1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Addis Ababa

Etiyopya Uçak Bileti

Etiyopya Nüfusu
102 Milyon
Etiyopya Başkenti
Addis Ababa
Etiyopya Resmi Dili
Amharca
Etiyopya Zaman Dilimi
GMT +3
Etiyopya Para Birimi
Etiyopya Birri (ETB)
Ortama Yemek Fiyatı
4 EUR
Etiyopya Telefon Kodu
+251
Ortama İçecek Fiyatı
0,5 EUR
İstanbul - Addis Ababa Uçuş Süresi
6 Saat
İstanbul - Addis Ababa Uçuş Mesafesi
5.700 Km

En Ucuz Türkiye - Etiyopya Uçak Seferleri

Kayseri - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Ankara - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
İzmir - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Konya - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Gaziantep - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Adana - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Samsun - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Nevşehir - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Malatya - Addis Ababa
Türk Hava Yolları
31 May 2020

En Ucuz Etiyopya Kalkışlı Uçak Seferleri

Addis Ababa - İstanbul
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Addis Ababa - Riyad
Fly Dubaı
23 Haz 2020
Addis Ababa - Bujumbura
Kenya Airways
23 Haz 2020
Addis Ababa - Casablanca
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Addis Ababa - Berlin
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
13 Haz 2020
14 Haz 2020
Addis Ababa - Şangay
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Addis Ababa - Nevşehir
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Addis Ababa - Malatya
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Addis Ababa - Gaziantep
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Addis Ababa - Tiran
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Etiyopya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Etiyopya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Etiyopya'ya Nasıl Gidilir?

Etiyopya'ya gitmek için çok sayıda hava yolu firmasından yararlanmak mümkün olsa dahi en kısa yoldan gitmek için yegane seçenek Türk Hava Yolları'dır. Türk Hava Yolları, Etiyopya'nın Addis Ababa kentine haftanın pek çok günü direkt uçuş icra eder. Etiyopya uçak bileti THY arayışı içerisinde olanlar biletlerini Biletall.com’dan rahatça temin edebilirler. Aynı zamanda Etiyopya uçak bileti alacak olan yolcuların aktarmalı uçuş seçeneklerinden yararlanmak istemeleri halinde de Biletall.com’u ziyaret etmeleri mümkün olacaktır.

Aynı zamanda Etiyopya ucuz uçak bileti arayışında olanların Low Cost seçenekleri de son derece sınırlıdır. Ancak zaman zaman THY tarafından düzenlenen kampanyalar takip edilirse uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün olabilir.

Etiyopya Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saattir. Ancak aktarmalı uçuşlarda bekleme süreleri de ekleneceğinden bu süre birkaç katına dek çıkabilir. Etiyopya Türkiye uçak seferleri aktarmalı olarak genelde Ortadoğu ülkelerinden icra edilmektedir. Bu yolculuk sonunda Etiyopya'nın çok sayıda doğal güzelliğini ve tarihi yerlerini görmek mümkün olacaktır.

Aynı zamanda Etiyopya'nın sıcakkanlı insanları ve sıra dışı hayatı da son derece çarpıcı gelecektir. Bilhassa gezmenin ruhunu kavramış ve keşfetmeye meraklı kişiler açısından bu ülke biçilmiş kaftandır demek yanlış olmaz. Öte yandan bu ülkenin nefis et yemekleri de tadını damakta bırakacak kadar güzeldir. Bu yemekler de mutlaka tadılmalıdır.

 

Etiyopya Vize Şartları Neler?

Etiyopya Vize İstiyor mu?
Evet
Etiyopya Vize Ücreti
40 USD
Etiyopya Vize Şartları

Gezginler Etiyopya Türkiye uçak biletleri alımı gerçekleştirmeden önce vize şartlarına muhakkak bakmalıdır. Zira sınır kapısından geri gönderilmek hatta uçağa alınmamak dahi söz konusu olabilmektedir. Etiyopya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı 6 saat olduğundan dolayı da hiç kimse bu yolu tekrar çekmek zorunda kalmamalıdır.

Etiyopya vizesi almak her ne kadar çok da zor olmasa dahi Etiyopya, vize konusunda son derece katı davranır. Şöyle ki, her türlü Türk pasaportu vizeye tabidir. İnternet üzerinden ya da kapıda vize alınması da mümkün değildir. Aynı zamanda vize süresini 14 günden fazla aşan yabancılar mahkemeye sevk edilecektir.

Etiyopya vizeleri kaç girişlik olduğuna ya da vizenin amacına göre değişkenlik arz eder. Keza ABD vatandaşı olan ve olmayanlar açısından da bu durum değişkendir. Ancak en uygun tarife olan tek girişlik ve 30 günlük Etiyopya vizesi 40 Amerikan Doları'dır. Bu herhangi bir ek hizmetin mevcut olmadığı standart tarifedir. Bu nedenle Etiyopya uçak bileti fiyatları üstüne bu ücreti eklemek de icap eder.

Etiyopya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

En ucuz Etiyopya uçak bileti arayan gezginlerin pek fazla talebin bulunmadığı kış sezonundan yana tercihini kullanması gerekecektir. Aynı zamanda Etiyopya uçak bileti rezervasyon işlemleri hafta ortasındaki günlere yönelik olarak yapılır ise çok daha uygun fiyata bilet bulmak mümkün olabilecektir.

Etiyopya Hakkında Bilgiler

Afrika kıtasında yer alan Etiyopya, Türk vatandaşları tarafından çok sık tercih edilen bir turist rotası olmasa dahi görülmeye değerdir. Ancak vize istemesi işleri bir miktar zorlaştırabilir.

Etiyopya'nın Başkenti

Etiyopya'nın başkenti, "Yeni Çiçek" anlamına gelen Addis Ababa'dır.

Etiyopya Nüfusu - Etiyopya Resmi Dili

Etiyopya nüfusu son sayımlara göre 102 milyondur. Resmi dili ise Amharca'dır.

Etiyopya Para Birimi

Etiyopya, milli para birimi olan Etiyopya Birri'ni kullanır.

Etiyopya'da Saat Kaç?

Etiyopya Türkiye saat farkı yaz aylarında yoktur. Ancak kış aylarında Etiyopya'nın saati Türkiye'den bir saat geri olur. Etiyopya, saat dilimi olarak GMT +3'te yer alır.

Etiyopya'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Etiyopya'da en bol bulunan ve belki de en ucuz olanlardan bir tanesi şüphe yok ki kahvedir. Kahve çekirdekleri ile meşhur olan Etiyopya'dan Etiyopya Türkiye uçak bileti dahilindeki bagaj sınırı aşılmadan kahve alınabilir. Bu kahvelerin her biri ayrı bir tada sahip olup, Etiyopya kahvesinde genel olarak çiçek tonları bulunur.

Etiyopya Nerede?

Etiyopya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Kahveler
• Güvenli Ülke
• Direkt Uçuş
• Sıcakkanlı İnsanlar
• Renkli Sokaklar
 1. Etiyopya, kahvenin ana vatanlarından bir tanesi olarak tanınır. Bu ülkeden yetişen ve her biri birbirinden güzel olan kahve çekirdekleri çiçek ağırlıklı tonları ile tadını adeta damaklarda bırakacaktır. Halihazırda Türkiye'de de bu ülkeden gelen kahve çekirdekleri fazlaca kullanılır.
 2. Afrika bilhassa son yıllarda ciddi bir güvenlik sorunu ile karşı karşıyadır. Ancak Etiyopya'da bu durum çok daha az hissedilir. Buna rağmen dikkatli olmak şartı ile Etiyopya'nın güvenli bir ülke olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.
 3. Etiyopya'nın başkenti olan Addis Ababa kentine her gün direkt uçuş imkanı mevcuttur. Bu uçuşlar THY tarafından icra edilir. Aynı zamanda aktarmalı uçuşlar ile de her gün ulaşılabilir.
 4. Etiyopya halkı son derece sıcakkanlı ve cana yakındır. Aynı zamanda Türklere karşı sempati duymaları da bu ülkenin halkını sevmek için bir diğer önemli nedendir.
 5. Her ne kadar zengin bir ülke olmasa dahi sokaklarındaki hayat görülmeye değer. Her sokağında farklı farklı yaşamlar var ve bu durum son derece etkileyici.

Etiyopya’nın En Güzel Şehirleri

Addis Ababa

Addis Ababa, ülkenin en yüksek rakıma sahip şehirlerinden bir tanesi olmak ile beraber dünya çapında da son derece yüksek bir rakıma sahiptir. Aynı zamanda Afrika Birliği olarak adlandırılmakta olan organizasyonun da başkentidir. Addis Ababa, yerel dilde "Yeni Çiçek" anlamına gelir. Aynı zamanda Addis Ababa'dan pek çok Afrika kentine direk uçuş bulmak da son derece kolay olacaktır.

Lalibela

Bu şehir de Etiyopya'nın en önemlileri arasında yer alır. Öyle ki bir zamanlar Etiyopya Kralı burayı da tıpkı Kudüs gibi bir hac mekanı haline getirmek için çok sayıda kilise inşa etmiştir. İşte o dönemlerden kalma sayısız tarihi esere ev sahipliği yapan bu muhteşem kent, Unesco'nun dünya mirası listesinde yer alır. Nihayetinde bu kentin Etiyopya'nın kuzeyinde yer aldığını ve normal şartlar altında Türkiye'den direkt uçuş imkanı olmadığını da hatırlamak lazımdır.

Etiyopya’da Gezilecek Yerler

Etiyopya Türkiye uçak saatleri arasından en uygun olan seçildikten sonra gezginler bu ülkede görülecek çok sayıda yeri araştırmaya başlayabilir.

Etiyopya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Etiyopya, denize kıyısı olan bir ülke değildir. Hal böyle olunca da bu şehirde deniz turizmi yapmak mümkün değildir. Bunun için en yakın ülkelerden bir tanesi olan Cibuti tercih edilebilir.

Etiyopya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Etiyopya'dan satın alınacak şeylerin başında tekstil ürünleri geliyor. Bu ülkede çok güzel renklere sahip kumaşlar ve yöresel kıyafetler mevcut. Aynı zamanda Etiyopya'dan baharat ve ev sahipliği yaptığı ürün olan kahve de alınabilir. Alışveriş yapmak için ise ilk olarak akla Addis Ababa gelmelidir.

Etiyopya'nın Doğal Güzellikleri

Esasında Etiyopya'da tarihi yerler pek fazla bulunmaz. Bundan dolayı bu ülkede daha ziyade doğal güzellikler ön plana çıkar. İşte bu doğal güzelliklerin başında ise Simen Dağları Milli Parkı gelir. Aynı zamanda Etiyopya milli parklar bakımından da son derece zengindir. Ayrıca doğal güzellik olarak Mavi Nil Şelaleleri de görülmeye değerdir.

Etiyopya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Etiyopya tatih açısından pek de zengin bir ülke sayılmaz. Ancak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeyi başarmış bir şehri vardır ki bu şehir Etiyopya Kralı tarafından oluşturulmuştur. Çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapar. Bu şehrin adı Lalibela'dır ve Etiyopyalı Hristiyanlar açısından da son derece önemli bir kenttir.

Etiyopya Gezi Rehberi

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da bir adet uluslararası havaalanı yer alır. Bu havaalanı şehir merkezinden beş kilometre uzakta olmak ile beraber dünya üzerindeki en yüksek rakıma sahip hava meydanları arasında yer alır. Bu havalimanından şehir merkezine gitmek için ise sabah altı ile akşam sekiz arası çalışan minibüsler ya da taksiler kullanılabilir. Ancak taksiler ile muhakkak pazarlık yapılması icap eder. Aksi halde ciddi dolandırıcılıklar gerçekleşebilir.

Şehir içinde ulaşım fazla gelişmiş değildir. Her ne kadar otobüs ve minibüsler bulunsa dahi düzenli saatleri yoktur. Ulaşım ise daha ziyade taksilerin tekelinde ilerlemiş durumdadır.

Etiyopya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

İnjera
Shiro Wat
Kifto
Aib

Etiyopya mutfağını genel olarak et ağırlıklı yemekler oluşturur. Aynı zamanda Etiyopya'da yemeklerde sebze de oldukça yaygın kullanılır. Biletall.com’dan temin edilecek Etiyopya Türkiye uçak bileti ile bu yemekler tadılabilir.

Bir Tür Lavaş Sayılır

Bu yemek, Etiyopya’da hemen her yerde bulunabilen bir tür lavaş ekmeğidir. Tadı oldukça lezzetli olmak ile beraber bazı soslar ve etler ile de sunumu yapılabilir. Aynı zamanda bu ekmek yemeklerin yanında da pek çok yerde servis edilir.

Harika Sunumu ile Gözlere Hitap Eden Yemek

Bu yemek de Etiyopya'nın en çok sevilenleri arasında yer alır. Esas olarak bezelye ve patates kullanılarak hazırlanır ve görüntüsü adeta bir sunum tabağını andırır.

Köftenin Farklı Bir Hali

Bu yemek de baharatlar ve kırmızı biber marifeti ile daha lezzetli hale getirilmiş bir çeşit köfte olarak adlandırılabilir. Etiyopya'nın en meşhur yemekleri arasında yerini almıştır.

Lor Peynirinin Kardeşlerinden

Aslında bunu Etiyopya usulü lor peyniri olarak nitelendirmek mümkündür. Avrupa’nın pek çok yerinde cottage cheese olarak adlandırılan bir tür peynir, burada çok daha kuru olması ile ün yapmıştır.

Kızartılmış Böreğin En Güzel Hali

Sambusa, üçgen şeklinde hazırlanan bir börektir. Genel olarak yağda kızartılır ve içerisinde et bulunur. Ancak özel olarak sebzeli de hazırlatılabildiği pek çok yer vardır.

Etiyopya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Etiyopya, genel olarak et ağırlıklı bir mutfağa sahip olmasının yanında sebze yemekleri ile de meşhurdur. Biletall.com’dan temin edilen biletler ile bu yemeklerin tamamı tadılabilir. Bunlar arasında en meşhur olanlar ise Injera, Shiro Wat, Kifto, Aib ve Sambusa'dır.

Etiyopya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Addis Ababa 1.253,50 TL 8 Saat 35 Dakika
Oslo - Addis Ababa 1.358,92 TL 11 Saat 30 Dakika
Bujumbura - Addis Ababa 1.805,62 TL 8 Saat 35 Dakika
Riyad - Addis Ababa 1.986,66 TL 9 Saat 10 Dakika
Kayseri - Addis Ababa 2.633,28 TL 12 Saat 15 Dakika
Ankara - Addis Ababa 2.681,64 TL 12 Saat 5 Dakika
İzmir - Addis Ababa 2.721,47 TL 12 Saat
Konya - Addis Ababa 2.737,43 TL 14 Saat
Gaziantep - Addis Ababa 2.798,60 TL 29 Saat 10 Dakika
Adana - Addis Ababa 3.059,60 TL 12 Saat 30 Dakika
Samsun - Addis Ababa 3.703,32 TL 19 Saat 20 Dakika
Nevşehir - Addis Ababa 4.164,15 TL 8 Saat 45 Dakika
Malatya - Addis Ababa 4.235,53 TL 18 Saat 25 Dakika
Casablanca - Addis Ababa 5.178,32 TL 28 Saat 40 Dakika

Etiyopya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Etiyopya uçak bileti ne kadar?
  Etiyopya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Addis Ababa olup, bilet fiyatı 1.253,50 TL'dir.
 • Etiyopya uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Kenya Airways, Türk Hava Yolları.
 • Etiyopya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Addis Ababa arası 6 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Etiyopya ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Etiyopya başkenti neresidir?
  Başkent Addis Ababa şehridir.
 • Etiyopya para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Etiyopya Birri (ETB)
 • Etiyopya nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 102 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Etiyopya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
17 Şubat 2020
1999 yılından bu yana bir il olan Düzce, Türkiye’nin 81. İli! Karadeniz’in yemyeşil, en şirin şehirlerinden biri ve Batı Karadeniz’in ayakta kalan tek antik kentidir. Düzce’de gezilmesi gereken yerle
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
02 Haziran 2018
Kahve Yemen’den gelir sözü aslında gerçeği yansıtmıyor. Çünkü kahve, geçmişte ilk olarak Habeşistan tarafından kullanılmaya başlandı. Günümüz Etiyopya’sı olan Habeşistan’da bu kahveler, içecek olarak
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
28 Mart 2016
“Hiç seyahat etmemiş kişi yalnızca annesinin iyi bir aşçı olduğunu düşünür.”  der bir Kenya Atasözü. Annelerin en iyi aşçılar olduğunu kabul etsek de, bir seyahatten geldiğiniz zaman, büyük ihtimal

Etiyopya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Ç*** A***
10 Ekim Çarşamba
Addis Ababa
Sevgilime evlilik teklifinde bulunmak için burayı tercih ettim.
G*** D*** T***
10 Eylül Pazartesi
Addis Ababa
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
Ş*** K***
18 Temmuz Çarşamba
Addis Ababa
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
A*** R*** A***
30 Haziran Cumartesi
Addis Ababa
Kaliteli bir şehir, insanları sevecen gezilebilir öneririm
H*** B*** U*** S***
30 Eylül Pazar
Addis Ababa
gezilebilecek güzel yerlerden biri sevdim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Etiyopya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 03:09:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Addisababa, (ADD)
ADD
ET

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031