Italya Uçak Bileti

Italya Hakkında Bilgiler

İtalya, dünya tarihinde önemli bir role sahip olan gelişmiş ve doğal güzellikleri ile de tanınan bir Avrupa ülkesidir.

İtalya'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalanı'ndan yerli ve yabancı havayolu şirketi olmak üzere 25 sefer yapılıyor.

İstanbul'dan İtalya'ya fazla uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Aegean, Air Moldova, Air France, Lufthansa, Aeroflot, Air Malta, TapPortugal, AirSerbia, British Airways, Etihad ve Alitalia olarak sıralayabiliriz.

İtalya Türkiye uçak seferleri yapan havayolu firmaları ise; UIA, Blue Air, Air Malta, Air Baltic, Lux Air, İberia, Tarom ve Emirates gibi şirketler bulunmaktadır. Söz konusu şirketlerin İtalya Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2,5 saat ile 4,5 saat arasında değişiyor.

İtalya seyahatin için havayolu ulaşımını tercih edenler, İtalya uçak bileti almak için firmalara veya havalimanına gitmeden, Biletall.com'dan online olarak kısa sürede biletlerini alabilirler. Biletall.com'a giriş yapıldığında daha sonraki bir tarih için İtalya uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir. Rezervasyon işlemleri Schengen vizesi sürecinde sizlere yardımcı olacaktır.

Biletall.com'da kullanıcılara faydalı olacak İtalya uçak bileti fiyatları ilgili tüm bilgiler ve fiyatlar mevcut. Biletall.com'da ayrıca İtalya Türkiye uçak saatleri ve diğer tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların İtalya Türkiye arası uçakla kaç saat sorularının alternatifli cevapları Biletall.com'da bulunabilir. İtalya'dan Türkiye'ye seyahat edecek misafirler, İtalya Türkiye uçak biletleri konusunda her türlü işlemi Biletall.com'dan gerçekleştirebilirler.

Biletall.com'dan İtalya Türkiye uçak bileti almak tamamen güvenli ve hızlı koşullarda gerçekleşiyor. Şifreleme sistemleri sayesinde tüm ödeme seçenekleri kullanılabiliyor. Uçuş yapan tüm şirketlerin indirimli fiyatlarını da yayınlayarak, en ucuz İtalya uçak bileti alma konusunda kullanıcılarına hızlı ve güvenli seçenekler sunuyor. Ayrıca Biletall.com'da İtalya Türkiye uçak bileti fiyatları karşılaştırma imkanı da bulunuyor.

İtalya ucuz uçak bileti fırsatı ile ülkeye seyahat edeceklerin vize şartlarını Biletall.com'dan incelemelerini öneririz. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan İtalya, bordo renk pasaport sahiplerinden Schengen Vizesi talep etmektedir.

İtalya'ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından bordo (umuma mahsus) pasaportlu olanlardan vize isteniyor. Diğer tüm pasaport sahipleri ise 90 günlük süreye kadar ziyaretlerde vize almak zorunda değiller. Bu sürelerden uzun süreli veya değişik ziyaret maksatları için vize zorunluluğu bulunuyor.

ülkeyi ziyaret edecek olanlar, ziyaret maksatlarına uygun olarak elverişli zamanı seçmelerini öneririz. Kış turizmi için gelenler ocak ve şubat aylarını seçerken, yaz turizmi için gelecekler için bunaltıcı yaz sıcaklarına yakalanmamak için haziran ayı daha uygun oluyor.

İtalya, Güney Avrupa'dan Adriyatik Denizi ve Tiren Denizi'ne uzanan çizmeye benzeyen bir yarımadadır. Konumu, tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Apenin Batı'sı, Roma da dahil olmak üzere, İtalya'nın tarihi şehirlerinin çoğuna ev sahipliği yapan ağaçlık tepelerdir. Güneyde sıcak ve kuru bir hava vardır, bu iklim sayesinde zeytin, badem ve incir yetiştirilen verimli ovalar vardır.

Roma İmparatorluğunun yükselişinden beri İtalyan sanatı, mimarisi ve kültürü dünya çapında bir etkiye sahip olmuştur. ünlü İtalyan ressamlar Leonardo da Vinci ve Michelangelo bunların önemli örnekleridir. İtalya, Roma ile çevrili bir şehir devleti olan Vatikan şehrinden yönetilen Katolik Kilisesi'nin de kalbidir.

İtalya'nın Başkenti

İtalya'nın başkenti Roma'dır.

İtalya Nüfusu - İtalya Resmi Dili

İtalya'nın nüfusu 61 milyondur ve ülkenin resmi dili İtalyanca'dır.

İtalya Para Birimi

İtalya Avrupa Birliği'ne üye ülkeler gibi Euro'yu kullanıyor.

İtalya'da Saat Kaç?

Türkiye İtalya'dan bir saat ileridedir ve İtalya Türkiye saat farkı +1'dir. Türkiye'de saat 09:00 iken İtalya'da 08:00'dir.

İtalya'da Ne Ucuz? İtalya'dan Gelirken Ne Getirilir?

İtalya'da birçok ürün çok uygun fiyatlarla satılıyor. Bu ülkeden hediyelik eşya almak isteyenler uygun fiyata harika görünümlü Murano camından yapılmış ürünler, kendileri için alışveriş yapmak isteyenler ise birçok ünlü giyim markasının ürünleri ülkemizden çok daha uygun fiyatlara alabilirler.

İtalya'ya, Biletall.com'un sağladığı ucuz İtalya uçak bileti ile gelenler, ülkenin sunduğu gezi ve tatil imkanlarından memnun kalarak ayrılıyorlar.

ülkenin tüm bölgeleri tarihi gezi yapmak isteyenler olağanüstü imkanlar sunuyor. Antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na ve İkinci Dünya Savaşı'na kadar sayısız bina ve eser, misafirleri hayranlıklar içinde bırakmaya devam ediyor.

İtalyan mutfağı, dünyanın her yerinde önemli merkezlerde mutlaka menülerde bulunuyor. özellikle değişik sos ve baharatlarla yapılan yemeklerin başında makarna çeşitleri geliyor.

ülkenin yüksek Alp dağları ile Akdeniz sahilleri arasında bulunmasından dolayı, dört mevsim aynı anda yaşanmaktadır. Kış sporları ve deniz turizmi için ülkede çok elverişli yerler bulunuyor.

İtalya'da eğlencenin yeri, zamanı ve sınırı yok. Her yaştan ziyaretçi için özel olarak tasarlanmış mekan ve yerler ile dünyaca ünlü yarışma ve festivaller eğlence maksatlı gelenlere unutulmaz anılar yaşatıyor.

Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi dünyada önemli bir yeri olan sanatçıların, eşsiz eserlerinin bulunduğu sanat galerisi ve müzeleri ile binalarının mimari yapıları sanat sevenlerin bu ülkeye akın etmesinin büyük nedenlerindendir.

Biletall.com'dan en ucuz İtalya uçak bileti alarak ülkeye gelecekler, ülke hakkındaki merak ettikleri konulara ulaşılabilirler.

Roma

İtalya'nın başkenti Roma, İtalyan yarımadasının orta kesiminde Tiber Nehri üzerinde, Tiren Denizinden yaklaşık 22 km mesafede yer almaktadır. Tarihi Roma imparatorluğunun da başkenti olan şehir, bugün bir siyasi sermaye, bir dini merkez ve geçmişin yaratıcı hayal gücüne bir anıt olarak kalmıştır.

Roma, Romulus tarafından Mö 753 yılında kuruldu. Roma efsanesi Romulus'un Remus adında bir ikiz kardeşi olduğunu söylüyor. Bebekler daha sonra Roma'ya dönüşen bölgede terk edildiler ve dişi bir kurt onları buldu ve büyüttü ama büyüdüklerinde Romulus Remus'u öldürdü ve Roma'nın ilk hükümdarı oldu. Roma şehrinin nüfusu 2,7 milyon civarındadır, tüm metropol alanında ise yaklaşık 3,7 milyon insan vardır. Modern Roma'da 280 çeşme ve 900'den fazla kilise vardır. Roma, yıllık ortalama 6,5 milyonu ağırlayan Vatikan Müzeleri ve 6 milyonu aşkın Colosseum ziyaretçisiyle 12,5 milyon turist ağırlıyor.

Venedik

Venedik, İtalya'nın kuzeydoğu bölgesinde, köprülerle birbirine bağlanmış bir grup ada üzerine kurulmuş bir şehirdir. Venedik, İtalya'nın Veneto bölgesinin başkentidir ve 416 kilometrekare toplam alanı ve sadece 3 metre yüksekliğindedir.

Şehir doğrudan adaların topraklarında değil ahşap tahtalarda inşa edilmiştir. Ahşap stilts, başlangıçta balıkçı evlerinin temellerini inşa etmek için kullanılıyordu, ancak bu mimarlık yöntemi bugün var olan Venedik'te genişledikçe tüm şehri desteklemek için kullanıldı. Venedik, şehirdeki insanları taşımak için kullanılan kanalları ve gondolları ile ünlü bir turist merkezi haline gelmiştir. özellikle aşıklar ve yeni evli çiftler özel olarak düzenlenen gondol turlarına çok rağbet ederler.

Floransa

Toskana bölgesinin başkenti Floransa, yaklaşık yarım milyon nüfusu ile Arno kıyıları ile Adriyatik ve Tiren denizleri arasında, neredeyse İtalyan yarımadasının ortasında yer almaktadır. Endüstri ve zanaat, ticaret ve kültür, sanat ve bilim ile uğraşan şehre, ulusal demiryolu hatlarının merkezindeki konumu sayesinde, hem İtalya hem de yurtdışındaki önemli yerlerden kolayca ulaşılabilir. Floransa, medeniyete olağanüstü bir sanatsal miras, görkemli bir tanıklık içerir. İtalyan resminin ataları Cimabue ve Giotto burada, mimarlık ve heykel reformcuları Arnolfo ve Andrea Pisano ile birlikte yaşadılar. Floransa ekonomisi, önemli bir ticaret merkezi olduğundan, ağırlıklı olarak hizmetler sektörüne dayanmaktadır. Geleneksel asırlık bankacılık ve finans sektörü gelişmeye devam ediyor. Şehir ünlü festivalleri ve mimarisi ile görülmeye değer yerlerin başında bulunuyor.

Avrupa'nın kalbi sayılan ülkeye, Biletall.com'un İtalya ucuz uçak bileti avantajları ile gelmeyi düşünenlerin keşfedecekleri birçok yer bulunuyor.

İtalya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İtalya 7456 kilometrelik uzun sahili ile deniz turizmi için geniş imkanlara sahiptir. Dik kayalıkların altındaki muhteşem kumsalı ve tertemiz denizi ile Tropea Beach, beyaz kumları ve sığ suları ile La Pelosa Beach, özellikle tekne turları için ideal olan Cala Goloritze plajı, kayalıklar arasında koy gibi olan Cala Mariolu ve bakir görünümü ile Spiaggia di Tuerredda plajı önemli sahilleridir.

İtalya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İtalya'da alışveriş yapmak isteyenler genellikle Milano ve Roma'daki alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Buralarda firmaların sezon sonu indirimleri tahmin edemeyeceğiniz kadar uygun oluyor. ülkenin sokaklarda kurulan büyük pazarları da çok ilgi görüyor. özel baharat ve soslar ile cam ürünleri çok alınan ürünlerin başında yer alıyor.

İtalya'nın Doğal Güzellikleri

ülke tarihi yerlerinin çokluğu yanında doğal güzellikleri ile de çok beğenilmektedir. Bunların başlıcaları; Gran Paradiso Ulusal Parkı, Cinque Terri Ulusal Parkı, takımadaları ve Alp dağlarının etekleri olarak sıralanabilir.

İtalya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihin merkezlerinden sayılan ülkede tarihi yerlerin sayısı oldukça fazladır. Bunların önemlileri; dünyanın 7 harikasından biri olan Roma'daki kolezyum, Floransa Katedrali, Pisa Kulesi, Venedik'teki Büyük Kanal ve Vatikan'da bulunan Aziz Petrus Bazilikası olarak sayılabilir.

İtalya Gezi Rehberi

İtalya'da ulaşım çeşitliliğinden dolayı, ulaşım sorunu bulunmuyor. özellikle şehirlerarası trenleri ve hızlı trenleri ile ülkenin her yerine ulaşım imkanı bulunuyor. ülkenin otobüs ağı da çok modern ve gelişmiş bir yapıya sahip. Feribotlar ise özellikle adalara hızlı ulaşımı sağlayan vasıta olarak kullanılıyor. ülkede bulunan 40 adet hava alanı da hava yolu ulaşımının önemini gösteriyor.

ülkeye İtalya ucuz uçak bileti araması yaparak Biletall.com'dan bilet alıp gelenler muhteşem İtalya lezzetlerini deneyebilirler.

Efsaneler Efsanesi, Pizza

İtalya, pizzanın ana vatanı olduğundan, çok değişik çeşitleri her köşede bulunabiliyor.

Makarnanın Kraliçesi, Spagetti

Makarnanın kraliçesi olarak kabul edilen spagetti, değişik sus ve sebzelerle ana yemek veya et yemeklerinin yanında sunuluyor.

Fırından Gelen Lezzet, Lazanya

ülkemizde de yapılan lazanyadan farkı, makarnanın el yapımı olarak taze hazırlanması ve sosları ile dünyaca ünlü peyniri.

Tavuk Olduğunu Anlayamazsınız, Chicken Parmigiana

Rendelenmiş parmesan peyniri ve küçük parçalara ayrılmış tavukgöğsünün fırında birleşmesinden oluşan bu yemek, tavuk eti olduğu anlaşılamayacak kadar güzel.

Pamuk Kadar Yumuşak, Osso Buco

Dana inciğinden yapılan ve uzun süre pişirilen yemeğin büyük özelliği çok yumuşak oluşu.

İtalya'da Yenecek Güzel Yemekler

Makarna ve pizzası ile meşhur olan ülkede bu yemeklerin tatmadığınız ve hatta adını bile duymadığınız çeşitlerini bulabilirsiniz. Ayrıca birçok sebzenin karışımı ile yapılan Minestrone çorbası da mutlaka denenmelidir.

Italya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Italya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Trapani Birgi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tortoli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Reggio Calabria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Palermo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fenosu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Crotone Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Catania Fontanarossa Havalimanı
Elmas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vicenza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Venedik Marco Polo Havalimanı
Treviso Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ampugnano Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Salerno Pontecagnano Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ciampino Havalimanı
Fiumicino Havalimanı
Rimini Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pisa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Piacenza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pescara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Perugia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Parma Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Padova Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Olbia Costa Smeralda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Capodichino Havalimanı
Linate Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lecce Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Latina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grosseto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Genova Sestri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Forli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gino Lisa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Firenze Havalimanı
Levaldigi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Casale Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Brescia Montichiari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bolzano Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bologna Havalimanı
Bergamo Orio Al Serio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aosta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Falconara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grottaglie Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lamezia Terme Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lampedusa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pantelleria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sigonella Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alghero Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Decimomannu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malpensa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Torino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Albenga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aviano Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ronchi Dei Legionari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Verona Villafranca Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marina Di Campo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Comiso Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Belluno Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Harbour Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ischia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lucca Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marina Di Massa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mergellina Harbour Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Peschiei Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Domino Island Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Giovanni Rotondo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sorrento Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Campoformido Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vieste Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white