Akyazı Otobüs Bileti

Akyazı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sakarya'nın özel ilçelerinden birisi olan Akyazı, termal turizmi ve doğal zenginlikleri ile Türkiye'nin güzel yerleşim birimlerinden biridir. Sakarya il merkezine 26 km, Adapazarı ilçesine ise 43 km uzaklıktadır. İlçeye iller arası seyahat eden otobüsler ile gidebilirsiniz. Akyazı otobüsbileti her bütçeye uygun fiyatlar ile satış sunulmaktadır.

Akyazı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmezin Gerekenler

Akyazı İl merkezine uzaklığı 26 km'dir. İlçeye ulaşmak için Akyazı otobüs seferleri yapan kalkış turlarına bakarak uygun saatte bilet alıp ilçeye ulaşabilirler. İlçe, ziyarete gelen misafirlerine gerçek anlamı ile etkileyebilecek özel alanlar oluşturmaktadır.

İlçeden yeşilin tüm tonlarının dâhil olduğu alanlar bulabileceksiniz. Bir zamanlar; Misya Bitinya ve Bitinya gibi adlar ile anılan ilçe, günümüzde ise termal turizmi ve doğal güzellikleri ile tercih edilen yerleşim birimi olmuştur.

Akyazı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Sağlık turizmi açısından çok önemli bir yerleşim birimidir.
  • Tarihte pek çok uygarlıkların yaşantısına tanık olmuştur.
  • Renkli doğal güzelliklerin içinde yeşilin her tonunu bünyesinde barındırmaktadır.
  • Birbirinden güzel ve özel cafeleri, restoranları, çay bahçeleri v alabalık tesisleri yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri güzel lezzetleri ile ağırlamaktadır.
  • Batı Karadeniz ve Marmara ‘da yaşayanların hafta sonu kaçamaklarında ilk tercih ettikleri yerdir.

Akyazı Gezilecek Yerler

Sakarya'da yeşilin her tonunun bulunduğu bir bölgedir. Burası kaplıcaları ile ünlüdür. Kaplıcalarda hem şifa hem de yemyeşil doğasında huzur bulmak isteyenleri gitmesi gereken özel yerlerden biridir. Mudurnu Sülüklügölü ilçede ilk görmeniz gereken yerlerden biridir.

çevresinde yürüyüş yaparak doğa güzelliğinin tadını doya doya çıkabilirsiniz. Doğası ve ormanı ile ön planda olan Kuzuluk' ta gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerden biridir. Kuzuluk'ta bulunan şifalı su ve kaplıcalar; bağırsak, mide ve romatizmalı hastalıklarına şifa arayan misafirleri akınına uğramaktadır.

İlçede yer alan Davlumbaz yaylasını az sayıda insan bilmese gerçek bir doğa harikasıdır. Sülüklügölü'nün batısında bulunan bu bölge muhteşem bir manzaraya sahiptir. Farklı farklı ağaçların çevrili olduğu bir bölgede yer almaktadır.

Acella yaylası da eşsiz güzelliğe sahip ilçeye ait bir diğer yayladır. üç Şehitler türbesi, Emir Al türbesi ve Yedi Kardeşler türbesi de ilçeye ait görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir. Hatta ilçede Karaçalılık, Tavşanağılı ve Alıçlı Konyak gibi bölgelerde çevresinde kekikler büyüyen tarihi çeşmelerde bulunmaktadır.

Akyazı'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Tarihi çeşmelerin çevresinde yetsin mis kokulu kekiklerden yiyebilir, o kekikler toplayarak evinize de getirebilirsiniz.

Ayrıca Akyazı ilçesinde hizmet veren alabalık tesislerinden alabalıklardan yiyebilir, her çeşit kebabın tadına bakabilirsiniz. İlçede alabalık dışında tüm diğer balık çeşitleri ya da deniz ürünlerinin güzel hallerini bulabilirsiniz.

Akyazı Otogarları

Akyazı Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white