1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Mısır
Uçak Bileti

Nüfus
95 Milyon 690 Bin
Başkent
Kahire
Para Birimi
Mısır Lirası (EGP)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+20
Resmi Dil
Arapça
Ort. Yemek Fiyatı
300 EGP
Ort. İçecek Fiyatı
50 EGP
İstanbul - Kahire Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Kahire Uçuş Mesafesi
2.617 Km
Kahire

En Ucuz Türkiye - Mısır Uçak Seferleri

İstanbul - İskenderiye
Aegean Airlines
02 Ağu 2019
İzmir - Kahire
Aegean Airlines
05 Ağu 2019
Adana - Kahire
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Ankara - Kahire
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Gaziantep - Kahire
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
30 Tem 2019

En Ucuz Mısır Kalkışlı Uçak Seferleri

Kahire - İstanbul
Aegean Airlines
16 Tem 2019
02 Ağu 2019
İskenderiye - İstanbul
Aegean Airlines
29 Tem 2019
Kahire - Beyrut
Egyptair
19 Tem 2019
Kahire - İzmir
Pegasus
17 Tem 2019
Kahire - Hartum
Saudi Arabian Airlines
16 Tem 2019
Kahire - Ankara
Saudi Arabian Airlines
23 Tem 2019
Kahire - Adana
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Kahire - Gaziantep
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mısır Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Mısır Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Mısır'a Nasıl Gidilir?

Mısır'a ulaşım en kısa ve kolay olarak havayoluyla sağlanır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan birçok hava yolu şirketi günlük olarak bir kaç seçenek sunup Mısır'a ulaşımı sağlıyorlar. Ege Havayolları, Nil Havacılık, Türk Hava Yolları, Ortadoğu Havayolları, Royal-Ürdün Havayolları ve Mısır Hava Yolu gibi firmalar Türkiye'den Mısır'a ulaşımı mümkün kılan havayollarıdır.

Mısır'a havayolu ile seyahat etmek istendiğinde Mısır uçak bileti Biletall.com üzerinden temin edilebilir. Yine Biletall.com’dan Mısır uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

THY en çok bilinen hava yolu şirketi olduğundan çok fazla tercih edilenler arasındadır. Mısır uçak bileti THY yazarak Biletall.com’da THY uçak bileti için aratma yapılabilir. Mısır Türkiye uçak bileti fiyatları aramadan çıkacak sonuçlardan incelenip fiyat araştırması yapılabilir. Biletall.com’da Mısır Türkiye uçak saatleri de detaylı bir şekilde bulunuyor.

Mısır Vize Şartları Neler?

Mısır Vize İstiyor mu?
Evet
Mısır Vize Ücreti
120 TL
Mısır Vize Şartları

Mısır uçak bileti almadan önce ülkenin vize şartlarının bilinmesi gerekmektedir. Olası bir problemi önlemek için şartlar önemlidir. Mısır Türkiye uçak seferleri çeşitli ve bol seçeneklerle yer alır. Mısır Türkiye uçak biletleri bu sayede kolaylıkla temin edilebilir.

Mısır vizesi diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günü geçecek olan ziyaretleri öncesinde alınmalıdır. Mısır Devleti;  Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi, Öğrenci Vizesi gibi farklı Mısır vizesi verir bu yüzden ne tarz bir seyahat yapacaksanız ona uygun bir vize almalısınız. Uzun süreli ziyaretlerde ise Mısır göç bürosuna müracaat yapılmalıdır.

Ülkeye giriş yapmak için verilen Mısır vizesi ücreti seyahat amacına göre farklılık gösterir. 2018 Mayıs ayı itibariyle başvuru ücreti 120 TL olarak belirlenmiştir.

Mısır’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Mısır çöl iklimine sahiptir. Bu yüzden yaz ayları aşırı sıcak olur. Bu yüzden en iyi gezip görme zamanı Ekim-Ocak arası dönemlerdir.

Mısır Hakkında Bilgiler

Ülkenin en ilgi çekici yapıları piramitlerdir. Birçok turistin amacı piramitleri görmektir. Ülke nüfusunun büyük çoğunluğu Nil Nehri kıyısına yerleşmiştir. Ülkenin temel gelir kaynağı doğalgaz ihracatı ve turizmdir.

Mısır'ın Başkenti

Mısır'ın başkenti, Kahire'dir.

Mısır Nüfusu – Mısır Resmi Dili

Mısır'ın nüfusu yaklaşık 95 milyon civarındadır. Ülkenin resmi dili ise Arapça’dır.

Mısır Para Birimi

Mısır para birimi olarak Mısır Lirası kullanılır.

Mısır’da Saat Kaç?

Mısır Türkiye saat farkı +2’dir yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken Mısır’da 09:00 olur.

Mısır Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat?

Mısır Türkiye uçuş süresi 2 saattir.

Mısır’da Ne Ucuz? Mısır'dan Gelirken Ne Getirilir?

Hediyelik eşyalar oldukça çeşitli ve ucuz, ayrıca ülkenize dönerken dünyaca ünlü Mısır pamuğundan yapılmış giysiler almayı unutmayın.

 

Mısır Nerede?

Mısır’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Kahire'nin Ünü
• Piramitlerin Gizemleri
• Çöl İklimi
• Nil nehri
• Kültür Turizmi
  1. Kahire geçmişten günümüze birçok ülkeye ev sahipliği yapmış bir şehirdir. UNESCO'nun dünya mirası listesine adını yazdırmıştır.
  2. Ülkede 100'den fazla piramit vardır ve en büyük üç tanesi Giza bölgesinde bulunan Keops, Kefren ve Mikerinos'tur. Ülkenin birçok medeniyetin elinden geçmesiyle birlikte yaşayış ve ölümleri anlamak için piramitler görülmeye değer.
  3. Ülke Nil Nehri dışında uçsuz bucaksız çöl alanlarına sahiptir. Çölü deneyimlemek Mısır'da mümkün kılınır.
  4. Hem geçmiş medeniyetlere hem de günümüz Mısırlılarına yaşam bahşeden ve güzellikler sunan dünyanın en uzun nehri olma statüsüne sahip Nil Nehri görülmelidir. Normalin aksine güneyden kuzeye akan Nil Nehri birçok yaşama olanak sağlamıştır.
  5. Kahire Müzesi Mısır için adeta bir başlangıç noktası özelliği gösteriyor, ülkede tüm görülecek yerlerin anahtarı adeta bu müzeden geçiyor.

Mısır’ın En Güzel Şehirleri

En ucuz Mısır uçak bileti seçeneklerine Biletall.com üzerinden ulaşarak en uygun biletlerle Mısır'ı ziyaret edebilir, ülke hakkında bilgi alabilirsiniz. Mısır en ucuz uçak bileti edinebilmek için bol araştırma yapılmalıdır. Çünkü Mısır uçak bileti fiyatları farklılık gösterebilir.

Kahire

Farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Kahire'de geçmişten günümüze kadar gelen tüm medeniyetler eskiden yeniye doğru bir zaman akışı içerisinde genişleme göstermiştir. Genellikle ülkenin merkezi konumunda olan Kahire'de pek çok hükümet ve devlet binası bulunmaktadır. Her mevsim ciddi oranda turist çeker. Piramitlere ev sahipliği de yapan Kahire ilgi odağı durumundadır. Mısır'ın başkenti olan şehir Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehridir.

Luxor

Kahire'den daha ucuz olan Luxor alışveriş için daha olanaklı olan bir şehirdir. Krallar vadisi, Kraliçeler vadisi, Hatşepsut, Karnak Tapınağı ve Luksor tapınağı Mısır Luxor'da gezilip görülmesi gereken yerleri oluşturuyor. Nil Nehri'nin kıyısına kurulan bu şehir barındırdığı yapılarla ziyaretçilerine açık hava müzesi tadında bir geçit sunuyor. Antik dünyanın merkezi olan Luxor gelen turistler tarafından da ilgiyle geziliyor.

Aswan

Aswan'da diğer şehirler gibi Nil Nehri'nin kıyısına kurulmuş bir şehir. Barındırdığı tarihi yapılarla hayret uyandıran ve geçmiş teknolojiyle nasıl yapılabildiğine akıl erdirilemeyen güzelliklerden biri. Kahire'den Aswan'a gitmek için 950 km’lik bir yolu geçmek gerekiyor.

Şarm El Şeyh

Kızıldeniz’e uzanan Sina Yarımadası’nın güney ucunda yer alan bir diğer kent ise Şarm El Şeyh'tşr. Kızıldeniz kıyısında yer alan ve Mısır’ın dünyaca ünlü olan bu tatil şehri, güzel altın plajları, berrak denizi, zengin sualtı yaşamı ve mercan resifleriyle donatılmış doğanın harikası bir şehirdir.

Mısır’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, Mısır ucuz uçak bileti avantajları eşliğinde gelen ziyaretçiler, Mısır'da tarih yolculuğuna doyacaklar.

Mısır’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?               

Mercan resifleri, tertemiz denizi ve altın rengi plajlarıyla denize girebilmek için en uygun yer Şarm El Şeyh şehridir. Doğal güzelliğiyle birlikte turistleri kendine hayran bırakan bu şehir deniz turizmi için en uygun yerlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Mısır'a gelip tarihin içinde kaybolduktan sonra deniz turizmi nedeniyle harika özelliklere ve güzelliklere sahip, sahil ve plajlardan etkilenmemek mümkün değil. Kış aylarında bile denize girilebilen yıl boyunca deniz kum güneş turizminin yok olmadığı, Kızıldeniz'in güzelliklerini gösteren bir şehir olan Şarm El Şeyh barış şehri olarak da bilinir. Yılın dört mevsimi iklimin tatil için elverişli durumdadır, deniz suyu sıcaklığı 20 derecenin altına inmez ve Avrupa ülkelerine çok yakındır. Bu özellikleri sayesinde tercih edilen bir tatil beldesi olmuştur. Kahire'ye uzaklığı 488 km'dir.

Mısır’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Mısır'ın ekonomik ve sosyal merkezi olarak bilinen Kahire alışveriş için oldukça yeterli bir şehir olmaktadır. Han Halili Çarşısı Kahire’de bulunan bir alışveriş mekanıdır. Bu mekandan ülkeye özgü hediyelik eşyalar, papirüsler, çeşitli baharatlar ayrıca Mısır'a özgü her şeyi bulabilmek mümkündür.

El yapımı ve deri takılar, parfümler ve Mısır'a özgü halılara buradan ulaşılabilir.

Mısır'da bulunan alışveriş merkezleri de sıklıkla tercih edilen yerler arasındadır. City Stars, City Center ve Nile City gibi alışveriş merkezleri öncüdür.

Mısır'ın Doğal Güzellikleri

Mısır'ın hayat kaynağı olan dünyanın en uzun nehri olan Nil Nehri Akdeniz’e dökülür. Nil Nehri boyunca yeşillikler ve doğal güzellikler yer alır. Nehir üzerinde öğleden sonra oluşan rüzgarlar ile birlikte Felluka denen tekneler ile gezinti yapabilmek keyif verici bir etkinliktir.

Mısır'ın güneyinde Kızıldeniz bulunmaktadır. Dalgıçlar için paha biçilemez güzelliklere sahip bir dalış merkezidir. Mısır genel olarak çöl iklimi etkisi altındadır yalnızca kuzeye doğru gidildikçe Akdeniz iklimi etkisi altına girer bu da turizm açısından değerlidir. Aziz Katherina anıtı Sina yarımadasındadır ve görülmesi gereken bir yerdir.

Mısır'da Gezilecek Tarihi Yerler

20 yılda tamamlanan Büyük Piramit, Karnak Tapınağı, Ebu Simbel Tağınağı, Edfu Tapıağı Hatşepsut - Deir el-Bahri, Filai Tapınağı, Sfenks, Kom Ombo, Medinet Habu, Luksor, Dikilitaş, Tel el-Amarna, Denderah Tapınağı, Mastaba, Kraliçeler Vadisi, Zoser Piramidi, Tanis, Krallar Vadisi, Tutankhamon'un Mezarı gezilmesi gereken tarihi yerler ve yapılardır.

Mısır Gezi Rehberi

Mısır'da tüm taksiler doğalgaz ile çalışırlar bu yüzden ücretleri ucuzdur. 15 dakika sürecek bir yolculuk için yaklaşık 12 Mısır lirası ödenmektedir. Ülkede iki tane ayrı metro hattı vardır. Birinci hat havaalanına ikinci hat ise Gize piramitlerine gider.

Kadın ve erkek vagonlarının ayrı olduğu unutulmamalı ve buna göre yolculuk yapılmalıdır. Metroya çift olarak binilecek ise erkek vagonuna binilmelidir. Kadınlara ait vagona asla erkek alınmaz. Ayrıca Mısır'da karayoluyla ulaşım sağlamakta mümkündür.

Mısır’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Falafel
Melukya
Fuul Koshari
Umm-Ali

Mısır mutfağı geçmişten günümüze kadar gelen geniş bir kültüre sahiptir. Her ne kadar zengin lezzetlere sahip bir mutfakta olsa her yerden yemek yememeye dikkat edilmelidir. Hijyen açısından sakıncaları olabilir.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Mısır uçak bileti alarak gelenler için değişik lezzetler bulunuyor.

Bakla Ve Nohudun Meze Hali Falafel

Mısır'ın en ünlü yemeği Falafel olarak adlandırılıyor. Atıştırmalık olarak tüketilebilen bu yiyecek Ortadoğu ülkelerinde bulunuyor. Kuru bakla içi ve nohudun ezilmesiyle meydana gelen değişik bir lezzet.

Et Ve Sebzenin Çorba Hali Melukya

Mısır'ın ünlü çorbası olan Melukyanın yapımında et ve sebze kullanılıyor. Ülkenin en sevilen yemeklerinden olan bu lezzete ülkeye özgü baharatlar ile de tat katılıyor.

Ana Yemek Fuul

Türkiye'ye uzak gelmeyecek bol domates ve baharat ile pişirilen Fuul adlı yemeğin içinde ayrıca bezelye bulunuyor. Bir çeşit bezelye yemeği demek mümkün. Özelliği ise sabah saatlerinde özel bir ekmekle servis edilmesi.

Koshari

Pirinç, mercimek, makarna ve nohudun karıştırılmasıyla elde edilen yemeğe domates sosu, soğan ve kimyon da eklenerek büyük bir lezzet elde ediliyor.

Yemek Üzerine Tatlı Umm-Ali

Süt, Hindistan cevizi, kuru üzüm ve fındık ile birlikte pişirilen tatlı sütlacı andırıyor. Farklı aromalarla güçlendirilmiş tadıyla çok sevilen bir tatlı olmuş.

Mısır’da Yenecek En Güzel Yemekler

Mısır yemekleri daha çok pirinç, makarna, et, sebze, baharat gibi malzemelerin harmanlanmasıyla oluşan lezzetli yemekler olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız Mısır'da yemek yerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Otellerdeki yemeklerden yenebilir fakat sokaktan yenilmemesi tavsiye ediliyor. Hijyenik olmayan ortamlarda yapılmış yemekler sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

 

Mısır Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sharm El Sheikh 527,00 TL 2 Saat 35 Dakika
İstanbul - Hurghada 740,00 TL 2 Saat 45 Dakika
Atina - Kahire 986,32 TL 2 Saat
Medine - Kahire 1.120,82 TL 1 Saat 55 Dakika
İstanbul - Kahire 1.166,76 TL 8 Saat 40 Dakika
Abu Dabi - Kahire 1.238,47 TL 19 Saat
İstanbul - İskenderiye 1.332,40 TL 9 Saat 35 Dakika
İzmir - Kahire 1.363,49 TL 6 Saat
Dubai - Kahire 1.369,58 TL 28 Saat
Milano - Kahire 1.372,05 TL 10 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Mısır ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,
Sıcak Yaz Günlerinde İçinizi Ferahlatacak Hafif Yemek Önerileri
Sıcak Yaz Günlerinde İçinizi Ferahlatacak Hafif Yemek Önerileri
16 Temmuz 2018
Yaptığımız yemeğin lezzetli olduğu kadar sıcak havalarda da bedenimizi yormamasını istiyorsak, doğru malzemeleri seçmeli ve sağlıklı yemeklerle soframızı süslemeliyiz. Yaz sıcaklarının bizi biraz buna

Mısır Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Sharm El Sheikh
Çocuklar çok keyif aldı biz şehrin gürültüsünden kaçmış olduk iyi oldu
Kahire
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
İskenderiye
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
Hurghada
Tren ile diğer şehirlere geçiş çok rahat
Sharm El Sheikh
Dünyayı gezmeyi seviyorum, nedense bana çok gizemli geliyor.
Kahire
Burası çok güzeldi herşey çok gerçek dünyanın içindeki saklı cennet
İskenderiye
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum bakalım bu hafta gideceğiz
Hurghada
İnsanları çok sevecen ve masum gerçekten güzel bir şehir
Sharm El Sheikh
Herşey çok güzeldi iyi ki burayı tercih etmiş ve iyi ki gitmişiz diyorum
Kahire
İnsanları çok farklı. Biraz daha iyi olabilirdi aslında geçirdiğimiz zaman
İskenderiye
Pazarlık yapmayı seven bir millet güzel pazarlık yapıyorlar satışlarda
Hurghada
Farklı bir haftasonu oldu bizim için muazzam güzellikler de yerler gördük
Sharm El Sheikh
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
Kahire
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz herşey için tur rehberimiz çok ilgiliydi
İskenderiye
Biz çok güzel zaman geçirdik, herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Mısır Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:41:32
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kahire, (CAI)
CAI
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948