Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)
Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali yazın turistlerin gelmesiyle beraberde artan yoğunluk baz alınarak yapılmıştır. Terminalin yapımına 2001 yılında başlanmış 2004 yılında bitirilmiştir. Terminal Uzay Kafes adı verilen bir çatı mimarisi ile yapılmıştır. Terminal 108 bin metrekare bir alan üzerine yapılmıştır. Balıkesir’den neredeyse Türkiye’nin her iline otobüs bulunmaktadır. Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali çok katlı yapıya sahiptir.

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)

Paşa Alanı Mah., Bursa Yolu 8. Km Şehirler Arası Otobüs Terminal, 10020 Karesi/Balıkesir

Merkeze Uzaklık: 30 KM

Otogar Galerisi

Şehir Merkezinden Aydın Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminaline Nasıl Ulaşırım?

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşım için toplu taşıma araçlarınızı kullanabilirsiniz. Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminaline gelen otobüs ve minibüsler 24 saat çalışmaktadır. Otomobiliniz ile gelmek istiyorsanız Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali Bursa yolunun üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca terminale ulaşımınızı otobüs biletinizi aldığınız firmanın servisi varsa o şekilde de yapabilirsiniz. Bazı firmaların servisi bulunmaktadır.

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde beklerken canınız sıkıldıysa eğer dolaşabileceğiniz hediyelik dükkanlar bulunmaktadır. Bu dükkanlardan sevdiklerinize götürmek içi veya kendiniz için ürünler alabilirsiniz. Kafe ve lokantalarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Aynı zamanda Balıkesir’in meşhur tatlarını tadıp alabileceğiniz dükkanlarda vardır. Terminalde kestane şekeri satan dükkanda bulunmaktadır buradan kestane şekeri yiyebilir yada sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Neler Var?

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, firma yazıhaneleri, kafe ve lokantalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hediyelik eşyalar ve höşmerim, pişmaniye alabileceğiniz dükkânlar bulunmaktadır. Emanet bırakabileceğiniz bir emanet odası da vardır. Terminalde büfe ve tekelde bulunaktadır.

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı) Nerede?

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı) İçinde Bulunan Otobüs Firmaları