Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)
Geçiş noktası ve askeri bölge olarak çok önemli bir konumda olan Burdur 2013 yılına kadar otogarına önem vermemiş eski bir otogar kullanıyordu fakat 2013 yılında yeni otogara geçe Burdur yeni otogarında konfora ve modernliğe önem vermiştir. Yapılan yeni terminal iki katlıdır.

Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)

Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Burdur/Burdur Merkez/Burdur

Merkeze Uzaklık: 5 KM

Otogar Galerisi

Şehir Merkezinden Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline Nasıl Ulaşırım?

Burdur Merkezden Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşım oldukça kolaydır. Merkezde Özgür Mahallesinde bulunan otogara minibüs ve otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz gibi bilet aldığınız firmanın servisleri ilede gelebilirsiniz.

Terminalden şehrin her yerine toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Eğer kendi otomobiliniz ile gelecekseniz Burdur’un ana noktalarından birisi olan Çevre Yolu Bulvarı üzerinden gelebilirsiniz.

Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinde beklerken otobüsünüz geç kalkacaksa veya siz erken geldiyseniz ilk başta Burdur’a özel hatıra ürünlerinin satıldığı dükkana bakabilirsiniz.

Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde bir kesişim görevi gören Burdur üç bölgenin de yöresel motiflerini içinde bulundurur. Bu yüzden bu dükkana mutlaka uğramanız gerekir diyebiliriz.

Bunun dışında yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Bu restoranlardan Burdur’un yöresel tatlarını da tadabilirsiniz.

Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Neler Var?

Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yenilenmesiyle beraber şehrin ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede yapılmıştır.

Terminalde 20 adet firma yazıhaneleri 20 adette işyeri olarak kullanılabilecek dükkanlar mevcuttur. Lüks yapısı sayesinde yatırımcılarında dikkatini ekmiş daha terminal inşaat halindeyken bu dükkanlar kiraya verilmiştir.

Aynı zamanda içerisinde Burdur yöresine ait ürünleri de bulabileceğiniz dükkanlarda mevcuttur.

 

Burdur Otogarı (Otobüs Terminali) Nerede?

Burdur Otogarı (Otobüs Terminali) İçinde Bulunan Otobüs Firmaları