Yahşihan Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Yahşihan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yahşihan ilçesi, Kırıkkale iline bağlıdır. Yaylaları ile meşhurdur. Yüksekliği 1200 metreyi aşan yaylaları bulunmaktadır. Bitki örtüsü ise steptir. İklimi ise karasal özellik göstermektedir. Bitki örtüsü, yetişen ürünler ve ekonomi büyük ölçüde iklime göre şekil almaktadır.

İlçede bulunan bitki örtülerinin çoğunluğu tozcul ve kurakçıl bir özellik gösterir. Topraklarında aynı zamanda çok farklı, birbirinden ayrı özellikle sahip olan çiçekler yetişmektedir. Tarım ve hayvancılık ön planda yer almaktadır. Koyun, keçi, sığır en çok yetiştirilen hayvanlar arasında yer alır. Süt ve süt ürünleri üretimi yaygındır.

Yahşihan'a Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yahşihan ilçesi denizden uzak bir mesafede yer aldığı için denizyolu ile ulaşımı bulunmamaktadır. Ulaşmak için sadece karayollarını kullanabilirsiniz. Bunun içinde ya istediğiniz firmadan otobüs bileti alabilir ya da kendi şahsi arabanızla ilçeye ulaşabilirsiniz.Bilet alırken daha rahat ve sorunsuz gezip, ziyaret edebilmek için bahar veya yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Yahşihan'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Yahşihan ilçesinde yapılan ve geleneksel hale gelen festivallere ve etkinliklere katılmak için ziyaret edebilirsiniz.
  2. İlçede bulunan silah müzesini gezip, görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  3. Uluslararası kültür şölenine katılmak için ziyaret edebilirsiniz.
  4. İlçenin el emeği, göz nuru dokuma kilimleri meşhurdur. Kilimlerin nasıl dokunduğunu görmek veya satın almak için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Yahşihan ilçesinde yapılan dokuma heybelerden almak için gelebilirsiniz.

Yahşihan'da Gezilecek Yerler

İlçe topraklarından pek çok medeniyet geçtiği için tarihi bir dokuya ve özelliğe sahiptir. İlçe toprakları üzerinde medeniyet kalıntıları bulunmaktadır. Bahçeler Höyüğü bunlar arasından en çok bilinendir. Aynı zamanda Yahşihan'da bulunan çelik köprüyü, sit alanını gezmek içinde gelebilirsiniz.

Yahşihan'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Yöreye ve ilçeye özel olan un tarhanasını, yoğurt tarhanasını, ekmek aşı, sızgıt, madımak, pelte gibi yöresel yemekleri yiyebilirsiniz. İlçenin özellikle tarihi değeri olan höyükleri, köprüleri meşhurdur.

Yahşihan Otogarları

bus
ba-favicon-white