1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Paderborn Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Bulutlu
16°C
16 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
19°C
17 Temmuz
Çarşamba
Çoğunlukla Bulutlu
20°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Paderborn Şehri En İyileri
  • Dağcılık
  • Wewelsburg
  • Bratkartoffeln

En Ucuz Paderborn Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Paderborn
Corendon Aırlınes
15 Tem 2019
Adana - Paderborn
Sun Express
21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Paderborn Kalkışlı Uçak Seferleri

Paderborn - Antalya
Sun Express
11 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Paderborn Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Paderborn Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Paderborn Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,25 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,25 EUR

Paderborn’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Paderborn uçak bileti avantajları ile şehre yaz aylarında gelenler, şehrin daha fazla olanaklarından istifade edebilirler.

Paderborn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Paderborn uçak bileti fırsatları ile hava limanına gelen misafirler, otobüs, tren, taksi ve araç kiralama şirketleri vasıtası ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

Paderborn uçak bileti fırsatları ile hava limanına gelen misafirler, otobüs, tren, taksi ve araç kiralama şirketleri vasıtası ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

Şehir merkezine direkt seferleri olan trenler de sıklıkla kullanılmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 EUR

Havalimanından taksiler ile 15 dakikada şehir merkezine varılabiliyor.

Paderborn Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Paderborn uçak biletini indirimli olarak alıp hava limanına gelen yolcular acil ihtiyaçlarını buradan karşılayabilirler.

Paderborn’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Paderborn uçak bileti fırsatları ile spor yapmak için şehre gelenler için özellikle dağcılık konusunda oldukça elverişli sahalar bulabilirler.
  2. Şehrin tarihi yapısını koruyan kale ve şatoları ile Avrupa tarihi hakkında bilgiler vermektedir.
  3. Şehrin birçok sokağı hafta boyunca alışveriş için dolup taşmaktadır.
  4. Şehir, tatil yapmak isteyenler için çok uygun fiyatlara imkanlar tanımaktadır.
  5. Şehrin sokaklarında yapılan yemekler tüm Avrupa tarafından iyi bilinmektedir.

Paderborn Hakkında

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Paderborn, Pader Nehri üzerinde yer almaktadır. Bu kayalık, Egge Dağlarının yamacında yağmur sızıntısından meydana gelen ve Dortmund'un 100 km doğu-kuzeydoğusundaki katedralin aşağısında yükselen Lippe'un küçük bir kaynağıdır.

Paderborn, Kutsal Roma İmparatorluğunun doğum yeriydi. Bir yol ve demir yolu kavşağı ve kültür merkezi olan Paderborn, çevredeki tarım bölgesi için pazarlama ve ihracat merkezidir; Paderborn ekmeği ve sığır iyi bilinmektedir.

Şehir aynı zamanda ağır sanayi merkezi ve mobilya, motorlu taşıt parçaları, makine ve metal ürünleri imalatıdır.

Paderborn Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde halk tarafından otobüsler yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvaylarda otobüslere yakın kullanılmakta, taksiler ise zorunlu durumlarda kullanılıyor.

Paderborn Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
60 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Paderborn’da Gezilecek Yerler

Wewelsburg
Paderborn Cathedral
Castillo Neuhaus
Heinz Nixdorf MuseumsForum
Abdinghof Church
İnsanlık Suçuna Şahit Olan Kale, Wewelsburg

Eleştirmenler tarafından 'Naziland' olarak adlandırılan bu yasaklı kale, bir zamanlar insanlık tarihindeki en katil kültün ruhani eviydi. İkinci Dünya Savaşı'nın en karanlık işleri, Hitler'in çıldırmış olduğunu düşündüğü ortaçağ fantezisine bu kadar saplantılı bir kişi olan SS şefi Heinrich Himmler tarafından çizildi. 2010 yılında £ 5 milyonluk bir yenileme geçiren, Wewelsburg Kalesi, Almanya'nın en popüler turistik yerlerinden biri haline gelmiştir. Uygar bir devletin, ahlaksızlık ve kitlesel cinayete ne kadar çabuk çökebildiğini öğrenmek için okul çocukları, polis memurları ve memurlar da dahil olmak üzere binlerce insan siteyi ziyaret etti. 17. yüzyıldan kalma üç taraflı olan kale, İkinci Dünya Savaşından hemen önce Himmler tarafından satın alındı. 1934'te, Nazilerin iktidara gelmesinden bir yıl sonra, SS için bir liderlik okuluna dönüştürmek maksadı ile kaleyi ele geçirmek için 100 yıllık bir kira sözleşmesi imzalandı. Dünyanın en büyük SS tarihine adanmış olduğu iddiasıyla ortaya çıkan ücretsiz sergi, insanlığın bir devletin deliliğe ne kadar çabuk gelebileceğine dair güvencede olduğunu hatırlatmak için tasarlandı.

Defalarca Yıkılıp Yeniden Yapılan Yer, Paderborn Cathedral

Paderborn Katedrali Saint Mary, Saint Kilian ve Saint Liborius'a adanmıştır. Bugünün katedrali, yüzlerce yıldır kiliseler tarafından işgal edilmiş bir konumda bulunuyor. Charlemagne, Pader nehri kaynaklarının yakınında inşa edilmiş bir Kaiserpfalz'a sahipti. Bu saray 777 yılının başlarında bir kiliseye bağlandı. Bugünkü katedralin kuzeyinde yer alan bu kilise, Pagan Saksonları arasında misyonerlik esasına dayanan mahkemeye şapel olarak hizmet vermiştir. Asi Saksonlar bu ilk kiliseyi defalarca yok etti. Yerliler Hıristiyanlığa dönüştükten sonra ilk katedral inşa edildi. Katedralin ve şehrin en tanınmış özelliklerinden biri de Dreihasenfenster'tir (Üç Hare Penceresi). Üçgene yerleştirilmiş üç tavşanı hareketlendirir. Her bir tavşan iki kulağa sahip olarak gösterilir, ancak toplamda sadece üç kulak görünür. 16. yüzyıldan kalma orijinal oyma, manastırın iç avlusunda bulunabilir ve çok sayıda bina ve şehir merkezi boyunca bir dizi dükkanda çoğaltılmıştır.

Park İçinde Şato, Castillo Neuhaus

Eski saray evleri “Schloss Neuhaus”, Almanya'da Weser Rönesans tarzında inşa edilen en güzel hendekli kalelerden biri olarak kabul edilir. Kalenin en yüksek noktası muhtemelen, Klemens Bavyera Ağustos'unda, 18. yüzyılda Barok bir ikametgahı haline getiren piskoposun zamanında gerçekleşti. Mevcut Schloss- und Auenpark, 1994 yılında Paderborn'un Schloss Neuhaus semtindeki Landesgartenschau (bölgesel bahçe sergisi) vesilesiyle kuruldu. Komple park kompleksi, kalede kısmen yeniden yapılandırılmış parktan ve Alme, Lippe ve Pader nehirlerinin taşkınları tarafından oluşturulan ekolojik rekreasyon alanından oluşur. Bugün, kısmen yeniden inşa edilmiş tarihi Barok parterre, ıhlamur ağaçları ve tarihi bahçe heykelleri ile hendek, piskoposun zamanında bahçenin ihtişamı üzerine kalıcı bir izlenim bırakıyor. Oyun alanları ve rekreasyon alanları ile dolu nehir taşkınları boyunca yeşil bir yol var. Rota Paderborn'un merkezinde başlar, Schloss Neuhaus tarafından geçer ve Lippesee'ye gider.

En Büyük Bilgisayar Müzesi, Heinz Nixdorf MuseumsForum

Heinz Nixdorf MuseumsForum, dünyanın en büyük bilgisayar müzesi ve aynı zamanda canlı bir mekandır. Bilgi teknolojisinin 5.000 yıllık geçmişi, bugünü ve geleceği, 3.000 B'deki sayı ve karakterlerin kökenlerinden 6.000 m²'lik bir alan üzerinde tasvir edilmiştir. 21. yüzyılın bilgisayar çağına kadar. Sergideki 2.000 artı nesneler, sosyal ve ekonomik tarihin geniş bağlamında sunulmakta, bu da sergiyi hem ustalara hem de bilgisayar uzmanlarına çekici hale getirmektedir. MuseumsForum'daki etkinliklerin kapsamlı bir şekilde sunulması sergiyi tamamlar. Dersler, çalıştaylar ve konferanslar, bilgi teknolojilerinin hem insan hem de toplum üzerindeki geniş kapsamlı etkisinin yönlerine odaklanmaktadır. Bu nedenle HNF'nin görevi, günümüz bilgi toplumunda insanın rehberlik ve eğitim konularını ele almaktır. Heinz Nixdorf MuseumsForum, Heinz Nixdorf tarafından kurulan Stiftung Westfalen tarafından desteklenmektedir. Bu, özellikle bilgi teknolojisi alanında, bilimi ve öğretimi teşvik etmeye odaklanır.

Savaşlara Direnen İbadethane, Abdinghof Church

Piskopos Meinwerk, tahrip edilmiş katedralde çalışmayı bitirdikten sonra, 1014 yılında Abdinghof-Manastırı (St. Peter ve St. Paul) 'nı kurdu ve yeniden inşa etti. Bu, 1000 yılında yakılan katedral gibi oldu. Daha sonra manastırın kütüphanesi ve yazarı olduğu bilinmektedir. 1093 abbey Externsteine'i satın aldı, taşlardaki sülfatlar oyulduğunda. Yüzyıllar boyunca birkaç kez yanmış, Otuz Yıl Savaşı sırasında yıkılmıştı. 1803 yılında son keşişler manastırdan ayrılmak zorunda kaldı. 1860'ların ortalarında kilise harabe durumundadır ama yeniden inşa edilir ve 1871'de bu Paderborn'daki ilk Protestan kilisesidir. 1945 Martında bombalandı ve yakıldı, manastır kayboldu, ancak 1950'lerde kilise yeniden inşa edildi. Arkeologlar, 1050 civarlarındaki kilisenin batıda apsise ve muhtemelen daha küçük kulelere sahip olduğunu kanıtladılar.

Paderborn’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kartoffelsalat
Currywurst
Bratkartoffeln
Fischbrötchen
Patates Salatası, Kartoffelsalat

Et yemekleri ve sosin yanında, patatesten yapılan bu salata mutlaka veriliyor.

Köri soslu Sosis, Currywurst

Kızartılan sosislerin köri sosu ve baharatlarla ketçap dökülerek elde edilen hafif bir yemek.

Etli Patates Gibi, Bratkartoffeln

Şehrin vazgeçilmezi olan patates ve etlerin birlikte pişirilmesi ile yapılan ve çokça tüketilen bir lezzet.

Balık Ekmek Sevenlere, Fischbrötchen

Kızartılarak panelenen balıklar ekmek arasına konarak, soğan ve domatesle süsleniyor.

Simite Benzeyen Kahvaltılık, Bretzel

Sadece şehirde değil, tüm ülkenin pastanelerinin kahvaltı sunumlarında yer alan ve simite benzeyen içi boş açma.

Konaklama İçin Paderborn Otel Seçenekleri

Ucuz Paderborn uçak bileti indirimler sayesinde şehre gelenler için çok uygun fiyat ve koşullarda konaklama yerleri mevcuttur.

Welcome Hotel Paderborn

Paderborn uçak bileti indirimleri ile uygun fiyatlara hava yolu ile şehre gelenlerin gözdesi olan Welcome Hotel Paderborn, yenilikçi iç tasarımı ve en son teknolojiyi birleştiren geleneksel ve çağdaş unsurları, 1200 yıllık bir imparatorluk kentinin tarihi ortamıyla başarılı bir şekilde bir araya getiriyor. Paderborn’un çekici tarihi merkezi, Pader nehri boyunca sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Yemyeşil yeşilliklerle çevrili Welcome Hotel Paderborn, tümü yüksek seviyede konferans konforu ve küçük bir rahatlama için harika fırsatlar sunan 153 dört yıldızlı oda, sağlıklı yaşam tesisi ve sekiz konferans salonuna sahiptir.

Fürstenweg 13, 33102
Best Western Plus Arosa Hotel

Paderborn'un eşsiz panoramik manzarası ve ağaçlarla kaplı şehir döngüsünde merkezi konuma sahip olan otel, bir Best Western Plus tesisinden beklenen yüksek standartlarla birleştirilmiş özel bir otelin bireyselliğini ve esnekliğini temsil etmektedir. Sıcak renkler ve zengin detaylar, bu dört yıldızlı iş ve konferans otelinin modern iç tasarımının temelidir. Otel, 85 zarif tasarımlı ve klimalı otel oda ve süiti ile bugünün modern gezgin ihtiyaçları ile donatılmış ve döşenmiştir. Otel ayrıca, yeni AROSA FORUM, konferans ve etkinliklerin yanı sıra Paderborn şehrinin eşsiz manzarasına sahip bir Akdeniz çatı bahçesi olmak üzere toplam 750 metrekarelik 300 kişi kapasiteli son teknoloji ürünü toplantı olanakları sunmaktadır.

Westernmauer 38, 33098
Galerie Hotel Paderborn

Sanat Yaşam Lezzetler, bunlar özel olarak işletilen otelin sütunlarıdır. Tarihi yapının eşsiz atmosferi ve özenli aranjman, sizi rahatlamak ve bir süre için oyalanmak için misafirlerini baştan çıkaracaktır. İster Paderborn'un sakinleri olarak seyahat edenler ya da bir kaçamak yapanlar için merkezi konumdaki tesisimiz genç ve yaşlılar için popüler bir buluşma noktasıdır. Galerie Hotel, Paderborn'un yeşil vahası olan Pader Nehri'nin sularında doğrudan Paderborn'un huzurlu bir kesiminde yer alan tarihi bir binanın duvarları içinde inşa edilmiştir. 1563 yılında inşa edilen Galerie Hotel'in binası, şehirdeki en eski binalardan biridir ve korunan bir anıt olarak listelenmiştir. Binanın tarihi, gothic gable cephesi ve 11 ayrı ayrı ve özenle düzenlenmiş 4 yıldızlı otel odası, Galerie Hotel'e eşsiz bir hava katıyor.

Bachstraße 1, 33098

Paderborn Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Paderborn 493,45 TL 3 Saat 40 Dakika
Adana - Paderborn 876,37 TL 7 Saat 35 Dakika
İstanbul - Paderborn 1.255,00 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Paderborn 2.653,90 TL 5 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Paderborn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği
Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
25 Mart 2019
Hayal etmesi kolay, hayata geçirmesi zor: Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler. Küçük gezginlerle çıkacağınız yolculuklarda zorluk yaşamamanız adına hazırlamış olduğumuz bu infografik ile hazırlan
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
25 Ocak 2019
"Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım.” sözleri ile tanınan, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’u herkes bilse de 12 Nisan 1961 tarihinde uzaya giden ilk insan Yuri Gagarin, o kadar tanınan
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı

Paderborn Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Burada sevgilim evlenme teklifi edeceğim. Hazırlıklar başladım.
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil oldu bizim için
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
Gerçekten güzeldi tur ile gittik, teşekkürler.
Bu kadar keyifli bir şehir olabileceğini tahmin etmemiştik gerçekten çok güzeldi
Güzel bir haftasonu oldu bizim için muhteşemdi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Paderborn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:30:42
Antalya, (AYT)
AYT
TR
Paderborn, (PAD)
PAD
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948