1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Brisbane

Brisbane Uçak Bileti

Brisbane Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Brisbane Zaman Dilimi
GMT +10
Brisbane Şehri En İyileri
Yaz Turizmi, Moreton Adası, Spesiyaller
Brisbane Hava Durumu (25 Mayıs) 23°C Güneşli
Brisbane Hava Durumu (26 Mayıs) 23°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Brisbane Varışlı Uçak Seferleri

23 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Brisbane Kalkışlı Uçak Seferleri

Brisbane - Ankara
Jetstar Airways
15 Haz 2020
Brisbane - İstanbul
Eva Airways
03 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brisbane Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Brisbane Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Brisbane Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Brisbane Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
7 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 AUD

Brisbane’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Brismana uçak bileti ile seyahat edecekler bölgeye ne zaman gelmesi gerektiğini bilmesi gerekir. Brisbane ılıman iklim kuşağında yer alır. Yaz ayları oldukça sıcak geçmesi ve deniz kıyısında olmasından dolayı genellikle yaz aylarında binlerce turistin akınına uğrar. Yaz aylarında, ne bunaltıcı bir sıcak ne de çok serin rüzgarlar yoktur. Kış aylarında ise kuru bir soğuk hava hakimdir.

Brisbane Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Brisbana uçak bileti ile seyahat edenler için havalimanından şehir merkezine birçok ulaşım aracı bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 AUD

Brisbane Havalimanından şehir merkezine otobüsler ile 3 noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. 3 otobüs hattı bulunan Brisbane şehrinde, Brisbane City, Gold Cocut, Brisbane Cruise ve Brisbane Terminaline gitmek mümkündür.
Taksi
Brisbane, taksi hizmetlerinde sabit bir ücret yoktur. Taksi şoförü ile anlaşma yapılır. Taksiler ile şehir merkezine ulaşım 20 dakika sürmektedir.
Havalimanı Servisleri
Brisbane otellerinin büyük bir kısmı bu hizmeti verir. Uçak iniş saatine göre misafirlerini lüks araçlar ile havalimanında bekleyen otel görevlileri, konforlu bir yolculuk sağlarlar.
Araç Kiralama
Araç kiralamak isteyen yolcular, terminal binasından ayrılmadan, içeride bulunan firmalar ile uygun ücretler karşılığı araç kiralayabilirler.

Brisbane Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Brisbane Havalimanı, 1988 tek bir terminal binasında ve iki uçak pistine sahip küçük bir havalimanı olarak başladığı yolculukta, hem askerî hem de sivil havacılığa hizmet veriyordu. Brisbane uçak seferleri bu havalimanından olmaktadır.

1995 yılında ikinci terminal binasının inşasından sonra Uluslararası statüye kavuşmuştur.

1997'de özel bir şirketin işletmeciliğine devredilen havalimanı, şu an yıllık yolcu karşılama verilerine göre 22 milyon yolcuyu ağırlamaktadır.

Brisbane’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Brisbane uçak bileti ile bölgeye seyahat için birçok neden bulunuyor. Ülkenin tek ve ilk yapay kumsalı olarak bilinen bölge, şehrin en hareketli bölümüdür. Dünya'nın en büyük yarı tropik bahçesi olma özelliğine sahip bölge, 1800'den fazla bitkiye ev sahipliği yapar. Bu bahçenin içerisinde; Queensland Müzesi, Modern Sanatlar Galerisi ve Queensland Kütüphanesi yer alır. Gece hayatının da kalbi olan bu park insan yapımı plajı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini her zaman üzerinde toplar.
 2. Şehrin simgesi haline gelmiş dönme dolap 60 metre yüksekliği olan ve şehir manzarasını en doğru açı ile gösteren bir yapıdır. Özellikle yabancı turistler bu eğlence merkezini tercih ederler. South Bank içerisinde yer alan yapı Londra'daki dönme dolaptan sonra en yüksek dönme dolap olarak kayıtlara geçer.
 3. Tarihe maliyeti en yüksek yapılardan biri olarak geçecek olan belediye binası, mimarisi ve üstündeki saat kulesi ile oldukça dikkat çekicidir. 1920 ve 1930 yılları arasında inşaatı biten şehrin en önemli merkezlerinden biri olma özelliğine de sahiptir. Müze kısmında; önemli belgeler, fotoğraflar ve eserler sergilenir.
 4. Dünyada ilk olarak Brisbane şehrinde olan Koala bakım evi 130 Koalaya yuva olmuştur. Bu hayvanların beslenmesi, veteriner hekimler kontrolünde sağlık bakımları gibi bir çok alanda sevimli dostları korumaya alan bakım evinde, ziyaretçilerin bir takım izinleri bulunur. Koalaları sevmek ve beslemek yasaktır. Yaşam alanlarını ziyaret ederek sevimli hayvanların doğal ortamlarına şahitlik etmek mümkündür.
 5. İçerisinde Sir Thomas Brisbane Gözlem Evi'nin bulunduğu ve yeşilin bin bir tonuna hakim botanik bahçeleri ile ünlü bu alan, aynı zamanda Coot-Tha Dağı'nı da sınırları içerisine almıştır. Şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer alan bu doğa harikası bahçeler görülmeye değer. 287 metre yüksekliğe sahip olan Coot-Tha Dağı, Brisbane'nin en yüksek dağıdır.

Brisbane Hakkında

Avusturalya Ülkesinin, en büyük 3. Şehri olan Brisbane Queensland Eyaleti'nin başkentidir. Aborjinlerin yaşamlarını sürdürdükleri bir alan olan bölgeyi, 17 Temmuz 1799'da Kaptan Matthew Flinders keşfetmiş.

Tam 25 yıl sonra 1824 yılında büyük hapishanelerin yer aldığı bu bölgeyi, Sir Thomas Brisbane liman kentine dönüştürmeye başlamış ve bu alanda büyük çaba sarf etmiştir. Şehrin ve şehirde akan nehrin isimlerini Sir Thomas Brisbane'den alır.

Resmi dili İngilizce olan Brisbane şehri yaz aylarında oldukça hareketlidir. Yaz turizmine el verişli olan şehrin kıyılarında, harika plajlar yer alır.

Brisbane Nerede?

Brisbane Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 AUD
Taksi
2,17 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Otobüs ve trenler şehir içinde kullanılan en popüler ulaşım araçlarından sadece ikisidir. SeeQ Card adı verilen biniş kartlarını, otobüs duraklarından ve biler satış noktalarında bulmak mümkündür. 3 günlük ve 5 günlük satılan kartlar ile 3 ya da 5 gün boyunca tren ve otobüslere binişler bu kartlar ile gerçekleşir. Otobüs ağı oldukça büyük olan Brisbane şehrinde 11 tren hattı bulunur. Havaalanından tren ile şehir merkezine gelindiği gibi şehir merkezinde bulunan üç duraktan direk havaalanına dönmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi, bisiklet ve motosikletler ise otobüslerden sonra kullanılan diğer ulaşım araçları arasında yer alır. Belediye ofislerinde bisiklet kiralamak mümkündür. Motosikletli şoförler ise trafiğe takılmadan ulaşılacak yere servis sağlarlar. Valizi olmayan yolcular motosiklet kiralayarak hızlı şekilde gidecekleri yere ulaşırlar.

Brisbane Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Brisbane’de Gezilecek Yerler

Moreton Adası
Lamington Ulusal Parkı
Newatead House
Story Bridge
Moreton Adası

Mercan Denizi'nde bulunan ada, bir doğa harikasıdır. Adaya genelde gemiler gelir. Adada bir çok etkinlik yapılır. Kum kayağı, yüzme, balık tutma, Scuba dalışı, balina ve yunus besleme gibi bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan adanın kıyısında; barakalar ve bungalovlar bulunur.

Lamington Natural Park ( Lamington Ulusal Parkı)

Brisbane'ye 110 km uzaklıktaki, Avustralya'nın Gondwana Yağmur Ormanları bünyesindedir. 1986 yılında içinde barındırdığı, nesli tükenmekte olan hayvanlardan dolayı UNESCO tarafından koruma altına alınan doğal park 206 kilometre karelik bir alana kuruludur. Nesli tükenmekte olan bir çok hayvanları görmek ve 50.000 yıllık fosil örneklerini görmek mümkündür.

Newstead House

1800'lü yıllardaki Avustralya hayatını yansıtan, Breakfast Creak Banliyösünde konumlanan Newstead Evi 1846 yılında inşa edilmiştir. O dönemlere ait eşyaların sergilendiği müzede nostalji yaşamak mümkündür. Haftanın sadece üç günü açık olan müze, Salı, perşembe ve pazar günleri ziyaretçilere açıktır.

Story Bridge

6 Temmuz 1940 yılında inşa edilen köprü, dünyanın en uzun konsol kirişli köprüsü ünvanını alan köprü 777 metre uzunluğa sahiptir. Köprünün bir ucu; Fortitude Valley'de diğer ucu ise Kangaroo Point'e uzanır.

Brisbane’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Spesiyaller
Pie Floote
Avusturalya Etli Turta
Spesiyaller

Deniz kıyısında bulunan, Brisbane kentinde deniz ürünlerine doymak mümkündür. Spesiyalleri ile ünlüdür. Kalamar kızartması, ton balığı kızartması, füme somon salata, balık salataları ve yine Brisbane'ye özel yengeç etinden yapılan kekler restoranlarda bulunur. Brisbane uçak bileti kullanıcıları için bu lezzet tavsiye edilir durumdadır.

Pie Floater

Yeşil bezelye çorbası hazırlandıktan sonra içine geleneksel olan Avusturya etli turtasının konulması ile hazırlanır. Brisbane'de en çok yenilen ve meşhur olan yöresel bir yemektir.

Avusturalya Etli Turta

Ülkenin en meşhur yemeği olan etli turta, pizza hamuruna benzer olarak hamurun içine konulan sığır eti ile yapılır.

Konaklama İçin Brisbane Otel Seçenekleri

Ucuz Brisbane uçak bileti kullanıcıları bölgeye geldiklerinde akıllarında nerede kalacakları sorusu oluşmaktadır. Bölgede birçok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Ibis Styles Brisbane Elizabeth Street
Şehir merkezine en yakın olan otel içinde mağazalar, restoranlar ve barlar bulunur. Ücretsiz internet bağlantısı, ütü ve çamaşır yıkama hizmetleri, bagaj muhafazası ve oda servisi bulunur. 5 yıldızlı otelin odalarında; klima, banyo, tv, diz-üstü bilgisayarı ve kasa bulunur. Otelin ücretli park hizmeti vardır.
40 Elizabeth St, Brisbane City QLD 4000, Avustralya
Meriton Suites Herschel Street
Harika bir havuzu olan otel, konum olarak Sncorp Stadyumuna çok yakın bir mesafede yer alır. Otel güzel manzaraya sahiptir. Odalarında; lüks banyolar, klima, tv, kasa, mini bar ve oturma grubu bulunur. Ayrıca 5 yıldıza sahip tesiste, çamaşır yıkama ve ütü hizmeti, oda servisi ve ücretsiz yüksek hızda wi fi ağı bulunur.
Soleil, 485 Adelaide St, Brisbane City QLD 4000, Avustralya
Next Otel Brisbane
4 yıldızlı otelde ücretsiz internet ağı, havuz, spor salonu, restoran, bar ve havaalanı servisi bulunur. Odalarda ise klima, tv ve banyolar bulunur. Otelin bazı odalarında mutfak bulunur.
72 Queen St, Brisbane City QLD 4000, Avustralya

Brisbane Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Konya - Brisbane 7.748,78 TL 48 Saat 10 Dakika
İstanbul - Brisbane 13.479,90 TL 29 Saat 15 Dakika

Brisbane Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Brisbane uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ana All Nippon Airways, Eva Airways, Jetstar Airways, Pegasus, Qantas Airways, Qatar Airways.
 • Brisbane yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Brisbane varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Konya - Brisbane olup, bilet fiyatı 7.748,78 TL'dir.
 • Brisbane şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Brisbane ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2020 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l

Brisbane Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
87 Değerlendirme
A*** C***
25 Ekim Perşembe
Annemi kurban bayramı için buraya göndereceğim gitsin gezsin kadıncağız.
M*** B*** S***
7 Eylül Cuma
Annemi tatil için götürmüştüm, çok mutlu oldu haliyle bende mutlu oldum
M*** Ü***
7 Eylül Cuma
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
E*** S*** K***
21 Ağustos Salı
Biz çok güzel zaman geçirdik, herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
K*** A*** Y***
4 Temmuz Çarşamba
Bir türkiye etmese de yine de güzeldi değişik yerler gördük
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Brisbane Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 04:45:02 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Brisbane, (BNE)
BNE
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678