Yeşilova Otobüs Bileti

Yeşilova Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yeşilova ülkemizin Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ilinin ilçelerinden biridir. 1936 yılında ilçe statüsün kazanan Yeşilova ilçesi konumu itibari ile önemlidir. Göller yöresi olarak da isimlendirilen bölgede, Orta Akdeniz'in orta kesiminde yer almaktadır. İlçe 36 köy ve 8 mahalleden oluşmaktadır.

Yeşilova ilçesi tarihi açıdan incelendiğinde 1093 yılından sonra Türklere geçtiği görülmektedir. İlçenin 1093 yılından önce Bizans hakimiyetinde olduğu bilinmektedir.

Yeşilova Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Burdur Yeşilova ilçesine ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. İlçe bağlı olduğu Burdur il merkezinin 60 km uzağında bulunmaktadır. Bu da il merkezinden ilçeye kolay bir şekilde ulaşılabileceğinin önemli bir göstergesidir.

İlçeye ulaşım Burdur il merkezine giden şehirlerarası taşımacılığına otobüs bileti alarak sağlanmaktadır. ünlü gölünün yapılaşmaya başlaması ve çevresine yollar yapılması itibari ile Yeşilova ilçesine ulaşım daha da kolay hale gelmiştir.

Yeşilova Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • ülkemizin diğer bölgeleri gibi tarihte birçok uygarlığın hakimiyeti girmiştir.
  • Her yıl düzenli aralılarla etkinlik ve festivaller düzenlenmektedir.
  • Göl ile ünlü olması sayesinde her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır
  • Konumu itibari ile doğal özellikleri bakımından oldukça zengindir.
  • Göl gezisinin ve çadır turizminin aktif olduğu yerleşim birimidir.

Yeşilova Gezilecek Yerler

M.ö 5000 yıllarında bu yana pek çok millete ev sahipliği yapan ilçede ne yazık ki gezip görülecek tarihi mekan ve eserler bulunmamaktadır. İlçe Salda gölü il ünlüdür ve bu göl turistik açıdan önemli ziyaretçi kitlesine sahiptir. Yeşilova gezinizde bu göl çevresinde kamp kararak güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Böylece hem doğa ile iç içe olabilir hem de maddi açıdan avantajlı tatil yapabilirsiniz. İlçede gezebileceğiniz bir diğer yer ise Yarışlı gölüdür. Bu göl göçmen kuşların uğrak noktalarından biridir. Gölün üzerine konumlanmış pembe flamingolar göle apayrı güzellik katmaktadır.

Flamingo cenneti olarak tabir edilen Yarışlı gölünü ziyaret etmek ve kuşların şovlarını seyretmek için Yeşilova'yabiletalabilirsiniz.

Yeşilova'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Yeşilova ilçesi gölleri ile meşhur bir yerleşim birimidir. Ayrıca ilçede damağınızı şenlendirecek pek çok lezzetler bulabileceksiniz. Kebap sevenlerin mutlaka ilçenin testi kabanının ve saç kebabının tadına bakması gerekir.

özel günlerde ya da özel misafirler için et suyunda yapılan pirinç çorbası ile soğanlı etim yemeği, et böreği, saç böreği ve katmer gibi lezzetleri mutlaka tatmalısınız.

Yeşilova Otogarları

bus
ba-favicon-white