1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Maldivler
Uçak Bileti

Nüfus
418 Bin
Başkent
Male
Para Birimi
Rufiyaa (MVR)
Zaman Dilimi
GMT +5
Telefon Kodu
+960
Resmi Dil
Dhivehi
Ort. Yemek Fiyatı
40 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
15 EUR
İstanbul - Male Uçuş Süresi
8 Saat 30 Dk
İstanbul - Male Uçuş Mesafesi
6.090 Km

En Ucuz Türkiye - Maldivler Uçak Seferleri

İstanbul - Gan Island
Qatar Airways
21 Ağu 2019
Ankara - Male
Saudi Arabian Airlines
13 Ağu 2019
İstanbul - Male
Saudi Arabian Airlines
13 Ağu 2019
İzmir - Male
Qatar Airways
25 Tem 2019
Antalya - Male
Aeroflot Russian Airlines
14 Ağu 2019
Adana - Male
Qatar Airways
27 Tem 2019
Kayseri - Male
Pegasus
23 Tem 2019

En Ucuz Maldivler Kalkışlı Uçak Seferleri

Male - İstanbul
Saudi Arabian Airlines
03 Ağu 2019
Male - İzmir
Qatar Airways
29 Tem 2019
Male - Antalya
Qatar Airways
18 Ağu 2019
Male - Ankara
Türk Hava Yolları
28 Tem 2019
Male - Adana
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maldivler Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Maldivler Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Maldiv Adaları’na Nasıl Gidilir?

Maldiv Adaları’na İstanbul Atatürk Hava Limanından ya da Sabiha Gökçen’den direkt ulaşım sağlamak mümkün değil. Öncelikle Doha ya da Dubai’ye uçmak, ardından da Maldivler’in başkenti olan Male’ye geçmek gerekiyor. Maldiv Adaları uçak bileti genellikle Fly Dubai, Türk Hava Yolları, Emirates, Saudia,  Royal Brunei ve Azerbaycan Hava Yolları tarafından karşılanıyor. Maldiv Adaları’na gitmek isteyenlerin genellikle ilk tercihi öncelikle Dubai’ye gitmek oluyor. Ayrıca yılın belli zamanlarında Türk Hava Yolları yurtdışı uçak bileti kampanyaları sayesinde Maldiv Adaları ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

En ucuz Maldiv Adaları uçak bileti eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında bulunuyor. Ancak ocak ayından sonra bilet fiyatlarında bir artış görülüyor. Özellikle ağustos ayı Maldiv Uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay. Bu nedenle Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti satın almadan önce tüm ayları kontrol etmekte fayda bulunuyor.

Maldivler Vize Şartları Neler?

Maldivler Vize İstiyor mu?
Hayır
Maldivler Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Maldivler Vize Şartları

Maldiv Adaları Türk vatandaşları için vizesiz seyahat imkânı sağlıyor. Ancak 30 günü aşan seyahatleriniz için vize almanıza gerek bulunuyor. Kalacağınız zamana bağlı olarak vize ücretleri değişiklik gösteriyor.

Maldiv Adaları’na düzenlenecek 30 güne kadar olan seyahatler için vize alınmasına gerek bulunmuyor. Ücretsiz vize için ise Maldiv hükümeti otel ve uçak rezervasyonlarınızı görmek istemektedir.

Maldiv Adaları’na Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Maldiv Adaları özellikle balayı çiftleri tarafından çok sık tercih ediliyor. Dolayısıyla bu ada yaz mevsiminde yoğun bir turist akınına uğruyor. Ancak aralık ile nisan ayları arası genellikle kurak bir iklim hâkim oluyor. Dalma sporu ile ilgileniyorsanız nisan ayında Maldivleri ziyaret etmelisiniz. Çünkü deniz berrak olacaktır. Ayrıca ucuz bir tatil geçirmek için ise eylül, ekim ve kasım aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda Maldivlerde hala denize girilebiliyor. Ancak bazen yağış ve yoğun bulut söz konusu olabiliyor.

Maldivler Hakkında Bilgiler

Turizm açısından dünyanın vazgeçilmezi olan Maldiv Adaları nüfusunun yüzde 98’i Müslümandır. Ayrıca ülkede yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır. Turizm ve balıkçılık ülke ekonomisinin büyük bir parçasını oluştursa da, taşımacılık ve gemicilik de önemli bir pay edinmektedir. Ayrıca finans anlamında da hızlı adımlar atmaktadır.

Maldiv Adaları’nın Başkenti

Maldiv Adaları’nın başkenti Maa – le şeklinde telaffuz edilen Male şehridir.

Maldiv Adalarının Nüfusu – Resmi Dili

Maldiv Adaları’nın nüfusu yaklaşık 420 bine yakındır. Ülkenin resmi dili Dhivehi olsa da İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır.

Maldiv Adaları Para Birimi

Maldiv Adaları’nda kullanılan para birimi Maldiv Rufiyası’dır. 1 Maldiv Rufiyası yaklaşık 0.38 Türk Lirası’dır.

Maldiv Adaları’nda Saat Kaç?

Maldiv Adaları’nda saat Türkiye saatine göre 2 saat ileridir. Yani Türkiye’de saat 13:20 iken Maldivler’de 15:20’dir.

Maldiv Adaları’nda Ne Ucuz? Maldiv Adaları'ndan Gelirken Ne Getirilir?

Maldiv Adaları’nda turizm kadar balıkçılık da çok önemlidir. Bu nedenle hediyelik eşya anlamında ahşap, boyalı balıklar satılmaktadır. Tanesi 2 Maldiv Rufiyası’na kadar olan bu balıklar Maldivler ’den getirilebilecek en uyun ve güzel hediyelik eşyadır. Ayrıca el sanatları anlamında gelişmiş yerel halk hediyelik gemi yapımında da ustadır.

Maldivler Nerede?

Maldiv Adaları’na Uçmak İçin 5 Sebep

• Balayı
• Okyanus
• Deniz Ürünleri Mutfağı
• Ekonomik Konaklama
• Plajları
  1. Maldiv Adaları güzelliği ile büyüleyen bir atmosfere sahip. Berrak okyanus ve tertemiz havası ile nefes kesen Maldivler mavinin bin bir tonu ile balayı çiftleri için romantik bir tatil sunuyor.
  2. Suyun dinlendirici özelliğinibelki de en iyi Maldivler ’de hissetmek mümkün. Çünkü masmavi ve berrak okyanus suyu hem yüzmek için girdiğinizde, hem de yalnızca izlediğinizde sizlere mükemmel bir dinginlik verecek.
  3. Midye, bin bir çeşit balık, Ahtapot gibi deniz ürünlerini yemek için Maldivler ‘de herhangi sıradan bir lokantaya girmek yeterli. Üstelik son derece uygun ramaklara tıka basa doymanız da garanti.
  4. Ülkede kullanılan para birimi Türk Lirası’na göre bir hayli düşük. Bu nedenle de konaklamadan seyahate kadar çok fazla para harcamayacağınız garanti. Üstelik bazı bungalovlarda tahmininizden de az rakamlara konaklayabilirsiniz.
  5. Maldivler ’in büyüsüne kapılmak ve tertemiz tropikal havasını içinize çekmek için uçsuz bucaksız kumsallarını, cennetten bir köşe gibi sizi bekleyen koy ya da plajlarını değerlendirebilirsiniz.

Maldiv Adaları’nın En Güzel Şehirleri

Maldiv Adaları Türkiye uçak seferleri Male’de son buluyor. Dolayısıyla Male’den sonra gitmek istediğiniz adayı tercih etmeniz gerekiyor. Bunların arasında yer alan, mavinin ve yeşilin her tonuna sahip Gili Lankanfushi Maldives adası Maldivler ‘in en güzel adası kabul ediliyor.

Gili Lankanfushi Maldives

Male’den sürat teknesi ile 20 dakikada ulaşılabilen Gili Lankanfushi Maldives adası güneş ve berrak suyu görenleri hayran bırakıyor. Üstelik bu adada lüks konaklama tesisleri bulmak da mümkün. Balayı masajından doğal saunalara kadar her detay bu bungalovlarda düşünülüyor. Maldiv adaları Türkiye saat farkı bu adaların hepsinde aynı. Adalarda bulunan konaklama noktaları genellikle okyanus üzerine yapılan ahşap yapılardan oluşuyor.

Constance Moofushi Maldives

Bembeyaz kumsalı ve lüks plajları ile akıllara durgunluk verecek bir tatil sunan Constance Moofushi Maldives yine lüks konaklama noktaları ile dolu bir ada. Ayrıca vücut masajı ve yoğa gibi dinlendirici aktivitelerden hoşlanıyorsanız Maldiv Adaları uçak bileti rezervasyon işleminizi şimdiden yaptırmalısınız.

Coco Palm Dhuni Kolhu

Coco Palm Dhuni Kolhu adası da 5 yıldızlı konaklama tesislerinde sizlere okyanus ile iç içe bir tatil keyfi sunuyor. Üstelik adanın tropikal havası sanki yıllardır buradaymışsınız hissi ile uyanmanızı sağlayacak.

Maldiv Adaları’nda Gezilecek Yerler

Maldivler adalardan oluşan bir ülke olduğu için her noktasında ayrı bir güzellik taşıyor. Okyanusun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği bu ülke, gece hayatı arayanlar için uygun bir tatil yeri sayılmıyor. Çünkü adada tesis dışında alkol almak yasak.

Maldiv Adaları’nda Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Maldiv Adaları zaten deniz turizmi ile geçinen bir ülke. Dolayısıyla adaların tümünde deniz ürünleri ve sal gezilerine rastlamak mümkün.

Maldiv Adaları’ndan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Maldiv Adaları’nda alışveriş yapmak için başkent Male’deki küçük esnaf dükkânlarını ziyaret edebilirsiniz. Buralarda adada ihtiyaç duyacağınız havlu, bikini, şort, sinek ilacı, güneş kremi gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya almak için de yine seyyar olarak satış yapan yerel halktan alışveriş yapabilirsiniz. Adada alınacak en güzel hediyelik eşya renkli, el yapımı ahşap balıklardır.

Maldiv Adaları’nın Doğal Güzellikleri

Maldiv Adaları Türkiye uçuş süresi sonuna doğru okyanus üzerinde irili ufaklı adaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Turkuazın en güzel tonu ile harmanlanan yemyeşil adalar cennetten bir parça gibi karşılayacak sizi. Ayrıca sıcakkanlı ve sevecen halkı, lüks tesisleri, masajları ve yoga teknikleri ile doğanın tadını sonuna kadar çıkarmanıza olanak sağlayacak bir ülke.

Maldiv Adaları’nda Gezilecek Tarihi Yerler

Maldiv Adaları’nda bulunan, Sultan Şemsettin tarafından yapılan Mulee-aage şuanda başkanlık konutu olarak kullanılıyor. Yine adanın doğal yapısını yansıtan Hukuru Miskiiy Camisi de Sultanı İbrahim İskender tarafından 1656 yılında inşa ettirilmiştir.

Maldiv Adaları Gezi Rehberi

Eğer Maldiv Adaları en ucuz uçak bileti şeklinde bir arayışınız var ise sonbaharda gitmelisiniz. Endişelenmenize gerek yok. Çünkü adalar her mevsim sizlere dört dörtlük bir tatil keyfi sunmak için bekliyor. Ayrıca banka ve kredi kartlarınızı bu adalarda rahatlıkla kullanabileceğinizi de bilmenizde fayda bulunuyor.

Yani yanınızda yüklü miktarda nakit para götürmenize gerek bulunmuyor. Ancak geri dönüşünüz için bilet almadıysanız Maldiv Adaları Türkiye uçak saatleri için internete göz atmanızda fayda bulunuyor. Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti fiyatları da gelişiniz için harcadığınız para ile hemen hemen aynı olacaktır. Ayrıca bu ülkede her daim yağmur riski ile karşı karşıya olacağınızı da bilmeli ve buna göre tedbirli davranmalısınız. Maldiv Adaları Türkiye uçak biletleri bu yağışlardan etkilenmez. Ancak yağışların yoğun yaşandığı sonbahar aylarında Türkiye’den Maldivlere uçuş daha ekonomiktir.

Şehir içi ulaşımda ise alışılmıştan uzak olarak daha çok boylar kullanılmaktadır. Paylaşımlı botlar ve deniz uçağı diye tabir edilen araçlar ulaşım konusunun büyük bir tarafını karşılamaktadır.

Maldiv Adaları’nda Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kurutulmuş Maldiv Balığı
Suşi
Ton Balığı
Tropikal Meyveler

Maldiv Adaları'ndan dönmeden önce muhakkak denemeniz gereken muhteşem tatlar bulunuyor.

Kurutulmuş Maldiv Balığını Yanınıza da Alabilirsiniz

Kurutulmuş ve tütsülenmiş olan Maldiv Balığı su ürünleri sevenlerin damağını şenlendiriyor. Hatta yanınıza dahi atıştırmalık olarak alabiliyorsunuz.

Uzak Doğu Mutfağından Suşi

Suşi gibi Uzak Doğu mutfağına ait geleneksel yemekleri Maldivler ‘de de bulabilirsiniz.

Ton Balığının Bin Bir Çeşidi

Adada yiyebileceğiniz yemeklerin başında ton balığı da geliyor. Üstelik kurutulmuş, tütsülenmiş ve haşlanmış seçenekleri ile.

Tropikal Meyveleri Tatmadan Dönmek Olmaz

Hindistan cevizi, ananas, avokado, greyfurt gibi tropikal meyveleri yerinde tatmak istemez misiniz?

Hindistan Cevizinin En Güzel Hali Male Atolünde

Male Atolünde Hindistan cevizinden yapılan ve ferahlatıcı bir özelliğe sahip olan, adaya has muhteşem bir içecektir.

Maldiv Adaları’nda Yenecek En Güzel Yemekler

Maldiv Adaları’nda genellikle su ürünleri menülerin başında yer almaktadır. Ancak Hint ve Japon mutfağına rastlamak da mümkündür. Özellikle adada yapılan muhteşem suşilerin tadına bakılmadan dönülmemelidir. Aynı şekilde adaya has olan kurutulmuş ton balığı da tadılası yemekler arasında yer almaktadır.

 

 

Maldivler Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Gan Island 2.145,12 TL 12 Saat 44 Dakika
Ankara - Male 2.278,18 TL 19 Saat 25 Dakika
İstanbul - Male 2.301,35 TL 21 Saat 15 Dakika
İzmir - Male 2.947,92 TL 17 Saat 15 Dakika
Antalya - Male 3.156,50 TL 28 Saat 55 Dakika
Adana - Male 3.252,85 TL 17 Saat 50 Dakika
Samsun - Male 3.513,35 TL 18 Saat 25 Dakika
Ordu - Male 3.532,82 TL 28 Saat 35 Dakika
Kayseri - Male 3.677,47 TL 18 Saat 30 Dakika
Diyarbakır - Male 14.152,55 TL 14 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maldivler ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer
Yurtdışı Tatil Önerileri: Bu Yaz Yurtdışında Tatil İçin Nereye Gidilir?
Yurtdışı Tatil Önerileri: Bu Yaz Yurtdışında Tatil İçin Nereye Gidilir?
27 Mayıs 2018
İş yaşantısına ara vermek ve bunaltıcı şehir kalabalığından uzaklaşmak için tatil yapmak herkesin hayali. Resmi tatil ve yıllık izin zamanlarının gelmesiyle beraber herkes, tatilde nereye gideceğinin
En Yakın Zamanda Yaşamanız Gereken Seyahat Deneyimleri
En Yakın Zamanda Yaşamanız Gereken Seyahat Deneyimleri
27 Mart 2018
1) Afrika'daki Victoria Şelaleleri'nin kenarında bulunan Şeytan Havuzu'nda yüzün. Dünyanın en ünlü doğal harikaları arasında kabul edilen Afrika kıtasındaki Mosi-oa-Tunya yani bilinen adıyla Victoria
Kışın Soğuktan Kaçmak İsteyenlere Sıcacık Tatil Rotaları
Kışın Soğuktan Kaçmak İsteyenlere Sıcacık Tatil Rotaları
08 Şubat 2018
Kış aylarını sevmeyen ya da aslında soğuğu sevmeyen kişilerdenseniz, yaz aylarında ufak kaçamaklar yapabileceğiniz tatil rotalarına göz gezdirebilirsiniz. Ülkemizde kış ayları yaşanırken, soğuklardan

Maldivler Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Male
Tur rehberimiz çok ilgili ve eğlenceli biriydi bize heryeri tanıttı
Male
Herşey çok güzeldi biz teşekkür ederiz tur da güzeldi
Male
Valla çok güzel, gidilip görülmesi gereken yerlerden birisi bence
Male
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
Male
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
Male
Farklı bir yerde tek başınıza tatil yapmak kadar kyifli başka bir şey yok.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maldivler Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:37:12
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Male, (Tümü)
MLET
MV

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948