Adana Merkez Otogarı
Adana Merkez Otogarı 1993 yılında hizmete geçmiştir. Toplamda 200 adet işyeri ve 31 tane yazıhane bulunmaktadır. 122,250 metrekarelik bir alana kurulmuştur bu kadar büyük bir alana kurulmasının sebebi ise ilerde ihtiyaç halinde büyütülebilmesi rahat olması içindir. Otogarda birçok yerel otobüs firması bulunmaktadır. Otogar Seyhan ilçesinin Fevzipaşa Mahallesinde yer alıyor.

Adana Merkez Otogarı

Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Blv., 01190 Seyhan/Adana

Merkeze Uzaklık: 6 KM

Otogar Galerisi

Şehir Merkezinden Adana Merkez Otogarına Nasıl Ulaşırım?

Şehir merkezinden Adana Merkez Otogara dolmuş vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Merkezden otobüslerle de Adana Otogarına ulaşabilirsiniz. Adana otogarından Yüreğir Otogarına da otobüs bulunmaktadır. Bunların dışında havaalanına giden otobüslerde vardır.

Adana Otogarında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Dana Otogarına erken geldiyseniz ve otobüsünüzün kalkmasına daha varsa yapabileceklerinizin ilk sırasında oradaki kebapçılardan birinde Adana Kebap yiyebilirsiniz. Hatta kebap yiyeceğiniz yeri ararken karşınıza 5 dakikada Adana yazılı afişler çıkabilir. Şaşırabilirsiniz ama gerçekten bu mekanlarda 5 dakikada Adana Kebabınız hazır oluyor. Kebabınızı yediniz veya Canınız yemek istemedi sizler içinse çay içebileceğiniz birçok mekan var Adana Otogarında. Aynı zamanda otogardaki hediyelik içinde birçok dükkan bulunmaktadır. Buradan sevdiklerinize Adana hatıraları götürebilirsiniz.

Adana Merkez Otogarında Neler Var?

1993 yılında faaliyete geçen otogarda toplam 31 yazıhane ve 200 tanede ofis bulunmaktadır. Otogar tek katlı olmaktadır. Adana Merkez Otogarı yapıldığı günden bu yana pek mimari değişikliğe uğramamıştır. Adana Otogarında genelde kebapçı ve dönercilerle karşılaşırsınız. Konum olarak bir geçiş noktası olduğu için çok yoğun olan otogarda çay içebileceğiniz yerlerde var. Adana Otogarında emanetlerinizi kabul ettikleri takdirde otobüs biletinizi aldığınız firmaya bırakabilirsiniz. Aynı zamanda araç kiralayabileceğiniz firmalarda bulunmaktadır.

Adana Merkez Otogarı Nerede?

Adana Merkez Otogarı İçinde Bulunan Otobüs Firmaları