Fransa Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Fransa Hakkında Bilgiler

 Fransa Avrupa'nın gelişmiş ve güzel ülkelerinin başında yer almaktadır.

Fransa'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği günlük yaklaşık olarak 30 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Fransa'ya çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Tarom, Aegean, Air Moldova, Turkish Airlines, Pegasus, Atlas Global, Air France, Lufthansa ve British Airways olarak sıralanabilir. ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Fransa uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Schengen vizesi başvuruları için gerekli olan evraklar arasında yer alan uçak bileti rezervasyonunu sitede istenilen havayolu şirketi için kolayca Fransa uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan yolcular, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde arama motorlarına Fransa uçak bileti THY yazdıklarında, online bilet satışı yapan sitelere ulaşabilirler. Sitede tüm havayolu şirketlerinin, Fransa uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine uygun olanı seçebilirsiniz.

Ayrıca, Fransa uçak bileti Pegasus olarak yapılan aramalarda da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili tüm detaylara (uçuş saati, yeri ve fiyatları gibi) ulaşılabilir. Sitede, Fransa Türkiye uçak saatleri de ayrıntılı olarak mevcuttur.

Fransa'ya ucuz Fransa uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Fransa'ya değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Fransa vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

Fransa'da kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.  

Sanayi, teknoloji ve sanat açısından Avrupa'nın gelişmiş ülkelerinin başında gelen Fransa, kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli merkezleri arasında yer almaktadır.

Fransa'nın Başkenti

Fransa'nın başkenti, aşıkların ve romantizmin de başkenti kabul edilen Paris'tir.

Fransa Nüfusu – Fransa Resmi Dili

Fransa'nın nüfusu 65 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise Fransızca'dır.

Fransa Para Birimi

Fransa, Avrupa Birliği'ne üye olduğu için ülkede para birimi olarak Euro kullanılır.

Fransa'da Saat Kaç?

Fransa Türkiye saat farkı +1'dir, yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Fransa'da 09:00'dur.

Fransa'da Ne Ucuz? Fransa'dan Gelirken Ne Getirilir?

Fransa aynı zamanda dünya modasının merkezlerinden olduğu için özellikle kıyafet alışverişi konusunda da çok fazla alternatif bulunuyor. Fransa'da çok uygun fiyatlara kıyafetler alabilirsiniz. Bunun dışında dünyaca ünlü birçok parfüm markasını da çok uygun fiyatlardan alma imkânınız bulunuyor.

Fransa'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Fransa uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

ülkenin, plajları ve plajların etrafında bulunan sosyal ve kültürel zenginlikler, Fransa'yı ziyaret eden milyonlarca turistin gelmesinde büyük etkenlerden biridir.

Fransa'nın dünyaca ünlü Eyfel Kulesi'ni kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler sıralamamızda ilk sırayı alıyor. Burayı ziyaret ederek ve hatıra fotoğrafı çekmeden kesinlikle dönmemelisiniz.

Dünyanın meşhur sanatçılarının önemli ve tanınmış eserleri, Fransa'nın sanat müzelerinde, milyonlarca sanat sevenlerin beğenisine sunuluyor.

ülkenin yemek kültürü oldukça zengin ve dünya mutfakları arasında da üst sıralarda yerini almış durumda. Yemeğin lezzetinin yanı sıra sunumundaki sanatsallık da yemeğe ayrı bir özellik katıyor.

Fransa, yaşanan ihtilal ve devrimlerle ayrıca büyük savaşlarla anılan bir ülke olduğundan, ülkenin her köşesinde tarihi kalıntı ve eserlere rastlamak mümkün.

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz Fransa ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak biletleri ile birlikte Fransa'yı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulunmaktadır.

Paris

Fransa'nın başkenti olan Paris, aşıkların şehri olarak da anılır. 12 milyonluk nüfusu ile dünyanın kalabalık şehirleri arasında bulunan Paris'te bulunan birçok eser ve yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. Ulaşım imkanlarının çeşitliliği ve yaygınlığından dolayı Fransa'nın her bölgesine kısa sürede ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Paris'in bir diğer önemli özelliği ise moda merkezidir ve her yıl düzenlenen ‘'Paris Moda Haftası'' dünya çapında önemli bir yer tutmaktadır. Müzik, dans, spor ve sanat gibi birçok uluslararası festivallere ev sahipliği yapan Paris, ülkenin turizm gelirlerine de önemli bir katkısı bulunmaktadır. Alışveriş tutkunlarının uğrak yeri olan şehir, sınırsız eğlence ve gece hayatı ile de milyonları kendisine çekmektedir.

Marsilya

Avrupa'nın Akdeniz kıyısındaki büyük limanı ve ülkenin eski şehri olma özelliğine sahip olan Marsilya, Fransa'nın ikinci büyük şehridir. Tarihi liman olma özelliğini bozulmadan koruyan şehirdeki antik ve tarihi yapılar ile birlikte eşsiz sanat eserleri ile dolu kilise ve bazilikalar, turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Festivalleri ile de ünlü olan şehirdeki müzeler, Akdeniz bölgesinin tarihi gelişimini öğrenmek için güzel eserleri barındırır. Alışveriş ve gece hayatı ile de tanınan şehir, birçok ünlü filme de ev sahipliği yapmıştır.

Nice

Fransa'nın güney bölgesinde ve muhteşem Akdeniz sahillerinde bulunan Nice, ülkenin muhteşem doğal güzelliklerine sahiptir. Yılın her ayında gezilmeye uygun iklimi olan şehrin, turizm açısından çok büyük imkanları mevcuttur. Dünyaca ünlü Fransız Rivierası'nda bulunan şehrin sahilleri, dünyanın temiz ve güzel sahilleri listesinde üst sıralardadır. Turkuaz renkli denizi ve muhteşem kumsalları ile dünyaca ünlü sanatçı ve zenginlerin tatil merkezi haline gelmiştir.

Nice şehri, dünyanın ünlü film festivalinin yapıldığı Cannes'e de yakınlığından dolayı tüm dünyada oldukça tanınmıştır. Müzeleri, sarayları, kiliseleri ve opera gibi sanatsal mekanlarının çokluğu ile tanınan şehrin gece hayatı ise Paris'le yarışacak seviyededir. Salatası ile meşhur olan şehrin yemeklerinde ağırlıklı olarak, taze deniz ürünleri ile yapılan mezeler tüketilmektedir.

ülkeye, Fransa ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Fransa'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Fransa'ya deniz turizmi nedeniyle seyahat edenler, muazzam güzelliklere sahip sahil ve plajları görünce, internetten görmüş oldukları resimlerin orijinal halinin yanında ne kadar sönük olduğunu anlayacak. ülkenin deniz turizminde başı çeken bölgesi ise Fransız Rivierası'dır. Bu bölgede bulunan sahiller, denize girmek için gelenlere hem doğal güzellikler hem konaklama hem de birçok sosyal aktiviteler ve su sporları için her türlü imkânı sağlamaktadır.

Fransa'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Fransa'da alışveriş denilince ilk akla Paris'teki Şanzelize bölgesi gelmektedir. Burada son moda giyim eşyalarından, mücevher ve takılara kadar akla gelebilecek her şey bulunuyor. Dünyaca ünlü birçok markanın büyük mağazaları da burada yer alıyor. Fransa'ya gelenlerin çok aldıkları malzemelerin başında parfüm, kıyafet ve kozmetik ürünler geliyor. Birçok tanınmış markanın ürünlerini uygun fiyatlara buradan alabilirsiniz.

Fransa'nın Doğal Güzellikleri

Fransa'nın neredeyse tüm sahilleri olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Plajlarının yanı sıra bir jeoloji harikası olan Roussilion, muhteşem üzüm bağları ile Gordes, manzarası ve antik kalıntıları ile Avignon, dağların arasındaki Lac de Sainte-Croix Gölü, Blanc ve Ventoux Dağları ile Parc Naturel Regional du Vercors isimli doğal yaşam parkları, ülkenin doğal güzellikleri arasındadır.

Fransa'da Gezilecek Tarihi Yerler

Fransa'da gezilmesi gereken çok fazla tarihi yer bulunuyor. Bunların başlıcaları; Parise 25 km. uzaklıkta bulunan Fransız kral ve kraliçelerin hayatlarını geçirdikleri ve içerisinde o dönemlere ait sanatsal eserlerin bulunduğu Versay Sarayı, Chambord, Amboise, Rivau, Chinon ve Chenonceau'dır. Ayrıca dünyaca ünlü ve tarihi özelliklerini halen koruyan şatoları ile meşhur olan Loire Vadisi, antik tiyatro, katedral ve kiliselerden oluşan 350'nin üzerinde yapı barındıran Bordeaux, Notre Dame Katedrali ve tarihin canlı kanıtı olan Lille bölgesi de ünlü ve çok ziyaret edilen tarihi yerlerden sadece bazılarıdır.

Fransa Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna ev sahipliği yapan Fransa da ulaşım imkânı da oldukça gelişmiş durumdadır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm bölgelere rahatlıkla ulaşım imkânı bulabilirsiniz. Fransa da ulaşım; otobüs, metro ve ray sistemleri olmak üzere üç ana seçenekten oluşmaktadır. Ulaşım için tek kullanımlık bilet alabileceğiniz gibi günlük kullanım içinde bilet alabilirsiniz. Şehirde nehir ulaşımı ve taksi de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fransa'nın ünlü şehri olan Paris'e ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. Fransa'nın herhangi bir kentinden, direkt olarak Paris'e uçak ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için 3 farklı Paris havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla Paris'e ulaşım sağlayarak rahat bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Tarihi bir liman kenti olan Bordeaux, Garonne Nehri üzerine kuruludur ve ulaşımı da oldukça rahattır. Geniş toplu taşıma ağına sahip olan kentte, ulaşım için otobüs, tramvay ve taksi gibi araçları kullanabilirsiniz. Nehirde yer alan şehirde ayrıca nehir yolculuğu da yapabilirsiniz.

Fransa'nın önemli şehirlerinden biri olan Cannes, Fransa Rivierası olarak bilinen ünlü şehridir. Cannes'da ulaşım için oldukça fazla seçenekler mevcuttur.

Fransa'da şehirler arasında ulaşımı sağlayabileceğiniz oldukça geniş bir tren ağı bulunuyor. Fransa'da şehirler arasında ulaşım tren ile oldukça rahat sağlanıyor. Gün içinde pek çok yere tren ile kısa sürede ulaşım sağlayarak pek çok yer görmeniz mümkün olmaktadır.

Fransa'nın tüm şehirlerini rahatlıkla gezmek için iyi seçenek ise araç kiralama seçeneğidir. Harika yolları ve birbirinden mükemmel şehirleri, Fransa araç kiralama seçeneği ile daha kolay keşfedebilirsiniz. Uygun ulaşım seçenekleri için pek çok araç kiralama şirketi hizmet vermektedir.

Şehirde ulaşım adına herhangi bir sorun yaşamadan gezmeniz mümkündür. Dünyanın büyük ulaşım ağı Fransa'da bulunmaktadır. Hem yer altı hem deniz hem de karayolu taşımacılığı ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi raylı sistem ile de ulaşımınızı kolay bir şekilde sağlamanız mümkündür.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Fransa uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Beef Bourguignon

ülkemizde et yahnisi olarak bilinen bu yemek, yöresel sebze ve baharatlarla dana veya kuzu etinin uzun süre fakat kısık ateşte pişirilmesinden oluşuyor.

Bu Salatada Her Şey Var, Salade Niçoise

ülkemizde de Nice salatası olarak yapılan bu lezzet, Akdeniz yeşillikleri, haşlanmış yumurta ve balıkla servis ediliyor.

Et Yemeyenler İçin, Ratatouille

Et yemeği istemeyenler için kabak, patlıcan ve patates gibi birçok sebzeden fırında yapılan harika bir yemek.

Böylesini Denemediniz, Soğan çorbası

çorba fazla tüketilmeyen ülkede, peynir rendesi haşlanmış soğan ve et suyu ile yapılan bu çorba akşam yemeklerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Dünyanın Güzel İstiridye Yemeği, Fransız Usulü İstiridye

6 çeşit istiridyenin kalitelisinden yapılan ve biraz da pahalı olan bu lezzetin tadına bakmadan ülkeden dönülmemelidir.

 Fransa'da Yenecek Güzel Yemekler

 Fransa'da yenecek güzel yemekler deniz ürünleri ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin bazıları ise; Confit de Canard, Sole Meunière, Pissaladière ve Blanquette de veau olarak sayılabilir.

Fransa Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

flight
ba-favicon-white