Nizhniy Novgorod Uçak Bileti

Nizhniy Novgorod Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Nizhniy Novgorod Hakkında Bilgiler

Tarihi bir şehir olan Nizhniy Novgorog, 1992 yılında UNESCO tarafından dünya mirası sit alanı olarak kabul edilmiştir. Kremlin ile turistlerin ilgisini çeken şehir, tarihi ve kültürüne bağlı olarak yaşamaktadır. Mimari ve kültürel eserler bulunduran ve her yıl bir milyona yakın turisti ağırlayan şehir oldukça hoş bir görünüme sahiptir.

Rusya'nın en önemli ekonomik, ulaşım ve eğitim merkezi olan şehir Rusya'nın en büyük 4 şehrinden birisidir. Ayrıca üniversiteleri ile ilk akla gelen şehir günümüze kadar pek çok bilim adamı ve mucit yetiştirmiştir. Şehrin tamamında 8 üniversite ve 1 konservatuar bulunmaktadır.

Volga nehri yamaçlarına kurulan şehir yürüyüş parkurları ve güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Volga nehri manzarası ile şehirde eşsiz manzarayı izleme fırsatı bulabilirsiniz. Chakalov merdivenleri aynı zamanda Avrupa'nın en çok basamaklı merdiven rekoru özelliğini taşımaktadır.

Yerli halkın genel olarak hepsi Rusça konuşmaktadır. Eşsiz güzellikleriyle yalnızca turizm merkezi değil aynı zamanda ticaretin başkenti olan Rusya'nın en önemli şehrini mutlaka görmeniz gerekiyor.

Nizhniy Novgorod Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Nizhniy Novgorod Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nizhny Novgorod Havalimanı
flight
ba-favicon-white