1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Çin
Uçak Bileti

Nüfus
1 Milyar 386 Milyon
Başkent
Pekin
Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Zaman Dilimi
GMT +8
Telefon Kodu
+86
Resmi Dil
Çince
Ort. Yemek Fiyatı
35 CNY
Ort. İçecek Fiyatı
12 CNY
İstanbul - Pekin Uçuş Süresi
9 Saat
İstanbul - Pekin Uçuş Mesafesi
5.957 Km
Pekin

En Ucuz Türkiye - Çin Uçak Seferleri

İstanbul - Pekin
Air Astana
06 Ağu 2019
İstanbul - Şangay
Aeroflot Russian Airlines
16 Tem 2019
İstanbul - Urumçi
Air Astana
18 Tem 2019
Ankara - Pekin
Ukraine International Airline
21 Tem 2019
İstanbul - Shenzhen
China Southern Airlines
29 Tem 2019
İstanbul - Guangzhou
China Southern Airlines
19 Tem 2019
İstanbul - Chengdu
Sichuan Airlines
16 Tem 2019
İstanbul - Tianjin
China Southern Airlines
17 Tem 2019
İstanbul - Changsha
Sichuan Airlines
16 Tem 2019
Gaziantep - Şangay
Singapore Airlines
21 Tem 2019

En Ucuz Çin Kalkışlı Uçak Seferleri

Şangay - Hong Kong
Cathay Pacific Airways
16 Tem 2019
Pekin - İstanbul
Azerbaijan Airlines
13 Ağu 2019
Guangzhou - Tahran
China Southern Airlines
03 Ağu 2019
Şangay - Tahran
China Southern Airlines
16 Tem 2019
Şangay - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
31 Tem 2019
Pekin - Antalya
Azerbaijan Airlines
18 Tem 2019
Zhengzhou - İstanbul
China Southern Airlines
17 Tem 2019
Şangay - İzmir
Qatar Airways
22 Tem 2019
Şangay - Gaziantep
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Çin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Çin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Çin’e Nasıl Gidilir?

Çin’e seyahat edebilmek için öncelikle pasaport ve vize işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Ülkeye giriş için vize işlemlerini hallettikten sonra, Çin’e hava yolu ile ulaşmak için Çin uçak bileti alınması gerekmektedir. Çin ucuz uçak bileti için Biletall.com’dan İstanbul kalkışlı Çin’in başkenti Pekin’e ve Şangay, Guangzhou, Guang Yuan gibi şehirlerine seferleri listeleyip, uçuş düzenleyen firmaları inceleyerek en ucuz Çin uçak biletini satın alabilirsiniz.

Çin’e, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan veya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan bir aktarma ile gidebilirsiniz. Yabancı ve yerli uçuş firmalarının ortaklaşa olarak düzenlediği günlük 30’dan fazla uçuş ile seyahat edebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı’ndan, Çin’e en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Emirates, Türk Hava Yolları, Air China, Lufthansa ve China Eastern Airlines olarak sıralanabilir.

Çin Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak Pekin şehrine direkt uçuşlarda 9 saat kadar sürmektedir.

Çin Vize Şartları Neler?

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
161 USD
Çin Vize Şartları

Çin’e uygun uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek seyahat etmek isteyenler, taşıdıkları tip pasaporta göre değerlendirilmektedirler.

Çin’e gitmek isteyen vatandaşlar taşıdıkları pasaport rengine göre vize alabilmektedir. Yeşil ise 30 güne kadar vize istenmemektedir. Gri, siyah ve bordo için vize uygulanmaktadır. Çin vizesi eski tip pasaportla alınamamaktadır.

Asya’nın en büyük ve gelişmiş ülkesine girebilmek için Çin vizesi hesaplamalar sonrası her işlem ücreti dahil yaklaşık 1.000 TL’dir.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Çin kurak topraklara, muson ormanlarına, çöllere, tropik sava ve karasal olmak üzere oldukça çok farklı iklime sahiptir. Yazın görülen aşırı sıcaklar ve fırtınalardan dolayı yazın gitmek çok tercih edilmemelidir.

Çin Hakkında Bilgiler

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin için 2020 yılında dünya ekonomisinin birincisi olması beklenmektedir.

Çin’in Başkenti

Çin’in başkenti, tarihi geçmişiyle beraber anılan dünyanın en kalabalık üçüncü şehridir.

Çin Nüfusu – Çin Resmi Dili

Çin Halk Cumhuriyeti’nin nüfusu 1.3 milyardır. Resmi dil olarak Çince konuşulmaktadır.

Çin Para Birimi

Çin para birimi kendine özgü olan Yuan’dır.

Çin’de Saat Kaç?

Çin Türkiye saat farkı +8’dir. Ülkemizden tam 8 saat ileridedirler.

Çin’de Ne Ucuz? Çin’e Gelirken Ne Getirilir?

Çin teknoloji ve sanayi bakımından çok ileride olsa da fiyatlar çok uygun değildir. Çin’den alınacak en güzel hediye çay ve çay bardağı setidir. Çin kültürünü tamamıyla yansıtan çay fiyatları oldukça uygundur. Hediyelik eşya dükkanlarından yerel kıyafetler ve fenerler alınabilir.

Çin Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap olarak 9 ile 10 saat arası değişmektedir. Çin Türkiye uçak bileti indirimli olarak uygun fiyatlara alınabilir.

Çin Nerede?

Çin Halk Cumhuriyeti’ne Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatil
• Çin Seddi
• Sanat
• Festivaller
• Tarih
  1. Çin’e, her mevsim olan uçuşlar ile vakit geçirmeye ve yeni bir kültürü tanımaya gidilebilir.
  2. Tarih sayfalarında Hunlar'a karşı yapılan Çin Seddi devasa görünümü ve muhteşem sağlamlığıyla adeta tarihe meydan okumaktadır.
  3. Çok eski bir tarihi olan Çin birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Ülke içerisinde sayısız tarihe ve sanatsal alan bulunmaktadır.
  4. Çin Halk Cumhuriyet Kültür gereği yıl boyunca festival ve kutlamalar ile geçmektedir. Çin Yeni Yıl kutlamalarına dünyanın dört bir yanından insanlar gelmektedir.
  5. Tarihi geçmişiyle oldukça fazla hanedanlık ve imparatorluk gören Çin bu alanda en çok yaşayan kültürler arasındadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com Çin en ucuz uçak bileti fırsatları ile sizlere en uygun ve ucuz bilet imkanını sunmaktadır. Çin Türkiye uçak biletleri uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Pekin

Pekin dünyanın en kalabalık üçüncü şehri olması ün kazanmıştır. Doğu Asya dilinde Kuzey Başkent olarak anılmaktadır. Dünyanın en eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih boyunca birçok devlet tarafından istila edilmiş ve kültürleri günümüze kadar taşınmıştır. Çin devleti tarafından oldukça önemli inovasyonlara imza atılmıştır.

Şangay

Çin Halk Cumhuriyeti’nin modern yüzü olan şehirdir. En önemli liman kenti olan şehir oldukça gelişmiş bir sanayi bölgesidir. Çin’in en büyük şehridir. Doğu Çin Denizi ile kıyısı olan şehir balık ticaretine oldukça önem verilmektedir. Son yıllarda en çok gelişen şehirlerarasındadır. Puxi müzeleri oldukça ünlü ve hayvanat bahçesi milyonlarca insanı ağırlamaktadır.

Hong Kong

Uzun ve gerçek adı Hong Kong Özel İdari Bölge olan şehir Çin hükümetinin en önemli şehirleri arasındadır. İngiliz yönetimi etkisinde uzun süre kalmıştır. Kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile yılın her zamanı turist akınına uğramaktadır. Çin kültürüne en iyi yansıtan şehirlerarasındadır. Önemli alış veriş merkezleri sayesinde Çin ekonomisine katkısı oldukça büyüktür. Asya’nın en büyük limanı ve turizm merkezi konumundadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Gezilecek Yerler

Ülkeye, Çin ucuz uçak bileti ile indirimli ve uygun olan biletlerden yararlanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça çok turist ağırlamaktadır.

Çin’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Çin turizm sıralamasında son yıllarda atak yaparak en üst sıralara kadar tırmanmaktadır. 1998 yılındaki geliri ile 2016 yılı geliri arasında dünya sıralamasında 18 basamak yükselerek sıralamada 7. sırayı almıştır. Şangay ve Hong Kong şehirleri en çok deniz ticareti ve turizmi yapılan şehirleridir. Ünlü otellere ev sahipliği yapan şehirler eşsiz manzaraları ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Çin’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Çin’de her türlü ürün üretilmekte ve yerli pazar içerisinde satılmaktadır. En uygun alınacak hediye çay ve çay bardakları seti olmasıyla birlikte kültürel olarak Çin devletini en iyi yansıtan hediye olacaktır. Ülkenin her alanında hediyelik eşya dükkânları bulunmaktadır. Yerel kıyafetler ve fenerler satılmaktadır. Fener kültürü Çin için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Çin kültürüne ait olan yemek çubukları ülkenin simgesi olup lokantaları oldukça ünlü ve eşsizdir. Aynı zamanda ejderha simgeli ürünler her yerde satılmaktadır. Ülkede bulunan enva çeşit porselen ve biblolar ülkede oldukça çok tercih edilen turistiktik hediyeler olmaktadır.

Şangay, Hong Kong ve Pekin bölgelerinde birçok büyük ve önemli alış veriş merkezleri bulunmaktadır. Yerel halkın kullandığı pazarlarda oldukça güzel ürünler bulunabilir.

Çin’in Doğal Güzellikleri

Çin’in eşsiz doğal güzellikleri her yöresinde ayrı bir hava katmaktadır. Dağlar, şelaleler, ender bulunan bitki ve hayvan türleri Çin’in güzelliklerine güzellik katmaktadır. UNESCO tarafından Çin deki 29 eser Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bu kültürel eserlerden dördü doğal güzelliklerdir. Chanbai dağı, Jiangxi eyaleti, Sarı nehir deltası, Tujia köyü ve Guilin dağ ve ırmakları doğal güzellikleri olan en önemli ve güzel yerlerdir.

Çin’de Gezilecek Tarihi Yerler

Çin ülkesi oldukça büyük bir alana sahiptir. Ülke nüfusu oldukça fazla olmasına rağmen tarihi yerlere ve eserlere oldukça önem verilmiş ve sahip çıkılmıştır. Çin seddi, Toprak askerler, Yasak şehir, Cennet tapınağı, Huangshan, Jiuzhaigou, Potala Sarayı, Tiannanmen meydanı, Batı gölü, Eski yaz sarayı ve Sanqing ulusal parkı en çok turist ağırlayan tarihi yerleridir.

Çin Gezi Rehberi

Çin Halk Cumhuriyeti oldukça fazla olan nüfusundan dolayı ulaşım bazı noktalarda sıkıntılı olarak yaşanmaktadır. Karayolları ulaşımı en çok tercih edilen ulaşım türüdür. Ülke içinde toplu taşıma sistemi gelişmiş olup tercih edilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti yüzey alanı çok fazla olan ülkede havayolu taşımacılığı oldukça gelişmiştir. Yerli ve yabancı şirketler tarafından havayolu taşımacılığı oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Liman şehirlerine balıkçılık gelişmiş olup deniz taşımacılığı da yapılmaktadır. Çin’in en gelişmiş şirketleri tarafından üretilen deniz araçları turizm açısından misafirler arasında en çok tercih edilen ulaşım imkanları arasındadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde bir gezi yapacaksanız kesinlikle bir festivale denk gelirsiniz. Kutlamalar ve festivaller yıl boyunca farklı bölgelerde devam etmektedir.

Çin’de tren ile taşımacılık tercih edilebilen bir yöntemdir. Ülkede ulaşım ücretleri uygun olup herkes tarafından kullanılabilir. Çeşitli bilet ve kart kullanımı yanı sıra nakit para da kullanılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti sanayisi her alanda üretim yapan gelişmiş bir sanayidir. Yerli üretim araçlar her kesim tarafından tercih edilmektedir. Araç kiralama imkanları oldukça fazla olan ülkede yakıt ücretleri ve kiralama ücretleri uygundur. Araç kiralayarak gezi planı yapmak daha farklı bölgelere gönlünüzce gitmek için bir ulaşım tercihi olabilir. Çin Türkiye uçak bileti fiyatları 3,000 TL ile 20,000 TL arasında değişmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pekin Ördeği
İstiridye
Pilav
Mürekkep Balığı

Dünyaca ünlü Çin mutfağı için en ucuz Çin uçak bileti alıp bölgeye geldikten sonra Çin lokantalarında çubuklu yemek yemek oldukça zevkli ve farklı bir tecrübe olacaktır.

Meşhur Pekin Ördeği

Bütün halde pişirilir ve tamamıyla servis edilir. Tadı ve lezzeti ile oldukça meşhurdur.

İstiridye deniz ürünleri

Canlı olarak pişirilip servis edilen yiyecek Çin kültürüne özgüdür.

Pirinç ve iki çubuk

Çin’de en fazla tüketilen yemek türü pilavdır. Yağsız ve tuzsuz olarak pişirilip iki çubukla beraber servis edilir.

Denizden gelene lezzet Mürekkep Balığı

Izgarada yapılan bu deniz ürünü sadece uzak doğuda bulunur. Tadı oldukça farklı olan bu lezzeti tatmadan sakın gezinizi bitirmeyin.

Dimsun, hamur ve etin lezzet birleşimi

İçi et veya deniz ürünleri ile doldurulan hamur kaynatılarak haşlanır ve servis edilir. İsteğe bağlı olarak kızartılmış olarak da tercih edilebilir.

Çin’de Yenecek En Güzel Yemekler

Çin uzak doğunun tüm lezzetlerini sizler için sunmaktadır. Her damak zevkine hitap eden lezzetler sokaklarda veya ünlü restoranlarda tercihe göre tadılabilir. En güzel yemekleri olarak; Dimsun, Pekin ördeği, üzüm şiş, pilav, Mürekkep balığı, ıstakoz, deniz yosunu, civciv kızarma, kabuklu karides, çiğ yengeç, soğuk çorba, kurutulmuş balık ve her türlü ızgara çeşitleri.

Çin Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Taipei - Xiamen 898,01 TL 1 Saat 40 Dakika
Hanoi - Şangay 1.247,72 TL 6 Saat 30 Dakika
Tahran - Pekin 1.577,42 TL 9 Saat 40 Dakika
Hong Kong - Şangay 1.622,99 TL 9 Saat
Bakü - Pekin 1.741,09 TL 9 Saat 5 Dakika
İstanbul - Pekin 1.791,86 TL 22 Saat 45 Dakika
Stockholm - Pekin 1.914,32 TL 14 Saat 20 Dakika
Tahran - Guangzhou 1.999,34 TL 16 Saat 10 Dakika
İstanbul - Şangay 2.081,47 TL 16 Saat
İstanbul - Urumçi 2.120,59 TL 8 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Çin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl

Çin Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Urumçi
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
Şangay
Sevgilim bana sürpriz yapmak için gelmişti gerçekten güzeldi, keyifli zaman geçirdik
Qingdao
Buraya yerleşmeye karar verdik. Gerçekten çok güzel bir yer
Pekin
Sevgilime evlilik teklifinde bulunmak için burayı tercih ettim.
Guangzhou
Bakalım inşalah keyif alırız.. Hafta sonu gidiyoruz
Xiamen
Kamp yapmak için gitmiştik güzeldi yağmur yağdı ama olsun
Urumçi
Herşey çok güzeldi yağmur yağdı ama olsun
Şangay
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürer.
Qingdao
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
Pekin
Rengarenk bir şehir, kesin gidin görün bizim izmirden farksız
Guangzhou
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerden birisi bence burası gerçekten çok efsane
Xiamen
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
Urumçi
Herşey güzel ve keyifliydi teşekkürlr
Şangay
Tropik meyveleri seviyorsanız kesinlikle buraya uğrayın derim
Qingdao
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
2
35
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:22:32
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Pekin, (Tümü)
BJST
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948