1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Harare Uçak Bileti

Harare Para Birimi
ABD Doları (USD)
Harare Zaman Dilimi
GMT +2
Harare Şehri En İyileri
Kültürel Ve Tarihi Yapısı, Ulusal Kahramanlar Anıtı, Sadza

En Ucuz Harare Varışlı Uçak Seferleri

31 May 2020
Ankara - Harare
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Harare Kalkışlı Uçak Seferleri

Harare - İstanbul
Kenya Airways
08 Haz 2020
Harare - Ankara
Ethiopian Airlines
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Harare Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Harare Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Harare Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
ZW
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
5 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,22 USD

Harare’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Harare uçak bileti alındığı takdirde şehre kolaylıkla ulaşım sağlanır. Ancak kişiler ucuz uçak bileti alırken mutlaka mevsim normallerine dikkat etmelidir. Çünkü Harare'de mevsimler düzenli olsa da Türkiye'den farklı bir çeşitte olduğu için mevsimler incelenerek gidilmelidir.

Tropikal iklime sahip olduğu için yıl boyunca özellikle yaz aylarında sık sık yağış görülür. İnsanların normal yaşamlarını etkileyici derecede yağış görmek söz konusu olabilir. Bu nedenle de yazları çok fazla turist gitmez, gidilmemesi de tavsiye edilir. Onun dışında hava sıcaklıkları da yüksek görülür.

Hava sıcaklıklarının oldukça fazla düştüğü, yağışlarda da azalma görülen aylar ise Eylül ve Ekim aylarıdır. Sonbahara tekabül eden bu aylarda Harare'ye giderek gezmek, çevreyi görmek daha uygun olacaktır. Böylece sıkıcı ve yağışlı bir hava olmadan turistik geziler yapılabilir.

Harare Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Harare uçak bileti aldıktan sonra kişiler şehre ulaşır. Ancak şehre yani havalimanına geldikten sonra turistler havalimanından şehre nasıl gideceğini düşünür. Bunun için birçok ulaşım yolu bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Harare kenti içerisinde otobüs sık sık kullanılan bir ulaşım aracıdır. Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayabileceği gibi şehirler arası ulaşımda da sık sık kullanılan bir ulaşım aracı seçeneğidir. Bu açıdan havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilir.
Taksi
Taksiler havalimanından şehir merkezine olan ulaşım için daha çok tercih edilen seçeneklerden biri oluyor. Ancak güvenilirliğe önem vermekte fayda var. Taksiye binmeden önce mutlaka pazarlık yapılmalı ve şoförle konuşulmalıdır.
Araç Kiralama
Havalimanından şehre gitmek için ayrıca şehri turlamak için en kullanışlı ulaşım araçlarından biri de araba kiralama seçeneğidir. Havalimanından kolaylıkla araba kiralamak mümkün olacaktır. Kişiler kendilerine uygun olan aracı uygun fiyata havalimanından kiralayabilirler.

Harare Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Harare uçak bileti aldıktan sonra şehre inildiğinde kişileri havalimanında birçok imkan bekliyor. Acil şekilde hizmet almak isteyen kişiler için birçok nokta bulunuyor. Bir şeyler yemek ya da içmek isteyen kişiler için kafe ve restoranlar bulunuyor. Kafe ve restoranlar oldukça hoş yerlerdir. Buralarda geleneksel yemekleri tatma şansı bulunduğu gibi içecekleri de tüketme imkanı söz konusu olur.

Harare Uluslararası Havalimanında verilen bir diğer hizmet ise sağlık hizmetleridir. Acil durumlara karşılık anında kişilere müdahale edebilmesi açısından 7/24 aktif olan sağlık merkezleri söz konusu olur. Sağlığı ve sıhhati yerinde olanlar için de alışveriş alanları bulunuyor. Hem sevdiği kişilere hediye almak isteyenler hem de kendine son kez alışveriş yapmak isteyenler için alışveriş merkezleri yer alıyor. Son kez alışveriş yapmak isteyenler havaalanı alışverişi yapabilir.

Harare Uluslararası Havalimanında bagaj hizmetleri de söz konusu oluyor. İsteyenler herhangi bir sorun yaşamadan bagajlarını taşıtma imkanına sahip olabilir, kayıplarda havalimanı oldukça fazla ilgilenir. Bagaj ulaşımı konusunda da yardımda bulunur. Havalimanında ücretsiz WiFi hizmetinin yanı sıra telefon etme imkanı da söz konusudur. İletişim konusunda imkanı olmayanlara yardımcı olur.

Para çevirme talebinde bulunacak kişiler için döviz imkanları bulunuyor. Para çekmek isteyenler için ATM ve banka imkanları söz konusudur. Böylece kişiler para konusunda da havalimanı içerisinde herhangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalmaz.

Harare’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Harare uçak bileti alındıktan sonra kişi bu şehirde birçok noktayı görebilir. Özellikle Afrika'nın farklı ve egzotik havasını görmek isteyenler, farklı hayvanların varlığına şahit olmak isteyenler Harare'ye gidebilir. Harare bu açıdan tercih edilecek bir şehirdir.
 2. Harare, içerisinde birçok kültürel ve tarihi yapıya sahiptir. Bir süre İngiltere ve Amerika'nın sömürgesi altında olan Harare bu açıdan değişik yapılara sahiptir.
 3. Harare bir Afrika şehri olmasına rağmen birbirinden şık ve eğlenceli festivallere sahiptir. Caz festivali yılda bir kere yapılmasına rağmen oldukça fazla rağbet görüyor. Festival severler şehre giderek eğlenme imkanına sahip oluyor.
 4. Harare'de en ilgi çekici özelliklerden biri de sokaklardır. Farklı kültürlerin izlerini barındıran bu sokaklar çoğu kişinin ilgisini çekiyor. Ayrıca fotoğraflarda da güzel bir geçiş olarak görülüyor.
 5. Victoria Şelalesi tam olarak Harare'de bulunmasa da Harare'ye kısa bir mesafededir. Kişiler Dünya'nın en büyük şelalesini görmek isterse mutlaka buraya uğramalıdır.

Harare Hakkında

Afrika kıtasında yer alan Zimbabve ülkesinin başkenti ve en büyük şehri olarak görülen Harare turistik gezilerin de yapılabileceği uygun bir kenttir. Şehrin nüfusu yaklaşık bir buçuk milyon şeklindedir. Harare kenti Zimbabve ülkesinin kuzeydoğusunda bulunuyor. Ayrıca deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 1,490 metre olarak ölçülmüştür. Şehrin adı 1980 yılına kadar Salisbury olarak kullanılıyordu. Daha sonra Harare şeklinde değiştirilmiştir.

Şehir genel anlamı ile ekonomi konusunda gelişmiş sayılacak bir kenttir. Çünkü içerisinde pamuk, mısır, turunçgil, tütün şeklinde ürünler yetiştiriyor ve bunları satıyor. Tekstil sanayisinin de gelişmesinin yanı sıra şehirde önemli madenler çıkartılıyor. En önemli görülen maden kaynağı altındır. Altın çıkarılması ve satılması ülkenin ekonomisini oldukça fazla canlandırıyor. Tüm ürünler demiryolu, havayolu ile satılıyor. İklimi de oldukça ılık ve düzenli olarak görülüyor. Subtropikal yayla iklim kategorisine giriyor.

Kent ayrıca kültürel ve tarihi açıdan da fazlasıyla gelişmiştir. Ülkenin karışık tarihi kültürel açıdan da gelişmesini sağlamıştır. Ayrıca şehirdeki üniversite de oldukça fazla ilgi çekiyor. 1952 yılından bu yana Zimbabve üniversitesi ilgi çekici ve kaliteli bir üniversite konumunda yer alıyor. Öğrenciler buraya yönelim sağlıyor.

Harare Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Harare'de hem şehir dışı hem de şehir dışı ulaşım aracı olarak sık sık otobüs tercih ediliyor. Kolay ve uygun fiyatlı ulaşım yoludur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksilere ve kiralık araçlarla şehir içinde ulaşım sağlanıyor.

Harare Vize Şartları

Zimbabve Vize İstiyor mu?
Evet
Zimbabve Vize Ücreti
30 USD
Zimbabve Vize Detayları
Kapıda vize uygulaması görülmektedir. Kapı vizesi tek giriş 30 dolar çift giriş 45 dolar olarak ücretlendirilir. Vize pulu olarak pasaporta yapıştırılır.

Harare’de Gezilecek Yerler

Ulusal Kahramanlar Anıtı
Zimbabve Ulusal Galerisi
Delta Galeri Ulusal
Botanik Bahçesi
Mukuvisi Woodlands Çevre Merkezi
Görkemli Bir Anıt: Ulusal Kahramanlar Anıtı

Oldukça fazla görkemli bir dikilitaş görünümünde olan ulusal kahramanlar anıtı Harare'ye tam olarak 7 kilometre uzaklıktadır. Ulusal Kahramanlar Anıtı savaşlarda kazanılan zaferler doğrultusunda tasarlanan bir anıttır. Bronz frizlerle kuşatılmış olan anıta giriş ücretsiz sağlanır. Anıtın yanında da gezilecek uygun bir müze yer alıyor.

Çeşitli Sanatçı Eserlerinin Yer Aldığı: Zimbabve Ulusal Galerisi

Oldukça çağdaş eserleri görmek isteyen kişiler Zimbabve Ulusal Galerisi'ni gezmelidir. Sadece Afrika sanatçılarının değil uluslararası sanatçıların da eserleri bu galeri içerisinde bulunuyor. Oldukça çeşitli göze hitap eden eserleri burada görmek mümkündür.

Çağdaş Sanat Severlere: Delta Galeri

Çağdaş eserlere ilgi duyan kişilerin ziyaret etmesi gereken bir diğer galeri de Delta Galerisidir. Aylık olarak değişimli eserleri burada görmek söz konusu olacaktır. Birçok sanatçıya ait eserler dönüşümlü şekilde burada kişilere sunuluyor.

Harare'nin Akciğeri: Ulusal Botanik Bahçesi

Yeşil alanlara ihtiyacı olan, doğayı seven, farklı bitki türlerini görmek isteyen kişiler ulusal botanik bahçesini mutlaka ziyaret etmelidir. Bu botanik bahçesi 68 hektarlık alana sahiptir. Kişiler burada öğle yemeği yiyebileceği gibi piknik yapma imkanına da sahip olacaktır.

Doğal Yaşam Merkezi: Mukuvisi Woodlands Çevre Merkezi

Bu doğal yaşam alanı oldukça ilgi çekicidir. Çünkü içerisinde birbirinden farklı hayvanları görmek mümkün olacaktır. Burada çeşitli turlar yapılabileceği gibi yürüyüş yapmak da mümkün olacaktır. Zevkli ve göze hoş gelen bir yerdir. Çok güzel fotoğraflar çekilebilir.

Harare’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sadza
Sukuma
Wiki
Poulet

Bobotie uçak bileti alındığı takdirde yiyecek birçok geleneksel yiyecek söz konusudur. Bunlardan biri de Bobotie adı verilen yiyecektir. Bobotie sarı baharatlı pilav ile servis edilen bir yiyecektir. Yanında çeşitli kuru meyveleri görmek mümkündür. Bu kuru meyveler baharatlanarak servis ediliyor.

Sadza

Oldukça farklı yiyeceklerden yapılıyor. Öküz kuyruğu yahnisi, ıslatılmış ıspanak ile yapılıyor. İçerisinde patates ezmesi de bulunuyor. Oldukça lezzetli bir Afrika yemeği olarak görülüyor.

Sukuma Wiki

Sukuma Waka adı verilen yiyecek yeşil lahanadan yapılıyor. Yeşil lahana havuç, soğan ve farklı sebzelerle haşlanıyor. Bu haşlamanın yanında patates ezmesi bulunuyor. Patates ezmeli bu yiyecek Afrika'da sık sık tüketiliyor.

Poulet Yassa

Tavuk butları limon ve soğan karışımı bir sosta marine ediliyor. Biraz bekletildikten sonra kızartılıyor. Kızartılmasının ardından yanında hardal sosu ile servis ediliyor. Oldukça lezzetli bulunan bir yiyecek olarak görülüyor.

Konaklama İçin Harare Otel Seçenekleri

Ucuz Harare uçak bileti aldıktan sonra kalmak için birçok otel seçeneği bulunuyor.

Sunbird Guest House
Bu misafir evinde ücretsiz WiFi ve otopark hizmeti bulunuyor. Kahvaltı dahil olan bu otelde ayrıca havuz hizmetleri de bulunuyor. Sigara içilmeyen odalar ve havaalanına ulaşım sistemleri bulunuyor. Suitler burada vardır.
23 Moulsham Road, Dawn Hill | Greendale, Harare, Zimbabve
Jacana Gardens Guest Lodge
Bu otel içerisinde sigara içilmeyen odalar bulunuyor. Ayrıca ücretsiz WiFi ve otopark hizmeti veriliyor. Otelde restoran bulunduğu için rahatlıkla yemek yemek mümkün olacaktır.
14 Jacana Drive | Borrowdale, Harare, Zimbabve
Holiday Inn Harare
Ücretsiz otoparkın yanı sıra ücretsiz WiFi hizmetleri veriliyor. Açık büfe kahvaltısı ve havuzu yer alıyor. Restoran ile havaalanı ulaşım hizmeti de veriliyor.
Samora Machel Avenue | P.O. Box 7, Harare, Zimbabve

Harare Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Harare 4.121,83 TL 17 Saat 30 Dakika
Ankara - Harare 24.702,85 TL 33 Saat 25 Dakika

Harare Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Harare uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, Türk Hava Yolları.
 • Harare yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Harare varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Harare olup, bilet fiyatı 4.121,83 TL'dir.
 • Harare şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Harare ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Kurban Bayramında Sofralarımızı Donatacak 5 Yöresel Lezzet
Kurban Bayramında Sofralarımızı Donatacak 5 Yöresel Lezzet
10 Eylül 2016
Midemizi önemseyen ve ağzının tadını bilen bir toplum olarak Kurban Bayramı’nın gelmesini içten içe ayrı bir sevinçle karşılarız. İbadetlerin yerine getirilmesiyle manevi rahatlık yaşanırken, diğer ya
Yaz Tatilinizi Şimdiden Planlamanız İçin 10 Neden
Yaz Tatilinizi Şimdiden Planlamanız İçin 10 Neden
26 Mart 2016
Kışın kurduğunuz hayaller bile yaz tatili içerir. Soğuk kış gecelerinde rüyalarınızda güneş var, deniz var, sıcak kumlar, serin sular, yıldızlı geceler, hamaklarda uyumak, her hücreye mutluluk enjekte
Otobüs koltuğu seçerken dikkat edilmesi gereken 4 ipucu
Otobüs koltuğu seçerken dikkat edilmesi gereken 4 ipucu
25 Ekim 2015
Yolculuklarımızın vazgeçilmezi olan otobüsler, kimi zaman yolcular için rahat bir ortam sağlamakta kimi zaman ise, yolculuğu onlara çekilmez bir hale getirmektedir. Olaya maddi açıdan baktığımız zaman

Harare Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (49)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
87 Değerlendirme
N*** Y***
27 Ekim Cumartesi
Tarihi dokuları çok güzel gidilip görülmesi gereken biryer bence
N*** G*** S***
14 Ekim Pazar
Dilimi geliştirmek için gitmiştik geçen hafta gerçekten çok keyif aldım
B*** E***
13 Eylül Perşembe
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz herşey için tur rehberimiz çok ilgiliydi
B*** K***
12 Ağustos Pazar
Balayı tatili için burayı tercih etmiştik, gerçekten güzeldi.
A*** B***
5 Temmuz Perşembe
Eglence arıyorsanız buradan başka bir yere bakmayın derim
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Harare Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 05:14:47 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Harare, (HRE)
HRE
ZW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031