Balıkesir Uludağ Turizm Otobüs Bileti

Balıkesir Uludağ Turizm

 • İSTASYON SAYISI
  132 İstasyon
 • KURULUŞ YILI
  1958
 • KURUCU
  Fehmi Şengörenoğlu
 • FİRMA SKORU
  3,7

Balıkesir Uludağ Turizm Hakkında

Balıkesir Uludağ kurucusu olan Fehmi ŞENGöRENOĞLU, 1932 tarihinde Balıkesir'de doğmuş bir zattır. Farklı meslek gruplarında iş hayatını sürdürdükten sonra 1958 tarihinde otobüs yazıhane işletmeciliği alanına geçen Fehmi ŞENGöRENOĞLU, 1961 tarihinde iki arkadaşıyla beraber Aşan Turizm adı altında otobüs işletmeciliğine başlamıştır.

Balıkesir - Bandırma hattı üzerinde seferlerine başlayan firma, ilerleyen zamanlarda Fiat ve BMC markalı önden motorlu araçlarla Bandırma - İzmir, Balıkesir - İzmir ve Balıkesir - Bursa hatlarını açmıştır. Hafta sonlarında çarşı merkezinde bulunan terminalden Balıkesir halkı için gezi ve tatil amaçlı olarak günübirlik gidiş - dönüş seferler düzenlemiştir. Bu seferler Erdek kenti için gerçekleştirilmiştir.

1973 tarihine kadar süre gelen birliktelik, ŞENGöRENOĞLU'nun ayrılarak tek başına yolunu çizme kararı almasıyla son bulmuştur. Müşteri odaklı olarak çalışma ilkesini hedef edinen, insan kaynaklarına gerekli önemi sağlayan, gelişiminin kaynak oluşturmaktan geçtiğini göz ardı etmeyen ve hem dürüstlüğü hem de iş ahlakını ‘olmazsa olmaz' kural haline getiren bir firma söz konusudur.

Müşterilerini her daim velinimet olarak kabul eden Balıkesir Uludağ Turizm, en önemli ve en değerli sermaye olarak insan kaynağını ifade etmiştir. Balıkesir Uludağ Turizm firması, bünyesinde barındırdığı firmalarla, ülkesinin ve içinde bulunduğu kentin ekonomisine sağladığı değerin 450 çalışanıyla beraber haklı gururu içerisine girmiştir.

Tercih Etmek İçin önemli Sebepler

Toplamda 13 şehirde seyahat hizmetlerini gerçekleştiren Balıkesir Uludağ Turizm, pek çok avantajı müşterilerine sunmaktadır. Bu avantajlardan sizler de gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz. öncelikle bu firmanın sahip olduğu teknolojiden bahsetmek gerekir. Söz konusu olan firmanın araç filosu içerisinde yer bulan otobüsler, son derece teknolojik ve akıllı cihazlardan tercih edilmiştir. üstelik bu teknolojik alternatifleri de değerlendirilebilir niteliklerde sağlayarak müşterilerine sunmaktadır. Sizler de Balıkesir Uludağ Turizm firmasını kendi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

özel Terminalleri

Söz konusu olan firma kapsamında pek çok terminal binası söz konusudur. Bu terminallerden kolay ve güvenilir işlem yapılabildiği gibi aynı zamanda bilet alım işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde bu şubeleri otogarlarda da bulabilirsiniz. Bilet alım, iptal, değişim ya da diğer çeşitli işlemleriniz için ister otogar şubelerine isterseniz de Balıkesir Uludağ Turizm terminallerine gidebilirsiniz. Ulaşımın da son derece kolay olmasından dolayı işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Filosunda Bulunan Otobüsler

Şehirlerarası yolculuklarda iddialı bir firma olan Balıkesir Uludağ Turizm, tarihinden aldığı gücüyle beraber son dönemlerdeki yatırımları ile sektörün ileri gelen markaları arasında yer almayı başarmıştır. Yurt içinde bulundurduğu 200'den fazla satış noktası, 100'den fazla otobüsüyle farkı güzergahlarda günlük olarak yaklaşık 150 sefer sağlamaktadır. Şehir içi taşımacılıkta da aynı performans söz konusudur.

1973 tarihinden itibaren şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında çalışmalarını sürdüren bu firmanın bünyesinde bulunan Şehir İçi Personel Taşıma Müdürlüğü, 2004 tarihinden itibaren şirket bünyesinde ayrı birim haline gelmenin sağladığı avantajla sorumluluk aldığı bütün işlemlerde aynı güven ve kaliteyi sunmaktadır.

Bilet İptal Prosedürü

Söz konusu olan bu firmadan sizler de bilet almışsanız ve bu bileti iptal etmek, değiştirmek ya da farklı bir şekilde işlem yapmak istiyorsanız eğer kesinlikle firmayla olan iletişiminizi bilet saatinizden 24 saat öncesinde gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde herhangi bir işlem yapmanız mümkün olmayacaktır.

bus
ba-favicon-white