Hadım Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Hadım Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Konya'nın 31 ilçesinden birisi olan Hadim, Konya kent merkezine 128 km uzaklıkta bulunmakta olup, Akdeniz bölgesinde yer alır. İlçe coğrafi konum olarak, Akdeniz bölgesi sınırlarındadır.

Ancak Akdeniz ikliminin özelliklerini taşımamaktadır. İlçe Akdeniz ve Karasal iklimi geçiş özelliğine sahiptir. Konya'nın güneyinde bulunan Hadim, yeşilliklerle kaplı doğal güzelliklere sahip ilçelerden biridir.

Hadim Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Hadim'e otobüs bileti aldıktan sonra ilçe hakkında araştırma yapmanız gezinizin rahat geçmesi açısından önem taşımaktadır. İlçede gezebileceğiniz gezi noktalarını, yapacağınız aktiviteler, ilçeye ait yerel yemekleri nerede yiyebileceğiniz hakkında bilgi sahibi olmanız ilçeyi daha önce gezip görmüş gibi olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında bilet aldığınız noktada otobüs sefer, saat ve yer bilgilerini de sormayı ihmal etmeyin.

Hadim'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Hadim Hazretlerini anma haftası etkinliklerine katılmak için gidebilirsiniz.
  2. Doğal güzelliklerini doyasıya yaşamak için gidebilirsiniz.
  3. Yer köprü şelalesinde huzur dolu dakikalar geçirmek için gidebilirsiniz.
  4. Yer köprü şifalı sularından yararlanmak için gidebilirsiniz
  5. Hatçana böreğini tadına bakmak için gidebilirsiniz.

Hadim Gezilecek Yerler

Bilet alarak yeşilin her halini barındıran Hadim ilçesinde gezebileceğiniz tarihi miras olmasa da doğal güzelliklerinde güzel bir tatil geçirebilişiniz. İlçede Göksu şelalesini ziyaret gezebilirsiniz. İlçe merkezine 29 km mesafede olan bu şelale Bademli köyünde bulunuyor. Tam bir doğa harikası bir güzelliğe sahip olan Göksu Şelalesi, yeşilliklerle kaplı bir alan içerisinde basamak şeklinde oluşan muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Yaklaşık 20 metre yüksekliği olan bu şelale bölgeye muazzam bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca bu şelalenin sularının cilt rahatsızlıklarına da şifalı olduğu söylenmektedir. Göksu şelalesinin muhteşem görüntüsüne karşı oturup, huzur dolu saatler yaşayabilir ve o anınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekinebilirsiniz.

Hadim'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Hadim ilçesinde Konya mutfağına dair her şeyi yiyebilirsiniz. İlçede Tarhun çorbası, et kabağı dolması, bulgurlu domates kurusu, Ermenek dolması, lor tatlısı, ekmek sulaması ve çöpleme Konya ve hadim mutfağını en çok bilinen ve yenilen yöresel yemekleridir.

Hadım Otogarları

Hadım Otogarı
bus
ba-favicon-white