Çatalzeytin Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çatalzeytin Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çatalzeytin ilçesi, Batı Karadeniz'de bulunan Kastamonu iline bağlıdır. Yörenin tarihi milattan önceki zamanlara kadar dayanmaktadır. Mavi ile yeşilin birleştiği harika bir doğaya sahip olan şirin bir ilçedir. Karadeniz'e kıyı şeridi bulunur. Yöre iklimi tipik Karadeniz iklimidir.

Doğu Karadeniz kadar çok fazla yağış almasa da genel olarak yağış durumu fazladır. Bitki örtüsü ise orman, meşe, karaçam, kızılçam, köknar, yabani fındık, ıhlamur, gürgen, çınar gibi topluluklardır. Zeytin, fındık, mısır, kış sebzeleri, elma en çok yetişen ürünlerdir. Bunların yanı sıra ise büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği de yapılmaktadır. çatalzeytin ilçesinin en dikkat çekici noktası ise doğal koyudur.

çatalzeytin'e Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çatalzeytin'e ulaşmak için otobüs bileti almak isteyenler gezilecek yerleri, hava durumu, konaklama gibi sorulara yanıt aramaktadır. Bilet alarak yöreye ulaştığınızda hem doğal hem tarihi gezilecek yerler mevcuttur. Konaklama imkanları kısıtlı olsa da vardır. Yaz kış havası ılımandır.

çatalzeytin'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. çatalzeytin'de bulunan doğal koyu gezmek için ziyaret edebilirsiniz.
  2. Tarihi değere sahip olan kaleleri gezip, görmek için gelebilirsiniz.
  3. Piknik yapmak için, kamp kurmak için alanları ve mesire alanları mevcuttur.
  4. Müthiş bir doğaya sahiptir ve Karadeniz sahili mevcuttur.
  5. Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı şirin bir ilçedir.

çatalzeytin'de Gezilecek Yerler

çatalzeytin'e geldiğinizde özellikle sahili, Ginolu Kalesi, Ginolu Koyu ve Yaralıgöz Mesire Yeri gezilecek yerler arasındadır. Aynı zamanda yörede eski dönemlere ait bazı kalıntılar da bulunmaktadır.

çatalzeytin'de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

çatalzeytin ilçesine geldiğinizde etli ekmek yiyebilir, aynı zamanda balık türü yemekleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise yine yöresel yemekleri olan kuru mantı, kulaklı, ıslama, müzmüldek gibi yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. çatalzeytin ilçesinin özellikle sahili, Ginolu Koyu meşhurdur.

Çatalzeytin Otogarları

bus
ba-favicon-white