Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Sınır komşumuz olan Yunanistan, Ege sahillerinde kıyıları bulunan bir Avrupa ülkesidir.

Yunanistan'a, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan günlük ortalama 16 firma tarafından 60 sefer yapılıyor ve yolculuk 1 saat 30 dakika civarında sürüyor. İstanbul Yunanistan rotasında uçuş seferleri bulunan şirketlerden bazıları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Royal Dutch Airlines, Alitalia ve Aegean olarak sıralayabiliriz. Uçak bileti işlemlerini yapmadan önce vizeniz kontrol etmeyi unutmayın. Yunanistan Türkiye'den gelen misafirleri için Schengen vizesi uygulamaktadır.

Bu şirketlere ilave olarak Yunanistan Türkiye uçak seferleri yapan Croatia Airlines, Egypt Air ve Etihad gibi hava yolu şirketleri de bulunuyor. Hava yolu şirketlerine göre değişmekle beraber Yunanistan Türkiye uçuş süresi 1,5 saat ile 2 saat arasında değişiyor.

Yunanistan'a hava yolu ile seyahat yapmak isteyenler, Yunanistan uçak bileti almak için Biletall.com'a girip, seferleri listeleyerek tüm firmalara ve Yunanistan uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir.

Biletall.com'un Yunanistan ucuz uçak bileti avantajı ile ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, ülkenin vize uygulamalarını önceden öğrenerek, sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirler.

Yunanistan, bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Diğer pasaport çeşitlerine sahip olan vatandaşlarımız ise 90 günü aşmamak şartı ile Schengen vizesi almak zorunda değiller. Ayrıca Yunan adalarına yapılacak seyahatlerde ise sınır giriş kapısından vize alınabiliyor.

Yunanistan'da Akdeniz iklimi hâkim olduğundan, özellikle turistik geziler ve tatil için yaz ayları tercih ediliyor. Aşırı nemli yaz aylarının ideal ayı ise temmuz oluyor.

Yunanistan, Avrupa'nın uzun sahiline sahip ve güney ülkesidir. Anakara engebeli dağlara, ormanlara ve göllere sahiptir, ancak ülke doğuda Ege Denizi, güneyde Akdeniz ve batıda İyonya Denizi'nde bulunan binlerce adası ile tanınmaktadır. ülke; anakara, adalar ve güneyinde Peloponnese Yarımadası olmak üzere üç coğrafi bölgeye ayrılmıştır. Eski Yunanlılar tarafından, tanrıların evi olduğuna inanılan Olympus Dağı, Yunanistan'daki ilk milli parktır.

Aile hayatı, Yunanistan'da yaşamın çok önemli bir parçasıdır. çocuklar genellikle evlendikten sonra bile ebeveynleriyle birlikte yaşarlar. Yunanlılar'ın uzun ömürlü olmasının zeytin, zeytinyağı, balık ve çok sayıda meyve ve sebzeden oluşan yemek çeşitlerinin sıklıkla kullanılmasından kaynaklandığı düşünülmektedir. ülke ondan fazla ulusal parka sahiptir ve doğal yaşamı korumak için sayısız tedbirler alınmıştır. ülkenin özellikle Ege kıyıları tatil için çok tercih edilen bölgelerinin başında bulunuyor.

Yunanistan'ın Başkenti

Yunanistan'ın başkenti Atina'dır.

Yunanistan Nüfusu - Yunanistan Resmi Dili

Yunanistan'ın nüfusu 11 milyondur ve ülkenin resmi dili Yunanca'dır.

Yunanistan Para Birimi

Yunanistan'da Avrupa Birliği para birimi olan Euro kullanılıyor.

Yunanistan'da Saat Kaç?

Türkiye ile Yunanistan aynı zaman dilimindedir ve Yunanistan Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Yunanistan'da Ne Ucuz? Yunanistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Yunanistan'a alışveriş yapmak maksadı ile gidenlerin çok satın aldığı uygun fiyatlı malzemelerin başında sandaletler, mermer süs eşyaları ve antik Yunan vazoları geliyor.

Yunanistan'a, Biletall.com sayesinde ucuz Yunanistan uçak bileti satın alarak gelen misafirler, tatillerini harika bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Yunanistan, coğrafi konumundan dolayı sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. ülke topraklarına yerleşen her medeniyetin eserler halen gezilebilmektedir. ülkede antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na, mitolojik eserlerden Osmanlı İmparatorluğu'na kadar oldukça fazla tarihi yapı ve eser ziyaretçilerin beğenilerini kazanıyor.

özellikle deniz turizmi için ülkeye gelenler Ege Denizi kıyısındaki ada ve sahillerde serin sulara veya Akdeniz kıyısındaki plajlardan faydalanarak sıcak sulara girebilir ve güneşten tam anlamı ile istifade edebilirler.

Yunanistan'a birbirinden farklı güzelliklere ve özelliklere sahip olan Yunan adalarını gezmek için gelen çok fazla turist bulunuyor. Adaların bir kısmı doğal güzelliği ve bakirliği ile bir kısmı ise tarihi yapısı ile tercih ediliyor.

Yunanistan Avrupa'nın uygun fiyatlarla sınırsız eğlence imkânı sunan ülkelerindendir. Birçok festival ve eğlence merkezinin yanında, gece hayatı da çok talep görmektedir.

ülkenin doğal yapısı birçok sporun profesyonelce ve amatörce yapılmasına olanak tanımaktadır. özellikle sörf, tırmanma ve dalma ile doğa yürüyüşleri için çok ideal bölgeler mevcuttur.

Biletall.com aracılığıyla en ucuz Yunanistan uçak bileti alıp ülkeye gelmeyi düşünenler için, ülke ile ilgili önemli bilgiler mevcuttur.

Atina

Yunanistan'ın başkenti olan Atina'da yapılacak çok şey ve gezilecek çok yer bulunuyor. Nüfusu 5 milyonun üzerinde olan şehir, ülkenin diğer yerlerine ulaşım için de merkezi bir konuma sahiptir. Şehir, Yunan mitoloji tarihinde de çok adı geçen yerleşim birimi ve dünyanın eski şehirlerindendir. Birçok tarihsel kişilik de burada doğmuş, yaşamış ve ölmüştür.

Demosthenes, Makedonyalılar ile Plato ve Aristoteles'e karşı vaaz verdi. Daha sonra, Aziz Pavlus Hıristiyanlık adlı yeni bir din vaaz etti. Atina'da ziyaret edeceğiniz ilk yer elbette Akropolis'tir. Diğer arkeolojik alanlar ise agora, pazar, hala iyi durumda bulunan Hephaistos tapınağıdır, bu yerlerin yanı sıra Zeus tapınağı ve Hadrian kemeri de vardır. Şehirde gezilecek çok sayıda müze, konser ve tiyatro bulunuyor. Alışveriş için ünlü merkezler ve değişik tarzlara sahip gece hayatı mekanları da mevcut. Deniz tatili yapmak isteyenler için çok güzel plajları da bulunuyor.

Kos

Türkiye'nin kıyılarına çok yakın bir konumda bulunan Kos adası, Rodos'tan sonra ikinci popüler On İki Ada'dan biridir. Büyüklüğü nedeniyle, ülkenin turizm gelirlerinde önemli bir paya sahiptir. Bazı noktalar çok modern ve düzenli, diğerleri ise neredeyse tenha ve kitle turizminden uzak bakir olarak bulunuyor. Kos şehri, Venedik ve Osmanlı mimarisinin bir karışımı olup, Orta çağ Kalesi, Antik Agora, Roma Odeon ve antik kentin ünlü Asklepieion kenti gibi ilginç gezilebilecek yerler arasındadır.

En çok tercih edilen turizm bölgeleri ise Kardamena ve Kefalos dahil adanın güney tarafında yer almaktadır. Burası ziyaretçilerin kristal su ile büyük altın plajları bulabileceği yerdir. İstanköy'deki plajlar, lüks oteller ve su sporları merkezleri ile organize sahillerden tenha, doğa dostu plajlara kadar çeşitlilik göstermektedir. İlk bakışta Kos körfezini kaplayan çok sayıda bar ve büyük otel kompleksleriyle biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak, bir süre sonra, ziyaretçiler, sessiz köşeleri, çekici dağlık köyleri, mükemmel turistik altyapısı, yemyeşil peyzajı, bol miktarda yer altı suyu ve çeşitli büyüklükte ve renklerde muhteşem plajları olan çok güzel ve çekici bir ada olduğunu göreceklerdir.

Girit

Yunanistan, birçok büyüleyici adası ile tanınır, her adanın kendine özgü karakteri vardır ama Yunan adalarından hiçbiri, güzel Girit adasından daha fazla turist çekemez. ülkenin büyük adası olan Girit, engebeli deniz boğazları, karla kaplı dağları, bereketli ovaları ve mükemmel kumsalları ile tam bir tatil merkezidir. Girit'in kalabalık başkenti Heraklion, tüm tesisleri ile gelişmiş ve dinamik bir yerleşim yeridir ve tüm ihtiyaçlar buradan karşılanabilir. Ada özellikle su altı dalışı ile ilgilenenlerin uğrak yeri haline gelmesini sağlayan güzelliklere sahiptir. Adada yapılacak doğa yürüyüşleri ile doğal güzellikler keşfedilebilir ve kamp yapılabilir.

Türkiye'nin komşusu Yunanistan'a, Yunanistan ucuz uçak bileti avantajlarını kullanarak seyahat edenler, ülke insanlarının yaşam tarzlarına çok kolay uyum sağlayarak keyifli bir tatil yapabilirler.

Yunanistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Yunanistan'ın önemli gelir kaynaklarının başında deniz turizmi geliyor. özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki muhteşem plajları ve buralarda bulunan irili ufaklı adaları, deniz turizminin önemli bölgeleridir. ülkenin önemli plajları arasında; Zakintos, Mikonos, Korfu, Lefkada ve Kathisma Beach sayılabilir.

Yunanistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Yunanistan'ın büyük alışveriş merkezleri Atina'dadır ve mağazaların seri sonunda yaptığı indirimler alışveriş meraklılarının ilgisini buraya çekmektedir. Hediyelik eşya güzel alınacak uygun fiyatta olan eşyaların başındadır ve özellikle Atina sokak pazarlarından çok düşük fiyatlara alınabilir.

Yunanistan'ın Doğal Güzellikleri

ülkenin doğal güzellikleri; Vikos Kanyonu, Tymfi Dağı, Drakolimni Gölü ve kaya havuzu olarak adlandırılan serin suları ile ünlü Papingo Rock Pools olarak sayılabilir. Ayrıca hemen hemen tüm adaları da bu listeye dahil edilebilir.

Yunanistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Yunanistan'da tarihin her dönemine ait ayrı bir bölge bulmak mümkün oluyor. Bunların başlıcalarını; yüksek bir kayalığın üzerinde inşa edilen Atina Akropolisi, Meteora manastırı, Partenon tapınağı, Sintagma Meydanı ve Olimpos Zeus Tapınağı olarak sıralayabiliriz.

Yunanistan Gezi Rehberi

Yunanistan'da gezilecek yerlere ulaşım için çok sayıda alternatif bulunuyor. Şehir içinde otobüs ve metro, şehir dışı yerler için tren ve otobüs ile hava ulaşımı, sahil yerleri ve adalar için ise deniz araçları konforlu bir ulaşım sağlıyor.

Yunanistan seyahatini Biletall.com'dan Yunanistan ucuz uçak bileti fırsatları ile gerçekleştirenler, damak tadımıza yabancı olmayan lezzetleri tadabilirler.

Bildiğimiz Sakatat, Sikotakia

ülkede sakatat oldukça fazla tüketiliyor. Tavuk ciğerinden yapılan bu yemekte çok fazla baharat kullanılıyor.

Tavuk Şişin Acılısı, Soulvaki

Bizdeki tavuk şişin aynısı ama çok acı yapılıyor.

Ege'nin Vazgeçilmezi, Enginar

Enginar Yunanistan'da da çok tüketilen ve sevilen bir yemek. özellikle kaşar peynirlisini yemenizi tavsiye ederiz.

İster Izgarada İster Tavada, Balık

ülkenin özellikle sahil kesimlerinde balıksız bir menü düşünülemez, sadece ızgara veya tava olarak seçim yapmanız gerekiyor.

Mutlaka Deneyin, Ahtapot Izgara

Yunanistan'da Ahtapot Izgara gerçekten çok güzel ve değişik biçimlerde yapılıyor. Mutlaka denenmesi gereken bir lezzet olarak tavsiye ediliyor.

Yunanistan'da Yenecek Güzel Yemekler

Yunanistan deniz ürünleri konusunda oldukça geniş bir mutfağa sahip ve taze sebze ile baharatlar çok miktarda kullanılıyor. özellikle midye tava ve Atina salatası çok rağbet görüyor.

Yunanistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Yunanistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Eleftherios Venizelos Havalimanı
Dimokritos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Megas Alexandros Havalimanı
Larisa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Selanik Uluslararası Havalimanı
Dionysios Solomos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Samos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aktio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chios Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Souda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kalamata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ioannina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Filippos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aristotelis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alexion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Andravida Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Agrinion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nea Anchialos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nikos Kazantzakis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kithira Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kefallinia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karpathos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ioannis Kapodistrias Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kasos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Limnos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mikonos Havalimanı
Mitilini Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rhodes Diagoras Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Araxos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alexandros Papadiamantis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santorini Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sitia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skiros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ilulissat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qasigiannguit Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aasiaat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Astypalaia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ikaria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kalymnos Island Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Milos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Naxos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Paros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kastelorizo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Syros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qaarsut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Upernavik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sisimiut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qaanaaq Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Narsaq Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanortalik Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Maniitsoq Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qaqortoq Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qeqertarsuaq Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Paamiut Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Neerlerit Inaat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alluitsup Paa Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tasiilaq Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ittoqqortoormiit Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sparta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white