Meksika Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Meksika Hakkında Bilgiler

Meksika, Kuzey Amerika'nın güneyinde bulunan bir ülkedir.

Meksika Türkiye saat farkı 8 saattir. Meksika Kuzey Amerika kıtasında yer alan bir ülke olduğu için ülkeye sadece hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Meksika'ya bir hafta içerisinde ortalama 400 uçuş gerçekleşir. Meksika Türkiye arası yapılan uçuşların tamamı aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşların en hızlı olanında Meksika Türkiye uçuş süresi 16 saat 20 dakikadır.

Meksika Türkiye uçak seferleri Aeromexico, Air Canada, Air France, American Airlines, AtlasGlobal, Austrian, British Airways, Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa, Lufthansa Cityline, Swiss, Türk Hava Yolları, United Airlines, XL Airways firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Meksika uçak bileti almak isteyenler bu firmalardan kendilerine uygun olanı Biletall.com'dan seçip biletlerini avantajlı fiyatlarla alabilirler.

Meksika uçak bileti rezervasyon seçeneği ile de biletinizi önceden alarak çok daha ucuza seyahat etmeniz mümkün. ülkemizdeki pek çok kişinin Meksika uçak bileti THY firmasından alınmaktadır. Hem ülkemizin firması olduğu için hem de dünyanın en iyi hava yollarından birisi olduğu için pek çok kişi THY'nı tercih etmektedirler.Meksika uçak bileti fiyatları uçuştan önceki günlerde artabilir. Uygun fiyata bilet almak için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Meksika Türkiye uçak saatleri 24 saate yayılmıştır. Bu yüzden saate göre Meksika Türkiye uçak bileti fiyatları da değişebilmektedir. Siz de uygun Meksika Türkiye uçak biletleri için Biletall.com'dan uçuşların saatlerine ve daha pek çok kritere göre araştırma yapıp sizin için en uygun olan bileti seçebilirsiniz.

Meksika uçak bileti ile Meksika'ya gidecek olan kişiler ABD vizesi, Japonya vizesi, İngiltere vizesi, Kanada vizesi, Schengen vizesine sahipse ülkeye rahatlıkla vize almadan gidebilirler. Ancak sahip olduğu bu vizelerin süreleri Meksika seyahati bittikten sonra 6 ay daha geçerli olmaktadır.

Meksika vizesi online olarak alınabilmektedir ve ücretsizdir. Aynı zamanda da vizeniz 1-2 gün içerisinde çıkabilmektedir.

Meksika çok geniş bir bölgeye yayıldığı için bölgelere göre sıcaklıkları farklılıklar gösterebilmektedir. Yaz aylarında aşırı sıcak olduğu için turistler buraya genellikle kasım-nisan aralığında gelmektedirler. Bu aylarda bile oldukça sıcak olmaktadır.

Meksika her açıdan çok ilginç ve kendine özgü bir ülkedir. Kuzey Amerika'da yer alan bu devletin tarihi de oldukça eskiye dayanmaktadır.

Meksika'nın Başkenti

Mexico City Meksika'nın başkentidir. Şehirden adeta müze fışkırmaktadır. çok etkileyici bir şehir olan Mexico City 2250 rakımla dünyanın en yüksek başkentlerinden birisidir.

Meksika'nın Nüfusu – Meksika'nın Resmi Dili

Meksika'nın nüfusu yaklaşık 128 milyondur ve ülkede İspanyolca konuşulmaktadır.

Meksika'nın Para Birimi

Meksika'da Meksika pesosu kullanılmaktadır. 1 Türk lirası yaklaşık 3 Meksiko pesosuna denktir.

Meksika'da Saat Kaç?

Meksika Türkiye saat farkı 8 saattir. ülkemiz Meksika'dan 8 saat ileridedir.

Meksika'da Ne Ucuz? Meksika'dan Gelirken Ne Getirilir?

Meksika'dan yerlilerin Alebrijas dedikleri hayvan figürleri, çanak çömlekleri renkli şalları, deri kovboy çizmeleri, eski kültürlere özgü hamaklar, ilginç maskeler sevdiklerinize alabileceğiniz hediyeler arasında en başta gelmektedir. Meksika uzak olduğu için yolcuların çoğu Meksika Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edip araştırma yapmaktadır. Meksika Türkiye arası aktarmasız uçakla 17 saate yakındır ancak aktarmasız uçak bulmak neredeyse imkansızdır bu yüzden uçuş süresi aktarmadan dolayı artmakta ve uçuşa göre değişebilir.

 

Biletall.com aracılığıyla en ucuz Meksika uçak bileti ayrıcalığından yararlanıp biletinizi aldıktan sonra Meksika'da görmeniz gereken pek çok güzel yerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aztek uygarlığından pek çok mimariyi barındıran Mexico City Aztekler dışında Olmekler'den Mayalara kadar uzanan geçmişiyle sanatçıları, galerileri, müzeleri ile dünyanın en büyük metropollerinden birisi.

Kolonyal mimarisinden pek çok iz bulabileceğiniz bu yerde Arnavut kaldırımları, kiliseleri, dar sokakları ve renkli evleriyle Meksika'daki en güzel koloni şehirlerinden birisi konumunda. Şehirdeki pek çok renkli vosvos, kendi ürettiği takıları ve kıyafetleri satan yerli halk içinizi ısıtacaktır.

Merida şehri atlas okyanusu yakınında bir şehirdir. Tarihinde Mayalılara ev sahipliği yapmıştır. Şehirdeki nüfusun %60'ı Maya kökenlidir. Tarihte sömürülen Merida'da Fransız, Hollanda ve İngiliz mimarisinden örnekler mevcuttur.

Palmiye ağaçları, mercan kayaları ve sahilleri ile tek kelime ile muazzam bir yer. Deniz turizmi açısından Meksika için oldukça ünlü olan bu şehire her yıl pek çok turist gelmektedir.

Sit alanı olarak kabul edilen ve 5-6. yüzyılda kurulan bu şehirde Mayalılar'a ait pek çok kalıntı bulmak mümkündür. Şehrin mimarisi puuc denilen dağ zincirindeki kentlerin özelliklerini taşımaktadır. Binaların genelinde alt kısımlar sade üst kısımlar ise süslenmiş ve işlenmiş haldedir.

Biletall.com'dan Meksika en ucuz uçak bileti için arama yapıp biletinizi aldıktan sonra tarihi ve turistik açıdan harika bir ülke olan Meksika'nın tadını çıkarabilirsiniz.

Mexico City

Şehirde sayısız müze bulunmaktadır. Sanat oldukça gelişmiştir ve şehirde pek çok galeri bulunmaktadır. Dünyadaki en ilginç, en tarihi ve en hareketli metropollerden birisi olan Mexico City'de Aztek kalıntılarına da rastlanmıştır. Tarihinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Meksika'nın başkenti olan Mexico City Amerika kıtasının en önemli finansal merkezidir.

Cancun

Turistlerin hayran kaldığı yer. Karayipler denizinin kıyısında yer alan şehir deniz turizmi açısından oldukça hareketli ve Meksika'ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği, en çok sevdikleri şehirdir.

Teotihuacan

Antik bir şehir olan bu şehirde Güneş ve Ay piramitleri ve bunların arasında da bir ölüler yolu bulunmaktadır. Şehrin adı tanrıların evi anlamına gelmektedir. Aztekler'in hükmettiği şehirde Aztekler'den önce yaşayan toplumlar kendilerine ait olan her şeyi yakıp yıkarak arkalarında hiçbir iz bırakmamışlardır. Sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Meksika'nın ilginç şehirlerinden birisi olan bu şehir turistlerin ve tarih severlerin hayran kaldığı bir şehirdir.

Meksika ucuz uçak bileti için arama yapan yolcular Biletall.com'dan bilet alabilirler. Biletall.com'dan Meksika en ucuz uçak bileti fiyatları günün farklı saatlerinde değişmesine rağmen Biletal.com her zaman en uygun ve en ekonomik biletleri sunar.

Meksika'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

çok büyük bir alanda kurulu olan Meksika'da denize neredeyse her yerde girebilirsiniz. Tulum, Oaxaca, Guerro, Marieta adaları, Yucatan yarımadası Meksika'da denize girebileceğiniz pek çok yerden sadece birkaçı.

Meksika'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Meksika'dan dönerken halkın kendi yaptığı ilginç takılar, kovboy şapkaları, kovboy çizmeleri, hayvan figürleri, Mayalara, Azteklere özgü küçük süs eşyaları alınabilir.

Meksika'nın Doğal Güzellikleri

Meksika Türkiye uçak bileti ile Meksika'ya gelenler burada sayısız doğal güzellikle karşı karşıya kalırlar. Cenote Samula doğal kuyusu, Chac Mool Cenote, Quintana Roo, Sonoran çölündeki mine çiçeği ve çalı bitkisi, Michoacan'daki kral kelebekleri, kardon kaktüsü, Amerikan flamingoları, karada ve suda yaşayan ve doğada nesli tükenmekle yüz yüze olan bir semenderler Meksika'da görülebilecek sayısız güzelliklerden sadece bazıları.

Meksika'da Gezilecek Tarihi Yerler

Chichén Itzá, Tulum Maya Harabeleri, Zona Arqueologica Uxmal, Teotihuacan, Kukulkan Piramidi, Zona Arquelogica Edzna, El Castillo Meksika'da gezip görebileceğiniz tarihi yerlerden bazıları. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Meksika adeta bir tarihi kalıntılar cenneti.

Meksika Gezi Rehberi

Meksika tarihi, doğal güzellikleri ve mimarisiyle her yıl pek çok turist çekmektedir. Siz de turistlerin en çok geldiği ülkelerden birisi olan ve pek çok tarihi eseri Unesco tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınan Meksika şehrini ziyaret etmelisiniz. Şehirde turizm, ekonomi, sanat, ulaşım son derece gelişmiştir. ülkede otobüsler oldukça ucuz ve kullanışlıdır.

Son derece gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Meksika'da metrobüsler ve metrolar halk tarafından en çok kullanılan ulaşım aracıdır. Mexico City'de toplamda 12 metro hattı bulunmaktadır. Bilet ücreti ise 5-6 Meksika pesosudur. Taksiler de yaygındır ancak taksiler biraz pahalıdır. Taksi ücretleri 140 Meksika pesosu civarındadır.

Biletall.com'dan alabileceğiniz en ucuz Meksika uçak bileti ile Meksika'ya gelip buradaki enfes yemekleri deneyebilirsiniz.

Tortilla Ekmeği

Adını İspanyolca 'da yuvarlak pasta anlamına gelen torta kelimesinden alan bu ekmek buğday ve mısırdan yapılıyor. İçine çeşitli sebzeler eklenerek değişik yemekler yapılabilen bu ekmek ile yapılan en ünlü yemek Taco'dur.

Fajita

ülkemizde en bilinen yemeklerden birisi olan bu yemek ülkemizde de pek çok yerde yenilebilmektedir. Bu yemek etli, tavuklu ve balıklı olabilmektedir. Bu yemek çeşidini tadarken dürümünüzün içerisine istediğiniz malzemeleri ekleyebilir ve kendi lezzetinizi oluşturabilirsiniz.

Quesadilla

İki adet tortilla ekmeği arasına neredeyse her şey konulabilmekte ve o şekilde servis edilen bir yemektir. Aynı zamanda yanında krema, guakamole, salsa ile de servis edilebilmektedir. Turistler tarafından en çok sevilen lezzetlerden birisidir.

Enchilada

Yine bir tortilla çeşidi olan bu yemek çeşidinde tortilla ekmeğinin içine et veya tavuk konulabilir. üzerine çeşitli sosların da eklenip peynirle süslenerek pişirilir ve servis edilir. Enfes lezzetlere sahip olan Meksikalılar'ın en sevdiği yemeklerden birisidir.

Burrito

Adını ülkemizdeki çoğu kafenin menüsünde de görebileceğiniz burrito içerisine pilav da konulabilmektedir. Bizdeki dürüme benzeyen burritolar son derece leziz bir yemektir.

Meksika'da Yenecek En Güzel Yemekler

Tortilla ekmeği oldukça meşhur olan Meksika'da neredeyse çoğu yemek çeşidinde bu ekmeği görebiliriz. Meksika mutfağı dünyadaki en güzel mutfaklardan birisi olarak gösterilmektedir ve enfes lezzetlere sahiptir. Halkın ve turistlerin en sevdiği yemeklerden bazıları Fajita, Quesadilla, Enchilada, Burrito, Meksika çorbası, Taco, Nachos'tur. Ayrıca tatlılarıyla da ünlü olan Meksika'da turistlerin en sevdiği tatlı Churros'tur. Siz de bu enfes lezzetleri denemek için Biletall.com'dan biletinizi alıp zengin mutfağa sahip olan Meksika'ya gelebilirsiniz.

Meksika Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Meksika Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Licenciado Benito Juarez Havalimanı
flight
ba-favicon-white