1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Fiji Uçak Bileti

Fiji Nüfusu
900 Bin
Fiji Başkenti
Suva
Fiji Resmi Dili
Fiji Dili, Fiji Hintçesi, İngilizce
Fiji Zaman Dilimi
GMT +12
Fiji Para Birimi
Fiji Doları(FJD)
Ortama Yemek Fiyatı
8 EUR
Fiji Telefon Kodu
+679
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Suva Uçuş Süresi
24 Saat
İstanbul - Suva Uçuş Mesafesi
891 Km

En Ucuz Türkiye - Fiji Uçak Seferleri

İstanbul - Ba City
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020

En Ucuz Fiji Kalkışlı Uçak Seferleri

Ba City - İstanbul
Antinea Airlines
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Fiji Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Fiji Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Fiji'ye Nasıl Gidilir?

Fiji'ye gitmek için Türkiye'den herhangi bir direkt uçuş mevcut olmadığı gibi aktarmalı olarak uçacak yolcuları bekleyen yaklaşık iki gün vardır. Zira Fiji, en zor ulaşılan ada ülkelerinden bir tanesi olmak ile beraber bu ülkeye ulaşmak için mevcut olan Fiji Türkiye uçak seferleri genelde Uzakdoğu ülkelerinden, ülkeye ait milli hava yolu firması ile icra edilir. Fiji uçak biletleri bu nedenle genel olarak yüksek maliyetli olacak ancak ülkenin güzelliği bu maliyetin hoş görülmesini sağlayacaktır.

Fiji'ye uçmak için THY'yi tercih etmek mümkün olamayacaktır. Fiji uçak bileti THY almak mümkün olmadığından THY vasıtası ile en fazla Asya ülkelerine dek ulaşıldıktan sonra buradan aktarma yapılabilir. Bu aktarmalar ile beraber Fiji Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı yaklaşık 36 saat olacaktır. Elbette bu ortalama bir süredir.

Fiji Vize Şartları Neler?

Fiji Vize İstiyor mu?
Hayır
Fiji Vize Şartları

Türkiye ile Fiji ilişkileri gelişme aşamasındadır. Bu nedenle Fiji, vize istemeyen ülkelerden bir tanesidir. Aynı zamanda Fiji uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrası her ne kadar vize istemese de sağlık sigortası yapılması yararlıdır. Zira uzak bir ülke olduğundan sağlık hizmetleri alınması gerekebilir ve Türkiye'ye dönüş son derece yorucu olacaktır.

Fiji Türkiye uçak bileti masrafı üzerine ek bir masraf eklenmesine lüzum yoktur. Zira vize istenmediğinden sadece 15 Türk Lirası yurt dışı çıkış harcının ödenmesi yeterli olacaktır.

Fiji’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Fiji, Güney Yarım Küre’de yer alan bir ülke olduğundan yaz mevsiminin yaşandığı ve Türkiye'ye göre kış aylarına denk gelen dönemde ziyaret edilmesi uygun olacaktır. Aynı zamanda Fiji'ye giden gezginlerin yolculuğu zaman zaman üç ya da dört gün sürebileceğinden dolayı en ucuz Fiji uçak bileti için net bir gün belirlemek pek makul olmayacaktır.

Fiji Hakkında Bilgiler

Fiji, Okyanusya'da yer alan küçük bir ada devletidir. Fiji en ucuz uçak bileti fiyatını Biletall.com’da bulan yolcular, muhakkak gitmeden evvel bir araştırma yapmalıdır.

Fiji'nin Başkenti

Fiji'nin başkenti, pek çok uçuşun ilk olarak buraya icra edildiği Nadi kenti değil, Suva adında başka bir şehirdir.

Fiji Nüfusu - Fiji Resmi Dili

Fiji'nin nüfusu yaklaşık 900.000 olarak son sayımlarda belirlenmiştir. Aynı zamanda resmi dil olarak Fiji Dili, Fiji Hintçesi ve İngilizce olmak üzere üç ayrı lisan mevcuttur.

Fiji Para Birimi

Fiji, kendisine has para birimi olan ve üzerinden papağan simgesi bulunan Fiji Doları'nı kullanır.

Fiji'de Saat Kaç?

Fiji Türkiye saat farkı oldukça fazladır. Fiji, yaz saati uygulamasına göre Türkiye'den 9 saat ileri, kış saati uygulamasına göre ise 9 saat geridir.

Fiji'de Ne Ucuz? Fiji'den Gelirken Ne Getirilir?

Fiji'den gelirken pek çok gezgin adaya özel yöresel kıyafetleri ve adadaki el yapımı kase, çanak ve benzeri ürünleri satın almayı tercih eder. İşte bu gibi ürünler uygun fiyatlara bulunabilir ve hatıra olarak getirilebilir. Fiji'de modern alışveriş merkezleri bulunmadığını da bilmekte yarar vardır.

Fiji Nerede?

Fiji’ye Uçmak İçin 5 Sebep

• Uzak Coğrafya
• Sıcakkanlı İnsanlar
• Muhteşem Deniz
• Özgün Kültür
• Vizesiz Seyahat
 1. Gezginler, belki de günlerce sürecek bir yolculuğun ardından adaya ulaşırlar. Fiji Türkiye uçuş süresi en azından bir günden fazla sürecektir. İşte bu yolculuğun sonunda ait olunan coğrafya ile alakası dahi olmayan yerleri görmenin keyfi her daim ayrı bir tat verecektir.
 2. Fiji halkı son derece sıcakkanlıdır. Gelen her turiste sanki ailelerinden biri gibi davranırlar. Ancak herkesin aynı olmayacağını da düşünmek ve buna göre dikkatli davranmakta yarar vardır.
 3. Fiji'nin ziyaret edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de muazzam bir denize sahip olmasıdır. Bu deniz sayesinde bir Fiji yolculuğu tüm stresin atılmasına yardımcı olabilir.
 4. Fiji kendisine has son derece özgün bir kültüre sahiptir. Bunun yanı sıra Fiji'de gezginler son derece farklı ve çok renkli insanlar da tanıyabilirler.
 5. Fiji'ye gitmek için vizeye gerek olmaması oldukça cazip bir durumdur. Ancak yolun günlerce sürebilecek olması bu adaya yapılan ziyaretleri azaltan bir sebeptir.

Fiji’nin En Güzel Şehirleri

Fiji'de gezip görmeye değer çok sayıda yer vardır. Gezginler, Fiji uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrasında bu yerleri keşfetmek için hazır olacaktır. Biletall.com’da ise en uygun fiyatlı Fiji Türkiye uçak biletleri yer alır.

Nadi

Fiji'nin en güzel ve en doğal şehirlerinden bir tanesi burasıdır. Burada gezginler denizin tadını doyasıya çıkarabilirler. Aynı zamanda gezginlerin uygun fiyatlı otellerde konaklaması da mümkün olacaktır. Pek çok uçuş Nadi'ye icra edilse dahi adanın başkentinin Nadi olmadığını bilmekte yarar vardır. Aynı zamanda dünya çapında ünlü olan pek çok otel zincirinin şubeleri de burada yer alır. Bu sayede tatil aynı zamanda kaliteli hale de getirilebilir. Ayrıca Fiji yaşantısının ve Fiji kültürünün en güzel keşfedilebileceği yerlerden bir tanesi olduğunu ifade etmekte de yarar vardır.

Suva

Adanın başkenti olan Suva'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir diğer şehirdir. İşte Fiji elitinin yaşadığı bu kentte bir miktar daha nezih bir yaşantı mevcuttur. Buna ek olarak bilinmesi icap eder ki, Fiji tarihsel bakımdan çok da büyük zenginlikler ihtiva etmez. Bu nedenle Suva'dan çok da büyük bir tarihi potansiyel beklememek gerekecektir. Fiji'den alışveriş yapmak isteyen gezginlerin bir numaralı tercihi bu şehirdir. Aynı zamanda şehirleşme bakımından da Fiji'nin bir numaralı şehri başkent Suva olarak bilinir.

Nausori

Fiji'de keşfetmeye değer olan bir diğer şehir de Nausori şehridir. Bu şehirde gezginler doğa turizminin ve biyolojik çeşitliliğin tadına varabilirler. Gerçekten bu kentte adeta hiç dokunulmamış bakir bir doğa ve olağanüstü güzellikte yeşil alanlar mevcuttur.

Fiji’de Gezilecek Yerler

Gezginler, Biletall.com’dan rezervasyon işlemlerini tamamladıktan sonra seyahatleri için araştırma yapmaya başlayabilirler. İşte en çok ön plana çıkan ve gezmeye değer olan yerler...

Fiji'de Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Fiji'de deniz turizmi dendiği zaman akla ilk olarak Nadi gelir. Gerçekten Nadi, bembeyaz kumları ve turkuaz renk temiz suları ile hayalleri süsleyecek kadar güzel sahillere sahiptir. Gezginler için Nadi'de sahil kenarında oteller de yer alır ve bu sayede denizin tadı son derece konforlu bir şekilde doyasıya çıkarılabilir. Aynı zamanda bir ada ülkesi olmasından dolayı Fiji'nin hemen her yerinde deniz turizmi icra etmek mümkün olabilecektir.

Fiji'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Fiji'de çok gelişmiş bir alışveriş kültürü bulunmaz. Keza modern alışveriş merkezilerini de bu ülkede bulmak son derece zordur. Ancak Fiji'de otellerden ve yerel pazar yerlerinden alışveriş yapılabilir. Bu alışverişler için tercih edilebilecek en güzel yer ise başkent Suva'dır. Zira en geniş ve en kaliteli yerel pazar yerleri başkentte mevcuttur.

Fiji'nin Doğal Güzellikleri

Fiji'nin çok sayıda doğal güzelliği vardır. İşte bu doğal güzelliklerin başında da her şeyden evvel Nadi'deki eşsiz ve bembeyaz sahiller gelir. Bu sahillerin nasıl dünyada bulunabildiğine inanmak dahi hayli güçtür. Aynı zamanda Naousori şehrinde dağlar ve ağaçlar da gezginlere doğa turizmi namına çok şey vaat eder. İşte burada yapılacak yürüyüşler, unutulmaz tatil anıları biriktirilmesine yardımcı olacaktır. Fiji'deki canlı çeşitliliği ve bitki örtüsü de ciddi manada görülmeye değerdir.

Fiji'de Gezilecek Tarihi Yerler

Fiji, tarih bakımından pek de zengin bir ülke değildir. Hal böyle olunca da tarih bakımından çok fazla şeyler beklemek yanlıştır zira daha ziyade doğa turizmi ile gelişmiş bir ülke söz konusudur. Ancak elbette tarihi yerler bakımından da sıfır olduğunu söylemek yanlıştır. Zira ülkede çok sayıda tapınak ve kilise mevcuttur. Bunun yanı sıra, Nadi'de yer alan Sri Siva Subramaniya tapınağı ve ülke genelindeki çok sayıda tarihi köy de görmeye değer diğer yerler arasında bulunur.

Fiji Gezi Rehberi

Bu ülkede adalar arası ulaşım genellikle ya uçak ya da feribotlar ve daha küçük deniz araçları ile sağlanır. Adalar arasında kara yolu bağlantısı bulunmaz. Buna ek olarak Fiji'ye icra edilen uçuşların Uzakdoğu ya da Amerika Kıtası ağırlıklı olduğunu da belirtmekte yarar vardır. Adanın dini ise Hristiyan ve Hindu ağırlıklıdır. Buna ek olarak yüzde altı ile yedilik bir kısım da Müslüman'dır. Bu ülkede toplamda 322 ada yer alır. Bu adaların pek çoğunda yaşam yoktur. Aynı zamanda 500'den fazla adacık da ülkeye dahildir. Ülkede ulaşım ağının fazla gelişkin olmadığını da ifade etmek gerekir.

Fiji, şehir içi seyahat açısından da çok güvenli bir ülke olmayabilir. Özellikle yolların ve köprülerin neredeyse tamamının kötü durumda olduğunu ifade etmekte yarar vardır. Buna ek olarak bu ülkede ulaşım için raylı sistem bulunmaz. Pek çok yerde de ulaşım aracına gerek duyulmayabilir zira adaların birçok yerine yürüyerek de ulaşmak mümkündür. Nihayetinde adalarda en sık tercih edilen ulaşım aracının paylaşımlı taksiler olduğunu belirtmek lazımdır. Buna ek olarak elbette özel taksilerden yana da tercih kullanılması mümkündür.

Fiji’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kokoda
Duruka
Taro
Mahi Mahi

Fiji'nin mutfak kültürü genel olarak ağır yiyeceklerden meydana gelmez ve nispeten sağlıklı bir beslenme kültürünün mevcut olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

İlginç Damak Tadı

Bu yemek, balık parçalarının Hindistan cevizi kreması ile karıştırılması ile elde edilir ve oldukça da sevilir. Aynı zamanda bu ülkede Hindistan cevizi ile yapılan çok sayıda yemek olduğunu da bilmek gerekir.

Farklı Bir Kuşkonmaz

Bu yemek de pek çok ülkede bulunan kuşkonmaz bitkisine benzetilir. Son derece besleyicidir ve uzun süre tok tutması ile ün kazanmıştır. Öte yandan çiğ olarak da tüketilen bir bitkidir.

Yabancı Bir Diğer Bitki

Taro, bu ülkede oldukça sık tüketilen bir bitki. Pek çok insan tarafından ise patatese benzetiliyor. Bunun nedeni ise tadının yakın olması ve tıpkı patates gibi kızartmasının ya da püresinin yapılıyor olması.

Mahi Mahi

İşte Fiji'deki en sağlıklı ve besleyici lezzetlerden bir tanesi de bu. Mahi Mahi, bir balık türü ve genel olarak ızgarada pişiriliyor. Yanında sunulan garnitürler ile son derece lezzetli bir tat yakalamak mümkün.

Yosun da Yenilir mi Diye Soranlara

Yosun türlerinden bir tanesi olan Nama, oldukça lezzetli bir yiyecek olarak tanınır ve pek çok yemeğin yanında sunulur. Ancak yemeye kaç kişinin cesaret edebileceği şüphelidir.

Fiji'de Yenilecek En Güzel Yemekler

Esasında bu ülkenin yiyecek kültürünün Türk mutfağı ile uzaktan yakından alakası olmadığını söylemek mümkündür. Ancak değişik tatlar denemek isteyenler için de birebirdir. Bu bağlamda Nama, Mahi Mahi balığı, Taro, Duruka ve Kokoda denemeye değerdir. Fiji uçak bileti fiyatları bu tatları denemek için can atanlara ucuz bile gelecektir.

Fiji Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Ba City 2.600,53 TL 27 Saat 15 Dakika

Fiji Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Fiji uçak bileti ne kadar?
  Fiji varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Ba City olup, bilet fiyatı 2.600,53 TL'dir.
 • Fiji uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Antinea Airlines, China Southern Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Fiji ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Suva arası 24 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Fiji ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.
 • Fiji başkenti neresidir?
  Başkent Suva şehridir.
 • Fiji para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Fiji Doları(FJD)
 • Fiji nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 900 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Fiji ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
05 Şubat 2018
Yaşamımızın her anına etki eden burçlar damak zevkimizden sevdiğimiz renklere, giyim şeklimizden saç biçimimize kadar pek çok şeyde belirleyici rol oynarlar. 2018 yılında her burcun farklı bir rotası
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Fiji Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:26:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ba City, (BFJ)
BFJ
FJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678