1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Brazzaville Uçak Bileti

Brazzaville Para Birimi
Kongo Frangı (CDF)
Brazzaville Zaman Dilimi
GMT +1
Brazzaville Şehri En İyileri
Egzotik Meyveler, Pierre Savorgnan Brazza Mozolesi, Boerewors
Brazzaville Hava Durumu (6 Haziran) 29°C Gök Gürültülü Fırtına
Brazzaville Hava Durumu (7 Haziran) 30°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Brazzaville Varışlı Uçak Seferleri

Trabzon - Brazzaville
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Ankara - Brazzaville
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Brazzaville Kalkışlı Uçak Seferleri

Brazzaville - İstanbul
Royal Air Maroc
16 Haz 2020
Brazzaville - Amsterdam
Royal Air Maroc
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brazzaville Uçuşu Olan Firmalar

Brazzaville Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Brazzaville Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Brazzaville Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
1.000 CDF
Yemek Fiyatı
10 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6.150 CDF

Brazzaville’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Brazzaville uçak bileti alarak şehre gitmenin en uygun mevsimleri bulunuyor. Çünkü Afrika gezi yapmak için mevsim açısından çok tehlikeli bir bölgedir. Çünkü Brazzaville'da yıl boyunca sıcaklıklar oldukça fazladır. Boğucu bir hava hakimdir. Bunun dışında kışları ise yağışlar oldukça fazladır. Yağışlı zamanlarda turistler gezmek istemeyebilir. Bu nedenle yine de en uygun zaman yaz aylarıdır. Her ne kadar sıcak olsa da ortamın büyüsüne kapılmak, daha ayrıntılı gezmek bu zamanlarda mümkündür.

Uçak bileti alınacağı zamanlarda kişiler uçak biletini Haziran Temmuz Ağustos aylarında almaya özen göstermelidir. Böyle hem sıcak havanın hem de manzaranın keyfi daha iyi çıkar.

Brazzaville Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Brazzaville uçak bileti ile ulaşım şehre sağlanır. Ancak havalimanından şehir merkezine ulaşım için birçok farklı yol bulunuyor. Bu yollardan kişi kendine uygun olanı tercih edebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1.000 CDF

Otobüsler şehir içinde de havalimanından şehir merkezine olan ulaşımda da sık sık tercih edilen bir seçenektir. Ancak turistlere ve gezginlere çok fazla önerilmiyor. Çünkü güvenlik açısından problemler yaşanabilir bu nedenle başka imkanlara yönelim sağlanıyor.
Taksi
Ulaşım açısından taksi en güvenilir ve en ucuz imkan olarak görülüyor. En ucuz imkan olması sebebiyle turistlerin yönelim gösterdiği ulaşım yolu oluyor. Ancak mutlaka taksiye binmeden önce hem güvenilirliği ölçmek adına hem de fiyattan emin olmak için şoför ile kısa bir konuşma yapılması tavsiye edilir.
Araç Kiralama
En mantıklı ulaşım yollarından biri de araç kiralama oluyor. Havalimanına ulaşmanın ardından kişiler burada yer alan markalardan araç kiralayabilir. Araç kiralama uygun fiyatlı olabilir, hızlı ve kolay bir ulaşım yolu olabilir.

Brazzaville Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Brazaville uçak bileti alarak Maya Maya Havalimanına ulaşım sağlanıyor. Havalimanına gidildiğinde veya uçak beklendiğinde kişilere birçok imkan sağlanıyor. Bunlardan ilki yiyecek tüketmek için oluşturulan alanlardır. Kişilerin acıkma ihtimaline karşılık yöresel yemeklerin de bulunduğu çeşitli kafeler ve restoranlar bulunuyor. Keyifli bir yemek yemek isteyenler, kahve içmek isteyenler tercih edebilir.

Şehirden ayrılmadan önce son defa alışveriş yapmak isteyenler de bu imkanlardan yararlanabilir. İçerisinden hem hediyelik eşyalar alınabilir hem de kişi kendisi için de birtakım alışverişler yapabilir. Bu açıdan imkanlar kişilere veriliyor. Bir diğer seçenek ise sağlık yardım merkezleridir. Sağlık yardım merkezleri acil bir olay olmasına karşılık haftanın her günü ve her saati açık bir yerdir.

Bagaj, iletişim kurma ayrıca para imkanları da sunulan seçeneklerdir. Bagaj imkanı kişilerin kayıp, taşıma işlemleri ile ilgileniyor Maya Maya Uluslararası Havalimanı bu konuda kişilerin mağdur olmasını maksimum oranda engelliyor. Bagaj dışında iletişim imkanları da kişilere sunuluyor. İletişim için WiFi alanları bulunuyor. Sonrasında para çevirme ihtiyacı olanlar döviz merkezlerinden çevirme işlemlerini yapabilirler. Sadece çevirme değil ATM ya da bankalardan para ihtiyacı olduğunda çekim yapılabilir. Kısaca bu havalimanında ne para ne iletişim ne de bagaj konusunda kişiler mağdur edilmez.

Brazzaville’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Brazzaville uçak bileti alıp Brazzaville'a gitmek için birçok sebep vardır. Bunlardan biri farklı ve egzotik meyvelerdir. Egzotik meyveler klasik meyvelerden farklı olarak enteresan tatlara sahiptir. Eğer kişi farklılığı seviyorsa mutlaka Brazzaville'a gittiğinde farklı meyveleri denemelidir.
 2. Afrika hayatı oldukça farklıdır. Avrupa ve Amerika'dan farklı olarak tercih edilebilir bir ortamdır. Yerel yaşam şehre hakimdir. İnsanların farklı davranışları ve eğlenceli imkanları yakalaması mümkündür.
 3. En az meyveler kadar hayvanlarda Brazzaville'da ilgi çekici durumdadır. Normalde fil görmek o kadar kolay olmayabilir. Ancak Brazzaville'da vahşi hayvan doğası ile karşılaşmak mümkün oluyor. Oldukça ilgi çekici hayvan türleri bulunuyor.
 4. Hayvanların ve egzotik meyvelerin oluşturmuş olduğu doğa gezginlerin görmesi gereken alanlardır. Nehir kenarında bir şehir olduğu için manzaralı ortamları görmek mümkün oluyor. Gezi oldukça doğal ve temiz havayla gerçekleşir.
 5. Brazzaville'in en ilgi çekici özelliklerinden biri ise gece hayatıdır. Gece hayatı canlı ve eğlencelidir. Kişiler özellikle Mandela bölgesinde popüler gece hayatın tadına varabilir.

Brazzaville Hakkında

Brazzaville şehri Kongo Cumhuriyeti'nin hem başkenti hem de en büyük şehirlerinden biridir. Kongo Cumhuriyeti'ndeki en büyük on iki idari bölgesinden biridir. Brazzaville şehri Kongo Nehri'nin kıyısına kurulmuş bir kenttir. Kongo Cumhuriyeti'nde yaşayan kişilerin büyük çoğunluğu Brazzaville'de konumlanmıştır. Yönetilirken ise ülke içerisinde ayrı bir belediye ile yönetiliyor.

Şehri Fransız koloni yöneticisi ve kaşif Pierre Savorgnan de Brazza tarafından keşfedilmiş ve buraya adını vermiştir. 1898 yılında ise bölgenin yönetim merkezi konumuna Fransız Kongosu gelmiştir. Nehir kenarında olduğu için insanların ilgisini çekiyor. Resmi dili ise Fransızcadır. Yerliler de Fransızca konuşuyor. Türk vatandaşları eğer Brazzaville'e gitmek isterse pasaport ve vize işlemlerini tamamlamalıdır.

Afrika kıtasında yer alan bu şehre farklılıktan hoşlanan gidebilir. Afrika kültürünün farklılığından hoşlananlar, egzotik meyveleri görmek ve tatmak isteyenler, sokak hayatını ve gece kulüplerinden hoşlananlar Brazzaville kentine ulaşmalıdır. Eğlenceli ve farklı bir kenttir. Ancak çok fazla modern bir ortam aramak doğru olmaz. Çünkü modernliğin yanı sıra yerel kültürü bol olan bir kenttir. Sıcak havadan hoşlanan kişiler de gidip şehri keşfedebilir.

Brazzaville Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Taksi
2,153 CDF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Turistler için en popüler ulaşım aracı taksidir. Taksi hem güvenilir hem de uygun fiyatlı bir seçimdir. Çünkü Brazzaville güvenilirliği açısından da önem arz eder.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs ve kiralık araç sık tercih edilmez. Özellikle otobüs güvenilir bir şehir içi ulaşım aracı olarak görülmüyor.

Brazzaville Vize Şartları

Kongo Vize İstiyor mu?
Evet
Kongo Vize Süresi
30 Gün
Kongo Vize Ücreti
140 EUR
Kongo Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahibi olan kişiler vizeye tabi değildir.

Brazzaville’de Gezilecek Yerler

Aziz Anne Bazilikası
Pierre Savorgnan Brazza Mozolesi
Nabemba Kulesi
Marien Ngouabi Müzesi
Kongo Nehri Rapidleri
Özgür Mimari Ögeleri Barındıran: Aziz Anne Bazilikası

Aziz Anne Bazilikası Roger Lelievre tarafından tasarlanmış ve yapılmıştır. Gezi duraklarının en başında bu bazilika gelir. Batıya özgü mimari ile yerel mimari karıştırılarak bu bazilika oluşturulmuştur. Oldukça ilgi çekici bir yapısı vardır. Ayrıca en görkemli ve dini yeri olması özelliğine sahiptir.

Şehrin Kurucusu: Pierre Savorgnan Brazza Mozolesi

Şehrin kurucusu olan Pierre Sarvorgnan Brazza oldukça ünlü bir kişiliktir. Çünkü şehrin asıl kurucusu ve geliştiricisidir. Şehrin orta yerinde onu anmak ve şehri onun kurduğunu göstermek adına mozolesi bulunuyor. Bu mozoleyi görmek fotoğrafını çekmek oldukça hoştur.

Şehre Tepeden Bakmayı Sağlayan Bir Diğer Seçenek: Nabemba Kulesi

Nabemba Kulesi en büyük kulelerden biridir ayrıca şehrin simgesi niteliğinde görülen bir kuledir. Bu kuleye çıkıldığı takdirde Brazzaville şehrini tepeden oldukça ayrıntılı şekilde görmek mümkündür. Böyle muhteşem bir manzara kişileri beklemiş olur. Çeşitli fotoğraflar çekmek mümkündür.

Harika Bir Müze: Marien Ngouabi Müzesi

Müzeler içerisinde en ilgi çeken görünümlerden birine sahiptir. Oldukça güzel ve gezilmesi gereken bir müzedir. Bu müze içerisinde eski cumhurbaşkanı oturuyordu. Öldükten sonra bu bina müze olarak kullanılmaya başlandı. Cumhurbaşkanının çalışmaları ve yaşam alanı burada sergileniyor. Oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu müzeyi herkes gezmelidir.

Büyüleyici Nehir: Kongo Nehri Rapidleri

Kongo Nehri oldukça fazla tercih edilen bir bölgedir. Hem gezmek hem de üzerinde çeşitli sporları yapmak burada mümkün oluyor. Tehlikeli su sporlarından hoşlanan ve yapmak isteyen kişiler bu nehre giderek farklı su sporlarından yararlanabilir. Eğlenebilir ve kaliteli zaman geçirebilir. Oldukça heyecanlı bir deneyim olur.

Brazzaville’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Boerewors
Cape Malay Köri Soslu Tavuk
Malva Puding
Biltong Boerewors

Brazzaville uçak bileti alıp şehre gittikten sonra denenmesi gereken bazı tatlar bulunuyor. Bu tatların her biri kişileri etkiliyor. Bu tatlardan biri de Boerewors adlı yiyecektir. Boerewors tamamen bir sosis çeşididir. Bir kısmı etten bir kısmı baharattan oluşan bu sosisin tadı oldukça lezzetli bulunuyor. Denenmesi gereken bir yiyecek olabilir.

Cape Malay Köri Soslu Tavuk

Cape Malay adı verilen ürün bir baharat çeşididir. Bu baharat çeşidinin içerisinde tarçın, zencefil, kurutulmuş kayısı bulunuyor. Böyle oluşturulan sos tavukla harmanlanarak tüketilir. Elbette sadece tavuğun içerisinde değil farklı yiyeceklerde de sosu kullanmak mümkündür. Baharatlı ve farklı tatları seven herkesin tüketmesi gereken bir yiyecektir.

Malva Puding

Adında görüldüğü gibi bu besin bir puding değildir. Hatta puding ile kesinlikle ilgisi yoktur. Kayısı marmelatı ile pişirilen ıslak bir kektir. Bu ıslak kekin üzerine koyulan krema ile oluşturuluyor. Kekin sıcak kremanın soğuk olması ise en önemli faktördür. Önyargı ile yaklaşılmaması gereken harika bir tatlıdır.

Biltong

Kuru ve tuzlanmış et olarak adlandırılan Biltong eskiden kalma bir alışkanlıktır. Yağı oldukça azdır. Bu nedenle antilop eti daha fazla kullanılıyor. Protein oranı oldukça fazladır. Bu nedenle genelde sporcuların tercihidir.

Konaklama İçin Brazzaville Otel Seçenekleri

Ucuz Brazzaville uçak bileti ile şehre inildiğinde kalınacak uygun oteller aranır. Burada oldukça fazla otel seçeneği söz konusudur.

GHS Hotel
Havaalanı ulaşım hizmetlerine sahiptir. Ayrıca ücretsiz otopark ve WiFi hizmetleri bulunuyor. Kahvaltı dahil, klimalı ve sigara içilmeyen odalar bulunur. Restoranı bulunuyor.
Boulevard Denis Sassou Nguesso | Brazzaville, Downtown, LA Coupole, Brazzaville 00001, Kongo Cumhuriyeti
Hotel Riviera
Kişiler için uygun odalar. Sigara içilmeyen, klimalı ve kahvaltı dahil bir oteldir. Tercih edilebilir bir oteldir.
105, Ave du Maréchal Galliéni, Brazzaville, Kongo Brazavil
Hotel Residence Marina
Ücretsiz otopark WiFi hizmetleri veriliyor. Kahvaltı dahil bir merkezdir ayrıca havuz ve restoranı bulunur. Oda servisi ve havaalanı ulaşım hizmeti vardır.
Avenue Charles Foucault, Brazzaville, Kongo - Brazavil

Brazzaville Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Trabzon - Brazzaville 5.827,58 TL 37 Saat 10 Dakika
Ankara - Brazzaville 10.060,42 TL 19 Saat 30 Dakika

Brazzaville Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Brazzaville uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Brazzaville yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Brazzaville varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Trabzon - Brazzaville olup, bilet fiyatı 5.827,58 TL'dir.
 • Brazzaville şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Brazzaville ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
18 Ekim 2019
Her bir burcun ayrı bir dinamiği, karakter özelliği var. Dolayısıyla her burcun da iş halletme tarzı değişiyor. İşte burcunuza özel bavul hazırlama taktikleri. Koç Valizinizi hazırlarken k
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre

Brazzaville Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%76
%24
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
83 Değerlendirme
S*** A***
19 Ekim Cuma
Sevgilimin yanına gittim sürpriz yaptım ona güzeldi, keyifli bir haftasonu geçirdik.
Ş*** Y*** Ö***
19 Ekim Cuma
Ülkede her ne kadar hırsız çok olsa da o kadar da polis var güvendesiniz yani
Ö*** Ü***
5 Ağustos Pazar
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
A*** A***
4 Haziran Pazartesi
Biz çok keyif aldık kamp yaparken gerçekten güzel bir doğası var
H*** B***
22 Eylül Cumartesi
İnsanları farklı, yemekleri farklı kültürleri farklı
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Brazzaville Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:46:01 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Brazzaville, (BZV)
BZV
CG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699