Erfelek Otobüs Bileti

Erfelek Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Erfelek ilçesinin geçmişi 1750 yıllarına kadar gitmektedir. Bu nedenle ilçe merkezi ve köylerinde birçok tarihi eser bulunmakta olup; bazı eserler Sinop müzesinde koruma altına alınıp sergilenmektedir. Karadeniz iklimi hakimdir bu yüzden kışlar çok sert geçmez sadece bir kaç köyde kışların yoğun kar yağışlı olduğu görülür.

İlçe orman açısından oldukça zengindir. İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayanmaktadır. Endüstri bitkilerinden keten, şeker pancarı ve tütün yetiştirilir.

Erfelek Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Her gün ilçe merkezinden İstanbul tarafına gitmek için düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Tek yapılması gereken otobüs bileti almak ve zamanında otogarda bulunmaktır.

Sinop il merkezine gitmek için Erfelek'ten 20 dakikada bir minibüs seferleri bulunmaktadır.

Erfelek' i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • İlçenin Sinop ili merkezine yakın olması sebebiyle yaz tatillerinin yeşillikler içinde geçirirken deniz keyfi yapmak isteyenlerin görmesi gerekir.
  • İlçede bulunan şelaleler adım adım mutlaka görülmeli, çünkü doğa harikası manzara, fotoğraf çekmeyi sevenlerin objektiflerini mutlu edecektir.
  • Temmuz ve ağustos aylarında yapılan farklı konular üzerine düzenlenen festivaller, ayrı bir keyif yaşamanıza neden olacaktır.
  • Kültürel bir tur için ideal bir bölgedir.
  • İnsanları sıcakkanlı olmaları ve yardımseverliği ile ünlüdür.

Erfelek' de Gezilecek Yerler

Erfelek Sarıboğa köyü ve Kaldırayak köyü, tarihi mağaralar nedeniyle ziyaret edilmesi gereken yerleşim yerleridir. Uzun türbe ve Sarı Tekke de yılın belli günleri pazarlar kurulur ve dualar okunarak, dileklerin kabul olacağına inanılır.

İlçenin diğer köylerinde birçok türbe bulunmaktadır. Erfelek Tatlıca şelaleleri Tabiat parkı, basamak basamak yükselen şalelerin eşliğinde karşılaşacağınız manzara ile sonunda dinlenmek amaçlı oturup keyif yapacağınız parkı ile görülmeye değer bir yerdir.

Şelalelere girişte ve oradaki aktivelerde her hangi bir bilet uygulaması yoktur.

Erfelek' de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Etleri ile meşhur olan ilçede kuyu kebabı mutlaka yenmelidir. Ayrıca mantı ve nokul gibi yöresel lezzetleri tadılmalıdır. Erfelek ilçesi kestanesi ve son zamanlarda balı ile adını duyurmaktadır.

Erfelek Otogarları

bus
ba-favicon-white