1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Quito Uçak Bileti

Quito Para Birimi
ABD Doları (USD)
Quito Zaman Dilimi
GMT -5
Quito Şehri En İyileri
Alışveriş, El Panacillo, Llapingachos
Quito Hava Durumu (26 Mayıs) 17°C Parçalı Bulutlu
Quito Hava Durumu (27 Mayıs) 17°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Quito Varışlı Uçak Seferleri

Lima - Quito
Lan Chile
02 Haz 2020
Bogota - Quito
Lan Chile
16 Haz 2020
Panama - Quito
American Airlines
13 Haz 2020
Londra - Quito
American Airlines
08 Haz 2020
İstanbul - Quito
Air Europa Lineas Aereas
11 Haz 2020
Kahire - Quito
Türk Hava Yolları
31 May 2020
İzmir - Quito
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Gaziantep - Quito
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Quito Kalkışlı Uçak Seferleri

Quito - Lima
Lan Ecuador
17 Haz 2020
Quito - Londra
American Airlines
17 Haz 2020
Quito - Bükreş
Avıanca
05 Haz 2020
05 Haz 2020
Quito - Kahire
American Airlines
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Quito Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Quito Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Quito Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
EC
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,25 USD
Yemek Fiyatı
3.75 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,75 USD

Quito’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Quito uçak bileti kullanarak Quito gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Quito Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Quito uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Toplu taşıma ile havalimanından otobüs hizmeti alarak yolculuk yapmanız mümkün olmaktadır. Şehrin hem kuzeyine hem de güneyine otobüs hizmeti bulunuyor. Oldukça konforlu olan otobüs seferleri ile kolayca şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca havaalanından şehir merkezine özel otobüsler ile yolculuk yapmak da mümkün. Ücreti biraz daha yüksek olan bu otobüslerde internet hizmeti de bulunuyor. Havalimanından ortalama süre: 1 saat Havalimanından uzaklık: 37 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 USD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Taksilerden hizmet almadan önce pazarlık yapabilirsiniz. Bu şekilde daha ucuz yolculuk yapmanız mümkün.
Araç Kiralama
Havaalanında yer alan araç kiralama ofislerinden rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. Terminalde birçok farklı araç kiralama firması bulunmaktadır.

Quito Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Quito havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Mariscal Sucre Havalimanı'dır. Quito uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Quito Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 37 km uzaklıkta konumlanıyor. Yolculuğunuzu en iyi şekilde geçirebileceğiniz birçok ulaşım aracı bulunuyor.

Havaalanında beklerken tüm ihtiyaçlarınız düşünülmüş durumda. Eğlenceli alışveriş alanlarında gezerken vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Alışveriş alanlarında kıyafetten, hediyelik eşyaya kadar her aradığınızı bulabilirsiniz.

Quito’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Quito uçak bileti avantajlarından yararlanarak Quito'ya gitmek için en önemli nedenler arasında, alışveriş yer alıyor. Şehirde birçok alışveriş imkanı bulunuyor. Özellikle çikolata ve kahveleri ile ünlü olan şehre Quito uçak bileti alarak şehre gelen pek çok turist bulunmaktadır. Şehre geldiğinizde ayrıca yöreye özgü likör, atkı şapka, kazak, el dokuması kilimler bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Şehirde ünlü açık hava pazarlarından, alışveriş merkezlerine kadar birçok alışveriş seçeneği bulunuyor.
 2. Quito tam bir festival şehri, şehirde pek çok festival bulunuyor. Hemen hemen her yıl bir festivale rastlamanız mümkün olmaktadır. Özellikle müzik ve caz festivali çok fazla ilgi görmektedir. Sır bu festivaller için şehre gelen turistler bulunuyor.
 3. Gece hayatının oldukça ünlü olduğu şehirde, birçok eğlence mekanı bulunuyor. Her kesime hitap eden eğlenceler için şehre pek çok turist gelmektedir. Şehirde kareoke barlar ve canlı gösterilerin olduğu kulüpler çok fazla ilgi görmektedir.
 4. UNESCO koruması altına alınan eski şehir birçok yapıya ev sahipliği yapıyor. Tarih meraklılarına hitap eden Quito gezilip görülmesi gereken yerleri ile oldukça ünlüdür.
 5. Şehre yakın olarak bulunan yanardağ çok fazla ilgi görmektedir. En son 1999 yılında lav püskürten yanardağ, şehrin 20 km batısında bulunur. Yanardağ bulunduğu konum itibari ile çok ilgi görmektedir.

Quito Hakkında

Güney Amerika kıtasının kuzeydoğunsa yer alan Ekvador'un başkentidir. Şehir oldukça yüksek tepelerde konumlanması sebebi ile dünyanın en yüksek başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Ekvador'un en kalabalık ikinci kenti olan Quito'nun eski şehir bölümü 1978 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Yüzyıllar boyunca Quito kabilesinin yaşadığı yer adını buradan almıştır. Daha sonra 1534 yılında 200 kişilik İspanyol koloni bölgeyi keşfetmiştir. 1541 tarihinde ise Quito'ya şehir statüsü verilmiştir. 1809 yılında bağımsızlığını geri kazanmak için harekete geçen Quito, İspanya’dan ayrılmak için çağrı yapan ilk Latin Amerika ülkesi olma özelliğine sahiptir.

Dünyanın ortasını ve tüm eserleri görmek için her yıl binlerce turist akın etmektedir. Şehirde konuşulan resmi dil İspanyolcadır. 2 mevsimin yaşandığı şehir gezmek için oldukça güzel alanlara sahip durumda.

Quito Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0.25 USD
Taksi
1,5 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve kullanışlıdır. Otobüs, metrobüs, taksi ve troylebüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde çok fazla kullanılan toplu taşıma araçlarının bu kadar popüler olmasının nedeni çok ucuz olmasıdır. Bilet teminini araç içerisinden yapmanız mümkün olmaktadır. Metrobüs 0.25 Dolar

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin tüm noktalarına ulaşımı çok rahat sağlayabilirsiniz. Özellikle şehirde metrobüs ağı çok fazla gelişmiştir. Pek çok noktaya metrobüs ile ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Ayrıca şehirde taksi ile ulaşımda oldukça ucuzdur. Dikkat etmeniz gereken tek nokta taksinin lisanslı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Quito Vize Şartları

Ekvator Vize İstiyor mu?
Hayır
Ekvator Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Ekvator Vize Detayları
Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir.

Quito’da Gezilecek Yerler

Teleferigo
Aziz Francisco Kilisesi
El Panacillo
Ciudad Mitad Del Mundo& İntinan Solar Museum
La Plaza Grande
Dünyanın En Yüksek İkinci Teleferiği: Teleferigo

Şehir merkezinden duraktan hareket eden teleferik sistemi dünyanın en yüksek 2. teleferiğidir. 4.000 metre yüksekliğe çıkan teleferik, eski şehir bölgesinde Cruz loma durağına ulaşır. Cruz Loma da ise birçok hediyelik eşya mağazası, eğlence mekanı ve doğa parkı bulunur.

İlk İbadet Binası: Aziz Francisco Kilisesi

Güney Amerika da inşa edilmiş Hıristiyanlığa dair ilk ibadethane olarak bilinmektedir. Eski şehir bölgesinde yer alan kilise, 1536 yılında inşa edilmiş olup Quito'nun en büyük kilisesidir.

Quito'nun Ünlü Sembolü: El Panacillo

Büyüleyici güzelliğe sahip olan heykel, Quito'nun en ünlü sembollerinden biridir. Mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında yer almaktadır.

Dünyanın Ortası: Ciudad Mitad Del Mundo& İntinan Solar Museum

Adını dünyayı ikiye böldüğünü düşünen çizgiden alır. Ekvador çizgisi yakınlarında 30 metre yükseklikte olan yapıya dünyanın ortası adı verilmiştir. Bilim ve astroloji çalışmalarının yapıldığı yapı, 1979 yılında yapılmıştır.

Büyük Meydan: La Plaza Grande

Şehrin merkezi konumunda bulunan büyük meydanda 1809 yılında İspanyol egemenliğine karşı ilk ayaklanmanın anısına dikelen özgürlük kahramanlarının heykelleri bu bölgede yer alır. Şehrin cazibe merkezi olan meydanda aynı zamanda alışveriş alanları, butik mağazalar, kafeler bulunmaktadır.

Quito’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Llapingachos
Mote Con Chicharron
Locro
Seco De Polo
Yerel Lezzet: Llapingashos

Quito'da en fazla sevilen ve tüketilen yerel lezzetler arasında yer alan llapingachos, içerisine peynirli bir harç ve üzerine kızarmış yumurta bulunan patates kekleri ile yapılmaktadır. Hem besleyici hem de lezzetlidir.

Mısır Lapası: Mote Con Chicharron

Quito'nun vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan yemek çok fazla tüketilmektedir. Kızarmış yağ eşliğinde servis edilen mısır lapasından oluşmaktadır.

Besleyici Çorba: Locro

Quito'ya özgü olan bu çorba yerli halk tarafından çok fazla tüketilmektedir. İçerisinde, peynir, avokado ve patates bulunmaktadır.

Tavuk Yahnisi: Seco De Polo

Çok fazla sevilen tavuk yahnisi çeşitli soslar ile hazırlanır ve servis edilirken yanında, avokado dilimleri ve pilav konulur. Birçok restoranda rahatlıkla bulabileceğiniz bu lezzet mutlaka yemeniz gereken tatlar arasında bulunuyor.

Konaklama İçin Quito Otel Seçenekleri

Ucuz Quito uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Quito giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hilton Colon Quito Hotel
1960 yılında inşa edilmiş olan otel konuklarına konforu sağlamak için her imkan düşünülmüş ve yenilenmiş durumda. Otelde Türk hamamı ve havuz bulunuyor. Hizmetleri arasında ücretsiz otopark, güzellik merkezi, internet hizmetleri bulunuyor. 7/24 hizmet alabileceğiniz otel tuz rezervasyonları için yardımcı olmaktadır. Ayrıca otel bünyesinde kumarhane tesisi bulunuyor.
Av. Patria Quito 170143 Quito/ Ekvator
JW Marriott Hotel Quito
Şehir merkezinde yer alan otel müşterilerine güzellik merkezi, açık havuz, sauna hizmeti sağlamaktadır. Otel bünyesinde kuru temizleme ve çamaşır hizmeti de sunulmaktadır. Otelin bünyesinde birden çok dilen personelin bulunması konaklayan misafirleri için hizmti daha keyifli hale getirmektedir.
Avenida Orellana 1172 y Avenida Amazonas 170150 Quito/ Ekvator
Swissotel Quito
Otel zinciri size müthiş bir kahvaltı imkanı sunuyor. Tesiste 2 havuz, tenis kortu, masaj uygulamaları, spa alanları, internet ve daha birçok imkan sunulmuş durumda. 5 yılızlı otel geniş ve konforlu oda seçeneklerinin yanı sıra, Fransız, Japonya, ve İsveç yemeklerinin lezzetini sunuyor. Otelin modern toplantı salonu şehrin en büyük merkezlerinden biridir.
1820, Swissotel Quito Avenue 12 De Octubre 1820, 170525 Quito/ Ekvator

Quito Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Quito 4.492,06 TL 24 Saat 40 Dakika
İzmir - Quito 8.894,16 TL 33 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Quito 9.110,82 TL 29 Saat 55 Dakika
Lima - Quito 1.081,31 TL 2 Saat 22 Dakika
Bogota - Quito 2.347,08 TL 16 Saat 56 Dakika
Panama - Quito 2.758,39 TL 9 Saat 35 Dakika
Londra - Quito 3.179,91 TL 16 Saat 26 Dakika
Kahire - Quito 6.219,65 TL 40 Saat 20 Dakika

Quito Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Quito uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Europa Lineas Aereas, American Airlines, Avıanca, Copa, Lan Chile, Türk Hava Yolları.
 • Quito yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Quito varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Lima - Quito olup, bilet fiyatı 1.081,31 TL'dir.
 • Quito şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Quito ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
30 Mart 2020
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de görülmeye başlandığında beri hem devlet tarafından hem de bireysel olarak birçok önlem hayata geçirildi. Virüsün yayılım hızını yavaşlatmak ve
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
31 Aralık 2019
Yaşamı boyunca birçok seyahate çıkan ve birçok farklı şehir gören Atatürk’ün konakladığı en güzel evleri sizler için derledik. Adana Atatürk Evi Müzesi Atatürk’ün 1923 yılında Adana’ya geldiğind
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2020 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?

Quito Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (76)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
96 Değerlendirme
H*** A***
13 Ekim Cumartesi
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
E*** U***
19 Ağustos Pazar
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
A*** K***
14 Temmuz Cumartesi
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
A*** S*** E***
19 Haziran Salı
Muhteşem bir yer kesinlikle gidilmesi gereken biryer
C*** A***
27 Haziran Çarşamba
Herşey çok güzel, herşey çok farklıydı.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Quito Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.05.2020 03:45:15 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Quito, (UIO)
UIO
EC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678