1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Romanya
Uçak Bileti

Nüfus
20 Milyon
Başkent
Bükreş
Para Birimi
Rumen Leyi (RON)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+40
Resmi Dil
Rumence
Ort. Yemek Fiyatı
30 TL
Ort. İçecek Fiyatı
9 TL
İstanbul - Bükreş Uçuş Süresi
1 Saat 20 Dk
İstanbul - Bükreş Uçuş Mesafesi
444 Km
Bükreş

En Ucuz Türkiye - Romanya Uçak Seferleri

24 Tem 2019
23 Tem 2019
21 Tem 2019
İstanbul - Cluj
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Adana - Cluj
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Hatay - Bükreş
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
İstanbul - Bacau
Alitalia Linee Aeree Italiane
13 Ağu 2019

En Ucuz Romanya Kalkışlı Uçak Seferleri

01 Ağu 2019
16 Tem 2019
26 Tem 2019
23 Tem 2019
Timisoara - Stuttgart
Germanwings
24 Tem 2019
Timisoara - Berlin
Germanwings
17 Tem 2019
Bükreş - Hamburg
Air Serbia
18 Tem 2019
08 Ağu 2019
14 Ağu 2019
Cluj - Adana
Türk Hava Yolları
18 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Romanya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Romanya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Romanya’ya Nasıl Gidilir?

Romanya’ya, İstanbul havalimanlarından 24 firma tarafından günlük ortalama 63 sefer yapılıyor ve yolculuk 1 saat 20 dakika dolaylarında gerçekleşiyor. İstanbul Romanya rotasında uçan şirketlerin bazıları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Tarom, Aeroflot, Lufthansa, Alitalia, Royal Dutch Airlines, LOT ve Aegean olarak sıralanabilir. Bu şirketlere ilaveten Romanya Türkiye uçak seferleri yapan Blue Air hava yolu şirketi de bulunuyor. Hava yolu şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte Romanya Türkiye uçuş süresi 1 saat ile 2 saat arasında gerçekleşiyor.

Romanya’ya hava yolu ile gitmek isteyenlerin, Romanya uçak bileti almak için Biletall.com’a girmeleri yeterlidir. Biletall.com’da Romanya uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabiliyor.

Arama motorlarına Romanya uçak bileti THY yazıldığında ekrana çıkan Biletall.com üzerinden, söz konusu şirketin uçak biletlerine uygun fiyatlarla ulaşılabilir. Ayrıca, bu rotayı kullanan tüm hava yolu şirketlerinin isimleri (Romanya uçak bileti Pegasus gibi) ile de arama yapılabiliyor.

Biletall.com’da Romanya uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm bilgilere ulaşılabilir. Ayrıca Biletall.com Romanya Türkiye uçak saatleri hakkında güncellenen bilgileri de kullanıcılarına anında sunuyor.

Romanya’ya hava yolunu kullanarak seyahat edeceklerin Romanya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı aktarmalı ve aktarmasız olarak Biletall.com’da bulunuyor. Romanya’dan Türkiye’ye gelecek yolcular, Romanya Türkiye uçak biletleri için gerekli olan işlemlerin tümünü Biletall.com aracılığı ile yapabilirler.

Biletall.com’dan, Romanya Türkiye uçak bileti almak isteyenlere güvenli online ödeme imkânı sağlıyor. Ayrıca, en ucuz Romanya uçak bileti için mutlaka öncelikle Biletall.com’u incelemeniz yararlı olacak.

Biletall.com’da Romanya Türkiye uçak bileti fiyatları erken alımlarda çok daha ucuz fiyatlara mal oluyor.

Romanya Vize Şartları Neler?

Romanya Vize İstiyor mu?
Evet
Romanya Vize Ücreti
60 EUR
Romanya Vize Şartları

Biletall.com’un Romanya en ucuz uçak bileti fırsatı ile ülkeye seyahat edecekler, vize koşullarını önceden bilerek gitmelidirler.

Romanya bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Diğer pasaport sahiplerine ise 90 günü aşmamak şartı ile vize uygulamamaktadır.

Romanya’nın uyguladığı vize ücreti 60 Euro’dur.

Romanya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Romanya’ya denize girmek ve daha çok yer gezmek için gelecekler yaz aylarını tercih etmelidirler.

Romanya Hakkında Bilgiler

Romanya Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde, Karadeniz'in batı kıyılarında yer almaktadır. Harika doğal güzellik ile çeşitliliğe ve zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Romanya, doğal dağ manzaraları ve bozulmamış kırsal alanlarıyla, ayrıca tarihi şehirleri ve yoğun sermayesiyle ziyaretçileri büyülemektedir. Son on yılda Romanya, önemli bir gelişme yaşamış ve Avrupa Birliği'nin son üyelerinden birisi olmuştur. Diğer Balkan devletleriyle önemli kültürel benzerliklere sahip olsa da, ülke güçlü Latin mirasından dolayı eşsiz sayılmaktadır.

Romanya'nın Başkenti

Romanya’nın başkenti Bükreş’tir.

Romanya Nüfusu – Romanya Resmi Dili

Romanya’nın nüfusu 20 milyondur ve ülkenin resmi dili Rumence’dir.

Romanya Para Birimi

Romanya’nın para birimi Rumen Leyi‘dir.

Romanya’da Saat Kaç?

Türkiye ile Romanya aynı zaman dilimindedir ve Romanya Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Romanya’da Ne Ucuz? Romanya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Romanya’da en ucuz alınabilecek malzemeler arasında soğuk çaylar ve el yapımı sepetler bulunuyor.

Romanya Nerede?

Romanya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Doğa Otelleri
• Tatil
• Tarih
• Aşk Tüneli
• Spor
  1. Ülkede bulunan ve araç ile bile zor ulaşılan doğal yaşamın içindeki doğa otelleri, huzur bulmak ve temiz havadan faydalanmak için muhteşem imkanlara sahiptir.
  2. Romanya, ülkeye tatil maksadı ile gelenler için her mevsime özel tatil imkanları sunuyor. Yazın denizden, kışın kardan, sonbaharda romantizmden ve ilkbaharda ise doğanın sunduklarından fazlası ile istifade edilebiliyor.
  3. Ülke tarihi yerler açısından çok fazla bölgeye sahip, birçok medeniyetin izlerini keşfederken, Osmanlı'nın bu bölgedeki az bilinen yaşam tarzını da öğrenebilirsiniz.
  4. Muhteşem bitki örtüsünün oluşturduğu aşk tüneli, tren yolculuklarında romantizmi en üst seviyeye çıkarıyor.
  5. Ülkenin hemen hemen her bölgesinde, olağanüstü manzaralar ve tertemiz bir hava eşliğinde doğa yürüyüşü ve tırmanma sporları yapılabiliyor.

Romanya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com sayesinde en ucuz Romanya uçak bileti alıp Romanya’ya gelecekler için, ülke ile ilgili lüzumlu olacak bilgiler Biletall.com’da bulunuyor.

Bükreş

Romanya'nın başkenti olan Bükreş aynı zamanda ülkenin ekonomik, idari ve kültür merkezidir. Şehir, Romen ovasının ortasında, Tuna'nın küçük bir kuzey kolu olan Dâmbovița'nın kıyısında yer almaktadır. Arkeolojik kazılar Neolitik döneme ait yerleşimlerin kanıtlarını ortaya koymuş olsa da, Bükreş isminin ilk yazılı görünümü, 1459'dan kalmadır. Şehrin kalesi ise Türkler'i ülkeden uzak tutmak maksadı ile yapılmıştır. Saray Meydanı ve tarihi Crețulescu Kilisesinin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı şehrin en güzel meydanlarıdır. Kent, Bizans tarzında genellikle küçük olan çok sayıda kiliseye sahiptir. Şehirde çok eski bir geçmişe sahip olan birçok tiyatro, bale ve opera salonları mevcuttur. Avrupa ve Doğu Asya sanatının büyük koleksiyonlarının bulunduğu büyük müzeler şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehirde üretilen ürünler arasında, özellikle elektrikli otomotiv ekipmanı, otobüs, troleybüs ve mühendislik ürünleri, makine aletleri ve tarım makineleri bulunmaktadır. Şehirde Otopeni ve Băneasa hava limanları hizmet vermektedir.

Köstence

Köstence, Romanya'nın Karadeniz'deki en büyük ve en önemli liman şehridir. Yaz aylarında aynı zamanda ülkenin sahil beldelerine açılan kapısıdır. Ülkenin ikinci büyük şehri olan Köstence, özellikle deniz tatili için gelenlere olağanüstü güzellikler sunuyor. Şehir uzun süre Osmanlı imparatorluğu egemenliği altında kaldığından dolayı, birçok köy ismi Türkçedir ve halen azımsanmayacak kadar da Türk yaşamaktadır. Karadeniz kıyısındaki yaklaşık 30 km uzunluğunda limanı ile bu kıyıdaki en büyük limana sahip olan şehrin 13 km uzunluğunda da plajları bulunuyor. Ulaşımın otobüs ve taksilerle sağlandığı şehirde birçok müze, kilise ve tarihi eser bulunuyor. Gece ve eğlence hayatı çok renkli olan şehirde çeşitli uluslararası ve yerel festivaller de düzenlenmektedir.

Temeşvar

Avusturya etkisinin çok görüldüğü şehir aynı zamanda küçük viyana olarak da adlandırılmaktadır. Ülkenin üçüncü büyük şehri olan Temeşvar, Avusturya, Macaristan ve Osmanlıdan kalan eserlerin çokluğu ile çak zengin bir tarihi dokuya sahiptir. Şehir bir kültür merkezidir. Temeşvar üniversitesi (1948) de dahil olmak üzere birçok yüksek öğrenim kurumu vardır. Şehir bir devlet tiyatrosuna, bir devlet operası ve bale salonuna, bir filarmoni orkestrası ve kütüphaneye sahiptir.

Şehrin merkezinden kısa sürede ulaşılabilen Bega Kanalı boyunca doğa harikası parklar vardır. Ana binalar arasında Roma Katolik katedrali, Sırp katedrali (1791, 1791) ve 14. yüzyıldan kalma bir sarayda yer alan bölge müzesi bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda bir ticari merkezdir ve özellikle II. Dünya Savaşından beri endüstriyel olarak gelişmiştir. Elektrik motorları ve elektrik cihazları, tekstil, tarım makineleri ve aletleri, kimyasallar, plastik, ayakkabı ve gıda maddeleri üretimi ülkenin ekonomisine önemli katkıda bulunur.

Romanya’da Gezilecek Yerler

Romanya’ya, Romanya ucuz uçak bileti fırsatları ile hava yolundan seyahat edenler, unutulmaz anılarla geri dönüyorlar.

Romanya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ülke, Karadeniz’e Köstence’den açıldığından tüm plajları da burada bulunuyor. Relax Beach Mamaia ve Zoom Beach ülkenin en beğenilen plajlarıdır.

Romanya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Romanya’nın ana alışveriş merkezi Bükreş’tir. Burada anı ve antika dükkanları, alışveriş merkezleri ve sokak pazarları oldukça fazladır. Ülkeye gelen yabancı turistlerin en beğendiği hediyelik eşyaların başında ise el yapımı sepetler geliyor.

Romanya’nın Doğal Güzellikleri

Ülkenin birçok bölgesi doğa harikalarına sahiptir. Yosunlu Bataklık, Balea Gölü, Transfagarasan ve Karpatlar doğal güzelliklerin sadece bir kaç tanesidir.

Romanya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Sadece tarihi yerleri gezmekle bile bitmeyen Romanya bu konuda Cetatea Rupea, Peles Kalesi, Rasnov Citadel ve Ateneum gibi birçok eserle, gezenlerin hayran kalmasını sağlıyor.

Romanya Gezi Rehberi

Romanya gezilecek ve keşfedilecek birçok bölgeye sahip olduğundan, ülkeye gelenlerin aklına ilk olarak bu yerlere nasıl gidileceği yani ulaşım imkanları gelmektedir. Özellikle şehirlerarası yolculuklarda, modern ve geniş bir demiryolu ağına sahip olan trenler tercih ediliyor. Ülkeye gelen misafirler bu trenler sayesinde gitmek istedikleri tüm şehirlere hızlı ve konforlu bir yolculukla ulaşabiliyor ayrıca, seyahat esnasında ülkenin doğal güzelliklerini izleme imkânı da bulabiliyorlar.

Ulaşım konusunda en gelişmiş şehri olan Bükreş’te ise metro, otobüs, tramvay, troleybüs ve minibüslerle istenilen yerlere gidilebiliyor. Kısa mesafeli yolculuklarda ise genellikle taksiler kullanılıyor.

Ülkenin tüm şehirlerinde ulaşım imkanları değişiklik gösteriyor, örneğin Köstence’de otobüs ve taksiler kullanılırken, Braşov’da yaygın olarak bisiklet ve otobüsler kullanılıyor.

Şehirlerarası yolculuklar için daha çok yeri gezebilmek maksadı ile hava yolu da tercih edilmektedir.

Romanya’da birçok araç kiralama şirketi bulunuyor ve her ihtiyaca uygun araçlardan oluşan filoları ile transfer hizmetleri dahil her türlü ulaşım hizmetini, şoförlü veya şoförsüz olarak veriyorlar. Özellikle kalabalık seyahat edenlerin kullanımlarında diğer vasıtalara nazaran daha uygun fiyatlara gerçekleşmektedir.

Romanya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cıorba De Fasole Cu Ciolan
Mamaliga
Tocanita
Ghiveci

Romanya’ya Biletall.com’un Romanya en ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, değişik lezzetleri uygun fiyatlarla tadabilirler.

Kış Ayları İçin İdeal Bir Çorba, Cıorba De Fasole Cu Ciolan

Fasulye ve etten yapılan bu lezzetli çorba özellikle kış aylarında yaygın olarak tüketilmektedir. Çorba siparişi verilmeden önce kullanılan etin cinsi menüden kontrol edilebilir.

Böyle Pilav Yemediniz, Mamaliga

Öğütülmüş mısırdan yapılan bu sarı renkli yemek pilav olarak tüketiliyor. Değişik baharatlarla çok güzel bir lezzete sahip olan yemek mutlaka denenmelidir.

Et Yemeyi Sevenler İçin Muhteşem Bir Lezzet, Tocanita

Kuşbaşı dana eti, soğan ve yöresel sebzeler ile baharatlardan yapılan bu yemek, özellikle et yemeyi tercih edenlerin çok beğeneceği bir lezzet.

Tam Bir Vejetaryen Yemeği, Ghiveci

Sebze yemek isteyenler için ilk sırada tercih edecekleri ve beğenerek yiyecekleri Ghiveci, 20 adetten fazla sebzenin kızartıldıktan sonra güveç tepsisinde pişirilmesi ile oluşuyor.

Hafif ve Çok Lezzetli Bir Tatlı, Papanaşi

Ülkeye gelip de canı tatlı çekenler için en ideal tatlılardan olan Papanaşi, kızarmış hamurların üzerine konulan krem peyniri ve yaban mersini reçeli ile ikram ediliyor.

Romanya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Romanya mutfağı birçok ülkenin izlerini taşıdığından çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Özellikle günlük olarak yakalanan Ringa balığının güveç tavasında fırınlanması ile ortaya çıkan yemek, tavsiyelerin başında yer alıyor.

Romanya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bükreş 436,00 TL 1 Saat 15 Dakika
Kishinev - Bükreş 469,30 TL 1 Saat 15 Dakika
Atina - Bükreş 474,32 TL 1 Saat 35 Dakika
İzmir - Bükreş 548,99 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Bükreş 620,00 TL 14 Saat 20 Dakika
Stuttgart - Timisoara 636,10 TL 1 Saat 45 Dakika
Sofya - Bükreş 645,39 TL 23 Saat 30 Dakika
Antalya - Bükreş 670,00 TL 8 Saat 50 Dakika
Prag - Bükreş 670,87 TL 1 Saat 50 Dakika
Budapeşte - Bükreş 725,48 TL 1 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Romanya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
07 Ocak 2019
Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
14 Aralık 2018
Yeni yıla girerken haberlere bakarsak kutlama yöntemlerinin genelde aynı olduğunu görürüz, havai fişeklerle, eğlence ile dolu bir gece. Eğlence kısmı ülkeden ülkeye sabit kalsa da yeni yılı kutlama şe
Euro’nun Yükselişi Sizi Korkutmasın! İşte Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke
Euro’nun Yükselişi Sizi Korkutmasın! İşte Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke
27 Haziran 2018
Son dönemlerde Euro para birimindeki yükseliş yurtdışı seyahati yapmak isteyen kişiler için sıkıntı yaratan bir durum. Özellikle para birimi olarak Euro’nun kullanılmadığı ülkelere yapılacak olan seya
Dünya’nın En Ekolojik 5 Köyü
Dünya’nın En Ekolojik 5 Köyü
10 Mayıs 2018
Ekolojik köylerin ortaya çıkmasına sebep olan faktörler arasında, dünya üzerinde giderek çoğalan çevre kirliliği, kültürel yapının çökmesi gibi nedenler sayılabilir. Ekolojik köyler doğayla ve tüm can

Romanya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Timisoara
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
Satu Mare
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
Oradea
Biz çok keyif aldık. Herşey çok güzeldi. Teşekkür ederiz herşey için.
Köstence
Tur ile birlikte mahalle arkadaşım ile gitmiştik çok keyif aldık teşekkürler
Cluj
İçecekler ve yemekleri çok farklı ve güzeldi. Teşekkürler.
Bükreş
Herşey çok güzeldi, tur ile gitmiştik biz. Kaliteli bir haftasonu oldu
Timisoara
Sevgilim ile birlikte gittik ve çok memnun kaldık.
Satu Mare
Güzel zaman geçirmek istiyorsanız sevgiliniz ile kesin gidin
Oradea
Motosiketlerimize atlayıp, arada böyle macera yapmayı seviyoruz.
Köstence
Bayram da bir yerlere kaçmak istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gerekmekte
Cluj
Kamp yapmak için burayı seçmiştik, iyi bir tercih oldu gibi
Bükreş
Herşey o kadar farklı ki kültüründen bile etkileniyor insan
Timisoara
Şehrin havası, doğası ve yapısı çok farklı. Gerçekten çok güzeldi.
Satu Mare
Maç için gitmiştik, ilk defa gittiğimiz bir yer insanları biraz yobaz gibi ama olsun
Oradea
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
2
36
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Romanya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:29:26
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bükreş, (OTP)
OTP
RO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948