1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kinshasa Uçak Bileti

Kinshasa Para Birimi
Kongo Frangı (CDF)
Kinshasa Zaman Dilimi
GMT +2
Kinshasa Şehri En İyileri
Frankofon Şehri, Zongo Şelalesi, Piri Piri

En Ucuz Kinshasa Varışlı Uçak Seferleri

10 Haz 2020
Lefkoşa - Kinshasa
Atlasglobal
06 Haz 2020
Ankara - Kinshasa
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kinshasa Kalkışlı Uçak Seferleri

Kinshasa - Paris
Royal Air Maroc
11 Haz 2020
Kinshasa - İstanbul
Ethiopian Airlines
22 Haz 2020
Kinshasa - Ankara
Royal Air Maroc
22 Haz 2020
Kinshasa - Antalya
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kinshasa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kinshasa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kinshasa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 CDF
Yemek Fiyatı
10 CDF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,40 CDF

Kinshasa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Kinshasa’da genel olarak tropikal iklim hüküm sürmektedir. Kinshasa en ucuz uçak bileti satın alınarak bölgeye ulaşım sağlanabilir. Yıllık hava sıcaklığı ortalama olarak 25 derecede hareket etmektedir. En düşük sıcaklıklar ise 22 derece olup temmuz aylarında görülmektedir. Kinshasa İstanbul uçak bileti genellikle sonbahar aylarında oldukça uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Mevsim özellikleri gitmeden mutlaka araştırılmalı ve dikkate alınmalıdır. Kinshasa İstanbul uçak bileti hava şartları ve koşulları araştırıldıktan sonra alınmalıdır.

Ekim ile kasım aylarında Kinshasa bölgesi yağış almaktadır. En çok yağmur ise kasım ayında görülmektedir. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında neredeyse hiç yağış görülmez. Bu bilgiler göz önünde bulundurulmalıdır. Bölgeye Emirates ve Airfrance gibi birçok havayolu firması uçak seferi düzenlemektedir.

Kinshasa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kinshasa uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, havalimanından şehir merkezine gitmek için sunulan farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 CFG

Otobüsler de havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşımda kullanılabilecek seçenekler arasındadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 CFG

Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için diğer şehir içi araçlar da kullanılabilmektedir. Bu özel araçlar günün her saati hizmet vermektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 CFG

Kinshasa’da taksiler yoğun olarak kullanılan ulaşım araçlarındandır. Taksiler bu bölgede iki şeklde kullanılmaktadır. İnsanlar toplu şekilde binerek dolmuş şeklinde veya normal taksiler şeklinde ulaşım sağlayabilirler. Bu tamamen yolcunun ekonomik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Kinshasa uçak bileti rezervasyon yaptırılarak önceden satın alınabilir. Bölgede olan festival tarihlerine denk gelindiğinde bilet bulmada sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu sebeple Kinshasa uçak bileti rezervasyon yaptırılarak alındığında istenen uçuş saatlerini yakalamak daha kolay olacaktır.
Araç Kiralama
Bu bölgede ulaşım kiralık araç veya taksiler ile gerçekleştirilmektedir. Genellikle kiralık araçlar taksilere göre daha konforludur. Daha çok eşyaya sahip yolcular ve çocuklu yolcular genellikle kiralık araçları tavsiye etmektedir. En ucuz Kinshasa uçak

Kinshasa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kinshasa Havalimanı şehir merkezinden ortalama olarak 24 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kinshasa uçak bileti fiyatları dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple gelmek isteyen kişilerin önceden rezervasyon yaptırması tavsiye edilmektedir. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe ortalama olarak 35 dakikalık bir sürede gidilebilmektedir.

Afrika kıtası birçok insanın oldukça merak ettiği ve görmek istediği bölgelerden biridir. Bu şekilde düşünen kişiler Kinshasa uçak bileti fiyatları sayfasını takip ederek ekonomik fiyatlarla bölgeye ulaşım sağlayabilir. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki yolculuk toplu taşıma ile sağlanmamaktadır. Gelen kişiler taksi veya kiralık araç ile ulaşım sağlayabilirler. Kinshasa uçak bileti Emirates Havayolları seçenekleri de oldukça ekonomik sayılmaktadır. Bu konuda seçenek arayan kişiler ziyaret edebilir.

Kinshasa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kinshasa Afrika kıtası içerisinde yer alan bir ülkedir. Buraya Kinshasa ucuz uçak bileti bulunarak ulaşım sağlanabilir. Oldukça farklı bir kültürel yapıya sahiptir. Bunu deneyimlemek birçok açıdan farklı bir tecrübe olarak hatırlanacaktır.
 2. Ülkenin mutfağı da oldukça zengindir. İçerisinde çok çeşitli tatlar barındırmaktadır. Kinshasa ucuz uçak bileti alınarak bu lezzetlere bakma ve tatma şansı elde edilebilmektedir.
 3. Bölgenin kültürünü anlamak için tarihini de öğrenmek oldukça önemlidir. Kinshasa ucuz uçak bileti ile bölgeye geldikten sonra mutlaka tarihi doku ile ilgili de bilgi edinilmelidir. Böylece tatil kültürel bir gezi haline getirilebilmektedir.
 4. Afrika dansları ile oldukça ünlenmiş bir kıtadır. Kinshasa da bu dansların birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Burada özellikle festival dönemlerinde dansları izleyebilmek mümkündür. Kinshasa uçak bileti THY gibi firmalardan rahatlıkla alınabilmektedir.
 5. Kinshasa şehri farklı bir kıtada yer almaktadır. Bu sebeple şehirde yaşanan herhangi bir günlük olay bile oldukça farklı bir tecrübeye dönüşebilir.

Kinshasa Hakkında

Kinshasa, Afrika kıtası içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu ülke ise Demokratik Kongo Cumhuriyeti’dir. Kinshasa, Demokratik Kongo Cumhuriyeti içerisinde yer alan en büyük şehirdir ve ülkenin başkentidir. Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Kongo Cumhuriyeti arasında sınırı belirleyen bir nehir bulunmaktadır. Bu nehirin ismi ise Kongo Nehri’dir. Ülkeye gelmek için Kinshasa uçak bileti almak gerekir. Ülkenin batı kısmında yer almaktadır. Bu bölge uzun bir süre balıkçı kasabası olarak varlığını sürdürmüştür. Şimdilerde ise nüfusu 10 milyon civarındadır. Nufüs konusunda Paris’ten daha kalabalık duruma geldiği için dünyanın en büyük Frankton şehri olarak kabul edilmektedir. 

Kinshasa şehri 2000’li yıllara kadar Afrika kıtasında bulunan en tehlikeli şehirler arasında sayılmaktaydı. Şimdilerde ise eğitim seviyesi ve endüstrisi bir hayli gelişmiş durumdadır. Sosyal yaşam konusunda da şehir bu etiketten kurtulma evresine geçiş yapmıştır. Bu sebeple Kinshasa uçak bileti alarak gelen turistler artmaktadır. Ancak halen bazı ülkeler tarafından tehlikeli olarak görülmektedir. Farklı kültürel yapısı ve gezilecek yerlerinin güzelliği ile turistlerin dikkatini çekmeyi başaran bir bölgedir. Her yıl birçok kişi burayı gezmeye gelmektedir. 

Kinshasa her geçen yıl kendini geliştirmektedir. Kinshasa uçak bileti uygun fiyata alınarak yeni bir kültürü tanımak için fırsat yaratılabilir. Bölge birçok açıdan oldukça avantajlıdır. Gezilecek birçok bölgesi vardır. Kinshasa uçak bileti de ekonomik fiyatlara bulunabilmektedir.

Kinshasa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 CDF
Taksi
3,35 CDF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kinshasa içerisinde ulaşımda kullanılan araçlar eski olduğundan çok tercih edilmemektedir. Şehir içi ulaşımda en sık tercih edilen araçlar dolmuş taksilerdir. Bu taksiler aslında dolmuş olarak görünmemektedir ancak birçok kişi binerek bir nevi dolmuş hizmetine dönüştürmektedir. Gelen kişiler de araç kiralayabilir veya bu tür ulaşım yollarını tercih edebilir. Ancak ulaşımda da dikkatli olmakta yarar var. Bölge halen turistler için güvenli görülmemektedir. Özellikle bu tür insanlarla çok yaklaşılacak bölgelerde cüzdan, telefon ve kamera gibi değerli ekipmanlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bölge ulaşımında otobüs ve kiralık araç gibi seçenekler de kullanılmaktadır. Bazı oteller misafirlerine çeşitli araçları hizmet olarak sunabilmektedir. Ulaşım konusunda destek sağlayabilmektedir. Ancak her otelin bu şekilde hizmet verdiğini söylemek yanlış olur. Bu sebeple temel ulaşım taksilerle sağlanmaktadır. Daha uzak bölgelere seyahat edilirken otobüsler tercih edilmektedir. Yolcular da bu ulaşım seçeneklerini dikkate alarak tatil planı yaparlar ise daha konforlu bir şekilde tatili geçirebilirler.

Kinshasa Vize Şartları

Kongo Vize İstiyor mu?
Evet
Kongo Vize Süresi
30 Gün
Kongo Vize Ücreti
140 EUR
Kongo Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahibi olan kişiler vizeye tabi değildir.

Kinshasa’da Gezilecek Yerler

Marce De Valerus Çarşısı
Zongo Şelalesi
Lolo Ya Bonobo
Ma Valee
Ulusal Müze
Görmeden Geçmeyin : Marce de Valerus Çarşısı

Kinshasa’ya gelen kişilerin birçoğu bu çarşıları ziyaret etmektedir. Burada kültürel dokuyu ve yerel şartları anlamak çok daha kolaydır. Ancak bölgede halen güvenlik tehditleri bulunmaktadır. Dolayısıyla Kinshasa içerisinde gezerken dikkatli olunması tavsiye edilmektedir. Özellikle çarşı gibi alanlarda hırsızlık olayları yaşanabilmektedir. Buraya gelmeyi düşünen kişilerin aklına Kinshasa İstanbul arası uçakla kaç saat gibi sorular gelebilir. İki şehir arasında uçak seferleri aktarmalı düzenlenmekte olup toplam uçuş süresi 10 saati geçmektedir.

Kongo Nehrinin Oluşturduğu Doğal Güzellik : Zongo Şelalesi

Derinliği 230 metreye ulaşan Kongo Nehri dünyanın en derin akarsuyu olarak tanımlanmaktadır. Angola sınırından başlayarak Afrika’nın orta bölgesinde bir orak çizer ve Ekvator çizgisini iki kere keser. Bölgede bulunan tropikal ağaçları ve geçit vermeyen ormanları besleyerek Atlas Okyanusu’na dökülmektedir. Nehir toplamda 4700 kilometre uzunluğundadır. Uzunluğu ile dünyanın 9. büyük nehridir. Kinshasa İstanbul arası uçak biletleri seçeneklerine bakarak bölgeye gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken alanlardan biridir. Zongo Şelalesi bu nehrin üzerinde yer almaktadır. Çevresi ise safari turları ile gezilmektedir.

Doğal Miraslardan Biri : Lolo ya Bonobo

Bonobo Cenneti anlamına gelen bu bölge UNECO Dünya Doğal Mirası Listesi içerisinde yer almaktadır. Bu bölgede hayvanlar korunmakta ve rehabilite edilmektedir. Bonobolar koruma altında olan türlerden bir tanesidir.

Oksijen Deposu: Ma Valee

Doğal bir yürüyüş parkuru olarak tanımlanabilir. Enfes manzaralara ve çok çeşitli bitkilere ev sahipliği yapan bir parktır. İçerisinde piknik yapan insanlar görebilmek mümkündür. Kinshasa İstanbul uçak biletleri ile bölgeye sorunsuz bir ulaşım sağlanabilir. Uçak ulaşımı oldukça kolaylaştıran ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan ulaşım yöntemlerindendir.

Afrika Tarihinin Özeti : Ulusal Müze

İçerisinde kıtaya dair yerel özellikleri oldukça güzel bir şekilde aktaran eserler mevcuttur. Afrika tarihi ile ilgilenen kişilerin mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Kinshasa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ndakala
Kwanga
Sombe
Loso Na Madesu

Kinshaha en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Kinshasa’ya gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Kurutulmuş Balık, Farklı Bir Lezzet : Ndakala

Afrika ülkemiz coğrafyasından oldukça uzakta yer almaktadır. Bu sebeple mutfak kültürleri de bir hayli farklıdır. Kinshasa İstanbul arası uçak bileti fiyatları da her zaman gelinecek kadar ekonomik olmadığından, bir kez ziyaret edildiğinde bu farklı tatlar mutlaka denenmelidir. Ndakala kurutulmuş balıktan yapılan bir yiyecektir.

Muz Yaprağından Doğan Bir Yemek : Kwanga

 Bölgede sık karşılaşılan yemeklerden biri de Kwanga’dır. Muz yaprağının üzerinde pişirilmektedir.

En Sık Karşılaşılan Yemek : Sombe

Kinshasa’da yemeklerin birçoğu manyok kullanılarak yapılmaktadır. Sombe de manyok yapraklarının ezilip püre haline getirilmesi ile ortaya çıkan bir yiyecektir.

Fasulye Ve Pirincin Uyumu : Loso Na Madesu

Loso na madesu gelen kişiler tarafından çok sevilen bir lezzettir. Fasulye ve pirinç kullanılarak yapılmaktadır. Bölgede hemen her yiyecekte pirinç bulunur.

Doyurucu Bir Tercih : Fufu

Yine manyok bitkisi kullanılarak yapılan yemeklerden biridir. Bu bitki kullanılarak bir hamur oluşturulur ve Fufu meydana gelir. Son derece doyurucu bir tercihtir.

Konaklama İçin Kinshasa Otel Seçenekleri

Ucuz Kinshasa uçak bileti aldıktan sonra konaklama için de farklı otel seçeneklerini araştırabilirsiniz. Kinshasa’da her bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır.

 

Hotel Memling
Kinshasa şehir merkezinde yer almaktadır. 5 yıldızlı otellerden biridir. Kinshasa İstanbul arası uçuş süresi oldukça uzun olduğundan otelde dinlenebilmek çok önemlidir. Otel misafirlerine günün her saati limuzin ve güzellik merkezi hizmeti vermektedir. Havalimanına uzaklığı ise yarım saat kadardır. Kinshasa İstanbul uçak saatleri kaçta olursa olsun otele ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Otelin dekorları genellikle oldukça zarif şekilde yerleştirilmiştir. Resepsiyon hizmeti 24 saat kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Şehir merkezinde yer aldığından çevresinde çok sayıda yerel restoran ve kafe bulunmaktadır. Yerel yiyecekleri tatmak ve sokaklarda gezmek isteyen misafirler için oldukça uygun otellerden biridir.
5d Av de la Rep. du Tchad, Kinşasa, Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Hotel Royal Kinshasa
4 yıldızlı bir oteldir. İçerisinde sigara kullanımı yasaktır. Misafirlerine fitness aktiviteleri sunan otel aynı zamanda sağlık ve güvenlik problemleri konusunda oldukça hassastır. Çevresinde pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır.
Avenue kitona 3 Commune de la Gombe, Kinşasa, Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Pullman Kinshasa Grand Hotel
5 yıldızlı bir oteldir. Şehrin merkezinde yer almaktadır. Misafirlerine ücretsiz wifi hizmeti vermekte ve oldukça şık bir restorana ev sahipliği yapmaktadır. Otel içerisinde ayrıca sağlık, güzellik ve fitness alanlarında hizmet alabilmek de mümkündür. Otel içerisinde misafirler için Türk hamamı bulunmaktadır. Odalar içerisinde ücretsiz çay kahve imkanı da vardır.
Avenue Batetela, Kinşasa, Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Kinshasa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kinshasa 2.171,17 TL 17 Saat 55 Dakika
Lefkoşa - Kinshasa 3.488,16 TL 18 Saat 25 Dakika
Ankara - Kinshasa 5.371,10 TL 10 Saat 45 Dakika

Kinshasa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kinshasa uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Atlasglobal, Brussels Airlines, Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Kinshasa yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Kinshasa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kinshasa olup, bilet fiyatı 2.171,17 TL'dir.
 • Kinshasa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kinshasa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
07 Kasım 2019
Siz fenomenleri dinlemeyin, en iyi seyahatler en iyi planlanmış olanlardır! Arkadaşlıkların bitmemesi, akıl sağlığının yorulmaması için yola çıkmadan önce biraz efor sarf etmeniz ve plan yapmak için z
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
28 Ağustos 2019
Dünya üzerinde milyonlarca insan, milyonlarca farklı kültür ve farklı doğa mevcut. Her köşesi farklı hikayeler ve deneyimlerle dolu. Bu sebeple öğrenebileceklerimizin sınırı yok. Bu yazıda dünya üzeri
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
09 Ağustos 2019
Craigievar Kalesi, İskoçya 17. yüzyılda tamamlanmış olan Craigievar Kalesi, 1963 yılına kadar İskoçya’ya verilene kadar Forbes ailesinin ikametgahıydı. Pembe renkli taşlar ve masalsı stili ile bu kal

Kinshasa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (76)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
86 Değerlendirme
B*** Ö***
3 Ekim Perşembe
Sokaklarında kaybolmak için oldukça güzel
Ç*** A***
27 Ekim Pazar
doğası çok güzel
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kinshasa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:02:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kinshasa, (Tümü)
FIHT
CD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678