ilçesine 32 km olan bu mahalle, Manisa il merkezine 170 km mesafede bulunmaktadır. Mahallenin adının nereden geldiği ve ne zaman kurulduğu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmasa da çok eski bir yerleşim yeri olduğu çevresindeki tarihi yer ve kalıntılardan anlaşılmaktadır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Güveli mahallesinde Akdeniz iklimi hakimdir.

Güveli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Güveli mahallesinebilet aldığınızda tarihten beri yerleşim yeri olarak kurulan bu mahalle de farklı kültürlerin izlerini görme fırsatı bulabileceksiniz. Manisa ili sınırları içinde olması sebebi ile Osmanlı Devleti'nde askeri yönden yükseliş durumu görmüş bir yerleşim birimidir.

Güveli mahallesi ve çevresinde tarihi değerleri görebileceğiniz gibi doğal güzelliklere de şahit olacaksınız. Doğal güzelliklerle dolu bu mahallede gezinizi ölümsüzleştirmek adına yanınıza fotoğraf makinesi almayı unutmayın.

Güveli'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Güveli orman ve makilerle kaplı, olabildiğince yeşilliklerle dolu bölgeye yakın mesafede konumludur
  2. Orman ve bitki çeşitliliklerini bol olduğu alanlarda doğa yürüyüşüne çıkabilir ve aileniz ya da sevdikleriniz ile piknik yapabilirsiniz.
  3. Mahalle olabildiğince güzel manzaralara ev sahipliği yapıyor. Yeşilin her tonunu görmeniz mümkündür
  4. Burada tarihten günümüze kadar yaşayan uygarlıklardan kalan tarihi mirasları inceleme ve görme fırsatı bulabilirsiniz.
  5. Tarihi temalı bir gezi istiyorsanız, Güveli mahallesinde yer alan tarihi görebilir ve tarihe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

Güveli Gezilecek Yerler

Güveli mahallesine otobüs bileti aldıktan sonra vakit kaybetmeden yolculuğa çıkabilirsiniz. çünkü orada sizi bekleyen doğal güzellikler ve tarihi miraslar bulunuyor. Güveli gezinizde: Kral Kalesi ve Sarayı'nı, Saittai- Sidas Antik Kentini, yine Sidas Antik kentinde yer alan kuyuları ve mağaraları, Açık Hava Tiyatrosu, Aya-Ane çeşmesi gibi birçok mekan ve değerleri ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Güveli'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Güveli mahallesine gittiğinizde belki de hayatınızda tatmadığınız lezzetleri tatma imkanınız olacaktır. Oldukça zengin bol çeşitli lezzetlere sahip olan mahallede mideniz bayram edecek. Odun köftesi, bohça kebabı, kulak çorba, pideli paça, şekerli pide, sura ve daha nice lezzetleri ile kendinize güzel bir ziyafet çekebilirsiniz.

Güveli Otogarları

bus
ba-favicon-white