Romanya Uçak Bileti

Romanya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Romanya Hakkında Bilgiler

Avrupa Birliği'nin dokuzuncu büyük ülkesi olan Romanya, Balkan yarımadasının kuzeyinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen bir ülkedir.

Romanya'ya, İstanbul havalimanlarından 24 firma tarafından günlük ortalama 63 sefer yapılıyor ve yolculuk 1 saat 20 dakika dolaylarında gerçekleşiyor. İstanbul Romanya rotasında uçan şirketlerin bazıları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Tarom, Aeroflot, Lufthansa, Alitalia, Royal Dutch Airlines, LOT ve Aegean olarak sıralanabilir. Bu şirketlere ilaveten Romanya Türkiye uçak seferleri yapan Blue Air hava yolu şirketi de bulunuyor. Hava yolu şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte Romanya Türkiye uçuş süresi 1 saat ile 2 saat arasında gerçekleşiyor.

Romanya'ya hava yolu ile gitmek isteyenlerin, Romanya uçak bileti almak için Biletall.com'a girmeleri yeterlidir. Biletall.com'da Romanya uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabiliyor.

Arama motorlarına Romanya uçak bileti THY yazıldığında ekrana çıkan Biletall.com üzerinden, söz konusu şirketin uçak biletlerine uygun fiyatlarla ulaşılabilir. Ayrıca, bu rotayı kullanan tüm hava yolu şirketlerinin isimleri (Romanya uçak bileti Pegasus gibi) ile de arama yapılabiliyor.

Biletall.com'da Romanya uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm bilgilere ulaşılabilir. Ayrıca Biletall.com Romanya Türkiye uçak saatleri hakkında güncellenen bilgileri de kullanıcılarına anında sunuyor.

Romanya'ya hava yolunu kullanarak seyahat edeceklerin Romanya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı aktarmalı ve aktarmasız olarak Biletall.com'da bulunuyor. Romanya'dan Türkiye'ye gelecek yolcular, Romanya Türkiye uçak biletleri için gerekli olan işlemlerin tümünü Biletall.com aracılığı ile yapabilirler.

Biletall.com'dan, Romanya Türkiye uçak bileti almak isteyenlere güvenli online ödeme imkânı sağlıyor. Ayrıca, en ucuz Romanya uçak bileti için mutlaka öncelikle Biletall.com'u incelemeniz yararlı olacak.

Biletall.com'da Romanya Türkiye uçak bileti fiyatları erken alımlarda çok daha ucuz fiyatlara mal oluyor.

Biletall.com'un Romanya ucuz uçak bileti fırsatı ile ülkeye seyahat edecekler, vize koşullarını önceden bilerek gitmelidirler.

Romanya bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Diğer pasaport sahiplerine ise 90 günü aşmamak şartı ile vize uygulamamaktadır.

Romanya'ya denize girmek ve daha çok yer gezmek için gelecekler yaz aylarını tercih etmelidirler.

Romanya Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde, Karadeniz'in batı kıyılarında yer almaktadır. Harika doğal güzellik ile çeşitliliğe ve zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Romanya, doğal dağ manzaraları ve bozulmamış kırsal alanlarıyla, ayrıca tarihi şehirleri ve yoğun sermayesiyle ziyaretçileri büyülemektedir. Son on yılda Romanya, önemli bir gelişme yaşamış ve Avrupa Birliği'nin son üyelerinden birisi olmuştur. Diğer Balkan devletleriyle önemli kültürel benzerliklere sahip olsa da, ülke güçlü Latin mirasından dolayı eşsiz sayılmaktadır.

Romanya'nın Başkenti

Romanya'nın başkenti Bükreş'tir.

Romanya Nüfusu - Romanya Resmi Dili

Romanya'nın nüfusu 20 milyondur ve ülkenin resmi dili Rumence'dir.

Romanya Para Birimi

Romanya'nın para birimi Rumen Leyi‘dir.

Romanya'da Saat Kaç?

Türkiye ile Romanya aynı zaman dilimindedir ve Romanya Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Romanya'da Ne Ucuz? Romanya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Romanya'da ucuz alınabilecek malzemeler arasında soğuk çaylar ve el yapımı sepetler bulunuyor.

Romanya'ya, Biletall.com'dan ucuz Romanya uçak bileti alarak gelen ziyaretçiler, ülkeyi gezdikçe tekrar gelmeye karar veriyorlar.

ülkede bulunan ve araç ile bile zor ulaşılan doğal yaşamın içindeki doğa otelleri, huzur bulmak ve temiz havadan faydalanmak için muhteşem imkanlara sahiptir.

Romanya, ülkeye tatil maksadı ile gelenler için her mevsime özel tatil imkanları sunuyor. Yazın denizden, kışın kardan, sonbaharda romantizmden ve ilkbaharda ise doğanın sunduklarından fazlası ile istifade edilebiliyor.

ülke tarihi yerler açısından çok fazla bölgeye sahip, birçok medeniyetin izlerini keşfederken, Osmanlı'nın bu bölgedeki az bilinen yaşam tarzını da öğrenebilirsiniz.

Muhteşem bitki örtüsünün oluşturduğu aşk tüneli, tren yolculuklarında romantizmi üst seviyeye çıkarıyor.

ülkenin hemen hemen her bölgesinde, olağanüstü manzaralar ve tertemiz bir hava eşliğinde doğa yürüyüşü ve tırmanma sporları yapılabiliyor.

Biletall.com sayesinde en ucuz Romanya uçak bileti alıp Romanya'ya gelecekler için, ülke ile ilgili lüzumlu olacak bilgiler Biletall.com'da bulunuyor.

Bükreş

Romanya'nın başkenti olan Bükreş aynı zamanda ülkenin ekonomik, idari ve kültür merkezidir. Şehir, Romen ovasının ortasında, Tuna'nın küçük bir kuzey kolu olan Dâmbovi?a'nın kıyısında yer almaktadır. Arkeolojik kazılar Neolitik döneme ait yerleşimlerin kanıtlarını ortaya koymuş olsa da, Bükreş isminin ilk yazılı görünümü, 1459'dan kalmadır. Şehrin kalesi ise Türkler'i ülkeden uzak tutmak maksadı ile yapılmıştır. Saray Meydanı ve tarihi Cre?ulescu Kilisesinin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı şehrin güzel meydanlarıdır. Kent, Bizans tarzında genellikle küçük olan çok sayıda kiliseye sahiptir. Şehirde çok eski bir geçmişe sahip olan birçok tiyatro, bale ve opera salonları mevcuttur. Avrupa ve Doğu Asya sanatının büyük koleksiyonlarının bulunduğu büyük müzeler şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehirde üretilen ürünler arasında, özellikle elektrikli otomotiv ekipmanı, otobüs, troleybüs ve mühendislik ürünleri, makine aletleri ve tarım makineleri bulunmaktadır. Şehirde Otopeni ve B?neasa hava limanları hizmet vermektedir.

Köstence

Köstence, Romanya'nın Karadeniz'deki büyük ve önemli liman şehridir. Yaz aylarında aynı zamanda ülkenin sahil beldelerine açılan kapısıdır. ülkenin ikinci büyük şehri olan Köstence, özellikle deniz tatili için gelenlere olağanüstü güzellikler sunuyor. Şehir uzun süre Osmanlı imparatorluğu egemenliği altında kaldığından dolayı, birçok köy ismi Türkçedir ve halen azımsanmayacak kadar da Türk yaşamaktadır. Karadeniz kıyısındaki yaklaşık 30 km uzunluğunda limanı ile bu kıyıdaki büyük limana sahip olan şehrin 13 km uzunluğunda da plajları bulunuyor. Ulaşımın otobüs ve taksilerle sağlandığı şehirde birçok müze, kilise ve tarihi eser bulunuyor. Gece ve eğlence hayatı çok renkli olan şehirde çeşitli uluslararası ve yerel festivaller de düzenlenmektedir.

Temeşvar

Avusturya etkisinin çok görüldüğü şehir aynı zamanda küçük viyana olarak da adlandırılmaktadır. ülkenin üçüncü büyük şehri olan Temeşvar, Avusturya, Macaristan ve Osmanlıdan kalan eserlerin çokluğu ile çak zengin bir tarihi dokuya sahiptir. Şehir bir kültür merkezidir. Temeşvar üniversitesi (1948) de dahil olmak üzere birçok yüksek öğrenim kurumu vardır. Şehir bir devlet tiyatrosuna, bir devlet operası ve bale salonuna, bir filarmoni orkestrası ve kütüphaneye sahiptir.

Şehrin merkezinden kısa sürede ulaşılabilen Bega Kanalı boyunca doğa harikası parklar vardır. Ana binalar arasında Roma Katolik katedrali, Sırp katedrali (1791, 1791) ve 14. yüzyıldan kalma bir sarayda yer alan bölge müzesi bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda bir ticari merkezdir ve özellikle II. Dünya Savaşından beri endüstriyel olarak gelişmiştir. Elektrik motorları ve elektrik cihazları, tekstil, tarım makineleri ve aletleri, kimyasallar, plastik, ayakkabı ve gıda maddeleri üretimi ülkenin ekonomisine önemli katkıda bulunur.

Romanya'ya, Romanya ucuz uçak bileti fırsatları ile hava yolundan seyahat edenler, unutulmaz anılarla geri dönüyorlar.

Romanya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

ülke, Karadeniz'e Köstence'den açıldığından tüm plajları da burada bulunuyor. Relax Beach Mamaia ve Zoom Beach ülkenin beğenilen plajlarıdır.

Romanya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Romanya'nın ana alışveriş merkezi Bükreş'tir. Burada anı ve antika dükkanları, alışveriş merkezleri ve sokak pazarları oldukça fazladır. ülkeye gelen yabancı turistlerin beğendiği hediyelik eşyaların başında ise el yapımı sepetler geliyor.

Romanya'nın Doğal Güzellikleri

ülkenin birçok bölgesi doğa harikalarına sahiptir. Yosunlu Bataklık, Balea Gölü, Transfagarasan ve Karpatlar doğal güzelliklerin sadece bir kaç tanesidir.

Romanya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Sadece tarihi yerleri gezmekle bile bitmeyen Romanya bu konuda Cetatea Rupea, Peles Kalesi, Rasnov Citadel ve Ateneum gibi birçok eserle, gezenlerin hayran kalmasını sağlıyor.

Romanya Gezi Rehberi

Romanya gezilecek ve keşfedilecek birçok bölgeye sahip olduğundan, ülkeye gelenlerin aklına ilk olarak bu yerlere nasıl gidileceği yani ulaşım imkanları gelmektedir. özellikle şehirlerarası yolculuklarda, modern ve geniş bir demiryolu ağına sahip olan trenler tercih ediliyor. ülkeye gelen misafirler bu trenler sayesinde gitmek istedikleri tüm şehirlere hızlı ve konforlu bir yolculukla ulaşabiliyor ayrıca, seyahat esnasında ülkenin doğal güzelliklerini izleme imkânı da bulabiliyorlar.

Ulaşım konusunda gelişmiş şehri olan Bükreş'te ise metro, otobüs, tramvay, troleybüs ve minibüslerle istenilen yerlere gidilebiliyor. Kısa mesafeli yolculuklarda ise genellikle taksiler kullanılıyor.

ülkenin tüm şehirlerinde ulaşım imkanları değişiklik gösteriyor, örneğin Köstence'de otobüs ve taksiler kullanılırken, Braşov'da yaygın olarak bisiklet ve otobüsler kullanılıyor.

Şehirlerarası yolculuklar için daha çok yeri gezebilmek maksadı ile hava yolu da tercih edilmektedir.

Romanya'da birçok araç kiralama şirketi bulunuyor ve her ihtiyaca uygun araçlardan oluşan filoları ile transfer hizmetleri dahil her türlü ulaşım hizmetini, şoförlü veya şoförsüz olarak veriyorlar. özellikle kalabalık seyahat edenlerin kullanımlarında diğer vasıtalara nazaran daha uygun fiyatlara gerçekleşmektedir.

Romanya'ya Biletall.com'un Romanya ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, değişik lezzetleri uygun fiyatlarla tadabilirler.

Kış Ayları İçin İdeal Bir çorba, Cıorba De Fasole Cu Ciolan

Fasulye ve etten yapılan bu lezzetli çorba özellikle kış aylarında yaygın olarak tüketilmektedir. çorba siparişi verilmeden önce kullanılan etin cinsi menüden kontrol edilebilir.

Böyle Pilav Yemediniz, Mamaliga

öğütülmüş mısırdan yapılan bu sarı renkli yemek pilav olarak tüketiliyor. Değişik baharatlarla çok güzel bir lezzete sahip olan yemek mutlaka denenmelidir.

Et Yemeyi Sevenler İçin Muhteşem Bir Lezzet, Tocanita

Kuşbaşı dana eti, soğan ve yöresel sebzeler ile baharatlardan yapılan bu yemek, özellikle et yemeyi tercih edenlerin çok beğeneceği bir lezzet.

Tam Bir Vejetaryen Yemeği, Ghiveci

Sebze yemek isteyenler için ilk sırada tercih edecekleri ve beğenerek yiyecekleri Ghiveci, 20 adetten fazla sebzenin kızartıldıktan sonra güveç tepsisinde pişirilmesi ile oluşuyor.

Hafif ve çok Lezzetli Bir Tatlı, Papanaşi

ülkeye gelip de canı tatlı çekenler için ideal tatlılardan olan Papanaşi, kızarmış hamurların üzerine konulan krem peyniri ve yaban mersini reçeli ile ikram ediliyor.

Romanya'da Yenecek Güzel Yemekler

Romanya mutfağı birçok ülkenin izlerini taşıdığından çok fazla çeşitliliğe sahiptir. özellikle günlük olarak yakalanan Ringa balığının güveç tavasında fırınlanması ile ortaya çıkan yemek, tavsiyelerin başında yer alıyor.

Romanya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Romanya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cataloi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Traian Vuia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aeroclub Cioca Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stefan Cel Mare Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sibiu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Satu Mare Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oradea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iasi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Craiova Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mihail Kogalniceanu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cluj Napoca Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aurel Vlaicu Havalimanı
Henri Coanda Havalimanı
Tautii Magheraus Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bacau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Arad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Caransebes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Transilvania Targu Mures Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white