1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dusseldorf Uçak Bileti

Dusseldorf

Dusseldorf Hakkında Bilgiler

Dusseldorf Para Birimi
Euro (EUR)
Dusseldorf Zaman Dilimi
GMT +1
Dusseldorf Şehri En İyileri
Ren Nehri, Medienhafen, Hardallı Biftek
Dusseldorf Hava Durumu (24 Ocak) 4°C Açık
Dusseldorf Hava Durumu (25 Ocak) 4°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Dusseldorf Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Dusseldorf
Corendon Aırlınes
15 Şub 2020
Antalya - Dusseldorf
Corendon Aırlınes
05 Şub 2020
06 Şub 2020
11 Şub 2020
22 Şub 2020
Adana - Dusseldorf
Sun Express
12 Şub 2020
Samsun - Dusseldorf
Sun Express
20 Şub 2020
Trabzon - Dusseldorf
Sun Express
26 Oca 2020
29 Oca 2020
18 Şub 2020
10 Şub 2020
Malatya - Dusseldorf
Türk Hava Yolları
16 Şub 2020
Erbil - Dusseldorf
Sun Express
04 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dusseldorf Kalkışlı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Antalya
Corendon Aırlınes
27 Oca 2020
Dusseldorf - İzmir
Corendon Aırlınes
06 Şub 2020
Dusseldorf - İstanbul
Türk Hava Yolları
13 Şub 2020
Dusseldorf - Ankara
Ukraine International Airline
03 Şub 2020
Dusseldorf - Samsun
Sun Express
29 Oca 2020
Dusseldorf - Trabzon
Sun Express
28 Oca 2020
17 Şub 2020
Dusseldorf - Adana
Sun Express
25 Oca 2020
Dusseldorf - Kayseri
Sun Express
27 Oca 2020
Dusseldorf - Paris
Csa Czech Airlines
04 Şub 2020
17 Şub 2020
26 Oca 2020
Dusseldorf - Malatya
Sun Express
17 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dusseldorf Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dusseldorf Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Dusseldorf Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Dusseldorf Havaalanları
Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 EUR

Dusseldorf’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Dusseldorf uçak bileti satın alarak şehre gitmek isteyen kişiler mevsimlere mutlaka dikkat ederek şehre gitmelidir. Çünkü Dusseldorf yıl boyu yağış almaya müsait bir şehirdir. Kış aylarında bol bol yağış alan şehirdeki sıcaklık ise 0-10 derece arasında değişiklik gösterir. Yağıştan hoşlanmayan kişiler özellikle sonbahar ve kış aylarında gitmemelidir.

Yazın 25 dereceye sıcaklıkların çıktığı görülür. Ancak buna rağmen yaz aylarında bile yağış görmek söz konusu olabilir. Bu açıdan mevsim değişikliklerine mutlaka dikkat edilmelidir. Eğer kişi festivallere gitmek istiyorsa festival takvimini inceleyerek gitmelidir. Ancak tarih seçme konusunda özgürlük söz konusuysa genelde ilkbahar ve yaz aylarında gitmek daha uygun olacaktır. Gezmek, şehrin tadını çıkarmak ve eğlenmek için yaz mevsimleri uygundur.

Dusseldorf Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dusseldorf uçak bileti alınıp şehre ulaşıldıktan sonra havalimanından şehir merkezine ya da çeşitli bölgelere ulaşmak için birçok imkan bulunuyor. Herhangi birini tercih edip ulaşım sağlamak mümkün olabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Otobüsün iki farklı hattı şehir merkezine ulaşım konusunda destek oluyor. Kolaylıkla şehre gidip eğlenmek, zaman geçirmek mümkün olabilir. Ya da demiryoluna giden otobüsler de tercih edilebilir. Otobüs ile ulaşım sağlamak yaklaşık 2,50 Euro'dur.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Metro, tren gibi birçok ulaşım çeşidi tercih edilebilir. Neredeyse 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım söz konusu olabilir. Hızlı ve uygun fiyatlı ulaşımı sağlan metro ve trenler Dusseldorf'un en çok kullanılan ulaşım yolları arasında da bulunuyor. 2,50 Euro ulaşım ücretidir.

Taksi

Krem renkli taksiler havalimanından kalkarak şehir merkezine ulaşım söz konusu oluyor. Yaklaşık 20 Euro'dan başlayan fiyatlarla ulaşım söz konusu olur.

Araç Kiralama

Dusseldorf Uluslararası Havaalanında birçok araba kiralama merkezi bulunuyor. Kişiler araba kiralama markalarından kendilerine uygun olanı tercih edebilir. Hem fiyat hem de ihtiyacı karşılama açısından uygun süreli araçlar tercih edilebiliyor.

Dusseldorf Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Dusseldorf uçak bileti alındığı takdirde şehre inip eğlenmek ve zaman geçirmek mümkün oluyor. Havalimanında bile kişilerin temel ihtiyaçlarını sağlayabilecek çeşitli noktalar bulunuyor. Öncelikle para çevirmek için dövizler, para çekmek için ATM'ler havalimanında bulunuyor. Bunun dışında ücretsiz WiFi, iletişim yolları da havaalanında verilen hizmetlerdir.

En önemli havalimanı hizmetlerinden biri ise ilkyardım merkezinin olmasıdır. Sağlık konusunda tereddüde sahip olan kişiler rahatlıkla havalimanının merkezlerine başvurabilir. Merkezde diş doktoru bile bulunuyor. Bunun yanı sıra küçük bebekler için bakım alanları yer alıyor. Kişiler bebekleri için her türlü bakım ve sağlık durumunu buralarda karşılayabilir.

Havalimanının olmazsa olmaz iki hizmeti alışveriş ve restoran hizmetleridir. Uçak beklerken yemek yemek isteyenlere restoranlar, kafeler ve büfeler bulunuyor. Ayrıca Dusseldorf'dan ayrılmadan önce son kez alışveriş yapmak isteyen kişiler için alışveriş alanları söz konusudur. Kişi uçağını beklerken kaliteli zaman geçirebilir. Herhangi bir sıkılma ya da eksiklik yaşanmaz.

Bagaj, elbette ki her havalimanından beklenen hizmetlerden biridir. Bagaj kayıp, bagaj emanet gibi işlemler sağlanabilir. Kişilerin bu konuda mağdur olmaması için havalimanı bagaj hizmetini oldukça profesyonel şekilde veriyor.

Dusseldorf’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Dusseldorf uçak bileti alındığı takdirde kişiler gezebilir ve eğlenebilir. Sanat merkezleri şehirde en ilgi çeken merkezlerden biridir. Sanat severler için 100'den fazla galeri ve 26'dan fazla müze imkanı gezmek söz konusu oluyor. Oldukça eğlenceli ve kültür dolu bir gezi oluyor.
  2. Dusseldorf'da en ilgi çeken aktivitelerden biri de karnavallardır. Rengarenk ve eğlenceli gün geçirmek isteyen herkes Dusseldorf'a gittiğinde mutlaka karnavallardan yararlanmalıdır. Rengarenk ve kostümlü karnavallar sık sık Ren Nehri'nde de kutlanıyor.
  3. Japonya Günü, Dusseldorf'da kutlanan bir diğer eğlenceli günden biridir. Almanya'da yer alan tek Japon toplumu Dusseldorf'da yer alıyor. Ve bu günde çizgi film karakterleri ve manga kılığına girerek kutlama yapmak söz konusu oluyor.
  4. Ren Nehri, Dusseldorf'un en ilgi çekici simgelerinden biri. Gerek çevresinde yapılan aktiviteler gerek etrafında yapılan doğa yürüyüşleri ile Ren Nehri çoğu kişinin eğlenmesine destek oluyor. Ren Nehri'nde çeşitli kermesler yapılıyor. Bunun yanı sıra köprüleri de görselliği kanıtlıyor.
  5. Königsalle Bulvarı, podyumdan farkız bir alışveriş merkezidir. Her türlü moda akımına uygun kıyafetler için alışveriş yapmak burada mümkün oluyor.

Dusseldorf Hakkında

Dusseldorf, Almanya'nın kentlerinden biridir. Almanya'da bulunan Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinin de başkenti konumundadır. Bunun yanında Dusseldorf eyaletinin de merkezi olarak görülüyor. Dusseldorf Ren Nehri'nin kenarında kurulmuş bir şehirdir. Ayrıca fuar ve moda şehri olarak görülüyor.

Dusseldorf, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra en çok zarar gören kentlerden biridir. Şehrin neredeyse tamamı harabeye dönmüştür. Ancak kısa zamanda toparlamış ve modern bir kent haline getirilmiştir. Uluslararası iş ve finans merkezi olan Dusseldorf Almanya'nın en büyük 7. şehri olarak görülüyor. Çoğu kişi tarafından Almanya'nın Paris'i benzetmesi de alınabilir. Ayrıca 2011 yılında Eurovision yarışması Dusseldorf'ta yapılmıştır. Ayrıca çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan bir yerdir.

Dusseldorf'ta gezilecek birçok nokta bulunuyor. Eski bir şehir olmasından dolayı turist çeken bir kenttir. Mutlaka herkesin Almanya'ya gittiğinde görmesi gereken bir mekandır. Gece hayatından hoşlanan kişiler gidebilir, çeşitli alışveriş yapmak isteyen kişiler şehre başvurabilir. Yani şehirde kişileri birçok imkan bekliyor.

Dusseldorf Nerede?

Dusseldorf Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 EUR
Taksi
2,20 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde genelde demiryolları daha fazla kullanılıyor. Çünkü hızlı ve her yere giden hatlar bulunuyor. Hiçbir problem söz konusu olmadan kişiler ulaşım sağlayabilir. Fiyatlar da 1.80 ve 2.50 Euro arasında değişiklik gösteriyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Demiryolları dışında taksi ve otobüsler tercih edilebilir. Genelde taksiler daha pahalı olduğu için kişiler tarafından tercih edilmiyor. Ancak otobüsler kullanılıyor. Otobüslerinde hatları yeterli olmadığı için çok fazla tercih edilen bir ulaşım aracı değildir. Bunun dışında yürüyerek de şehir gezilebilir.

Dusseldorf Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
60 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Dusseldorf’da Gezilecek Yerler

Benrath Sarayı
Medienhafen
Königsalle Caddesi
St. Andreas Kilisesi
Schiffahrt Museum
Barok Mimarisinin Eseri: Benrath Sarayı

Alman Prens Palatine Carl Theodor'un yaptırmış olduğu bir saray olarak Benrath Sarayı ilgi çekiyor. Barok mimarisine uygun olan bu saray oldukça ilgi çekicidir. Oldukça büyük bir mimaridir aynı zamanda bahçesi de bulunuyor. Bu saray yalnızca mimarisi ile ilgi çekmiyor. Aynı zamanda bir kanadında Doğa Tarihi Müzesi bir kanadında da Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi yer alıyor.

Liman Bölgesindeki Hareketli Nokta: Medienhafen

Medienhafen, Dusseldorf'un Liman Bölgesinde yer alıyor. Eskiden liman olsa da şuan oldukça hareketli bir noktadır. İçerisinde çeşitli parklar, mağaza, gece kulübü, otel ve kafelere ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki en güzel mimari alana sahip olan bir bölge olması sebebiyle oldukça fazla ilgi çekiyor. Dünya'nın en ünlü mimarları tarafından tasarlanmış bir bölgedir.

Şehrin En Hareketli Caddesi: Königsalle Caddesi

Bu cadde Dusseldorf'un popüler merkezlerinden biridir. Kocaman bir cadde olan bu bölge içerisinde alışveriş mağazaları, keyif yapmak için kafe ve restoranlar yer alan lüks bir alandır. Ancak oldukça pahalıdır. Bu nedenle kişiler gitmeden bunu bilmelidir.

Eski Tarihe Sahip Olan: St. Andreas Kilisesi

St. Andreas Kilisesi oldukça ilgi çeken eski bir yapıdır. Bu kilise de Barok mimarisine sahip olan bir yapıdır. Oldukça eski bir yapı olması sebebiyle çoğu kişinin ilgi duyduğu bir bölgedir. St. Andreas'ı gezmek isteyen kişiler Pazartesi- Cumartesi arası gezebilir. Oldukça ilgi çeken bir yerdir.

İlgi Çeken Denizcilik Müzesi: Schiffahrt Museum

Eski bir sarayın bir bölgesi Schiffahrt Müzesi olarak kullanılan bir alandır. Kocaman bir denizcilik müzesidir. Bu müze içerisinde birbirinden farklı ve kaliteli denizcilik ürünleri bulunuyor. Denizcilik ekipmanları müze içerisinde vardır. Her yer gezilebilir. Ayrıca kulesine çıkılarak Dusseldorf'u baştan aşağı görmek mümkün olacaktır.

Dusseldorf’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hardallı Biftek
Flönz
Ringa Balığı
Bezelye Çorbası
Etli Ve Farklı Tatlardan Hoşlananlar İçin: Hardallı Biftek

Dana etinden yapılan bu yiyecek farklı soslarla tatlandırılır. Hardal sosu ve çeşitli baharatlar ile pişirilir. Ayrıca üzerine kıyılmış ve haşlanmış mantarlar eklenir. Oldukça farklı ve lezzetli bir tattır. Dusseldorf uçak bileti olanlar içi bu lezzet seyahat sırasında tatılmalıdır.

Ekşimsi Et: Flönz

Flönz de dana eti ile yapılan soslu bir et türüdür. Ancak et yapılmadan önce kuru üzüm ile marina edilir. Bundan dolayı hafif ekşimsi bir tada sahiptir. Dusseldorf'un geleneksel yemeklerinden biri olan Flönz patates ezmesi ile servis edilir.

Farklı Bir Tat: Ringa Balığı

Ringa balığı Almaya ve Dusseldorf'ta oldukça yaygın bir besindir. Ringa balığı tüketilirken genelde salamura halinde tercih edilir. Ancak sadece Ringa balığı değil levrek ve ton balığı da burada sıklıkla tüketilir.

Geleneksel Tat: Bezelye Çorbası

Bezelye sadece çorba olarak değil garnitür olarak da Almanya'da sıklıkla tüketilen bir besin olma özelliğini taşıyor. Özellikle bezelye çorbası Dusseldorf'ta ünlü ve tüketilmesi gerekilen bir besindir.

Konaklama İçin Dusseldorf Otel Seçenekleri

Ucuz Dusseldorf uçak bileti satın alarak şehre inildiğinde kalmak için birçok otel söz konusu olur.

Crowne Plaza Dusseldorf
Bebek ve çocuk bakım hizmeti, 7/24 açık resepsiyon, internet imkanı, ücretli kahvaltı, buzdolabı, özel banyo, klima gibi birçok hizmet veriliyor.
Neuss Neuer Zollhof, Nuss DEU
Radison Blu Scandinavia Hotel
Teras ve bahçe hizmetleri, ücretli kahvaltı ancak ücretsiz internet hizmeti söz konusudur. Bebek ve çocuklar için bakım hizmetleri, klima, sağlık kulübü ve kapalı havuz hizmetleri kesintisiz olarak veriliyor. Ayrıca buzdolabı da bulunuyor.
Karl Arnold Platz 5 Dusseldorf
Lindner Hotel Airport
Sigara içilmeyen odalar, ücretli kahvaltı ve ücretsiz internet hizmeti veriliyor. Spa ve klima hizmetleri bulunuyor. Ayrıca her saat açık olan resepsiyon hizmetleri de oldukça kalitelidir. Bu açıdan tercih edilebilir.
Unterrather Str, Dusseldorf

Dusseldorf Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Dusseldorf 234,77 TL 3 Saat 25 Dakika
Antalya - Dusseldorf 263,52 TL 3 Saat 45 Dakika
İstanbul - Dusseldorf 358,90 TL 3 Saat 25 Dakika
Ankara - Dusseldorf 402,00 TL 3 Saat 45 Dakika
Kayseri - Dusseldorf 414,90 TL 4 Saat 10 Dakika
Adana - Dusseldorf 441,98 TL 4 Saat 20 Dakika
Samsun - Dusseldorf 458,50 TL 4 Saat
Konya - Dusseldorf 461,00 TL 7 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dusseldorf ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahatlerin Gizli Harcamaları ve Seyahatlerin Harcamalarını Kısma Yöntemleri
Seyahatlerin Gizli Harcamaları ve Seyahatlerin Harcamalarını Kısma Yöntemleri
02 Eylül 2019
Otel rezervasyonları tamam, biletler alındı, bavullar hazır, gitmeye hazırsınız, hiçbir şey kalmadı, değil mi? Değil. Eğer siz de bizim gibiyseniz bütçeyi kullanmak kısmı gezinin en önemli detaylarınd
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
19 Temmuz 2019
Birçoğumuzun kebabın memleketi olarak bildiği Adana bundan çok daha fazlası aslında. Ülkemizin Güney kesiminde yer alan Adana’ya gitmeden önce, “Adana gezilecek yerler” diye bir araştırmakta fayda var
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
17 Eylül 2017
Yeni yerler görmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Gezmeyi seviyorsanız ve bununla ilgili notlar biriktiriyorsanız ajandanıza nehir turu yapılabilecek şehirleri de eklemelisiniz. Nehir turu yaparak ye

Dusseldorf Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
H*** Ö***
6 Kasım Salı
Doğası , tarihi ve yapıları çok farklı öneririm
M*** K*** P***
1 Kasım Perşembe
Annem ve babamı haftasonu tatili için göndermiştim güzel zaman geçirmişler
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dusseldorf Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 24.01.2020 02:22:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dusseldorf, (Tümü)
DUST
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788