1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bogota Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
17°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
17°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
16°C
Para Birimi
Kolombiya Pesosu (COP)
Zaman Dilimi
GMT -5
Bogota Şehri En İyileri
  • Ferahlatıcı Hava
  • Plaza de Bolivar
  • Bandaje

En Ucuz Bogota Varışlı Uçak Seferleri

28 Tem 2019
Madrid - Bogota
Deutsche Lufthansa
26 Tem 2019
20 Tem 2019
İstanbul - Bogota
Air Canada
16 Tem 2019
Ankara - Bogota
Türk Hava Yolları
30 Tem 2019
Adana - Bogota
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Antalya - Bogota
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bogota Kalkışlı Uçak Seferleri

Bogota - Madrid
Air Europa Lineas Aereas
27 Tem 2019
17 Tem 2019
Bogota - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
23 Tem 2019
Bogota - Ankara
Air Europa Lineas Aereas
21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bogota Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bogota Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bogota Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bogota Havaalanları
Ülke Kodu
CO
Priz Voltajı ve Tipi
110v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
6.100 COP
Yemek Fiyatı
10.000 COP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5.000 COP

Bogota’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Bogota uçak bileti almış olan yolcuların bu şehri ziyaret etmeleri açısından herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Ne de olsa bu şehirde her mevsim yaz yaşanacaktır. Ancak bu yaz şehrin rakımı gereği hiçbir zaman bunaltıcı olmayacaktır.

Bunun yanı sıra Bogota'ya yapılan uçuşların en ucuz mevsimi genelde talep azlığından dolayı kış ayları olacaktır. Nihayetinde bu şehre ulaşım için en ucuz günler de salı, çarşamba ve perşembe gibi hafta ortası günler olarak akılda tutulmalıdır.

Bogota Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bogota uçak bileti ile yolculuk yapmış olan gezginlerin havalimanından şehir merkezine ulaşmaları için iki ayrı seçenekleri mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20.000 COP

Bu seçeneği tercih edenlerin yolu yaklaşık kırk dakika kadar sürecektir. Otobüsler havalimanı terminal binasının hemen dışından kalkmaktadır. Esasında 15 kilometre uzunluğundaki bir yol için de 40 dakikanın son derece makul olduğunu söylemek pekala mümkündür.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35.000 COP

Bogota Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamanın belki de en mantıklı yolu taksi ile ulaşımdır. Aynı zamanda taksi ulaşımı hem hızlı hem de konforlu ve güvenli olacaktır.

Bogota Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Bogota şehrinde hava yolu ulaşımının sağlandığı meydan, Bogota Havalimanı'dır. Bu meydan, Bogota şehir merkezine yaklaşık on beş kilometrede yer alan El Dorado şehrinde yer almaktadır.

Ancak Bogota Havalimanından şehir merkezine ulaşım hiç de zor olmayacaktır. Buna ek olarak Bogota uçak yolcuları için bu meydanda hemen her imkan mevcuttur. Havalimanı terminal binası içerisinde büfeler, kafeler, lokanta, emanet eşya ofisi, kayıp eşya ofisi ve sağlık ünitesi gibi son derece geniş imkanlar yer almaktadır.

Buna ek olarak havalimanında araç kiralama ofisleri de mevcuttur. Bu sayede hem şehir merkezine ulaşmak hem de şehir içerisinde dolaşmak çok daha kolay olacaktır.

Bogota’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bogota uçak bileti ile şehre gelmek için birçok sebep bulunuyor. Zenginlik ile fakirliğin ve modern ile tarihi olanın bir arada bu kadar yakın bulunduğu bir şehir herkes için sıra dışı olacaktır. Buna ek olarak bu şehirde var olan zıtlıklar da yeni yeni kültürlerin tanınmasına imkan verecektir. Ne de olsa şehrin her noktasında bambaşka konudaki karşıtlıklar ile karşı karşıya kalınacaktır. İşte Bogota uçak bileti alan gezginler bu durumdan son derece hoşnut kalacaklardır.
  2. Bogota şehrine Türkiye'den direkt uçuş imkanı mevcuttur. Bu uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı olarak icra edilir ve yaklaşık on dört saatin sonunda Bogota Havalimanına herhangi bir duraksama olmaksızın iniş gerçekleştirilmiş olur.
  3. Bogota, Ekvator'da yer alan bir ülkedir. Ancak ekvatoral iklimin aksine bu şehirde bunaltıcı bir sıcak söz konusu değildir. Ne de olsa bu şehrin ortala yükseltisi 2500 metrenin de üzerindedir. Hal böyle olunca hem temiz hem der ferah bir havayı solumak mümkün olabilecektir. Nihayetinde Bogota And Dağları bölgesinde yer aldığından dolayı bu durum da ayrıca ferahlatıcı olacaktır.
  4. Dünyanın öbür ucuna seyahat etmeni sunmakta olduğu haz hiçbir şeyde bulunmaz. Her ne kadar yabancı bir ülkede bulunuyor olmak dahi zaman zaman ilgi çekici olsa dahi bunu apayrı bir kıtada gerçekleştiriyor olmak da herkese nasip olmayacak türden bir deneyimdir.
  5. Bogota küçük bir şehir değildir. Ne de olsa koskoca bir ülkenin başkentidir ve tam tamına yedi buçuk milyondan fazla nüfusu vardır. Hal böyle olunca da bu şehirde aranılan hemen her şeyi elde etmek mümkün olacaktır.

Bogota Hakkında

Bogota, Güney Amerika'nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak bu güzel şehir pek çok şehrin hatta hemen hemen hiçbir şehrin sunması mümkün olmayan bir şeyi sunmaktadır ki o da karşıtlıkların çok net çizgiler ile ortaya konmasıdır. Gerçekten Bogota'da hem modernlik hem de tarihilik, hem zenginlik hem de fakirlik gibi pek çok kavram bir arada bulunur. Aynı zamanda Bogota da iki ayrı bölgeden oluşmaktadır. Bunlardan bir tanesi Kuzey Bogota, diğeri ise Güney Bogota'dır.

İşte bahse konu karşıtlıklar bu noktada dahi mevcuttur. Şöyle ki, Bogota'nın kuzey kısmı güney kısmı ile kıyaslandığı zaman belirgin şekilde daha yüksek bir refah seviyesi içerisindedir. Aynı zamanda şehirde İspanya'nın kolonizasyon dönemine ait çok sayıda eser yer almaktadır. Bu haliyle Bogota şehri hem kendine has çağdaş mimarisini hem de eski dönemlere ait İspanyol mimarisini sunmaktadır.

Buna ek olarak Bogota'nın Kolombiya'nın başkenti olduğunu belirtmekte de yarar vardır. Ayrıca bu şehir tam olarak ekvatorda yer almaktadır. Ancak rakımı son derece yüksektir hatta bu alanda Güney Amerika kıtasında ilk üç sırada yer almaktadır.

Hal böyle olunca da ekvator bölgesinin bunaltıcı sıcağını neredeyse hiçbir zaman hissetmek mümkün olmayacaktır. Elbette bu durum da ziyadesiyle rahatlatıcı bir durum meydana getirecektir. Nihayetinde bu güzel şehir yedi buçuk milyona varan nüfusu ile son derece büyük bir metropol şehir olma özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır.

Bogota Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2.300 COP
Taksi
4.800 COP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bogota'da en popüler şehir içi ulaşım aracı, Transmilenio adı verilen bir tür metrobüstür. Bu araç şehrin pek çok noktasına ulaşmaktadır ve fiyatı yaklaşık bir Amerikan dolarına denk gelmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bogota'da şehir içinde transmilenio adı verilen metrobüse ek olarak standart şehir içi otobüsler de yer almaktadır. Buna ek olarak bu şehirde taksi kullanımı da son derece makul fiyatlı olarak nitelendirilebilir. Nihayetinde Bogota'da bisiklet de son derece sık tercih edilen bir ulaşım aracıdır.

Bogota Vize Şartları

Kolombiya Vize İstiyor mu?
Hayır
Kolombiya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Kolombiya Vize Detayları
90 günden fazla seyahat edecekseniz vize almanız zorunludur.

Bogota’da Gezilecek Yerler

Plaza de Bolivar
Coloniyal Quarter
San Carlos Sarayı
Monserrata Tepesi
Kentin Kalbinin Attığı Yer: Plaza de Bolivar

Bu meydan, şehrin merkezidir. Aynı zamanda çok sayıda insanın da buluşma noktasıdır. Meydanın tam ortasında ise Simon Bolivar'ın heykeli yer almaktadır. Buna ek olarak bu meydanda koloni döneminden kalma pek çok askeri bina ve yönetim binası da yer almaktadır.

Coloniyal Quarter

Bu alan da dünya mirası olarak koruma altına alınmıştır. Aynı zamanda bu alanda çok sayıda tarihi eser de bulunmakta. Nihayetinde seyyar satıcılar ile sokak müzisyenleri de bu alana bambaşka bir renk katmayı başarmış

San Carlos Sarayı

Bu saray da yine Bogota için son derece önemli bir yapı olan tiyatro binasının hemen karşısında bulunmakta. Bu saray ilk olarak devlet başkanı için inşa edilmiş. Ancak pek çok yabancı misafir de bu sarayda ağırlanmış. Keza bu sarayın yakınlarında da bir zamanlar Simon Bolivar'ın yaşadığı ev bulunuyor.

Monserrata Tepesi

Halihazırda son derece yüksek bir rakıma sahip olan bu şehrin çok daha yüksek bir konumu. Gerçekten tüm şehri ayaklar altında izlemek isteyenler için kaçırılmaması gereken eşsiz fırsatlar arasında bulunuyor.

Bogota’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bandaje
Sancocho
Ajiaco
Arepa
Kolombiya Mutfağının Olmazsa Olmazı: Bandaje

Bogota uçak bileti alarak bu şehri ziyaret eden herkesin muhakkak denemesi lazım gelen bir yemektir. Bu yemek aslında sadece tek bir bileşenden oluşmaz. Bir tabakta çok sayıda yemek yer alır. Bu yemeklerin arasında genelde iki ayrı et yemeği ve mısır ekmeği benzeri geleneksel bir hamur işi de mevcuttur.

Sancocho

Bu yemek de esasında sıradan bir sebze çorbasına son derece yakın bir tada sahip. Ancak sebze çorbalarından farklı olarak et de içerebiliyor. Bu etin ne olduğu ise tamamen damak zevkine kalmış bir durum. Şöyle ki, etli, tavuklu hatta balıklı dahi yapılması mümkün olabiliyor.

Ajiaco

Bu çorba da Kolombiya genelinde tadılması mümkün olan yemeklerden. İçerisinde krema da bulunan bir sebze çorbası olarak özetlenmesi mümkün. Ancak genel olarak tavuk ile yapılıyor. Sancocho gibi et ve balık pek sık bu yemek içerisinde tercih edilmiyor.

Arepa

Türk mutfağındaki mısır ekmeğinden hoşlananlar bu yemeğin de tadına bakabilirler. Ne de olsa mısır Kolombiya açısından da son derece kıymetli bir tarım ürünü.

Konaklama İçin Bogota Otel Seçenekleri

Ucuz Bogota uçak bileti almış olan yolcuların konaklamasına imkan tanıyacak çok sayıda uygun fiyatlı ve güvenilir otel seçeneği bu güzel şehirde fazlasıyla mevcuttur.

Hotel San Francisco de Asis

Hem merkezde, hem uygun fiyatlı hem de temiz ve güvenilir bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için bu tesis birebirdir. Buna ek olarak Hotel San Fransisco, pek çok konuk tarafından konfor bakımından da yoğun takdir toplamayı başarmış.

Cra. 10 #2363, Bogotá, Kolombiya
Hotel Regina

Her ne kadar şehrin tam merkezinde yer almasa dahi merkeze sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otelin konumu pek çok gezgin tarafından takdir edilmiş. Buna ek olarak dört yıldız konforunda konaklamak isteyenler için de Hotel Regina eşsiz bir seçenek olacaktır.

Cra. 5 #15 14, Bogotá, Kolombiya
Best Western Plus 93 Park Hotel

Dünyaca ünlü Best Western oteller zincirinin Bogota temsilcisi olan bu tesis de dört yıldız konforunda hizmet veren bir diğer otel. Ancak bu tesis merkeze bir miktar da olsa uzakta yer alıyor. Şöyle ki, bu tesisten merkeze ulaşmak için yaklaşık beş kilometrelik bir yol yürünmesi icap ediyor. Buna karşın bu durum tesisin son derece temiz ve konforlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Cl. 93 ##13-71, Bogotá, Kolombiya

Bogota Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Panama - Bogota 904,80 TL 1 Saat 35 Dakika
Madrid - Bogota 4.798,31 TL 17 Saat 25 Dakika
Barselona - Bogota 5.705,60 TL 13 Saat 50 Dakika
Münih - Bogota 6.125,52 TL 27 Saat 5 Dakika
İstanbul - Bogota 6.205,63 TL 22 Saat 15 Dakika
Ankara - Bogota 7.062,89 TL 17 Saat 5 Dakika
Adana - Bogota 7.965,98 TL 41 Saat 35 Dakika
Antalya - Bogota 8.169,53 TL 27 Saat 38 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bogota ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
14 Aralık 2018
Yeni yıla girerken haberlere bakarsak kutlama yöntemlerinin genelde aynı olduğunu görürüz, havai fişeklerle, eğlence ile dolu bir gece. Eğlence kısmı ülkeden ülkeye sabit kalsa da yeni yılı kutlama şe
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2018 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2018 Hangi Güne Denk Geliyor?
08 Kasım 2018
10 Kasım günü 2018 yılında cumartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri ar
Asla Ziyaret Edemeyeceğiniz 5 Şehir
Asla Ziyaret Edemeyeceğiniz 5 Şehir
31 Ocak 2016
Birçok seyahat sever ve tatilci için Dünya’nın her bir köşesi inanılmaz yerlerle doludur. Keşfedilecek bir yığın şehir ve ülke vardır. Her bir nokta kendine has güzellikler, doğa harikaları ve tarihi

Bogota Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Maç için gitmiştik, ilk defa gittiğimiz bir yer insanları biraz yobaz gibi ama olsun
Ülke gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevenler için birebir
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
Bu konuda gerçekten tereddütteydim ama gittim pişman değilim
Biraz ıslantık ama hep televizyonlardan gördüğüm şehri canlı görmek ayrı bir güzel
Anlatmak kelimeler burası için gerçekten kifayetsiz kalır, gidin ve görün
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bogota Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:47:26
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bogota, (BOG)
BOG
CO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948