1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Quito Uçak Bileti

15 Kasım
Bugün
Sağanak Yağmur
14°C
16 Kasım
Yarın
Sağanak Yağmur
15°C
17 Kasım
Pazar
Gök Gürültülü Fırtına
16°C
Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT -5
Quito Şehri En İyileri
  • Alışveriş
  • El Panacillo
  • Llapingachos

En Ucuz Quito Varışlı Uçak Seferleri

Panama - Quito
Aeroméxico
16 Kas 2019
Lima - Quito
Lan Chile
28 Kas 2019
Bogota - Quito
Interjet
21 Kas 2019
Londra - Quito
Air Canada
11 Ara 2019
İzmir - Quito
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Gaziantep - Quito
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Quito Kalkışlı Uçak Seferleri

Quito - Lima
Avıanca
28 Kas 2019
Quito - Londra
Avıanca
19 Kas 2019
Quito - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
09 Ara 2019
Quito - Beyrut
Iberıa
30 Kas 2019
01 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Quito Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Quito Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Quito Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
EC
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,25 USD
Yemek Fiyatı
3.75 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,75 USD

Quito’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Quito uçak bileti kullanarak Quito gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Quito Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Quito uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Toplu taşıma ile havalimanından otobüs hizmeti alarak yolculuk yapmanız mümkün olmaktadır. Şehrin hem kuzeyine hem de güneyine otobüs hizmeti bulunuyor. Oldukça konforlu olan otobüs seferleri ile kolayca şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca havaalanından şehir merkezine özel otobüsler ile yolculuk yapmak da mümkün. Ücreti biraz daha yüksek olan bu otobüslerde internet hizmeti de bulunuyor. Havalimanından ortalama süre: 1 saat Havalimanından uzaklık: 37 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 USD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Taksilerden hizmet almadan önce pazarlık yapabilirsiniz. Bu şekilde daha ucuz yolculuk yapmanız mümkün.
Araç Kiralama
Havaalanında yer alan araç kiralama ofislerinden rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. Terminalde birçok farklı araç kiralama firması bulunmaktadır.

Quito Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Quito havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Mariscal Sucre Havalimanı'dır. Quito uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Quito Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 37 km uzaklıkta konumlanıyor. Yolculuğunuzu en iyi şekilde geçirebileceğiniz birçok ulaşım aracı bulunuyor.

Havaalanında beklerken tüm ihtiyaçlarınız düşünülmüş durumda. Eğlenceli alışveriş alanlarında gezerken vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Alışveriş alanlarında kıyafetten, hediyelik eşyaya kadar her aradığınızı bulabilirsiniz.

Quito’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Quito uçak bileti avantajlarından yararlanarak Quito'ya gitmek için en önemli nedenler arasında, alışveriş yer alıyor. Şehirde birçok alışveriş imkanı bulunuyor. Özellikle çikolata ve kahveleri ile ünlü olan şehre Quito uçak bileti alarak şehre gelen pek çok turist bulunmaktadır. Şehre geldiğinizde ayrıca yöreye özgü likör, atkı şapka, kazak, el dokuması kilimler bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Şehirde ünlü açık hava pazarlarından, alışveriş merkezlerine kadar birçok alışveriş seçeneği bulunuyor.
  2. Quito tam bir festival şehri, şehirde pek çok festival bulunuyor. Hemen hemen her yıl bir festivale rastlamanız mümkün olmaktadır. Özellikle müzik ve caz festivali çok fazla ilgi görmektedir. Sır bu festivaller için şehre gelen turistler bulunuyor.
  3. Gece hayatının oldukça ünlü olduğu şehirde, birçok eğlence mekanı bulunuyor. Her kesime hitap eden eğlenceler için şehre pek çok turist gelmektedir. Şehirde kareoke barlar ve canlı gösterilerin olduğu kulüpler çok fazla ilgi görmektedir.
  4. UNESCO koruması altına alınan eski şehir birçok yapıya ev sahipliği yapıyor. Tarih meraklılarına hitap eden Quito gezilip görülmesi gereken yerleri ile oldukça ünlüdür.
  5. Şehre yakın olarak bulunan yanardağ çok fazla ilgi görmektedir. En son 1999 yılında lav püskürten yanardağ, şehrin 20 km batısında bulunur. Yanardağ bulunduğu konum itibari ile çok ilgi görmektedir.

Quito Hakkında

Güney Amerika kıtasının kuzeydoğunsa yer alan Ekvador'un başkentidir. Şehir oldukça yüksek tepelerde konumlanması sebebi ile dünyanın en yüksek başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Ekvador'un en kalabalık ikinci kenti olan Quito'nun eski şehir bölümü 1978 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Yüzyıllar boyunca Quito kabilesinin yaşadığı yer adını buradan almıştır. Daha sonra 1534 yılında 200 kişilik İspanyol koloni bölgeyi keşfetmiştir. 1541 tarihinde ise Quito'ya şehir statüsü verilmiştir. 1809 yılında bağımsızlığını geri kazanmak için harekete geçen Quito, İspanya’dan ayrılmak için çağrı yapan ilk Latin Amerika ülkesi olma özelliğine sahiptir.

Dünyanın ortasını ve tüm eserleri görmek için her yıl binlerce turist akın etmektedir. Şehirde konuşulan resmi dil İspanyolcadır. 2 mevsimin yaşandığı şehir gezmek için oldukça güzel alanlara sahip durumda.

Quito Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0.25 USD
Taksi
1,5 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve kullanışlıdır. Otobüs, metrobüs, taksi ve troylebüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde çok fazla kullanılan toplu taşıma araçlarının bu kadar popüler olmasının nedeni çok ucuz olmasıdır. Bilet teminini araç içerisinden yapmanız mümkün olmaktadır. Metrobüs 0.25 Dolar

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin tüm noktalarına ulaşımı çok rahat sağlayabilirsiniz. Özellikle şehirde metrobüs ağı çok fazla gelişmiştir. Pek çok noktaya metrobüs ile ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Ayrıca şehirde taksi ile ulaşımda oldukça ucuzdur. Dikkat etmeniz gereken tek nokta taksinin lisanslı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Quito Vize Şartları

Ekvator Vize İstiyor mu?
Hayır
Ekvator Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Ekvator Vize Detayları
Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir.

Quito’da Gezilecek Yerler

Teleferigo
Aziz Francisco Kilisesi
El Panacillo
Ciudad Mitad Del Mundo& İntinan Solar Museum
La Plaza Grande
Dünyanın En Yüksek İkinci Teleferiği: Teleferigo

Şehir merkezinden duraktan hareket eden teleferik sistemi dünyanın en yüksek 2. teleferiğidir. 4.000 metre yüksekliğe çıkan teleferik, eski şehir bölgesinde Cruz loma durağına ulaşır. Cruz Loma da ise birçok hediyelik eşya mağazası, eğlence mekanı ve doğa parkı bulunur.

İlk İbadet Binası: Aziz Francisco Kilisesi

Güney Amerika da inşa edilmiş Hıristiyanlığa dair ilk ibadethane olarak bilinmektedir. Eski şehir bölgesinde yer alan kilise, 1536 yılında inşa edilmiş olup Quito'nun en büyük kilisesidir.

Quito'nun Ünlü Sembolü: El Panacillo

Büyüleyici güzelliğe sahip olan heykel, Quito'nun en ünlü sembollerinden biridir. Mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında yer almaktadır.

Dünyanın Ortası: Ciudad Mitad Del Mundo& İntinan Solar Museum

Adını dünyayı ikiye böldüğünü düşünen çizgiden alır. Ekvador çizgisi yakınlarında 30 metre yükseklikte olan yapıya dünyanın ortası adı verilmiştir. Bilim ve astroloji çalışmalarının yapıldığı yapı, 1979 yılında yapılmıştır.

Büyük Meydan: La Plaza Grande

Şehrin merkezi konumunda bulunan büyük meydanda 1809 yılında İspanyol egemenliğine karşı ilk ayaklanmanın anısına dikelen özgürlük kahramanlarının heykelleri bu bölgede yer alır. Şehrin cazibe merkezi olan meydanda aynı zamanda alışveriş alanları, butik mağazalar, kafeler bulunmaktadır.

Quito’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Llapingachos
Mote Con Chicharron
Locro
Seco De Polo
Yerel Lezzet: Llapingashos

Quito'da en fazla sevilen ve tüketilen yerel lezzetler arasında yer alan llapingachos, içerisine peynirli bir harç ve üzerine kızarmış yumurta bulunan patates kekleri ile yapılmaktadır. Hem besleyici hem de lezzetlidir.

Mısır Lapası: Mote Con Chicharron

Quito'nun vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan yemek çok fazla tüketilmektedir. Kızarmış yağ eşliğinde servis edilen mısır lapasından oluşmaktadır.

Besleyici Çorba: Locro

Quito'ya özgü olan bu çorba yerli halk tarafından çok fazla tüketilmektedir. İçerisinde, peynir, avokado ve patates bulunmaktadır.

Tavuk Yahnisi: Seco De Polo

Çok fazla sevilen tavuk yahnisi çeşitli soslar ile hazırlanır ve servis edilirken yanında, avokado dilimleri ve pilav konulur. Birçok restoranda rahatlıkla bulabileceğiniz bu lezzet mutlaka yemeniz gereken tatlar arasında bulunuyor.

Konaklama İçin Quito Otel Seçenekleri

Ucuz Quito uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Quito giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hilton Colon Quito Hotel
1960 yılında inşa edilmiş olan otel konuklarına konforu sağlamak için her imkan düşünülmüş ve yenilenmiş durumda. Otelde Türk hamamı ve havuz bulunuyor. Hizmetleri arasında ücretsiz otopark, güzellik merkezi, internet hizmetleri bulunuyor. 7/24 hizmet alabileceğiniz otel tuz rezervasyonları için yardımcı olmaktadır. Ayrıca otel bünyesinde kumarhane tesisi bulunuyor.
Av. Patria Quito 170143 Quito/ Ekvator
JW Marriott Hotel Quito
Şehir merkezinde yer alan otel müşterilerine güzellik merkezi, açık havuz, sauna hizmeti sağlamaktadır. Otel bünyesinde kuru temizleme ve çamaşır hizmeti de sunulmaktadır. Otelin bünyesinde birden çok dilen personelin bulunması konaklayan misafirleri için hizmti daha keyifli hale getirmektedir.
Avenida Orellana 1172 y Avenida Amazonas 170150 Quito/ Ekvator
Swissotel Quito
Otel zinciri size müthiş bir kahvaltı imkanı sunuyor. Tesiste 2 havuz, tenis kortu, masaj uygulamaları, spa alanları, internet ve daha birçok imkan sunulmuş durumda. 5 yılızlı otel geniş ve konforlu oda seçeneklerinin yanı sıra, Fransız, Japonya, ve İsveç yemeklerinin lezzetini sunuyor. Otelin modern toplantı salonu şehrin en büyük merkezlerinden biridir.
1820, Swissotel Quito Avenue 12 De Octubre 1820, 170525 Quito/ Ekvator

Quito Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Panama - Quito 1.609,34 TL 15 Saat 56 Dakika
Lima - Quito 1.789,82 TL 2 Saat 20 Dakika
Bogota - Quito 2.046,84 TL 18 Saat 30 Dakika
Londra - Quito 4.135,65 TL 16 Saat 45 Dakika
İstanbul - Quito 5.950,00 TL 30 Saat 20 Dakika
İzmir - Quito 6.978,00 TL 26 Saat 36 Dakika
Gaziantep - Quito 7.109,74 TL 26 Saat 56 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Quito ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
25 Ekim 2019
Aydın planı yapıyorsanız çok şanslısınız çünkü bu şehir görülecek tarihi ve doğa güzellikleri açısından çok şanslı! Aydın’da gezilecek yer çok! Aydın’da gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
08 Nisan 2019
Yeni bir bakış açısı kazanmanın ve yaratıcılığınızı alevlendirmenin en iyi yollarından biri seyahat etmektir. Bize inanmıyor musunuz, en sevdiğiniz yazarlara sorun! K. Rowling Her ne kadar İskoçya’d
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
31 Aralık 2018
2019 takviminiz Biletall.com'dan! Siz de hemen takviminizi ücretsiz bir şekilde indirebilir, yeni yılı planlamaya başlayabilirsiniz. Her bir aya da birer blog yazısı ekledik. QR kodlarını taratarak bl

Quito Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
H*** A***
13 Ekim Cumartesi
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
E*** U***
19 Ağustos Pazar
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Quito Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.11.2019 05:21:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Quito, (UIO)
UIO
EC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038