1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bujumbura Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
25°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
25°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
26°C
Para Birimi
Burundi Frangı (BIF)
Zaman Dilimi
GMT +2
Bujumbura Şehri En İyileri
  • Parklar
  • Tanganyika Gölü
  • Nyama

En Ucuz Bujumbura Varışlı Uçak Seferleri

15 Ağu 2019
Ankara - Bujumbura
Qatar Airways
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bujumbura Kalkışlı Uçak Seferleri

Bujumbura - İstanbul
Ethiopian Airlines
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bujumbura Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bujumbura Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bujumbura Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BI
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
İngilizce-Fransızca-Kirundi
Toplu Taşıma Fiyatı
1.200 BIF
Yemek Fiyatı
1.97 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1.600 BIF

Bujumbura’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Bujumbura uçak bileti fırsatlarından faydalanarak şehri ziyaret edecekler için, daha serin bir dönem olan İlkbahar ayları daha uygundur.

Bujumbura Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bujumbura uçak bileti avantajları ile hava limanına gelenler, değişik vasıtalarla şehir merkezine ulaşabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1200 BIF

Şehir merkezine gitmek için iki adet otobüs seferi bulunuyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 24.000 BIF

Hava limanından şehir merkezine giden taksiler oldukça pahalıdır.
Araç Kiralama
Hava limanında iki adet araç kiralama firması da bulunmaktadır

Bujumbura Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bujumbura uçak bileti ile hava limanına gelenler kısa süreli konaklama için ihtiyaç duyacakları gıda ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilirler

Bujumbura’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bujumbura uçak bileti fırsatları sayesinde en uygun fiyata şehre gelenlerin başında, dünyanın başka yerlerinde bulunmayan kuş türlerini izlemek isteyenler geliyor.
  2. Şehir tam bir doğa harikası bölgelere sahip ve bu güzellikler misafirlerin çok ilgisini çekiyor.
  3. Sıcak hava, doğa ve ucuz tatil sunan şehir, tatil için de planlama yapanların listesinde yer alıyor.
  4. Doğa sporları için çok elverişli imkanlar sağlayan şehir, özellikle dağ havasında yürüyüş yapmak isteyenleri cezp ediyor.
  5. Şehir özellikle gece eğlenceleri ile tanınmıştır ve sabahlara kadar süren değişik eğlence mekanları bulunuyor.

Bujumbura Hakkında

Burundi’nin en büyük şehri ve başkenti olan Bujumbura,300.000 civarında nüfusa sahip, doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. Tarım, ülkenin ekonomik dayanağı olup, sanayi faaliyetleri gayri safi yurtiçi hasılanın dörtte birinden daha azını oluşturmaktadır.

Kahve, başlıca ihracat ürünü ve döviz kaynağıdır. Daha az önem taşıyan tarım mahsulleri arasında pamuk ve çay bulunur. 1990'ların sonunda, ülke nüfusunun beşte üçünden fazlası yoksulluk içinde yaşıyordu, ticaret ve turizm şehrin bugünkü duruma gelmesine en büyük etken olmuştur.

Özellikle milli parklarının el değmemiş güzellikleri barındırması, yabancı turistlerin tercih nedenlerinin başında geliyor.

Bujumbura Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1200 BIF
Taksi
2.045 BIF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde yaygın olarak otobüsler kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Üç tekerlekli minibüsler de otobüslere yakın çoğunlukla kullanılmakta, taksiler ise genellikle yabancı misafirler tarafından tercih ediliyor.

Bujumbura Vize Şartları

Burundi Vize İstiyor mu?
Evet
Burundi Vize Detayları
İstenilen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim ederseniz talebinizin geri dönüşü yaklaşık 3-5 iş günü içerisinde sürecektir.

Bujumbura’da Gezilecek Yerler

Tanganyika Gölü
Kibira Milli Parkı
Gitega Ulusal Müzesi
Rusizi Milli Parkı
Kagera Şelaleleri
Dünyanın En Derin İkinci Gölü, Tanganyika Gölü

Tanganyika Gölü, Sibirya'daki Baykal Gölü'nün ardından, dünyanın en büyük ikinci tatlı su gölü ve ikinci en derin göl olduğu kabul edilen Orta Afrika'daki büyük bir göldür. Aynı zamanda dünyanın en uzun tatlı su gölü ve dünyanın en eski göllerinden biridir ve yirmi milyon yıl önce oluşmuştur. Batı Rift Vadisi'nin güney ucunda bulunan göl, Burundi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti (DRC), Tanzanya ve Zambiya olmak üzere dört ülkeye ayrılmıştır. Su Kongo Nehri sistemine ve nihayetinde Atlantik Okyanusu'na akar. Tanganyika Gölü, iki binden fazla bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapar ve dünyadaki en zengin tatlı su ekosistemlerinden biridir. Bu türlerin yaklaşık altı yüz kadarı, uzun bir izolasyon süresinin bir sonucu olarak Tanganyika Gölü havzasına endemiktir. Bunlar parlak renkli çiklit balıkları, deniz salyangozlarının görünümü ile gastropodlar, vb. Tanganyika Gölü, evrimdeki türleşme çalışması için önemli bir biyolojik kaynaktır. Göldeki 250 tür balıktan, 150 adeti çiklit türüdür, bunların çoğu kıyı şeridinde yaklaşık 600 metrelik bir derinliğe kadar yaşamaktadır.

Hayvanat Bahçesi Gibi Park, Kibira Milli Parkı

Kibira Milli Parkı, Kongo dağlarının tepesinde yer almakta ve parkın yaklaşık % 16'sının, birincil Burun havzasında bulunan ormanlardan oluşan ana montan yağmur ormanlarından oluştuğu ve iki büyük çay plantasyonuna bitişik olduğu tahmin edilmektedir ve bunlar, Teza ve Rweguradır. Dominant ağaç türleri arasında dünyada çok nadir olarak görülen Symphonia globulifera, Newtonia buchananii, Albizia gummifera ve Entandrophragma excelsum bulunur. Burada,98 memeli türü ve 200 kuş türü tespit edilmiş, ayrıca şempanzeler ve siyah-beyaz colobus maymunları da dahil olmak üzere bir dizi primat türüne ev sahipliği yapmaktadır. Kuş türleri arasında, Büyük Mavi Turaco, Dağ Buzzard, Beyaz benekli Akuydu, Gri Papağan ve Bar kuyruklu Trogon gibi sadece bu bölgede görülebilecek kuş türleri bulunur.

Tarihin Canlandığı Müze, Gitega Ulusal Müzesi

Gitega Ulusal Müzesi, Burundi'nin tarihi hakkında en iyi arşiv bilgilerini barındırmaktadır. 1955'te kurulan müze, Britanya davullarından, ev eşyalarından, geleneksel sanatlardan, dans ve müzik enstrümanlarından geniş bir yelpazeye yayılan eserler barındırmaktadır. Diğer koleksiyonlar arasında eski Burundia giysileri, mücevherler, mutfak malzemeleri, kaynak fanlar, silahlar, sepetler ve su kabakları bulunmaktadır. Davul sığınağı aynı zamanda davul yapımcılarının ve dansçıların davulların nasıl yapılacağını, şarkıları öğrenip ziyaretçilere davul sergilerinin nasıl yapılacağını gösterdikleri eski davul yapım araçlarını da içeriyor.

Şelaleden Oluşan Şelaleler, Kagera Şelaleleri

Kagera Şelaleleri, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanıdır. Chutes de la Kagera, güney doğu Burundi'de muhteşem bir dizi şelale oluşturmaktadır. İlk seviye, bir havza üzerine dökülen yaklaşık 80 m uzunluğundaki iki paralel dalın içine bölünmüş bir ana düşüş ile sembolize edilir. Bu düşüş, iki platformla kesişen farklı boyutlardaki birkaç şelaleden oluşur. Dört şelalenin en güzeli Nyakai I. olarak adlandırılmıştır. Başka bir küçük şelale, bu ana şelalenin yaklaşık 50 m batısında yer almaktadır. Bu iki düşmenin suları vadiye dökülen üçüncü şelaleyi oluşturmak için ikinci bir iniş üzerinde birleşir.

Doğanın Bahşettiği Güzellik, Rusizi Milli Parkı

Rusizi Milli Parkı tüm Burundi Milli parkları ve rezervlerinin en ünlüsüdür, aynı zamanda en çok ziyaret edilen yerlerin başında bulunmaktadır. Burundi'nin resmi dili Fransızca olduğu için, bu park genellikle Parc National de la Rusizi olarak anılır. Park Bujumbura, Uvira yolu ile ayrılan iki önemli alana ayrılmıştır. Parkın büyük kısmı Rusizi Nehri'nin doğu kıyısında yer almaktadır. Bu taşkın ova, akasya ağaçları, çalılar ve yabani bitki örtüsüne hakim meralarla birlikte 2 km genişliğinde ve 45 km uzunluğundadır. Otoyolun güneyinde (parkın başka bir bölümü), Tanganyika Gölü'ne dökülen Rusizi nehrinin deltası bulunur. Nehir deltası küçük adalar, su kanalları ve papirüs yatakları ile noktalanmıştır.

Bujumbura’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Brochette
Nyama
Baharatlı Havuç
Renga Renga
Mangal Keyfi, Brochette

Bujumbura uçak bileti alarak, indirimli şekilde hava yolu ile şehre gelenlerden mangal sevenler, kuzu etinin şişlere dizilmesi ile yapılan bu yemeği mutlaka tatmalıdır. Ülkemizdeki kuzu şişten farkı ise, etlerin daha büyük olması ve şişe domates ve soğanın yanında kabağın da dizilmesi.

Bizdeki Etli Güveç,  Nyama

Şehrin en sevilen sulu yemeği olan Nyama, bizdeki etli güvece benziyor ama bu yemeğe ekstra olarak havuç ve maydanoz da ekleniyor.

Havuç Hiç Bu Kadar Güzel Olmadı, Baharatlı Havuç

Hardal taneleri ve biberle karıştırılan çiğ havuç, yöresel soslarla ikram ediliyor ve muhteşem bir tat oluşuyor.

Tadı Görüntüsünden Daha Güzel, Renga Renga

Patates, domates, biber ve yer fıstığının güveç kabında pişirilmesinden oluşan yemeğin görüntüsü de tadı da ayrı güzellikte.

Et Yemek İstemeyenlere, Ndagala

Şehirdeki gölden tutulan taze balık çeşitlerinin kızartılması ile ortaya çıkan yemek, et yemek istemeyenlerin ilk alternatifi oluyor.

Konaklama İçin Bujumbura Otel Seçenekleri

Ucuz Bujumbura uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, bir çok konaklama imkanlarından uygun fiyatlar ile faydalanabiliyorlar.

Sheraton Suites Calgary Eau Claire

Bujumbura uçak bileti avantajları ile şehre gelenlerin en çok tercih ettiği 4 yıldızlı otel olan Hotel Club Du Lac Tanganyika Afrika'nın kalbinde yer almaktadır. Otel, Burundi'deki sosyal, kültürel ve turistik aktivitelere aktif olarak katkıda bulunmaktadır. Otel, 110 konforlu odası ile Tanganyika Gölü'nün kıyısında samimi bir ortamda rahatlatıcı bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Chaussee D'Uvira,
Hotel Dolce Vita Resort

Bujumbura'nın kalbinde yer alan bu otel, ABD Büyükelçiliği'ne 0,2 km, Bujumbura Merkez Pazarı ve Prens Louis Rwagasore Stadyumu'na ise 3 km uzaklıktadır. Musee Vivant ve Saga Plajı ise, 10 km uzaklıktadır. Bu otelde restoran, açık havuz ve bar / oturma salonu vardır. Ücretsiz kahvaltı, ortak alanlarda ücretsiz Wi Fi erişimi, ücretsiz otopark ve ücretsiz havaalanı servisi sağlanmaktadır. Diğer olanaklar arasında snack bar / şarküteri, çatı katı terası ve 24 saat oda servisi bulunmaktadır.

Kigobe Sud
Hotel Residence Ubuntu

Göl kenarında bulunan 3 yıldızlı otel, konforlu odaları ve fiyatı ile genellikle iş seyahatleri için gelenler tarafından tercih ediliyor.

Bujumbura

Bujumbura Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bujumbura 3.400,56 TL 19 Saat 25 Dakika
Ankara - Bujumbura 3.968,22 TL 22 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bujumbura ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
08 Şubat 2019
Tatili dolu dolu da geçirsek evde yatarak da geçirsek asla doyamıyoruz. Her zaman daha fazla gezmek daha fazla yer görmek istiyoruz. Peki sömestr bitti, üniversiteler açıldı diye ya da çocuklar okula
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
25 Ekim 2018
29 Ekim bu yıl resmi tatil olarak iş günü olan Pazartesi gününe gelmesi sebebiyle birçok seyahat sever için büyük bir fırsat. Ülkemiz adına büyük önem taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, bayram co

Bujumbura Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Gerçekten kaliteli bir şehir , kesin gidin ve görün
Gerçekten çok güzel bir şehir aşık oldum desem yeridir
Herşey çok güzeldi, tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekküler.
Kesinlikle öneriyorum gidin, görün , gezin.
Gerçekten çok güüzeldi biz çok keyif aldık tatilden
Ülke gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevenler için birebir
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bujumbura Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:42:00
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bujumbura, (BJM)
BJM
BI

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948