Çin Halk Cumhuriyeti Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Çin Halk Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

çin Halk Cumhuriyeti kısa adıyla çin, teknoloji ve ekonomi bakımından en gelişmiş Uzakdoğu ülkesidir. 9,596,961 kilometre karelik yüz ölçümüne sahiptir.

çin'e seyahat edebilmek için öncelikle pasaport ve vize işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. ülkeye giriş için vize işlemlerini hallettikten sonra, çin'e hava yolu ile ulaşmak için çin uçak bileti alınması gerekmektedir. çin ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan İstanbul kalkışlı çin'in başkenti Pekin'e ve Şangay, Guangzhou, Guang Yuan gibi şehirlerine seferleri listeleyip, uçuş düzenleyen firmaları inceleyerek en ucuz çin uçak biletini satın alabilirsiniz.

çin'e, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan veya İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan bir aktarma ile gidebilirsiniz. Yabancı ve yerli uçuş firmalarının ortaklaşa olarak düzenlediği günlük 30'dan fazla uçuş ile seyahat edebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'ndan, çin'e en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Emirates, Türk Hava Yolları, Air China, Lufthansa ve China Eastern Airlines olarak sıralanabilir.

çin Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak Pekin şehrine direkt uçuşlarda 9 saat kadar sürmektedir.

çin'e uygun uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek seyahat etmek isteyenler, taşıdıkları tip pasaporta göre değerlendirilmektedirler.

çin'e gitmek isteyen vatandaşlar taşıdıkları pasaport rengine göre vize alabilmektedir. Yeşil ise 30 güne kadar vize istenmemektedir. Gri, siyah ve bordo için vize uygulanmaktadır. çin vizesi eski tip pasaportla alınamamaktadır.

çin kurak topraklara, muson ormanlarına, çöllere, tropik sava ve karasal olmak üzere oldukça çok farklı iklime sahiptir. Yazın görülen aşırı sıcaklar ve fırtınalardan dolayı yazın gitmek çok tercih edilmemelidir.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan çin için 2020 yılında dünya ekonomisinin birincisi olması beklenmektedir.

çin'in Başkenti

çin'in başkenti, tarihi geçmişiyle beraber anılan dünyanın en kalabalık üçüncü şehridir.

çin Nüfusu – çin Resmi Dili

çin Halk Cumhuriyeti'nin nüfusu 1.3 milyardır. Resmi dil olarak çince konuşulmaktadır.

çin Para Birimi

çin para birimi kendine özgü olan Yuan'dır.

çin'de Saat Kaç?

çin Türkiye saat farkı +8'dir. ülkemizden tam 8 saat ileridedirler.

çin'de Ne Ucuz? çin'e Gelirken Ne Getirilir?

çin teknoloji ve sanayi bakımından çok ileride olsa da fiyatlar çok uygun değildir. çin'den alınacak en güzel hediye çay ve çay bardağı setidir. çin kültürünü tamamıyla yansıtan çay fiyatları oldukça uygundur. Hediyelik eşya dükkanlarından yerel kıyafetler ve fenerler alınabilir.

çin Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap olarak 9 ile 10 saat arası değişmektedir. çin Türkiye uçak bileti indirimli olarak uygun fiyatlara alınabilir.

çin'e, Biletall.com'un sunduğu en ucuz çin uçak bileti ile oldukça rahat ve konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.

çin'e, her mevsim olan uçuşlar ile vakit geçirmeye ve yeni bir kültürü tanımaya gidilebilir.

Tarih sayfalarında Hunlar'a karşı yapılan çin Seddi devasa görünümü ve muhteşem sağlamlığıyla adeta tarihe meydan okumaktadır.

çok eski bir tarihi olan çin birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. ülke içerisinde sayısız tarihe ve sanatsal alan bulunmaktadır.

çin Halk Cumhuriyet Kültür gereği yıl boyunca festival ve kutlamalar ile geçmektedir. çin Yeni Yıl kutlamalarına dünyanın dört bir yanından insanlar gelmektedir.

Tarihi geçmişiyle oldukça fazla hanedanlık ve imparatorluk gören çin bu alanda en çok yaşayan kültürler arasındadır.

Biletall.com çin en ucuz uçak bileti fırsatları ile sizlere en uygun ve ucuz bilet imkanını sunmaktadır. çin Türkiye uçak biletleri uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Pekin

Pekin dünyanın en kalabalık üçüncü şehri olması ün kazanmıştır. Doğu Asya dilinde Kuzey Başkent olarak anılmaktadır. Dünyanın en eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih boyunca birçok devlet tarafından istila edilmiş ve kültürleri günümüze kadar taşınmıştır. çin devleti tarafından oldukça önemli inovasyonlara imza atılmıştır.

Şangay

çin Halk Cumhuriyeti'nin modern yüzü olan şehirdir. En önemli liman kenti olan şehir oldukça gelişmiş bir sanayi bölgesidir. çin'in en büyük şehridir. Doğu çin Denizi ile kıyısı olan şehir balık ticaretine oldukça önem verilmektedir. Son yıllarda en çok gelişen şehirlerarasındadır. Puxi müzeleri oldukça ünlü ve hayvanat bahçesi milyonlarca insanı ağırlamaktadır.

Hong Kong

Uzun ve gerçek adı Hong Kong özel İdari Bölge olan şehir çin hükümetinin en önemli şehirleri arasındadır. İngiliz yönetimi etkisinde uzun süre kalmıştır. Kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile yılın her zamanı turist akınına uğramaktadır. çin kültürüne en iyi yansıtan şehirlerarasındadır. önemli alış veriş merkezleri sayesinde çin ekonomisine katkısı oldukça büyüktür. Asya'nın en büyük limanı ve turizm merkezi konumundadır.

ülkeye, çin ucuz uçak bileti ile indirimli ve uygun olan biletlerden yararlanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça çok turist ağırlamaktadır.

çin'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

çin turizm sıralamasında son yıllarda atak yaparak en üst sıralara kadar tırmanmaktadır. 1998 yılındaki geliri ile 2016 yılı geliri arasında dünya sıralamasında 18 basamak yükselerek sıralamada 7. sırayı almıştır. Şangay ve Hong Kong şehirleri en çok deniz ticareti ve turizmi yapılan şehirleridir. ünlü otellere ev sahipliği yapan şehirler eşsiz manzaraları ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

çin'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

çin'de her türlü ürün üretilmekte ve yerli pazar içerisinde satılmaktadır. En uygun alınacak hediye çay ve çay bardakları seti olmasıyla birlikte kültürel olarak çin devletini en iyi yansıtan hediye olacaktır. ülkenin her alanında hediyelik eşya dükkânları bulunmaktadır. Yerel kıyafetler ve fenerler satılmaktadır. Fener kültürü çin için oldukça önemli bir yere sahiptir.

çin kültürüne ait olan yemek çubukları ülkenin simgesi olup lokantaları oldukça ünlü ve eşsizdir. Aynı zamanda ejderha simgeli ürünler her yerde satılmaktadır. ülkede bulunan enva çeşit porselen ve biblolar ülkede oldukça çok tercih edilen turistiktik hediyeler olmaktadır.

Şangay, Hong Kong ve Pekin bölgelerinde birçok büyük ve önemli alış veriş merkezleri bulunmaktadır. Yerel halkın kullandığı pazarlarda oldukça güzel ürünler bulunabilir.

çin'in Doğal Güzellikleri

çin'in eşsiz doğal güzellikleri her yöresinde ayrı bir hava katmaktadır. Dağlar, şelaleler, ender bulunan bitki ve hayvan türleri çin'in güzelliklerine güzellik katmaktadır. UNESCO tarafından çin deki 29 eser Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bu kültürel eserlerden dördü doğal güzelliklerdir. Chanbai dağı, Jiangxi eyaleti, Sarı nehir deltası, Tujia köyü ve Guilin dağ ve ırmakları doğal güzellikleri olan en önemli ve güzel yerlerdir.

çin'de Gezilecek Tarihi Yerler

çin ülkesi oldukça büyük bir alana sahiptir. ülke nüfusu oldukça fazla olmasına rağmen tarihi yerlere ve eserlere oldukça önem verilmiş ve sahip çıkılmıştır. çin seddi, Toprak askerler, Yasak şehir, Cennet tapınağı, Huangshan, Jiuzhaigou, Potala Sarayı, Tiannanmen meydanı, Batı gölü, Eski yaz sarayı ve Sanqing ulusal parkı en çok turist ağırlayan tarihi yerleridir.

çin Gezi Rehberi

çin Halk Cumhuriyeti oldukça fazla olan nüfusundan dolayı ulaşım bazı noktalarda sıkıntılı olarak yaşanmaktadır. Karayolları ulaşımı en çok tercih edilen ulaşım türüdür. ülke içinde toplu taşıma sistemi gelişmiş olup tercih edilmektedir.

çin Halk Cumhuriyeti yüzey alanı çok fazla olan ülkede havayolu taşımacılığı oldukça gelişmiştir. Yerli ve yabancı şirketler tarafından havayolu taşımacılığı oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Liman şehirlerine balıkçılık gelişmiş olup deniz taşımacılığı da yapılmaktadır. çin'in en gelişmiş şirketleri tarafından üretilen deniz araçları turizm açısından misafirler arasında en çok tercih edilen ulaşım imkanları arasındadır.

çin Halk Cumhuriyeti'nde bir gezi yapacaksanız kesinlikle bir festivale denk gelirsiniz. Kutlamalar ve festivaller yıl boyunca farklı bölgelerde devam etmektedir.

çin'de tren ile taşımacılık tercih edilebilen bir yöntemdir. ülkede ulaşım ücretleri uygun olup herkes tarafından kullanılabilir. çeşitli bilet ve kart kullanımı yanı sıra nakit para da kullanılmaktadır.

çin Halk Cumhuriyeti sanayisi her alanda üretim yapan gelişmiş bir sanayidir. Yerli üretim araçlar her kesim tarafından tercih edilmektedir. Araç kiralama imkanları oldukça fazla olan ülkede yakıt ücretleri ve kiralama ücretleri uygundur. Araç kiralayarak gezi planı yapmak daha farklı bölgelere gönlünüzce gitmek için bir ulaşım tercihi olabilir. çin Türkiye uçak bileti fiyatları 3,000 TL ile 20,000 TL arasında değişmektedir.

Dünyaca ünlü çin mutfağı için en ucuz çin uçak bileti alıp bölgeye geldikten sonra çin lokantalarında çubuklu yemek yemek oldukça zevkli ve farklı bir tecrübe olacaktır.

Meşhur Pekin ördeği

Bütün halde pişirilir ve tamamıyla servis edilir. Tadı ve lezzeti ile oldukça meşhurdur.

İstiridye deniz ürünleri

Canlı olarak pişirilip servis edilen yiyecek çin kültürüne özgüdür.

Pirinç ve iki çubuk

çin'de en fazla tüketilen yemek türü pilavdır. Yağsız ve tuzsuz olarak pişirilip iki çubukla beraber servis edilir.

Denizden gelene lezzet Mürekkep Balığı

Izgarada yapılan bu deniz ürünü sadece uzak doğuda bulunur. Tadı oldukça farklı olan bu lezzeti tatmadan sakın gezinizi bitirmeyin.

Dimsun, hamur ve etin lezzet birleşimi

İçi et veya deniz ürünleri ile doldurulan hamur kaynatılarak haşlanır ve servis edilir. İsteğe bağlı olarak kızartılmış olarak da tercih edilebilir.

çin'de Yenecek En Güzel Yemekler

çin uzak doğunun tüm lezzetlerini sizler için sunmaktadır. Her damak zevkine hitap eden lezzetler sokaklarda veya ünlü restoranlarda tercihe göre tadılabilir. En güzel yemekleri olarak; Dimsun, Pekin ördeği, üzüm şiş, pilav, Mürekkep balığı, ıstakoz, deniz yosunu, civciv kızarma, kabuklu karides, çiğ yengeç, soğuk çorba, kurutulmuş balık ve her türlü ızgara çeşitleri.

Çin Halk Cumhuriyeti Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

flight
ba-favicon-white