1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dortmund Uçak Bileti

Dortmund Para Birimi
Euro (EUR)
Dortmund Zaman Dilimi
GMT +2
Dortmund Şehri En İyileri
Festivaller, Mahn Und Gedenkstatte Steinwache, Jambon
Dortmund Hava Durumu (3 Haziran) 25°C Bulutlu
Dortmund Hava Durumu (4 Haziran) 18°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Dortmund Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Dortmund
Deutsche Lufthansa
28 Haz 2020
Adana - Dortmund
Sun Express
29 Haz 2020
Antalya - Dortmund
Sun Express
29 Haz 2020
İstanbul - Dortmund
Deutsche Lufthansa
15 Haz 2020
Frankfurt - Dortmund
Deutsche Lufthansa
05 Haz 2020
Ankara - Dortmund
Deutsche Lufthansa
03 Haz 2020
Sofya - Dortmund
Deutsche Lufthansa
12 Haz 2020
Ağrı - Dortmund
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Elazığ - Dortmund
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Diyarbakır - Dortmund
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Alanya - Dortmund
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Gaziantep - Dortmund
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Viyana - Dortmund
Croatia Airlines
19 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dortmund Kalkışlı Uçak Seferleri

Dortmund - İzmir
Deutsche Lufthansa
02 Tem 2020
12 Haz 2020
Dortmund - İstanbul
Deutsche Lufthansa
20 Haz 2020
Dortmund - Ankara
Deutsche Lufthansa
26 Haz 2020
Dortmund - Sofya
Deutsche Lufthansa
02 Tem 2020
Dortmund - Antalya
Deutsche Lufthansa
03 Haz 2020
Dortmund - Adana
Eurowings
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dortmund Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dortmund Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Dortmund Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
5 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 EUR

Dortmund’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Mayıs

Dortmund karasal iklim kuşağında yer alır. Kışları oldukça soğuk geçen şehirde, yaz ayları serin geçer. Dortmund'a uçak bileti alarak gitmek isteyen ziyaretçiler yaz aylarını tercih etmeleri gerekir. Botanik bahçeleri ve yeşillikleri yaz aylarında daha fazla canlıdır. Kış turizmine de uygun olan Dortmund şehrinin en ucuz dönemleri de yaz aylarına denk gelir.

Dortmund Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ucuz Dortmund uçak bileti alıp kültürel bir tatil planlayan ziyaretçiler, Dortmund Havalimanından, şehir merkezine birçok farklı araç ile ulaşım sağlayabilir. Belediye otobüsleri, tren ve taksinin yanı sıra araç kiralayarak da havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 EUR

Dortmund Havalimanından şehir merkezine ulaşım iki şekilde gerçekleşir. Airport Express adlı belediye otobüsleri ile direk şehir merkezine gidilir ya da 440 numaralı otobüs ile tren istasyonuna aktarma yapılarak gidilebilir. Ayrıca Airport Shuttle hizmeti veren firmalar ile şehre gelmeden 28 € ücret ödeyerek istenilen otelle ulaşım sağlamak mümkündür.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 28 EUR

Airport Shuttle hizmeti veren bir kaç firma bulunur. Bu servisler şehir merkezindeki otellere ulaşım sağlar. Hizmet bedeli yaklaşık olarak 28 € civarındadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 EUR

Hava alanında hizmet veren taksiler gelen yolcu çıkış kapısına yakın duraklarda, şehir merkezine yolcu taşırlar yaklaşık olarak istenilen ücret: 30 € olarak belirlenmiştir
Raylı Araçlar
Havaalanına bir durak uzaklıkta olan tren istasyonuna aktarma otobüsler ile ulaşım sağlanır. En güvenli ulaşım aracı olan tren ücretleri ortalama: 8 € civarındadır.

Dortmund Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Almanya'nın Ren-Ruhr Bölgesinde hizmet veren 2014 yılında gelen sınırlama ile belli bölgelere olan uçuşlara izin verilmiştir. Dortmund uçak bileti olan kişiler bu seyahatlerden faydalanabilirler.

1.9 milyon yolcu kapasitesine ulaşan havaalanı, 2. Dünya Savaşında Alman üssü olarak kullanılan havaalanı, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından da uzun yıllar kullanılan hava limanı şimdilerde sadece turistik amaçlı kullanılır.

Havaalanı içerisinde Dortmund'a üretilen biradan tatmak mümkündür.

Dortmund’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dortmund uçak bileti ile geldiğiniz bu şehrin, önemli geçim kaynağı olan çelik üzerine açılmış müzedir. Tarih boyunca en önemli ekonomik geçim kaynağı olan bu madenin, fabrikasından adını alan müze, fabrikanın çalışanlarının desteği ile kurulmuş ve 1800'lü yıllardan bu yana çelik sanayisinde kullanılan objeler ile birlikte yapım süreci anlatılmaya çalışılmıştır. Bu müzeye şehir merkezinden metro ile ulaşım sağlanır.
 2. Tarihi yapısı ile göz dolduran Dortmund Hayvanat Bahçesi, Afrika, Avrupa, Amerika ve Amazonlardan getirilen 250 hayvan türü ve 1500'den fazla hayvanları ile dikkat çeker. Doğal ortamlarına yakın yapılan korunakları ile merak edilen tüm hayvan türlerini bu tesis de görmek mümkündür. Şehir merkezine oldukça yakın olan Dortmund Hayvanat Bahçesi'ne tramvay ya da şehir içi otobüsleri kullanarak ulaşmak mümkündür.
 3. Festivaller Dortmund için büyük önem taşır. Dortmund festival dönemlerinde oldukça kalabalık bir şehir haline gelir. Müzik festivaller, müzeler gecesi, edebiyat festivali gibi bir çok etkinlik yılın belli dönemlerinde düzenlenir.
 4. Ortaçağdan kalma kilise önemli tarihi yapıtların başında gelir. 1170 - 1200 yılları arasında inşa edilen bu kilise Dortmund'un en eski kilisesidir..Sahip olduğu Gotik ve Romanesk mimarisi ile dikkat çeken ibadethane, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.
 5. Rombergpark Botanik Bahçesi huzur arayanlar için eşsiz bir doğal ortam sunar. Binlerce kuş cıvıltısı içinde, her türlü bitkiye rastlamak mümkündür.

Dortmund Hakkında

Almanya'nın en önemli demir çelik sanayi bölgelerinden biri olan Dortmund şehri, ülkenin batısında yer alır. Batı bölgesi Ruhr ismi ile anılır. Ruhr Bölgesi'nin en büyük şehirlerinden olan Dortmund, son yıllarda gelişen teknoloji ile büyük bir metropol olmuştur.

Bunun yanında, ekonomik ve kültürel alanda olduğu kadar turistik bir şehir de olmayı başarmıştır. Yeşil alanları, parkları, tarihi yapıtları ve kültür - sanat başkenti olan bir şehir haline gelmiştir. Dortmund tarihi 882 yılına dayanır.

Geçmişte Dortmund şehrinde büyük bir yangın çıktığı bilinir. 1152 Roma İmparatorluğu döneminde yeniden inşa edilen şehir, 1800'lü yıllarda Prusya hakimiyeti altında iken kömür ve çelik madenciliğinin önemli bir merkezi olmuştur.

Bu durum şu an için de geçerlidir. 2. Dünya Savaşından sonra tahrip olan şehir kısa sürede yaralarını sararak bugünlere gelmiştir.

Yangın ve 2. Dünya Savaşına rağmen şehirdeki tarihi eserler tek tek restore edilmiş ve şehir eski görkemli günlerine yeniden kavuşmuştur.

Dortmund Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 EUR
Taksi
3,65 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dortmund şehir merkezinde ulaşım; metro, taksi, belediye otobüsleri, tren ve tramvay ile gerçekleşir. Şehir içinde geçerli biniş kartları temin ederek taksi dışındaki ulaşım araçlarını kullanmak mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tren Dortmund şehir merkezinden geçer. Ulaşım ağı oldukça fazla olan trenler sayesinde çevre illere de gitme imkanı vardır. Taksilerin kullanımı oldukça yaygındır, özellikle turistler taksi kullanmaya özen gösterirler.

Dortmund Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Dortmund’da Gezilecek Yerler

Petri Kilisesi
DFB Müzesi
Hohensyburg Kalesi
Mahn Und Gedenkstatte Steinwache
Reinaldi Kilisesi
Petri Kilisesi

2. Dünya Savaşı, Dortmund şehrinde önemli bir tahribata neden olmasına karşın Petri Kilisesi bu tahribattan en az zarar ile kurtulmuş yapıtlardan biridir. Ortaçağdan kalma kilisenin yapımı 1195 yılında tamamlanmıştır. Altın işlemeli tablolar ve farklı duvar resimleri ile dikkat çeken kilise, 1842 yılında yeniden inşa edilmiştir.

DFB Müzesi

Futbol severlerin ilgi odağı olan DFB Müzesi, Alman futbol tarihinde kullanılan objelerin sergilendiği müze 2006 yılında inşasına karar verilen ve sergilenen objelerin hem Almanca hem de İngilizce açıklamaların yer aldığı nadir müzelerden biridir.

Hohensyburg Kalesi

8. Yüzyıldan kaldığı düşünülen kale Dortmund Şehir manzarasını en iyi şekilde gören bir tepeye inşa edilmiştir. Binlerce turistin ilk olarak ziyaret ettiği kale manzarası ile dikkat çeker. Almanya' ya yerleşen ilk toplulukların inşa ettiği bilenen kaleye giriş ücretsizdir. Şehir İçi otobüsleri ile kaleye ulaşmak mümkündür.

Mahn Und Gedenkstatte Steinwache

En ilginç hapishanelerden biri olan yapıt, 1906 yılında kadar karakol olarak kullanılmış. 1906

Yılından sonra da Naziler tarafından ele geçirilip hapishane olarak kullanılmıştır. Tarihi boyunca 66.000 kişinin sorgulandığı bu mekânda, işkence odaları, hücreler, sorgu odaları bulunur.

Reinaldi Kilisesi

104 metre yüksekliğe sahip olan kilise 1200'lü yıllarda Aziz Reinhold anısına yapılmıştır. 2. Dünya Savaşında büyük hasar gören yapıt, yeniden restore edilmiş ve şehir merkezinin en önemli tarihi yapıtları arasındaki yerini almıştır.

Florian Kulesi

Bir telekominasyon kulesi olarak inşa edilen kulenin yapımı 1959 yılında tamamlanmıştır. Şimdilerde, restoran ve gözlem yerleri ile turistik amaçlara hizmet veren kule, şehir manzarasını en iyi gören mekanlardan biridir.

Dortmund’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Et Yemekleri
Jambon
Lahana
Patates
Etli Yemekler

Et, sebze ve baharat ile yapılan lezzetli ana yemekleri ile ünlü Dortmund Mutfağında, Fransız, İtalyan ve Uzakdoğu yemeklerini de bulmak mümkündür. Özellikle yaz aylarında geç saatlere kadar hizmet veren restoranlar bulunur. Dortmund uçak bileti kullanan kişilerin bu bilgiyi bilmesi onlara avantaj sağlayacaktır.

Jambon

Hayvanların but kısımlarından, tuz, şeker, nitrat ve baharatlar ile hazırlanan pastırma tarzı yiyecekleri meşhurdur. Hindi etinden ve dana etinden yapılmış çeşitleri de bulunur. Kahvaltılarda masaya getirilen jambon birçok yemekte de kullanılır.

Lahana

Lahana sebzesi ile yapılan etli ya da etsiz çorbalar şehir genelindeki restoranlarda bulunur.

Patates

Patatesi farklı şekillerde hazırlayarak aperatif haline getirmişlerdir. Dortmund sokaklarında neredeyse her köşede bir patates yemekleri yapan dükkan bulmak mümkündür.

Konaklama İçin Dortmund Otel Seçenekleri

Ucuz Dortmund uçak bileti kullanan kişiler şehre geldiğinde de ucuz konaklama yerleri aramaktadır. Şehirde birçok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

DJH Jugendgästehaus Adolph Kolping
Dormun'un en büyük otellerinden biridir. Konferans salonları ile ünlü otelde, sergiler, konserler ve önemli lansman toplantıları yapılır.Şehir merkezine yakın konuma sahip otelde, odaların şehir manzaralı harikadır.. Tv, klima, mini bar ve banyolu odaları ferahtır. Ayrıcalıklı özelliklere sahip otelde eğlence mekanları oldukça çeşitlidir. Bilardo masaları, bowling salonları, masa tenisi gibi birçok farklı tesis bulunur. Konum itibari ile de şehir merkezine yakındır.
Silberstr. 24 26, Dortmund City Centre, 44137 Dortmund, Almanya
Hotel Senator
En uygun 3 yıldızlı otellerden biri olan Otel Senator, geniş ve lüks odaları ile hizmet kalitesini üst seviyeye çıkartmayı başarmıştır. Odalar genellikle banyolu olup, gerekli tüm malzemeler banyoda bulunur. Klimalı ve uydu yayınlı odalar ferah bir görünüme sahiptir. Ücretsiz otopark, ücretsiz WİFİ ağı ve barları ile dikkat çeken otel en fazla tercih edilen konaklama tesislerinden biridir.
Münsterstr. 187, 44145 Dortmund, Almanya
Days Inn Dortmund West
Dortmund tren istasyonun yanında yer alan otel, lüks odalarının yanında,eğlence alanları ile misafirlerini memnun etmeyi hedeflemiştir. Güler yüzlü personeli ile hizmet veren Days Inn Dortmund West Otel, şehir merkezine oldukça yakındır. Yemek kalitesi oldukça iyi olan otelin gecelik ücretleri de uygundur. Bar, restoran, bowling salonu bulunur.
Provinzialstr. 396, 44388 Dortmund, Almanya

Dortmund Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Dortmund 729,93 TL 14 Saat 35 Dakika
Adana - Dortmund 861,01 TL 11 Saat 15 Dakika
Antalya - Dortmund 892,73 TL 10 Saat 50 Dakika
İstanbul - Dortmund 1.445,32 TL 9 Saat
Ankara - Dortmund 2.562,73 TL 30 Saat 25 Dakika
Ağrı - Dortmund 9.445,35 TL 16 Saat
Elazığ - Dortmund 9.539,72 TL 16 Saat 5 Dakika
Diyarbakır - Dortmund 9.870,28 TL 21 Saat 45 Dakika

Dortmund Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dortmund uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Croatia Airlines, Deutsche Lufthansa, Eurowings, Royal Jordanian Airline, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Dortmund yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Dortmund varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Dortmund olup, bilet fiyatı 729,93 TL'dir.
 • Dortmund şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dortmund ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Davraz Kayak Merkezi
Davraz Kayak Merkezi
03 Kasım 2019
Davraz Kayak Merkezi Hakkında Davraz dağı Isparta’da bulunmaktadır. Davraz Dağı rakım olarak 2635 metre yüksekliğe sahiptir. Göller Yöresinde Isparta Ovası’nın etrafını çeviren dağlardan sadece b
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2020 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
12 Temmuz 2016
1. Camp Nou  / İspanya Resmi ismi Estadi del Futbol Club Barcelona olan Kamp Nou, FC Barcelona takımın kullandığı stadyumdur. 99.300 seyirci kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumudur. Ayrıca
Birbirinden Harika Tasarımlı 10 Futbol Takımı Otobüsü
Birbirinden Harika Tasarımlı 10 Futbol Takımı Otobüsü
02 Kasım 2015
Dünya yıldızı futbolcuların yolculuk ettiği birbirinden güzel futbol takımı otobüslerini sizler için bir araya getirdik. Dünya devi olan Barcelona, Real Madrid, Bayern Munih ve Türkiye'de gururumuz ol

Dortmund Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (69)
İyi (13)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
C*** P***
29 Eylül Cumartesi
Sizlerde benim gibi doğa hastasısıysanız kesin gitmeniz gereken bir yer.
A*** S***
14 Eylül Cuma
Biz çok keyif aldık, bu kadar güzel bir yerleşimi olan başka biryer görmedim ben
I*** K***
25 Ağustos Cumartesi
Sevgilim ile gittik çok güzel bir şehir, gerçekten gezilecek çok yeri var
S*** Y***
4 Kasım Pazar
Çok farklı biryer gerçekten çok keyif alacağınız biryer
E*** Y***
3 Eylül Pazartesi
Yağmur yağmasa daha güzel bir tatil geçirebilirdik
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dortmund Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 3.06.2020 04:43:27 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dortmund, (DTM)
DTM
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699