1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Ermenistan
Uçak Bileti

Nüfus
3 Milyon
Başkent
Erivan
Para Birimi
Ermeni Dramı (AMD)
Zaman Dilimi
GMT +4
Telefon Kodu
+374
Resmi Dil
Ermenice
Ort. Yemek Fiyatı
7 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Erivan Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Erivan Uçuş Mesafesi
1.850 Km

En Ucuz Türkiye - Ermenistan Uçak Seferleri

İstanbul - Erivan
Atlasglobal
21 Tem 2019
İzmir - Erivan
Atlasglobal
21 Tem 2019
Antalya - Erivan
Atlasglobal
21 Tem 2019
Ankara - Erivan
Qatar Airways
16 Tem 2019

En Ucuz Ermenistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Erivan - Tiflis
Georgıan Aırways
19 Tem 2019
Erivan - İstanbul
Atlasglobal
08 Ağu 2019
Erivan - Antalya
Atlasglobal
10 Ağu 2019
Erivan - Erbil
Flexflıght Aps
20 Tem 2019
Erivan - İzmir
Ukraine International Airline
23 Tem 2019
Erivan - Ankara
Ukraine International Airline
21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ermenistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ermenistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ermenistan'a Nasıl Gidilir?

Ermenistan, Türkiye'nin komşularından bir tanesi olmak ile beraber bu ülke ile Türkiye'nin kara sınırının tamamen kapalı olduğunu bilmekte yarar vardır. Bundan dolayı yegâne ulaşım seçeneği hava yoludur.

Ermenistan'a gitmek için elbette bazı aktarmalı seçenekler de vardır. Bunların başında ise Aegean Hava Yolları tarafından icra edilmekte olan Atina aktarmalı uçuşlar gelir. Hatta zaman zaman en ucuz Ermenistan uçak bileti bu hatta yer alır. Aralarındaki bekleme süresinin düşük olması da bir diğer avantajdır. Ermenistan uçak bileti ile ilgili bir diğer seçenek ise Ermenistan'ın bayrak taşıyıcı hava yolu firması olmaktadır.

Ermenistan seyahatlerinde gezginler pek çok zaman Ermenistan Türkiye uçakla kaç saat sorusunu merak ederler. Bu sorunun cevabı sadece 2 saat olacaktır. Aynı zamanda Ermenistan Türkiye uçuş süresi için geçerli olan bu bilginin Erivan Havalimanı için söz konusu olduğunu da unutmamak icap eder. Atlas Global ile icra edilen uçuşlar bu şekildedir.

Ermenistan Vize Şartları Neler?

Ermenistan Vize İstiyor mu?
Evet
Ermenistan Vize Süresi
21 Gün
Ermenistan Vize Ücreti
3.000 AMD
Ermenistan Vize Şartları

Ermenistan vize ister, ancak kapı vizesi mevcuttur. Kapı vizesini Erivan Havalimanı'ndan almak mümkün olacaktır. Ermenistan uçak bileti alacak yolcuların bu vizenin ücretini de hesaba katması lazımdır. Ancak Ermenistan uçak bileti rezervasyon yapmış olup da resmi pasaporta sahip olanların kapıda vize alamadıklarını ve muhakkak Ermenistan temsilciliklerinde vize almaları gerektiğini de bilmeleri lazımdır.

Vize ücreti, havaalanından temin edecekler için 3000 Ermeni Dramı'dır. Ancak olan vize için muhakkak dış temsilcilikler ile irtibat kurulması lazımdır. Ücretler şu halleri ile net olmayabilir ve değişik hizmet prosedürlerine göre değişkenlik arz edebilir.

Ermenistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ermenistan uçak bileti fiyatları için değerlendirmeden bulunacak olanların kış aylarına bakması daha doğrudur. Ermenistan en ucuz uçak bileti kış aylarına denk düşer. Öte yandan Ermenistan'daki eşsiz bitki örtüsü ile çiçek açan ağaçları görmek için de muhakkak ilkbahar aylarında gidilmesi lazımdır.

 

Ermenistan Hakkında Bilgiler

Güney Kafkasya ülkeleri arasında yer alan Ermenistan, son derece uygun fiyatlı bir ülkedir. Türkiye'den bu ülkeye direkt uçuşlar da haftanın pek çok günü icra edilir.

Ermenistan'ın Başkenti

Ermenistan'ın başkenti, kendine özgü mimarisi ile tanınan Erivan'dır.

Ermenistan Nüfusu - Ermenistan Resmi Dili

Ermenistan'ın nüfusu yaklaşık 3 Milyon kadardır. Resmi dil olarak ise ülke genelinde Ermenice konuşulur. Ancak pek çok insan Rusça ve İngilizce de bilir.

Ermenistan Para Birimi

Ermenistan'da ülkeye ait milli para birimi olan Ermeni Dramı kullanılır. Ermeni Dramı pek çok ülkenin parası ile kıyaslandığı zaman son derece değersiz bir ölçüye sahiptir.

Ermenistan'da Saat Kaç?

Ermenistan Türkiye saat farkı yaz aylarında +1'dir. Ermenistan Türkiye uçak seferleri ülkelerdeki yerel saatlere göre icra edilecektir.

Ermenistan'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Ermenistan'da her şeyden önce obsidyen taşının son derece meşhur olduğunu bilmekte yarar vardır. Ermenistan'da siyah renkteki bu taştan imal edilmiş olan oldukça şık süs eşyalarını bulmak mümkün olabilecektir. Aynı zamanda Ermenistan'da ceket ve benzeri giyim ürünleri ile halı ve kilimler de hayli uygun fiyatlardan satışa sunulur.

Ermenistan Nerede?

Ermenistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Sıcakkanlı İnsanlar
• Kolay Vize
• Kolay Ulaşım
• Görülmeye Değer Meydanlar
• Müzeler
  1. Ermenistan'da Türklere yerel halk tarafından hiçbir zaman kötü davranılmaz. Aksine Ermeniler, Türkler ile bir husumetlerinin olmadığını ve ülkelerin sorunlarının insanların da sorunları olmadığını çok iyi bilirler.
  2. Ermenistan'daki herhangi bir sınır kapısına gelmiş olan gezginler vizelerini 3000 Dram'a yakın bir ücret karşılığı alabilirler. Üstelik pek çok zaman vize için fotoğraf dahi istenmez. Bunun yanında gezginlerin vizelerini internetten e-vize olarak da almaları 30 dolar karşılığında mümkün olabilecektir. Ancak bu durum resmi pasaport hamilleri için geçerli olmayacaktır.
  3. Ermenistan, Türkiye'ye çok yakın bir ülke olduğundan dolayı İstanbul'dan sanki doğudaki bir Türk şehrine gidilir gibi rahatlıkla ulaşılabilir. Aynı zamanda iklim de bu nedenle çok benzerdir. Ermenistan Türkiye uçuş süresi iki saate yakındır.
  4. Ermenistan'ın kendisine has çok ilginç ancak bir o kadar da zevkli bir mimarisi vardır. Bu mimari, Ermenilerin kızıl taşları işlemesi ile hayat bulur. Aynı zamanda meydandaki parke taşları dahi tarihten birtakım izler yansıtır.
  5. Bu ülkede görülecek çok sayıda müze vardır. Her ne kadar bu müzelerden bazıları Türkleri rahatsız edecek kadar karşıt olsa dahi komşuda düşüncelerin ne yönde olduğunu anlamak açısından görülmesinde ve incelenmesinde bir mani yoktur.

Ermenistan’ın En Güzel Şehirleri

Gezginler, Ermenistan ucuz uçak bileti bulduktan sonra hangi şehirlerin görülmeye değer olduğunu muhakkak ki araştıracaktır. İşte bu şehirlerin başında şu içi gelir...

Erivan

Ermenistan'ın gezip görmeye en çok değecek şehirlerinin başında başkent Erivan gelir. Esasında bu şehirde çok da fazla bir turistik potansiyel yer almadığı söylenebilir. Ancak buna rağmen bu şehrin taş işlemeli binaları, meydanları ve sevimli sokakları mutlaka görülmeye değerdir. Üstelik Ağrı Dağı'nın manzarası ile ülkedeki sokak satıcıları bu şehre bambaşka bir anlam katmayı mükemmel bir şekilde başarmıştır. Ermenistan Türkiye uçak bileti fiyatları kendisini en iyi şekilde bu kentte amorti eder.

Gümrü

Ermenistan'ı ziyaret eden gezginlerin Gümrü şehrini de ziyaret etmesi gerekir. Bu şehir Türkiye sınırına çok yakın olmasına karşın sınır kapısı kapalı olduğu ve uçak ile gitmek için de aktarma gerektiğinden dolayı biraz uzun bir yolculuk gezginleri bekliyor olabilir. Bu şehir, Aras Nehri'nin doğu tarafına kurulu bir bölgede yer alır. Gümrü'de çok sayıda müze bulunduğundan muhakkak gezginlerin ilgisini cezbedecektir.

Eçmiyazin

Ermenistan'da, Gümrü'nin yirmi kilometre kadar doğusunda yer alan bu şehir de oldukça sevimli ve görülmeye değerdir. Yeşil doğası ve çok sayıdaki simgesel yapısı ile bu şehir kendisini ziyaret edenlere uygun fiyatlı ancak keyifli bir keşif vaat ediyor. Ermeni kültürünün saf bir şekilde görülmesi sayesinde bu şehir oldukça çarpıcı izler bırakabiliyor.

 

Ermenistan’da Gezilecek Yerler

Ermenistan, yeni bir ülke keşfetmek ve aslında Türk kültürü ile bu kültürün ne denli yakın olduğunu keşfetmek adına kusursuz bir seyahat rotasıdır.

Ermenistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Ermenistan, denize kıyısı olan bir ülke değildir. Bundan dolayı bu ülke deniz turizmi açısından elverişsiz bir konumdadır. Ancak lüks otellerde gezginlerin yüzme ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte havuzlar mevcuttur.

Ermenistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ermenistan'dan alınacak hediyelik eşyaların başında her şeyden evvel ülkeye ait olan milli çalgı düdük gelir. Buna ek olarak Ermeni halıları da satın alınarak hatıra olarak götürülebilir. Ermenistan'da dükkanlar her ne kadar çok erken açılıyor olsa dahi Ermenistan Türkiye uçak saatleri konusunda dikkatli olmak ve gerekirse alışverişi gün öncesinden yapmak yerinde olacaktır. Aynı zamanda alışveriş için başkent Erivan son derece idealdir.

Ermenistan'ın Doğal Güzellikleri

Ermenistan'daki doğa pek çok zaman bitki örtüsünden kendini belli eder. Esas olarak karasal iklim hakimdir. Ancak ülkede kara yolu ile uzun mesafeli seyahatler yapıldığı zaman bu bitki örtüsünün büyüleyici güzelliği göze çarpacaktır. Aynı zamanda Ağrı Dağı manzarası da adeta bir ömre bedeldir.

Ermenistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Ermenistan'da gezilecek tarihi yer sayısı çok fazladır. Bunlardan birkaç tanesi, Erivan'da yer alan Bağımsızlık Meydanı, Gökmescit ve Opera Binasıdır. Aynı zamanda bu ülkede manastırlar da tarihi değerler açısından büyük yer tutar. Noravank manastırı da bunlardan bir tanesidir.

Ermenistan Gezi Rehberi

Bu ülkede tahmin edilenin aksine son derece gelişmiş bir ulaşım ağı mevcuttur. Bu ulaşım ağında daha ziyade otobüsler ve dolmuşlar kullanılır. Otobüs ile dolmuşlar genelde nizami olarak işler ve şehrin pek çok noktasına ulaşım sağlamak için idealdir.

Şehide taksi kullanımı da mümkündür. Taksilerin güvenlik yönünden herhangi bir sıkıntısı yoktur. Bununla beraber gezginlerin araç kiralaması ve çok nadiren rastlanmakta olsa da paylaşımlı taksileri kullanması mümkün olabilir. Başkent Erivan'da tren de mevcut olmakla beraber son derece yavaş işlediğinden tercih konusu yapılması pek tercih edilmez.

Ermenistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Lulu Kebap
Topik
Keshkegh
Paskalya Çöreği

Ermeni mutfağında Türk mutfağının izleri çok sık görülür. Öyle ki bazı yemekler neredeyse birebir Türk usulü olanların aynısıdır. Ermenistan ucuz uçak bileti alacak gezginler bu benzerliği fark edecektir.

Tarçınlı Bir Kebap

Bu yemek genel olarak bayram sofralarında yer alır. Aynı zamanda bu yemeğin Adana kebaba çok benzediği de ifade edilir. Fakat farklı olarak içerisinde tarçın yer alır.

Nohutun Hamur Hali

Bu yemekte ana malzeme nohuttur. Nohut adeta bir hamur haline getirilir. İçerisine yine Ermeni mutfağında hayli ön planda olan tarçın, soğan ve kuş üzümü gibi malzemeler konulur. Tahinli bir sosu da vardır.

Keşkek ile Çok Benzer

Bu yemek Türk mutfağındaki keşkeğin taklidi denilecek kadar benzeridir. Ancak belirli farklılıklar da vardır.

Paskalya Çöreği

Bu da Ermeniler tarafından özel günlerde yapılan bir yemektir. Çöreğin şekli saç örgüsüne benzer.

Pastırma mı, Değil mi?

Türk mutfağından aşina olunan bir diğer lezzet de işte budur. Bu yemek de pastırma ile neredeyse aynıdır. Ancak içerisinde çemen ya daha az yer alır ya da hiç olmaz.

Ermenistan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Ermenistan mutfağı, Türk mutfağındaki pek çok lezzeti barındırır. Basterma, keshkegh, paskalya çöreği, topik ve lulu kebabı bunlardan bazılarıdır. Bu lezzetlerin her biri denenmeye ayrıca değerdir. Ermenistan Türkiye uçak bileti alanlar bunların her birini denemek için sabırsızlanacaktır.

Ermenistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Erivan 788,26 TL 2 Saat 20 Dakika
İzmir - Erivan 1.065,99 TL 17 Saat 50 Dakika
Antalya - Erivan 1.070,06 TL 6 Saat 25 Dakika
Erbil - Erivan 1.194,48 TL 1 Saat 30 Dakika
Tahran - Erivan 1.228,44 TL 20 Saat 50 Dakika
Adana - Erivan 1.611,31 TL 11 Saat 25 Dakika
Ankara - Erivan 1.650,81 TL 10 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ermenistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
01 Temmuz 2019
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Tatil monoton hayatın aynılığından kurtulmak için müthiş bir zaman. Farklı düşüncelere dalmak, başkalarının hayal güçlerinde yolculuğa çıkmak için birebir. Fahrenheit 45
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
28 Temmuz 2018
Sıcak yaz aylarına merhaba dediğimiz bu günlerde, hem su sporlarının tadını çıkarmak hem de sınırsız eğlence ile tatilini taçlandırmak isteyenlere ülkemizin en geniş olanaklarına sahip su parklarını s
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Keşfetmenin Dayanılmaz Hafiliği: Ünlü Kaşiflerin Önemli Keşifleri
Keşfetmenin Dayanılmaz Hafiliği: Ünlü Kaşiflerin Önemli Keşifleri
04 Nisan 2016
  Yüzyıllar boyunca, cesur kaşifler yılmadan dünyayı gezerek yeni kıtalar keşfettiler, yeni insanlarla tanıştılar, yeni hayvan türleri buldular; böylece zenginliğe ve şöhrete kavuştular. İs

Ermenistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Erivan
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldii rehber hocamız çok bilgiliydi teşeekkürler.
Erivan
Teşekkürler herşey için herşey çok güzel ve iyiydi
Erivan
Biz tereddütle gittik ama iyi ki gitmişiz diyoruz, gerçekten çok güzel biryer gerçekten çok keyif aldık
Erivan
Yolculuk güzeldi şehirde öyle iş sebebiyle erken dönüş yaptık
Erivan
Burada sevgilim evlenme teklifi edeceğim. Hazırlıklar başladım.
Erivan
Herşey o kadar güzeldi ki hiç bitsin istemedim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ermenistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:42:48
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Erivan, (EVN)
EVN
AM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948