Maldivler Uçak Bileti

Maldivler Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Maldivler Hakkında Bilgiler

Asıl ismi Maldiv Cumhuriyeti olan ve 1.200 tane adadan oluşan ülke, Hint Okyanusu'nda bulunmaktadır.

Maldiv Adaları'na İstanbul Atatürk Hava Limanından ya da Sabiha Gökçen'den direkt ulaşım sağlamak mümkün değil. öncelikle Doha ya da Dubai'ye uçmak, ardından da Maldivler'in başkenti olan Male'ye geçmek gerekiyor. Maldiv Adaları uçak bileti genellikle Fly Dubai, Türk Hava Yolları, Emirates, Saudia, Royal Brunei ve Azerbaycan Hava Yolları tarafından karşılanıyor. Maldiv Adaları'na gitmek isteyenlerin genellikle ilk tercihi öncelikle Dubai'ye gitmek oluyor. Ayrıca yılın belli zamanlarında Türk Hava Yolları yurtdışı uçak bileti kampanyaları sayesinde Maldiv Adaları ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

En ucuz Maldiv Adaları uçak bileti eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında bulunuyor. Ancak ocak ayından sonra bilet fiyatlarında bir artış görülüyor. özellikle ağustos ayı Maldiv Uçak biletlerinin pahalı olduğu ay. Bu nedenle Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti satın almadan önce tüm ayları kontrol etmekte fayda bulunuyor.

Maldiv Adaları Türk vatandaşları için vizesiz seyahat imkânı sağlıyor. Ancak 30 günü aşan seyahatleriniz için vize almanıza gerek bulunuyor. Kalacağınız zamana bağlı olarak vize ücretleri değişiklik gösteriyor.

Maldiv Adaları özellikle balayı çiftleri tarafından çok sık tercih ediliyor. Dolayısıyla bu ada yaz mevsiminde yoğun bir turist akınına uğruyor. Ancak aralık ile nisan ayları arası genellikle kurak bir iklim hâkim oluyor. Dalma sporu ile ilgileniyorsanız nisan ayında Maldivleri ziyaret etmelisiniz. çünkü deniz berrak olacaktır. Ayrıca ucuz bir tatil geçirmek için ise eylül, ekim ve kasım aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda Maldivlerde hala denize girilebiliyor. Ancak bazen yağış ve yoğun bulut söz konusu olabiliyor.

Turizm açısından dünyanın vazgeçilmezi olan Maldiv Adaları nüfusunun yüzde 98'i Müslümandır. Ayrıca ülkede yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır. Turizm ve balıkçılık ülke ekonomisinin büyük bir parçasını oluştursa da, taşımacılık ve gemicilik de önemli bir pay edinmektedir. Ayrıca finans anlamında da hızlı adımlar atmaktadır.

Maldiv Adaları'nın Başkenti

Maldiv Adaları'nın başkenti Maa - le şeklinde telaffuz edilen Male şehridir.

Maldiv Adalarının Nüfusu - Resmi Dili

Maldiv Adaları'nın nüfusu yaklaşık 420 bine yakındır. ülkenin resmi dili Dhivehi olsa da İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır.

Maldiv Adaları Para Birimi

Maldiv Adaları'nda kullanılan para birimi Maldiv Rufiyası'dır. 1 Maldiv Rufiyası yaklaşık 0.38 Türk Lirası'dır.

Maldiv Adaları'nda Saat Kaç?

Maldiv Adaları'nda saat Türkiye saatine göre 2 saat ileridir. Yani Türkiye'de saat 13:20 iken Maldivler'de 15:20'dir.

Maldiv Adaları'nda Ne Ucuz? Maldiv Adaları'ndan Gelirken Ne Getirilir?

Maldiv Adaları'nda turizm kadar balıkçılık da çok önemlidir. Bu nedenle hediyelik eşya anlamında ahşap, boyalı balıklar satılmaktadır. Tanesi 2 Maldiv Rufiyası'na kadar olan bu balıklar Maldivler 'den getirilebilecek uyun ve güzel hediyelik eşyadır. Ayrıca el sanatları anlamında gelişmiş yerel halk hediyelik gemi yapımında da ustadır.

Maldiv Adaları uçak bileti fiyatları önceden ayırtıldığında uygun olabiliyor. Ayrıca balayı çiftleri için hayatlarının tatili tadında bir tatil keyfi sürülebiliyor. Ancak söz konusu Maldiv Adaları olduğunda aslında gitmek için pek çok neden saymak mümkün. İşte bunlardan 5 tanesi.

Maldiv Adaları güzelliği ile büyüleyen bir atmosfere sahip. Berrak okyanus ve tertemiz havası ile nefes kesen Maldivler mavinin bin bir tonu ile balayı çiftleri için romantik bir tatil sunuyor.

Suyun dinlendirici özelliğinibelki de iyi Maldivler 'de hissetmek mümkün. çünkü masmavi ve berrak okyanus suyu hem yüzmek için girdiğinizde, hem de yalnızca izlediğinizde sizlere mükemmel bir dinginlik verecek.

Midye, bin bir çeşit balık, Ahtapot gibi deniz ürünlerini yemek için Maldivler ‘de herhangi sıradan bir lokantaya girmek yeterli. üstelik son derece uygun ramaklara tıka basa doymanız da garanti.

ülkede kullanılan para birimi Türk Lirası'na göre bir hayli düşük. Bu nedenle de konaklamadan seyahate kadar çok fazla para harcamayacağınız garanti. üstelik bazı bungalovlarda tahmininizden de az rakamlara konaklayabilirsiniz.

Maldivler 'in büyüsüne kapılmak ve tertemiz tropikal havasını içinize çekmek için uçsuz bucaksız kumsallarını, cennetten bir köşe gibi sizi bekleyen koy ya da plajlarını değerlendirebilirsiniz.

Maldiv Adaları Türkiye uçak seferleri Male'de son buluyor. Dolayısıyla Male'den sonra gitmek istediğiniz adayı tercih etmeniz gerekiyor. Bunların arasında yer alan, mavinin ve yeşilin her tonuna sahip Gili Lankanfushi Maldives adası Maldivler ‘in güzel adası kabul ediliyor.

Gili Lankanfushi Maldives

Male'den sürat teknesi ile 20 dakikada ulaşılabilen Gili Lankanfushi Maldives adası güneş ve berrak suyu görenleri hayran bırakıyor. üstelik bu adada lüks konaklama tesisleri bulmak da mümkün. Balayı masajından doğal saunalara kadar her detay bu bungalovlarda düşünülüyor. Maldiv adaları Türkiye saat farkı bu adaların hepsinde aynı. Adalarda bulunan konaklama noktaları genellikle okyanus üzerine yapılan ahşap yapılardan oluşuyor.

Constance Moofushi Maldives

Bembeyaz kumsalı ve lüks plajları ile akıllara durgunluk verecek bir tatil sunan Constance Moofushi Maldives yine lüks konaklama noktaları ile dolu bir ada. Ayrıca vücut masajı ve yoğa gibi dinlendirici aktivitelerden hoşlanıyorsanız Maldiv Adaları uçak bileti rezervasyon işleminizi şimdiden yaptırmalısınız.

Coco Palm Dhuni Kolhu

Coco Palm Dhuni Kolhu adası da 5 yıldızlı konaklama tesislerinde sizlere okyanus ile iç içe bir tatil keyfi sunuyor. üstelik adanın tropikal havası sanki yıllardır buradaymışsınız hissi ile uyanmanızı sağlayacak.

Maldivler adalardan oluşan bir ülke olduğu için her noktasında ayrı bir güzellik taşıyor. Okyanusun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği bu ülke, gece hayatı arayanlar için uygun bir tatil yeri sayılmıyor. çünkü adada tesis dışında alkol almak yasak.

Maldiv Adaları'nda Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Maldiv Adaları zaten deniz turizmi ile geçinen bir ülke. Dolayısıyla adaların tümünde deniz ürünleri ve sal gezilerine rastlamak mümkün.

Maldiv Adaları'ndan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Maldiv Adaları'nda alışveriş yapmak için başkent Male'deki küçük esnaf dükkânlarını ziyaret edebilirsiniz. Buralarda adada ihtiyaç duyacağınız havlu, bikini, şort, sinek ilacı, güneş kremi gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya almak için de yine seyyar olarak satış yapan yerel halktan alışveriş yapabilirsiniz. Adada alınacak güzel hediyelik eşya renkli, el yapımı ahşap balıklardır.

Maldiv Adaları'nın Doğal Güzellikleri

Maldiv Adaları Türkiye uçuş süresi sonuna doğru okyanus üzerinde irili ufaklı adaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Turkuazın güzel tonu ile harmanlanan yemyeşil adalar cennetten bir parça gibi karşılayacak sizi. Ayrıca sıcakkanlı ve sevecen halkı, lüks tesisleri, masajları ve yoga teknikleri ile doğanın tadını sonuna kadar çıkarmanıza olanak sağlayacak bir ülke.

Maldiv Adaları'nda Gezilecek Tarihi Yerler

Maldiv Adaları'nda bulunan, Sultan Şemsettin tarafından yapılan Mulee-aage şuanda başkanlık konutu olarak kullanılıyor. Yine adanın doğal yapısını yansıtan Hukuru Miskiiy Camisi de Sultanı İbrahim İskender tarafından 1656 yılında inşa ettirilmiştir.

Maldiv Adaları Gezi Rehberi

Eğer Maldiv Adaları ucuz uçak bileti şeklinde bir arayışınız var ise sonbaharda gitmelisiniz. Endişelenmenize gerek yok. çünkü adalar her mevsim sizlere dört dörtlük bir tatil keyfi sunmak için bekliyor. Ayrıca banka ve kredi kartlarınızı bu adalarda rahatlıkla kullanabileceğinizi de bilmenizde fayda bulunuyor.

Yani yanınızda yüklü miktarda nakit para götürmenize gerek bulunmuyor. Ancak geri dönüşünüz için bilet almadıysanız Maldiv Adaları Türkiye uçak saatleri için internete göz atmanızda fayda bulunuyor. Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti fiyatları da gelişiniz için harcadığınız para ile hemen hemen aynı olacaktır. Ayrıca bu ülkede her daim yağmur riski ile karşı karşıya olacağınızı da bilmeli ve buna göre tedbirli davranmalısınız. Maldiv Adaları Türkiye uçak biletleri bu yağışlardan etkilenmez. Ancak yağışların yoğun yaşandığı sonbahar aylarında Türkiye'den Maldivlere uçuş daha ekonomiktir.

Şehir içi ulaşımda ise alışılmıştan uzak olarak daha çok boylar kullanılmaktadır. Paylaşımlı botlar ve deniz uçağı diye tabir edilen araçlar ulaşım konusunun büyük bir tarafını karşılamaktadır.

Maldiv Adaları'ndan dönmeden önce muhakkak denemeniz gereken muhteşem tatlar bulunuyor.

Kurutulmuş Maldiv Balığını Yanınıza da Alabilirsiniz

Kurutulmuş ve tütsülenmiş olan Maldiv Balığı su ürünleri sevenlerin damağını şenlendiriyor. Hatta yanınıza dahi atıştırmalık olarak alabiliyorsunuz.

Uzak Doğu Mutfağından Suşi

Suşi gibi Uzak Doğu mutfağına ait geleneksel yemekleri Maldivler ‘de de bulabilirsiniz.

Ton Balığının Bin Bir çeşidi

Adada yiyebileceğiniz yemeklerin başında ton balığı da geliyor. üstelik kurutulmuş, tütsülenmiş ve haşlanmış seçenekleri ile.

Tropikal Meyveleri Tatmadan Dönmek Olmaz

Hindistan cevizi, ananas, avokado, greyfurt gibi tropikal meyveleri yerinde tatmak istemez misiniz?

Hindistan Cevizinin Güzel Hali Male Atolünde

Male Atolünde Hindistan cevizinden yapılan ve ferahlatıcı bir özelliğe sahip olan, adaya has muhteşem bir içecektir.

Maldiv Adaları'nda Yenecek Güzel Yemekler

Maldiv Adaları'nda genellikle su ürünleri menülerin başında yer almaktadır. Ancak Hint ve Japon mutfağına rastlamak da mümkündür. özellikle adada yapılan muhteşem suşilerin tadına bakılmadan dönülmemelidir. Aynı şekilde adaya has olan kurutulmuş ton balığı da tadılası yemekler arasında yer almaktadır.

Maldivler Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Maldivler Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Male Havalimanı
Gan Island Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hanimaadhoo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kadhdhoo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sun Island Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Maamigili Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hilton Iru fushi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dhigurah Centara Grand Maldives Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kooddoo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kaadedhdhoo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white