Mısır Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Mısır Hakkında Bilgiler

Mısır gezilip görülebilecek farklı bir kültüre sahip olan güzel bir ülkedir.

Mısır'a ulaşım kısa ve kolay olarak havayoluyla sağlanır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan birçok hava yolu şirketi günlük olarak bir kaç seçenek sunup Mısır'a ulaşımı sağlıyorlar. Ege Havayolları, Nil Havacılık, Türk Hava Yolları, Ortadoğu Havayolları, Royal-ürdün Havayolları ve Mısır Hava Yolu gibi firmalar Türkiye'den Mısır'a ulaşımı mümkün kılan havayollarıdır.

Mısır'a havayolu ile seyahat etmek istendiğinde Mısır uçak bileti Biletall.com üzerinden temin edilebilir. Yine Biletall.com'dan Mısır uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

THY çok bilinen hava yolu şirketi olduğundan çok fazla tercih edilenler arasındadır. Mısır uçak bileti THY yazarak Biletall.com'da THY uçak bileti için aratma yapılabilir. Mısır Türkiye uçak bileti fiyatları aramadan çıkacak sonuçlardan incelenip fiyat araştırması yapılabilir. Biletall.com'da Mısır Türkiye uçak saatleri de detaylı bir şekilde bulunuyor.

Mısır uçak bileti almadan önce ülkenin vize şartlarının bilinmesi gerekmektedir. Olası bir problemi önlemek için şartlar önemlidir. Mısır Türkiye uçak seferleri çeşitli ve bol seçeneklerle yer alır. Mısır Türkiye uçak biletleri bu sayede kolaylıkla temin edilebilir.

Mısır vizesi diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günü geçecek olan ziyaretleri öncesinde alınmalıdır. Mısır Devleti;  Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi, öğrenci Vizesi gibi farklı Mısır vizesi verir bu yüzden ne tarz bir seyahat yapacaksanız ona uygun bir vize almalısınız. Uzun süreli ziyaretlerde ise Mısır göç bürosuna müracaat yapılmalıdır.

Mısır çöl iklimine sahiptir. Bu yüzden yaz ayları aşırı sıcak olur. Bu yüzden iyi gezip görme zamanı Ekim-Ocak arası dönemlerdir.

ülkenin ilgi çekici yapıları piramitlerdir. Birçok turistin amacı piramitleri görmektir. ülke nüfusunun büyük çoğunluğu Nil Nehri kıyısına yerleşmiştir. ülkenin temel gelir kaynağı doğalgaz ihracatı ve turizmdir.

Mısır'ın Başkenti

Mısır'ın başkenti, Kahire'dir.

Mısır Nüfusu – Mısır Resmi Dili

Mısır'ın nüfusu yaklaşık 95 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili ise Arapça'dır.

Mısır Para Birimi

Mısır para birimi olarak Mısır Lirası kullanılır.

Mısır'da Saat Kaç?

Mısır Türkiye saat farkı +2'dir yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Mısır'da 09:00 olur.

Mısır Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat?

Mısır Türkiye uçuş süresi 2 saattir.

Mısır'da Ne Ucuz? Mısır'dan Gelirken Ne Getirilir?

Hediyelik eşyalar oldukça çeşitli ve ucuz, ayrıca ülkenize dönerken dünyaca ünlü Mısır pamuğundan yapılmış giysiler almayı unutmayın.

 

Mısır'a Biletall.com üzerinden en ucuz Mısır uçak bileti alarak gelmek çok kolay ve ekonomiktir. Sizlere rahat bir yolculuk sağlar. Mısır Türkiye uçak bileti Biletall.com üzerinden temin edilebilir.

Kahire geçmişten günümüze birçok ülkeye ev sahipliği yapmış bir şehirdir. UNESCO'nun dünya mirası listesine adını yazdırmıştır.

ülkede 100'den fazla piramit vardır ve büyük üç tanesi Giza bölgesinde bulunan Keops, Kefren ve Mikerinos'tur. ülkenin birçok medeniyetin elinden geçmesiyle birlikte yaşayış ve ölümleri anlamak için piramitler görülmeye değer.

ülke Nil Nehri dışında uçsuz bucaksız çöl alanlarına sahiptir. çölü deneyimlemek Mısır'da mümkün kılınır.

Hem geçmiş medeniyetlere hem de günümüz Mısırlılarına yaşam bahşeden ve güzellikler sunan dünyanın uzun nehri olma statüsüne sahip Nil Nehri görülmelidir. Normalin aksine güneyden kuzeye akan Nil Nehri birçok yaşama olanak sağlamıştır.

Kahire Müzesi Mısır için adeta bir başlangıç noktası özelliği gösteriyor, ülkede tüm görülecek yerlerin anahtarı adeta bu müzeden geçiyor.

En ucuz Mısır uçak bileti seçeneklerine Biletall.com üzerinden ulaşarak uygun biletlerle Mısır'ı ziyaret edebilir, ülke hakkında bilgi alabilirsiniz. Mısır ucuz uçak bileti edinebilmek için bol araştırma yapılmalıdır. çünkü Mısır uçak bileti fiyatları farklılık gösterebilir.

Kahire

Farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Kahire'de geçmişten günümüze kadar gelen tüm medeniyetler eskiden yeniye doğru bir zaman akışı içerisinde genişleme göstermiştir. Genellikle ülkenin merkezi konumunda olan Kahire'de pek çok hükümet ve devlet binası bulunmaktadır. Her mevsim ciddi oranda turist çeker. Piramitlere ev sahipliği de yapan Kahire ilgi odağı durumundadır. Mısır'ın başkenti olan şehir Afrika ve Arap dünyasının büyük şehridir.

Luxor

Kahire'den daha ucuz olan Luxor alışveriş için daha olanaklı olan bir şehirdir. Krallar vadisi, Kraliçeler vadisi, Hatşepsut, Karnak Tapınağı ve Luksor tapınağı Mısır Luxor'da gezilip görülmesi gereken yerleri oluşturuyor. Nil Nehri'nin kıyısına kurulan bu şehir barındırdığı yapılarla ziyaretçilerine açık hava müzesi tadında bir geçit sunuyor. Antik dünyanın merkezi olan Luxor gelen turistler tarafından da ilgiyle geziliyor.

Aswan

Aswan'da diğer şehirler gibi Nil Nehri'nin kıyısına kurulmuş bir şehir. Barındırdığı tarihi yapılarla hayret uyandıran ve geçmiş teknolojiyle nasıl yapılabildiğine akıl erdirilemeyen güzelliklerden biri. Kahire'den Aswan'a gitmek için 950 km'lik bir yolu geçmek gerekiyor.

Şarm El Şeyh

Kızıldeniz'e uzanan Sina Yarımadası'nın güney ucunda yer alan bir diğer kent ise Şarm El Şeyh'tşr. Kızıldeniz kıyısında yer alan ve Mısır'ın dünyaca ünlü olan bu tatil şehri, güzel altın plajları, berrak denizi, zengin sualtı yaşamı ve mercan resifleriyle donatılmış doğanın harikası bir şehirdir.

ülkeye, Mısır ucuz uçak bileti avantajları eşliğinde gelen ziyaretçiler, Mısır'da tarih yolculuğuna doyacaklar.

Mısır'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?               

Mercan resifleri, tertemiz denizi ve altın rengi plajlarıyla denize girebilmek için uygun yer Şarm El Şeyh şehridir. Doğal güzelliğiyle birlikte turistleri kendine hayran bırakan bu şehir deniz turizmi için uygun yerlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Mısır'a gelip tarihin içinde kaybolduktan sonra deniz turizmi nedeniyle harika özelliklere ve güzelliklere sahip, sahil ve plajlardan etkilenmemek mümkün değil. Kış aylarında bile denize girilebilen yıl boyunca deniz kum güneş turizminin yok olmadığı, Kızıldeniz'in güzelliklerini gösteren bir şehir olan Şarm El Şeyh barış şehri olarak da bilinir. Yılın dört mevsimi iklimin tatil için elverişli durumdadır, deniz suyu sıcaklığı 20 derecenin altına inmez ve Avrupa ülkelerine çok yakındır. Bu özellikleri sayesinde tercih edilen bir tatil beldesi olmuştur. Kahire'ye uzaklığı 488 km'dir.

Mısır'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Mısır'ın ekonomik ve sosyal merkezi olarak bilinen Kahire alışveriş için oldukça yeterli bir şehir olmaktadır. Han Halili çarşısı Kahire'de bulunan bir alışveriş mekanıdır. Bu mekandan ülkeye özgü hediyelik eşyalar, papirüsler, çeşitli baharatlar ayrıca Mısır'a özgü her şeyi bulabilmek mümkündür.

El yapımı ve deri takılar, parfümler ve Mısır'a özgü halılara buradan ulaşılabilir.

Mısır'da bulunan alışveriş merkezleri de sıklıkla tercih edilen yerler arasındadır. City Stars, City Center ve Nile City gibi alışveriş merkezleri öncüdür.

Mısır'ın Doğal Güzellikleri

Mısır'ın hayat kaynağı olan dünyanın uzun nehri olan Nil Nehri Akdeniz'e dökülür. Nil Nehri boyunca yeşillikler ve doğal güzellikler yer alır. Nehir üzerinde öğleden sonra oluşan rüzgarlar ile birlikte Felluka denen tekneler ile gezinti yapabilmek keyif verici bir etkinliktir.

Mısır'ın güneyinde Kızıldeniz bulunmaktadır. Dalgıçlar için paha biçilemez güzelliklere sahip bir dalış merkezidir. Mısır genel olarak çöl iklimi etkisi altındadır yalnızca kuzeye doğru gidildikçe Akdeniz iklimi etkisi altına girer bu da turizm açısından değerlidir. Aziz Katherina anıtı Sina yarımadasındadır ve görülmesi gereken bir yerdir.

Mısır'da Gezilecek Tarihi Yerler

20 yılda tamamlanan Büyük Piramit, Karnak Tapınağı, Ebu Simbel Tağınağı, Edfu Tapıağı Hatşepsut - Deir el-Bahri, Filai Tapınağı, Sfenks, Kom Ombo, Medinet Habu, Luksor, Dikilitaş, Tel el-Amarna, Denderah Tapınağı, Mastaba, Kraliçeler Vadisi, Zoser Piramidi, Tanis, Krallar Vadisi, Tutankhamon'un Mezarı gezilmesi gereken tarihi yerler ve yapılardır.

Mısır Gezi Rehberi

Mısır'da tüm taksiler doğalgaz ile çalışırlar bu yüzden ücretleri ucuzdur. 15 dakika sürecek bir yolculuk için yaklaşık 12 Mısır lirası ödenmektedir. ülkede iki tane ayrı metro hattı vardır. Birinci hat havaalanına ikinci hat ise Gize piramitlerine gider.

Kadın ve erkek vagonlarının ayrı olduğu unutulmamalı ve buna göre yolculuk yapılmalıdır. Metroya çift olarak binilecek ise erkek vagonuna binilmelidir. Kadınlara ait vagona asla erkek alınmaz. Ayrıca Mısır'da karayoluyla ulaşım sağlamakta mümkündür.

Mısır mutfağı geçmişten günümüze kadar gelen geniş bir kültüre sahiptir. Her ne kadar zengin lezzetlere sahip bir mutfakta olsa her yerden yemek yememeye dikkat edilmelidir. Hijyen açısından sakıncaları olabilir.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye ucuz Mısır uçak bileti alarak gelenler için değişik lezzetler bulunuyor.

Bakla Ve Nohudun Meze Hali Falafel

Mısır'ın ünlü yemeği Falafel olarak adlandırılıyor. Atıştırmalık olarak tüketilebilen bu yiyecek Ortadoğu ülkelerinde bulunuyor. Kuru bakla içi ve nohudun ezilmesiyle meydana gelen değişik bir lezzet.

Et Ve Sebzenin çorba Hali Melukya

Mısır'ın ünlü çorbası olan Melukyanın yapımında et ve sebze kullanılıyor. ülkenin sevilen yemeklerinden olan bu lezzete ülkeye özgü baharatlar ile de tat katılıyor.

Ana Yemek Fuul

Türkiye'ye uzak gelmeyecek bol domates ve baharat ile pişirilen Fuul adlı yemeğin içinde ayrıca bezelye bulunuyor. Bir çeşit bezelye yemeği demek mümkün. özelliği ise sabah saatlerinde özel bir ekmekle servis edilmesi.

Koshari

Pirinç, mercimek, makarna ve nohudun karıştırılmasıyla elde edilen yemeğe domates sosu, soğan ve kimyon da eklenerek büyük bir lezzet elde ediliyor.

Yemek üzerine Tatlı Umm-Ali

Süt, Hindistan cevizi, kuru üzüm ve fındık ile birlikte pişirilen tatlı sütlacı andırıyor. Farklı aromalarla güçlendirilmiş tadıyla çok sevilen bir tatlı olmuş.

Mısır'da Yenecek Güzel Yemekler

Mısır yemekleri daha çok pirinç, makarna, et, sebze, baharat gibi malzemelerin harmanlanmasıyla oluşan lezzetli yemekler olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız Mısır'da yemek yerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Otellerdeki yemeklerden yenebilir fakat sokaktan yenilmemesi tavsiye ediliyor. Hijyenik olmayan ortamlarda yapılmış yemekler sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

 

Mısır Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Mısır Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cairo Havalimanı
Alexandria Havalimanı
Borg El Arab Havalimanı
Hurghada Havalimanı
flight
ba-favicon-white