1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Canberra

Canberra Uçak Bileti

Canberra Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Canberra Zaman Dilimi
GMT +10
Canberra Şehri En İyileri
Yapay Kentleşme , Telstra Kulesi, Bush Tuckers
Canberra Hava Durumu (6 Haziran) 11°C Açık
Canberra Hava Durumu (7 Haziran) 12°C Güneşli

En Ucuz Canberra Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Canberra
Singapore Airlines
17 Haz 2020
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Canberra Kalkışlı Uçak Seferleri

Canberra - İstanbul
Qantas Airways
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Canberra Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Canberra Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Canberra Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Canberra Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 AUD

Canberra’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Canberra uçak bileti Emirates  yada farklı bir hava yolu firmasından mevsimsel özelliklere bakılarak alınmalıdır. Şehir genel olarak ılıman okyanus iklimine hakim bir yapıdadır. Bu sebeple, bölgede en soğuk ve yağışlı aylar temmuz ayından itibaren başlar. En ucuz Canberra uçak bileti fırsatları da temmuz ayından itibaren yakalanabilir. Bu aylarda sıcaklık değerleri 5 dereceye kadar düşmektedir.

Bölgede en fazla sıcaklık ise ilkbahar ve yaz aylarında görülür. Bu dönemler genellikle ocak ayından itibaren başlar. İdeal bir tatil yapılmak isteniyorsa Canberra uçak bileti rezervasyon işlemlerine Ocak ayından itibaren başlanmalıdır. İlkbahar mevsiminde şehirde ortalama sıcaklıklar ise 25 derece civarındadır.

Canberra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Canberra Havalimanına iniş yapan yolcular şehir merkezine gelmek için şehrin sağlamış olduğu ulaşım imkanlarından yararlanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 AUD

Şehir merkezine havalimanı üzerinden gelen 910 numaralı belediye otobüsleri, toplu taşıma olarak havalimanına ulaşım sağlayan tek araçtır. Fakat otobüs havalimanı içerisine giriş yapmadığı için havalimanı durağında inip ortalama 2 kilometre daha yürümeniz gerekecektir. Yürümek istemezseniz havalimanı ve durak noktalarda bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 AUD

Şehir içi ulaşım araçlarında özellikle havalimanından yolcu alan araçlar The Airport Express adlı shuttle otobüsleridir. Bu otobüsler yalnızca havalimanı yolcularını taşımaktadır ve şehir merkezinden hareket eder. Belirli saatlerde çalıştıkları için her an bulunmazlar. Hafta sonları shuttle otobüsler hizmet vermemektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 AUD

Taksiler kilometre başına ücret alan bir tarife ile çalışmaktadır. Bu nedenle, diğer ulaşım araçlarına göre daha pahalıdır. Fakat konfor ve güvenlik açısından büyük avantaj sağlarlar.
Araç Kiralama
Canberra Havalimanı içerisinde 7 farklı araç kiralama firması bulunmaktadır. Bu firmalar ile görüşerek, haftalık ayda günlük olarak rent a car hizmeti alabilirsiniz. Canberra uçak bileti fiyatları araştırılırken internet üzerinden araç kiralama firmaları

Canberra Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Canberra Havalimanı şehir merkezinden 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şehrin ulaşım ağı güçlü olduğu için havalimanından farklı ulaşım araçları ile şehir merkezine 10 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilir. Toplu taşıma araçları ile maksimum 20 dakika içerisinde şehir merkezine veya otelinize kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Canberra uçak bileti fiyatları araştırılırken, şehrin ulaşımı ile ilgili bilgi almak da oldukça kolaylık sağlayacaktır. Özellikle, havalimanına gelen yolcular şehir içi ulaşımlarında taksi, otobüs, metro ve transfer araçlarından yararlanabilirler. Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsünün bulunması ise özellikle yolcular açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Canberra’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Canberra ucuz uçak bileti fırsatları elde edildiğinde dünya mutfağına özellikle Avustralya mutfağına yakından bakılmalıdır. Et ve deniz ürünlerinin yoğun şekilde tüketildiği bölgede özel tatlar yaratan farklı restoranlar da bulunmaktadır.
 2. Canberra, ülkenin başkenti olduğu için şehirde kültürel ve sanatsal pek çok kurum yer almaktadır. Özellikle, şehrin doğal güzelliklerle iç içe bulunması, kültürel turların doğal ve estetik yapılar ile keşfedilmesini sağlamaktadır. Canberra ucuz uçak bileti fırsatları elde edilip şehre gelindiğinde merkez noktalarda bölgenin kültürünü ve yapısını aktaran pek çok eşsiz alanı keşfedebilirsiniz.
 3. Şubat ayından itibaren başlayan festivaller, ekim sonuna kadar devam etmektedir. Özellikle, bu dönemler arasında şehre gelen turistler festivaller sayesinde sabaha kadar eğlence ve kültür etkinliklerine katılabilir. Canberra Uluslararası Müzik Festivali, Çin Feneri Festivali, Sanat Festivali şehrin en keyifli festivalleri arasındadır.
 4. Canberra uçak bileti Qatar Airways firması ile alınarak, İstanbul üzerinden farklı yaşam tarzlarını görmek için şehre gelinebilir. Özellikle şehrin kalbi olan gece hayatı oldukça renkli geçmektedir. Pek çok restoran ve bar bulunan şehirde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam eder. Acton, Dickson ve Bunda şehrin gece hayatında en renkli caddelerinden bazılarıdır.
 5. Şehrin kültür ve hediyelik eşya koleksiyonları genellikle kültürel binalardaki mağazalarda satılmaktadır. Bunlarında haricinde modern alışveriş merkezleri ve butikler de oldukça fazladır. Şehirde, ünlü tasarımcılara ait parçalar genellikle Civic, Kingston ve Manuka bölgelerinde bulunmaktadır. Old Bus Depot Market ise pazar günleri kurulan en eğlenceli alışveriş pazarlarından birisidir.

Canberra Hakkında

İki rahip tarafından 1913 yıllarında inşa edilmeye ve tasarımı yapılmaya başlanan şehir, Avustralya'nın başkentidir. Ülkenin en gelişmiş ve modern şehirleri arasında yer alan Canberra, nüfus bakımından da diğer şehirlere göre kalabalık bir yapıya sahiptir. Resmi dil olarak İngilizce‘nin hakim olduğu şehir, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Özellikle, Canberra ucuz uçak bileti bölgenin mevsimsel özellikleri dikkate alındığında ve ideal tatil aylarında daha çok satılmaktadır. Canberra uçak bileti alımları genellikle turistik geziler için temin edilmektedir. Bölgeye gelen turistlerin pek çoğu bölgedeki Aborjin kültürünü tanımak, bölgenin tropikal ikliminde tatil yapmak amaçlı bölgeye akın etmektedir.

Canberra Nerede?

Canberra Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 AUD
Taksi
3 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı genellikle otobüslerdir. Otobüsler havalimanı ve merkez istikametlerde hareket ederek, ulaşımı sağlamaktadır. Taksiler ise genellikle turistlerin kullandıkları araçlardandır. Şehir içi mesafe kısa olduğundan taksiler halk tarafından pek tercih edilmemektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde metro ve tramvay hattı bulunmamaktadır. Bisikletlerin de yoğun şekilde kullanıldığı şehirde turistler uzun konaklamalarında genellikle kiralık araçları tercih etmektedir. Canberra İstanbul saat farkı dikkate alınarak, araçlarınızı havalimanından ya da şehir merkezinden kiralayabilirsiniz.

Canberra Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Canberra’da Gezilecek Yerler

Avustralya Savaş Anıtı
Avustralya Ulusal Galerisi
Hayvanat Bahçesi Ve Akvaryum
Avustralya Ulusal Kütüphanesi
Parlamento Binası
Şehrin En Turistik Yeri: Avustralya Savaş Anıtı

Canberra İstanbul uçak bileti imkanlarını yakalayarak, şehrin en turistik yeri olan Avustralya Savaş Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Yapılan savaşlarda hayatını kaybeden kişiler için inşa ettirilen bu anıt, bulunduğu alanda farklı tarihsel objelere de yer vermektedir. Savaş dönemlerinde ünlü ülke liderlerinin büstlerinin de bulunduğu mekanda, savaşlara ait sergiler de zaman zaman düzenlenmektedir. Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz bu yer 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilmektedir.

Aborjin Sanatı: Avustralya Ulusal Galerisi

Aborjinlere ait kültürel ve sanatsal unsurlara yer veren Avustralya Ulusal Galerisi, fotoğraf, çizim, resim ve heykel gibi farklı çalışmaları bünyesinde barındırmaktadır. 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilen bu galeriye ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Canlı Çeşitliliği ile Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum

Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum, bölgenin canlı çeşitliliği en fazla olan hayvanat bahçesidir. İçerisinde köpek balığından pumaya, kırmızı pandadan tazmanya şeytanına kadar pek çok farklı hayvan bulundurur. 09:30 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilen bu alan yetişkinler için 40 Avustralya doları, çocuklar için 23 Avustralya doları ücret almaktadır.

En Büyük Kütüphane: Avustralya Ulusal Kütüphanesi

Avustralya Ulusal Kütüphanesi, ülkenin en büyük ve modern yapılı kütüphanesidir. 9 milyondan fazla eserin bulunduğu kütüphanede Avustralya tarihi hakkında da pek çok içerik yer almaktadır. Kütüphane sabah 10:00'da açılıp, hafta içi ve hafta sonu kapanış saatleri değişiklik göstermektedir.

En Pahalı Yapı: Parlamento Binası

Parlamento Binası, 1988 tarihinde açılmış olup, maliyeti ile güney yarımkürenin en pahalı yapısı niteliğini de kazanmıştır. Maliyet olarak bilinen rakam ise 1.1 milyar dolardır. Yalnızca cuma ve pazartesi günleri ziyaretçi kabul eden parlamento, diğer günler ziyaretçilere kapalıdır.

Canberra’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biftek Yahni
Patatesli Et Yemeği
Buğlama Alabalık
Karides Şiş

Qantas, Emirates, Singapore Airlines gibi hava yolu firmalarını tercih ederek, deniz ürünleri ve kırmızı et konusunda ustalaşmış Avustralya mutfağını yakından tanıyabilirsiniz:

En Sevilen Yemek: Biftek Yahni

Biftek Yahni, bölgede en fazla sevilen ve en fazla tüketilen yemektir. Özel olarak kurutulmuş domateslerden yapılan sos ile pişirilen yahni, lezzet bakımından da muazzamdır.

Türk Usulü Patatesli Et Yemeği

 Patates ile pişirilen et yemeği, içerisine havuç, soğan ve kurutulmuş domates ile bütünleştirilir. Tüm sebzelerin bir arada pişmesi renk ve tat olarak et yemeğini oldukça eşsiz yapmaktadır.

En Sevilen Deniz Yemeği: Buğlama Alabalık

Buğlama alabalık, deniz restoranlarında da en fazla tüketilen yemekler arasındadır. Özellikle, fırın buharında buğlama ile yapılan alabalık, lezzet yönünden de diğer deniz ürünlerine göre avantajlıdır.

Mayonezli Karides Şiş

Karides şişler, mayonez ve wasabi sos ile harmanlanarak, ızgarada şiş olarak pişirilir. Mango sosu ile servis edilen karides şiş bölgede en çok sevilen lezzetler arasındadır.

Mangolu Deniz Tarağı Carpaccio

Mango ile deniz tarağı carpaccio aynı tavada sotelenir ve greyfurt dilimleri ile servis edilir. Turistler açısından oldukça egzotik bir yemek olan carpaccio, aynı zamanda turistlerin beğenerek tükettikleri yiyecekler arasındadır.

Konaklama İçin Canberra Otel Seçenekleri

Canberra İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonu yaptıracak turistler için önem taşımaktadır. Bu yolculuk için en az 20 saatinizi yolda geçirmeniz gerektiğini bilme

Crowne Plaza Canberra
 Muhteşem manzarası ve merkeze yakınlığı ile bilinen otel de günlük konaklama ücreti 230 Avustralya dolarıdır. Aranan tüm özelliklere sahip olan otel, restoran, çocuk oyun alanı ve havuz gibi imkanlara da sahiptir. Canberra İstanbul uçak seferleri hakkında otelinize bilgi verdiğiniz sürece otel transfer hizmetinden de faydalanabilirsiniz.
1 Binara St, Canberra ACT 2601, Avustralya
Ovolo Nishi
Canberra İstanbul uçak saatleri ile ilgili otel rezervasyon işlemlerini yaptığınız sürece oteliniz ücretsiz şekilde transfer aracını havalimanına göndermektedir. Şehrin en iyi otellerinden birisi olan Ovolo Nishi, aradığınz tüm lüks konaklama hizmetini sunmaktadır. Otelin günlük konaklama ücreti ise 250 Avustralya dolarıdır.
25 Edinburgh Ave, Canberra ACT 2601, Avustralya
Canberra City YHA
Şehir merkezine 100 metre mesafede bulunan otel, klima, havuz, restoran ve bar gibi hizmetlere sahiptir. Otelin günlük konaklama ücreti ise 170 Avustralya dolarıdır.
7 Akuna St, Canberra ACT 2601, Avustralya

Canberra Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Canberra 3.192,97 TL 25 Saat 50 Dakika
İzmir - Canberra 6.957,04 TL 36 Saat 35 Dakika

Canberra Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Canberra uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Pegasus, Qantas Airways, Singapore Airlines.
 • Canberra yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Canberra varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Canberra olup, bilet fiyatı 3.192,97 TL'dir.
 • Canberra şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Canberra ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
26 Mart 2020
Son zamanlarda ortaya çıkan Koronavirüsü tüm dünyanın gündeminde olan ve toplum sağlığını tehdit eden bir virüs. Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan bu virüs maalesef dünyaya hızla yayılmış ve insanl
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
29 Şubat 2020
Doğu Anadolu Bölgemizin Yukarı Firat Bölümü’nde yer alan Elazığ, Milattan Önce 3000li yıllarda kurulduğu düşünülen Harput kentinin bölgesinde kurulmuştur. Bu sebeple uzun yıllar boyunca Harput adıyla
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
23 Aralık 2019
Önünüzde Bitlis planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Bitlis’te gezecek yer çok fazla! Bitlis’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bitlis’in haritadaki konumunu görelim.
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm

Canberra Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
90 Değerlendirme
Ç*** A***
2 Nisan Salı
Vejeteryan rtestoran arayın mutlaka piştiği yağı da sorun yemeklerin
Ö*** D***
16 Haziran Pazar
Nereye gitsek veganız diyoruz helal kesim işine dikkat edin
B*** H***
20 Ekim Pazar
Çok mutlu olduğum bir seyahatti eşim sürpriz yaptı :)
N*** S***
17 Mart Pazar
Bir akraba düğününe gitmiştik çok güzel bir yermiş
R*** E***
9 Kasım Cumartesi
Kışın ailecek gitmiştik, kışın bile çok güzel
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Canberra Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:51:05 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kanberra, (CBR)
CBR
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699