Ödemiş Otobüs Bileti

Ödemiş Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

ödemişTürkiye'nin 3 önemli büyük şehirlerinden birisi olan İzmir'in önemli ilçelerinden biridir. Komşu ilçelere göre daha fazla nüfusa sahip olan ilçe, İzmir şehir merkezinin 112 km uzağına konumlanmıştır. Ege bölgesinin diğer yerleri gibi çok eski bir tarihe sahip olan ödemiş'in tarihinin Kalkolitik devrine uzandığı söylenmektedir. Daha sonralarında ilçe; Lidya, Hitit, Pers, Bergama Bizans, Türk beylikleri ve Osmanlı devleti gibi çok sayıdaki devletlerin toprakları arasına girmiştir.

ödemiş Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

ödemiş ilçesine ulaşım gayet rahat ve kolay geçmektedir. Ancak ilçeye otobüs biletialırken seyahat edeceğiniz otobüs firmasının seyahat fırsatlarını takip etmeniz gerekir. Eğer daha önce hiç yolculuk yapmadığınız bir seyahat firmasından biletalmayı düşünüyorsanız, varsa firmanın internet sitesinden kullanıcı yorumlarını inceleyerek firma ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

ödemiş'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

1.Tarihi evleri, müzeleri, yöresel lezzetleri ve binbir doğal güzellikleri ile dopdolu bir ilçedir.

2.İlçeye bağlı ilçelerde tarihi kalıntıları kovalamak yörelere ait yöresel lezzetlerin tadına bakmak ziyaret edebilirsiniz.

3 İlçe hem doğal güzellikleri, hem doğası hem de içinde barındırdığı belde ve köylerin eşsiz doğal güzelliği ile iç içe olmak için ilçeyi ziyaret edebilirsiniz

4.Rahat konaklayabilmeniz için çok sayıda butik otel, apart otel ve yıldızlı oteller aralıksız hizmet vermektedir.

5.Yeşilin her tonunu barındıran ormanları, tertemiz mis gibi doğası tarihi kasaba ve evleri ile her mevsim ziyaret edilebilecek özel bir bölgedir

ödemiş Gezilecek Yerler

İzmir il merkezinin 112 km uzağında olan ödemiş ilçesi doğal güzelliklere ve tarihi eserlere sahiptir. Günden güne gelişmekte olan ödemiş ilçesinde gezinize müzelerden başlayabilirsiniz. Bu bağlam dasizlere ödemiş Müzesi, Bedia Akartürk Müzesi, ödem İbrahim Hakkı Ayvaz kent Müzesi, ödemiş Yıldız kent Müzesi ve Arşivi ile ödemiş tarihi Arasta çarşısını gezebilirsiniz.

Yaz mevsimlerinde turizmin yoğun olduğu ilçede; Elmabağ Gölcük, Bozdağ, Başova, Horzum, çamyayla Ayvacık yaylaları da mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Eğer ilçeye kış aylarında gidecekseniz Bozdağ kayak merkezini tercih ederek, kış sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ödemiş'te Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Bedia Akartürk Müzesi ile ünlü olan İzmir ödemiş; tarihi evleri, köftesi, deri tulum peyniri ile meşhurdur.Köfte kebap seven biriyseniz, ödemiş köftesi ve kebabının tadına da mutlaka bakmanız gerekir.

Ödemiş Otogarları

Ödemiş Otogarı

Ödemiş Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white