Geyikli Otobüs Bileti

Geyikli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tarihinin yıllar boyu anlatıldığı çanakkale ilimize bağlı bir ilçe olan Geyikli ilçesi gözde olan ilçelerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Sakinliği ile çoğunlukla emeklilerin yerleşmeyi tercih ettikleri bu ilçe, deniz, kum ve güneş olanakları ile tatilcilerin de gözdesi halini almıştır.

Sinema ve televizyonlarda yayınlanmakta olan başrollerinde Ata Demirer ve Demet Akbağ gibi ünlü sanatçıların yer aldığı Eyvah Eyvah filmi Geyikli ilçesinde yer almakta olan doğal güzellikleri tanıtmıştır.

Geyikli Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Geyikli ilçesine ulaşım için çoğunlukla tercih edilen yol karayolu ulaşımıdır. Bu nedenle Geyikli otobüs bileti alınarak yapılan bu seyahat hakkında bilinmesi gereken ufak detaylar söz konusudur. Geyikli ilçesine ulaşım yaz ve kış aylarında son derece kolaydır. Ayrıca trafik sorunun yaşanmadığı, daha çok organik besinleri tatma olanağı sunan bir ilçe olduğu da bilinmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Geyikli'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Sakin görünümlü bir tatil ilçesi olarak bilinen Geyikli ziyaretini yapmak adına sunulan nedenler arasında;

  • öncelikle havasının oldukça rahat nefes almayı kolaylaştıracak oksijeni bol bir hava olması ve bu nedenle nefes ile ilgili birçok hastalığa iyi gelmesi ilk nedenlerdendir.
  • Organik ürünler ile sunulan lezzetler diyarı olması,
  • Trafiğinin son derece rahat olduğu,
  • çadır ve dağ hayatı ile tanışmaya elverişli olması,
  • Sakin, huzurlu bir tatil yeri olması gibi nedenler yer almaktadır.

Geyikli'de Gezilecek Yerler

Geyikli bilet sonrasında ulaşım sağlanan Geyikli ilçesi daha çok doğal güzellikleri ve sakin plajları ile ünlüdür. Bu plajlar arasında dünyaca ünlü bir plaj niteliği taşıyan Ayazma plajı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca feribotla yalnızca yarım saat uzaklıkta olan Bozcaada da görülmesi gereken yerler arasındadır. çadır kamplarının olduğu yerler, geçmiş tarihten bu yana asimile olmadan duran tarihi evler, harika tatlara sahip olan şarap mahzenleri gibi yerler de Geyikli ilçesine ait gezilecek yerlerdendir.

Geyikli'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Geyiklide meşhur olan tatlar arasında tabi ki yıllanmış şarapların yanı sıra çanakkale iline özgü bir tat olan Ezine peyniri, deniz mahsullerinden sardalya balığı, peynir helvası, bakla keşkeği, tavuklu mantı, hıdırellez yahnisi gibi yöresel tatları da bulunmaktadır.

Geyikli Otogarları

Geyikli Otogarı
bus
ba-favicon-white