Ispanya Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Ispanya Hakkında Bilgiler

İspanya Avrupa'nın en turistik, en güzel doğa manzaralarına sahip ülkelerinden birisidir.

İspanya'ya, Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan Türk Hava Yolları ve diğer uçuş şirketleri tarafından düzenlenen günlük ortalama 57 uçak seferi ile rahatlıkla gidilebilmektedir. İspanya Türkiye uçak seferleri yapan havayolu şirketleri arasında; Türk Hava Yolları, Pegasus, Tarom, KLM, Atlas Global, British Airways, Lufthansa, Air France, Emirates gibi büyük hava yolları şirketleri bulunmaktadır.

İspanya'ya gitmek isteyen ve havayolunu tercih eden yolcular, Schengen vize işemlerini tamamladıktan sonra ihtiyaç duydukları İspanya Türkiye uçak biletleri teminlerini Biletall.com'dan en ekonomik İspanya uçak bileti fiyatları ile alabilirler. Biletall.com'da istenilen havayolu şirketinden İspanya uçak bileti rezervasyon işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

İspanya'ya en ekonomik İspanya uçak bileti fırsatlarından faydalanarak gitmek isteyenler, havalimanlarında sorun yaşamamaları için, İspanya vize şartları hakkında önceden bilgi edinmeleri ve hazırlıklarını yapmaları gerekir.

İspanya, Türkiye vatandaşları için vize şartı aramaktadır. Schengen vizesi alarak ülkeye giriş yapılmaktadır.

İspanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından, yeşil, gri ve kırmızı pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir. İspanya vizesi almak isteyenler İspanya Başkonsolosluğu'na hitaben dilekçe ile müracaat etmelidirler.

İspanya'da her bölgenin iklim yapısı farklıdır. İlk ve sonbahar aylarında çok yağışlı geçmekte, kışları ise oldukça soğuk olmaktadır.

İspanya dünyanın en büyük sömürge imparatorluklarına sahip olmuş bir ülkedir. 19. yüzyıldan sonra ülkelerin bağımsızlıklarını ilan etmeleriyle kendi topraklarına çekilmiştir. Avrupa'nın beşinci kalabalık ülkesi olmakla birlikte ayrıca Nato ve Avrupa Birliği üyesidir.

İspanya'nın Başkenti

İspanya'nın başkenti, ülkenin en büyük şehri olan Madrid'dir. Ayrıca kültür şehri olarak da bilinmektedir.

İspanya Nüfusu – İspanya Resmi Dili

İspanya'nın toplam nüfusu 47 milyonun kadardır. ülkede resmi dili olarak İspanyolca kullanılmaktadır.

İspanya Para Birimi

İspanya bir Avrupa Birliği ülkesi olarak para birimi Euro'yu kabul etmiş ve kullanmaya devam etmektedir.

İspanya'da Saat Kaç?

İspanya Türkiye saat farkı +1'dir yani ülkemiz, İspanya'dan bir saat geridedir. Türkiye'de saat 18:00 iken İspanya'da 19:00'dur.

İspanya'da Ne Ucuz? İspanya'dan Gelirken Ne Getirilir?

İspanya'yı her yıl milyonlarca kişi ziyaret etmekte ve Avrupa turu organizasyonlarının gözde yerlerindendir. En güzel doğa manzaralarına sahip olan İspanya'da doğayı keşfedebilirsiniz. İspanya gezisinde, ünlü İspanya futbol takımlarının formalarını, Madrid amblemi olan fincanlar, posterler, buzdolabı süsleri gibi çok sayıda hediyelik eşyaları en ucuza alabileceğiniz bir yerdir.

İspanya'ya uçak ile gitmek için, Biletall.com'un ekonomik avantajlar ile sunduğu en ucuz İspanya uçak bileti avantajları ile istediğiniz havayolu şirketini kullanarak en rahat ve ekonomik uçuşunuzu gerçekleştirmiş olursunuz.

İspanya Akdeniz ve Büyük Okyanus'a sahilleri olan bir ülkedir. Yüksek dağları muhteşem doğa manzaralarını oluşturmaktadır. Doğal güzellikleri dünyanın her yerinden turist çekmektedir.

Endülüs'ün incisi olarak bilinen El Hamra Sarayı İspanya gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Buranın tarihi dokusunu görmek ve resim çektirmeden çıkmamak gereken bir yerdir.

Avrupa medeniyetinin yer aldığı ve yüzyıllarca sömürgecilik yapmış İspanya'da geçmiş tarihi anlatan çok sayıda eser bulunmaktadır. Ziyaretçiler özellikle müzeleri ve sarayları görmek için özel zaman ayırmaktadır.

Bir Avrupa ülkesi olan İspanya aynı zamanda Akdeniz ülkesi olarak da bilinmekte ve Akdeniz kültürünün, eski İslam kültürünün getirmiş olduğu mutfak sanatını uzun yıllardır sürdürmektedir. Balık ve et yemekleri mutfakta önemli yer tutmaktadır.

Tarihteki en büyük sömürge ülkelerinden birisidir. özellikle Amerika kıtasında ülkelerin bağımsızlıklarını kazanmasından sonra kendi topraklarına çekilmiş, dünya tarihini anlatan eserlere sahip bir ülkedir.

Biletall.com'dan da yapabileceğiniz İspanya en ucuz uçak bileti işlemlerinin ardından İspanya'da çok güzel anlar yaşayabilirsiniz. Biletall.com'a girerek hem en ekonomik İspanya Türkiye uçak bileti bulabilir hem de gitmek istediğiniz yerler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Madrid

İspanya'nın en güzel kentlerinde olan Madrid, ülkenin başkentidir ve İspanya'da gezilecek en güzel şehirlerden birisidir. Avrupa turu gezilerinde Madrid için özel bölüm oluşturulmakta ve tüm organizasyonlarda önemli bir yer tutmaktadır. Madrid aynı zamanda ülkede yer alan Comunidad de Madrid topluluğunun başkenti özelliğini taşımaktadır. Madrid nüfusunun 6,5 milyon olduğu bilinmektedir.

Sanat ve kültür mirası olarak bilinen Madrid İspanya'da ilk akla gelen şehirdir. Madrid gece yaşamı ile ünlü bir şehirdir. Modern ve çekici yapısıyla Avrupa'nın en dinamik şehirlerinden birisidir. Avrupa'nın en önemli sanat, tarih ve kültür değerlerine sahiptir.

Barcelona

İspanya'nın ikinci büyük şehri olma özelliğini taşıyan Barcelona turistlerin en çok ilgi gösterdiği şehirdir. Akdeniz iklimine sahip olan şehre her yıl milyonlarca turist gelmektedir. Katalonya bölgesinde yer almakta ve bölgenin en büyük kentidir. Barcelona Katalonya bölgesinin başkentidir. Kozmopolitik bir yapıya sahip olan Barcelona'nın yerleşik nüfusu ortalama 1.5 milyon civarındadır. Tarihi geçmişi neolitik dönemlere rastlamaktadır. Ve 2000 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Şehrin Romalılar tarafından kurulduğu söylenmektedir.

Bilbao

İspanya'nın Bask bölgesinin başkenti olan Bilbao, İspanya'nın kuzeyinde yer almaktadır. Ekonomik olarak ülkenin en gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Atlas okyanusunun Biskay körfezinde kurulmuştur. İspanya'nın en turistik merkezlerinden birisidir ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Guggenheim Müzesi turistler tarafından en sık ziyaret edilen yeridir.

Avrupa turuna çıkan ya da İspanya ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gelenler, İspanya'nın her yerinde farklı bir kültür ve doğa güzellikleri ile karşılaşırlar.

Fransa'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İspanya'ya turistik gezi yapanlar Akdeniz ve atlas okyanusu sahilleri güzellikleri karşılaşırlar. Temiz ve masmavi deniz sahilleri, estetik görünümlü mimari yapıları, renkli gece hayatı ve zengin mutfakları turizmin en önemli bölümlerini oluşturmaktadır. 1022 km sahil yolculuğu yapabilirsiniz ve deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada bulabilirsiniz.

Fransa'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İspanya gezilerinde alışverişler genellikle Madrid ve Barcelona şehirlerinde yapılmaktadır. Ticaret merkezi olarak görülün Bilbao'da alışveriş için en uygun şehirler olarak gösterilmektedir. İspanya gezisinde bulunan bir kişi kendisine hatıra olarak ya da sevdiklerine hediye olarak, çeşitli hediyelik eşyalar, t-shirtler, çeşitli ev süs eşyaları, futbolcu formaları gibi çeşitli hediyelik eşyaları satın alınabilir.

Fransa'nın Doğal Güzellikleri

İspanya, Fransa ve Portekiz arasında yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde ve güney batısında atlas okyanusu, doğusunda ve güney doğusunda Akdeniz kıyıları bulunmaktadır. ülke topraklarının büyük bir bölümünü iç plato Meseta oluşturmaktadır. Cantabrian dağları Mesata platosunun kuzeyinde yer almaktadır. İspanya'da beş tana büyük nehir bulunmakta ve akarsu yönünden zengin bir yapıya sahiptir.

Fransa'da Gezilecek Tarihi Yerler

İspanya'da yapılan geziler esnasında görülmesi gereken çok sayıda tarihi yerler bulunmaktadır. Mimari yapıları ile Picasso, Gaudi, Salvador Dali gibi ünlü ressamlara ilham veren eserler yer almaktadır. Görülmesi gereken tarihi yerlerin başında El Hamra Sarayı gelmektedir. El Hamra Sarayı Endülüs bölgesinde bulunan Granada şehrinde bulunmaktadır. Arap mimarisi özelliğini taşıyan eser, Qalat Al-Hamra özelliklerinde yapılmış bir saraydır. Yapı olarak saray ve kale şeklindedir.

İspanya Gezi Rehberi

İspanya'da birçok ülkede olduğu gibi en yoğun kullanılan ulaşım aracı otobüs olmaktadır. Otobüs ekonomik açıdan ülkedeki en iyi ulaşım aracıdır. Bunun yanı sıra taksilerde oldukça yoğun kullanılmaktadır. Fakat otobüse göre biraz daha maliyetlidir. Ayrıca ülkede yoğun olarak kullanılan metro bulunmaktadır. Metro ulaşım açısından hem hızlı hem de fiyat olarak her türlü kişiye hitap etmektedir.

Popüler kültürün hızla yükselen trendi lüks araç kullanımı olarak geçen taşıma aracı Uber İspanya'da da kullanılmaktadır. ülkede kullanım hızı oldukça hızlı bir şekilde yükselmektedir.

Akdeniz mutfağı özelliklerine sahip olan İspanya'ya en ucuz İspanya uçak bileti sahibi olarak gelenleri en güzel İspanya yemekleri beklemektedir.

İspanya Kültürünün Tarifi, Gazpacho

İspanyol dizi ve filmlerini izleyenlerin adını sıklıkla duyduğu soğuk çorba Gazpacho'nun kökeni Endülüs Devleti'ne dayanmaktadır. Dolayısı ile bu çorbayı içebileceğiniz en iyi yer Sevilla ve Cordoba. Kabaca soğuk domates çorbası olarak tanımlayabileceğimiz bu çorba çok lezzetlidir.

Eşsiz Lezzet, Tortilla

Bizim mutfağımızdaki omlete benzeyen bu yemek İspanya'da kahvaltıda değil ana yemek olarak tüketiliyor. Patatesli ve soğanlı çeşitlileri bulunan tortilla oldukça lezzetli bir yemektir.

Bir İspanyol Atasözü Derki; Jamon

Bizim bildiğimiz jambonlara benzeyen Jamon İspanyolların belki de en sevdiği lezzetlerden birisi. Pek çok yemeğin yanında servis edilen bu lezzet çok beğeneceğiniz bir atıştırmalık.

Paella

Pirinç ve tereyağı ana malzemeleri olmakla birlikte yapan kişiye göre geriye kalan malzemelerin değişiklik gösterdiği paella Valencia bölgesinin en meşhur yemeklerinden birisidir. Kişiye göre tavuklu, etli, sebzeli, balıklı olarak hazırlanabilen paellanın içinde bazı çeşitlerinde salyangoz da bulunabiliyor. İspanyollar'ın çok sevdiği bu yemeği tatmadan önce içinde nelerin olduğuna bakmanızı tavsiye ederiz.

Avrupa' Doughnut,  İspanyada Churros

Avrupa'da Spanish Doughnut olarak bilinen ve bizdeki halka tatlısına çok benzeyen tatlı sıcak çikolata ile servis edilmektedir. Ancak dilerseniz Hindistan cevizli, kremalı, vanilyalı, çilekli ve daha pek çok çeşidini deneyebilirsiniz.

İspanya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Tortilla de Patatas, Pintxos, Spain Manchego Cheese, Arroz con leche ve daha pek çok enfes lezzete sahip olan İspanya mutfağını siz de seyahatiniz sırasında çok seveceksiniz. özellikle ana yemekte tercih ettikleri tortilla ve sonrasında yedikleri tatlı olan churros neredeyse bizim mutfağımızdaki lezzetlerin aynısı.

Ispanya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Ispanya Havalimanları

Ispanya Seyahat Rehberleri

  • El Hamra Sarayı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

    İspanya, her köşesi açık hava müzesi özelliğine sahip ülkelerin başında geliyor. Milattan önceye dayanan tarihinin yanı sıra başta Roma olmak üzere; Germen, Müslüman Arap-Berberi, Musevi ve Latin kültürlerinin etkisinde kalmıştır. Bu çok katmanlı kültüre sahip ülkenin tarihi açıdan birçok mimari harikaya sahip noktalarının başında ise Endülüs geliyor. Endülüs, İspanya’nın güneyinde yer alan bir otonom bölge. …

    Devamını Gör
  • Dünyada Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

    Dünya’yı gezmeyi kesinlikle herkes ister. iş yoğunluğu, maddi ve manevi imkanlar neticesinde gidebilmek epey zorlaşmaktadır. Ama üzülmeyin! Sizler için hazırladığımız dünya’da mutlaka görmeniz gereken 10 yere iş yoğunluğunuzdan kaçmak, dinlenmek veya yeni yerler öğrenmek için gidebilirsiniz! Dünyada Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer 1. YUNANİSTAN (Photo: ZeeyolqPhotography) Komşumuz Yunanistan, biz Türklere benzeyen en yakın ülkelerden biridir. …

    Devamını Gör
flight
ba-favicon-white