1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kenya
Uçak Bileti

Nüfus
48 Milyon
Başkent
Nairobi
Para Birimi
Kenya Şilini (KES)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+254
Resmi Dil
İngilizce, Swahili
Ort. Yemek Fiyatı
30 TL
Ort. İçecek Fiyatı
10 TL
İstanbul - Nairobi Uçuş Süresi
7 Saat
İstanbul - Nairobi Uçuş Mesafesi
7.000 Km
Nairobi

En Ucuz Türkiye - Kenya Uçak Seferleri

İstanbul - Nairobi
Saudi Arabian Airlines
26 Tem 2019
Ankara - Nairobi
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
İstanbul - Mombasa
Ethiopian Airlines
17 Tem 2019
Konya - Nairobi
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019

En Ucuz Kenya Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
Mombasa - İstanbul
Etihad Airways
21 Tem 2019
Nairobi - Ankara
Emirates
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kenya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kenya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kenya’ya Nasıl Gidilir?

Kenya'ya gitmek için ilk ve en mantıklı seçenek şüphesiz ki uçaktır. Dünyanın pek çok yerinden başkent Nairobi ve Kenya'nın bir diğer büyük şehri olan Mombasa'ya uçuşlar gerçekleşir ki bu ülkeler arasında Türkiye de vardır. Demir yolu ağı pek gelişkin olmadığından dolayı tercih edilesi bir seçenek değildir.

Keza Afrika kıtasında yapılan tren yolculuklarında hırsızlık ve benzeri olayların pek sık yaşanmasından dolayı da bu yol pek güvenli değildir. Aynı şekilde otobüs yolculuğu da hayli zorlayıcı ve uzun olacaktır. Ne de olsa kıtada çöller ve kavurucu sıcaklar yaygın olarak görülür. Kenya uçak bileti fiyatları ise mevsimlik olarak değişkenlik arz eder.

İşte bu uçak biletlerini en uygun fiyata bulmak için de erken rezervasyon yapılması şarttır. Erken rezervasyon yapmamış olsa dahi halen daha ucuz uçak bileti bulmak isteyen gezginler Kenya uçak bileti fiyatları konusunda avantaj sağlayan kampanyalardan istifade edebilir. Bu kampanyalar yılın bazı dönemlerinde yapılmaktadır.

 

 

Kenya Vize Şartları Neler?

Kenya Vize İstiyor mu?
Evet
Kenya Vize Ücreti
120 USD
Kenya Vize Şartları

Kenya'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportuna sahip iseler vizeden muaf olacaktır. Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Hal böyle olunca da vizenin ne şekilde alınabileceği gündeme gelir. Kenya'da havaalanından vize alınması ya da ülkeye gitmeden evvel internetten vize alınması mümkündür. Bu vizenin ücreti şayet tek girişlik ise 120 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Ancak alınacak olan vize transit vize ise bu ücret 100 Amerikan Doları olacaktır. Kenya ucuz uçak bileti bulmuş olan vatandaşlar muhakkak vize ücretini de seyahat bütçelerine dahil ederek bu planı icra etmelidir.

Kenya, umuma mahsus pasaport sahiplerinden vize ister. Buna ek olarak hususi pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri turistik ve iş amaçlı gezilerinde vizeden muaf olacaktır.

Kenya'ya seyahat edecek olan umuma mahsus pasaport hamilleri, tek girişlik vize için 120 Amerikan Doları ödemelidir. Buna ek olarak vize alacak olan vatandaşların Kenya'yı ziyaret etme amacı transit yolculuk ise bu durumda vize ücreti 100 Dolara düşecektir.

Öte yandan yeni vize türleri de yolda olmak ile beraber bu türler hakkında detaylı bilgi henüz mevcut değildir. Kenya vizesi alacak olan gezginler şimdilik bu iki seçenekten bir tanesini tercih etmek durumundadır. Nihayetinde belirtilmesi icap eder ki hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri transit vizeden de muaf tutulacaktır. Kenya vizesi bu nedenle özel pasaportlara sahip olanlar açısından avantajlı bir seçenek olabilir.

Kenya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Gezginler, en ucuz Kenya uçak bileti fırsatını bulmak için belirli ayları ve günleri takip edecek olsalar dahi günler arasında bariz farklılıklar olmaz. Ancak bu gibi durumlarda sadece direkt uçuşların mevcut olduğu günlere bakılmaması da büyük önem taşır. Ne de olsa diğer günlerde icra edilen aktarmalı uçuşlar ile de pek tabii direkt uçuşlardan çok daha ucuza bilet bulunması mümkün olabilir.

Nihayetinde gezginler Kenya gezilerini kış aylarına planlarlar ise soğuk kış günlerinde çok daha anlamlı bir tatil geçirebilirler. Ne de olsa Kenya yılın dört mevsimi ılıman bir iklime sahiptir. Kenya ucuz uçak bileti için en uygun fiyatlı aylar bu nedenle kış ayları değildir. Bunun sebebi ise ifade edildiği üzere kış aylarında artan taleplerdir.

Kenya Hakkında Bilgiler

Kenya, pek çok insanın da bildiği üzere bir Afrika ülkesidir. Her ne kadar pek çok Afrika ülkesinden çok daha güvenli de olsa bazı durumlarda güvenlik zafiyetleri bulunduğu akıllardan çıkmamalı ve bu gibi hallere karşı müteyakkız olunması gerekir. Aynı zamanda Kenya'nın Afrika'nın doğu kıyısında bulunduğu da bir diğer önemli detaydır. Kenya halkının çok önemli bir çoğunluğu Hristiyan’dır. Ülkede iki resmi dil bulunması ise bir diğer önemli noktadır. Bunlardan bir tanesi yerel dil olan Swahili, bir diğeri ise İngilizce’dir.

Kenya Başkenti

Kenya'nın başkenti Nairobi'dir. Nairobi kesinlikle küçük bir şehir değildir. Üç milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Aynı zamanda Nairobi Kenya'da en çok tercih edilen turistik cazibe merkezilerinden de bir tanesidir. Keza, Kenya'nın Nairobi kentinde talebi karşılaması doğrultusunda iki adet havalimanı da yer alır.

Kenya Nüfusu – Kenya Resmi Dili

Kenya, son derece kalabalık kabul edilebilecek bir ülkedir. Ülkenin kırk sekiz milyondan fazla nüfusu vardır. Buna ek olarak Kenya'da en kalabalık şehrin Nairobi olduğu da bilinmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Aynı zamanda Mombasa da son derece kalabalık bir şehirdir. Kenya'da resmi dil ise iki tanedir. Bunlardan bir tanesi, dünya çapında konuşulan İngilizcedir. Bir diğeri ise Kenya'da bulunan yerel dil olan Swahili'dir.

Kenya Para Birimi

Kenya'da para birimi olarak Kenya Şilini Tercih edilir. Kenya Şilini, Türk Lirası karşısında değerli olan bir para birimi değildir. Öyle ki yaklaşık 20 Kenya Şilini bir Türk Lirası eder.

Kenya’da Saat Kaç?

Kenya ile Türkiye arasında herhangi bir zaman farkı mevcut değildir. Bundan dolayı anlık olarak mevcut olan Türkiye saati aynı anda Kenya'da da mevcut olacak ve herhangi bir saat değişikliği söz konusu olmayacaktır. Kenya Türkiye saat farkı olmayışı gezginlerin gittikleri yere daha kolay uyum sağlamasına da yardımcı olacaktır.

Kenya’da Ne Ucuz? Fransa'dan Gelirken Ne Getirilir?

Şüphesiz ki Kenya'da en ucuz olan ürünler yerel olarak üretilmiş olanlardır. İşte bunlardan pek çoğu el işi bezlerdir. Kikoys adı verilen peştamal, Kenya'dan getirilebilecek en mantıklı hediyelerden bir tanesi olarak ifade edilebilir. Buna ek olarak Kenya'da çay ve kahve fiyatları da son derece ucuzdur. Hal böyle olunca da oldukça ucuz fiyattan, kuru çay ve kahve satın alınması mümkün olacaktır.

Kenya Nerede?

Kenya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Doğal Yaşam Parkları
• Lezzetli Yemekleri
• Sıcakkanlı Bölge Halkı
• Direkt Uçuş İmkânı
• Sıcak İklim
  1. Kenya, bir Afrika ülkesidir ve bu nedenle oldukça başarılı doğal yaşam parklarına sahiptir. Öyle ki pek çok tur firması bu gibi parkları muhakkak gezi güzergahına eklemektedir.
  2. Kenya'daki mutfak kültürü Hint mutfağı da dahil olmak üzere pek çok kültürden etkilenmiştir. Hal böyle olunca pek çok kültürün bir araya geldiği bir lezzet şöleni oluşmuştur. Sadece bu lezzetleri tatmak için dahi Kenya ziyaret edilmeye değer.
  3. Kenya'da yaşayan yerel halk genel olarak son derece misafirperver ve sıcakkanlıdır. Bilhassa misafirlere çok iyi davranılır. Elbette maddi durumun yetersiz oluşu da bunda etkilidir. Ancak tüm bunlara karşın dolandırıcılık gibi durumlara da dikkat edilmesi icap eder.
  4. Kenya'dan Türkiye'ye direkt uçuşlar haftanın hemen her günü yapılmaktadır. Bu uçuşların bir kısmı başkent Nairobi'ye icra edilirken bir kısmı ise Mombasa şehrine icra edilir. Gezginler Kenya en ucuz uçak bileti fırsatını tam olarak değerlendirebilmek için her iki şehri de deneyebilirler. Akabinde en uygun fiyatı tespit ettikten sonra Kenya uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirler.
  5. Kenya'da iklim özellikle dondurucu kış soğuklarından kaçmak adına oldukça tatmin edici bir yapıdadır. Bu sayede birkaç günlüğüne de olsa dondurucu kış soğuğundan kurtulmak mümkün hale gelecektir.

Kenya’nın En Güzel Şehirleri

Kenya, oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olduğundan dolayı bu ülkede çok sayıda şehir mevcuttur ve bu şehirlerin pek çoğu görülmeye değerdir.

Nairobi          

Kenya'nın Nairobi kentinde görülmeye değer pek çok doğal yaşam parkı olmak ile birlikte Kenya kültürünü deneyimlemek adına da Nairobi başkent vasfından ötürü ideal bir seçim olacaktır.

Mombasa

Mombasa da Kenya'daki en büyük şehirlerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Daha ziyade doğal yaşam ve yerel adetlerin gözlemlenmesini mümkün kılan bir şehir olduğundan dolayı turist potansiyeli hayli fazladır.

Kisimu

Kenya'nın üçüncü büyük şehri de Kisimu şehridir. Her ne kadar direkt uçuş bulunmasa dahi aralarındaki mesafe kısa olduğundan dolayı gezginler Nairobi'den aktarma yaparak buraya da rahatlıkla ulaşabilirler.

Kenya’da Gezilecek Yerler

Kenya, pek çok gezginin ilgisini cezbeden ülkelerden bir tanesidir. İşte rahat bir şekilde vize alma imkânı da mevcut olduğundan dolayı son derece yaygın bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Kenya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Kenya'da deniz turizmi için tercih edilmesi en makul olan yerlerden bir tanesi hiç şüphe yok ki Watamu'dur. Beyaz kumları ve sıcak suyu ile unutulmayacak bir deniz tatili vaat eder.

Kenya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kenya'da alışveriş yapmak adına en uygun yer Nairobi'dir. Ne de olsa bu şehir ülkenin başkentidir ve ihtiyaç duyulan pek çok malzemenin burada bulunması mümkün olacaktır. Hal böyle olunca da alışveriş yapmak isteyenler son duraklarını başkent Nairobi olarak ayarlayabilirler.

Kenya’da Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikler arasında her şeyden evvel Masai Mara gelir. Masai Mara, Nairobi şehrinde yer alan bir parktır. Bu park, çok uzun sürmeyecek bir Nairobi turundan sonra ziyaret edilebilir. Esas olarak Nairobi gezilerinin pek çok zaman asıl amacı da burasıdır. Aynı zamanda doğal hayatı yerinde görmek adına da eşsiz bir seçim olacaktır. Kenya Türkiye uçak bileti almış olan ziyaretçilerinin de en sık ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi de burasıdır.

Kenya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Kenya, beşeri tarih yönünden çok da fazla vaadi olan bir ülke değildir. Ancak doğa tarihi yönünden pek tabii Nakuru bölgesi ziyaret edilebilir. Nakuru da yine bir doğal yaşam parkıdır ve bu doğal yaşam parkı bölgelere göre ayrılmıştır. İşte bu bölgeler arasında daha ziyade asıl belirleyici olan hayvanların cinsidir.

Kenya’da Gezi Rehberi

Kenya içerisinde popüler ulaşım aracı olarak toplu taşıma bulunmaktadır. Kenya’da ki toplu taşıma da kişilerin bütçesini de zorlamayacak düzeyde bir fiyatlandırma söz konusudur. Dala dala ve Matatu adında 2 adet popüler otobüsler bulunuyor. Kenya’da trafik sol taraftan akmaktadır. Bu sebepten dolayı araç kiralamak trafiğin soldan akışına alışkın olmayan kişiler için pek önerilen bir tercih değildir.

Ulaşım aracı olarak taksi kullanmakta bölgede oldukça sık kullanılan bir ulaşım aracıdır. Fakat Kenya’daki taksilerde taksimetre yoktur. Bu yüzden yolculuk öncesi şoför ile pazarlık etmek daha mantıklı bir tercih olarak gözüküyor. Otobüse oranla taksilerin ücretleri pek ekonomik olmamaktadır. Bu sebepten dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamamak için mutlaka yola çıkmadan önce gerekli pazarlığı yapmanız tavsiye edilir.

Kenya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Githeri
İrio
Kenyan Pilau
Cugali

Kenya, daha ziyade et ağırlıklı yemeklerin tüketildiği bir ülkedir. Hal böyle olunca da et yemeklerinden bolca bulmak mümkündür. Aynı zamanda bu ülkede baharatlı yemeklerin yanı sıra Türk mutfağındaki pilava benzer birtakım yemekler ve bazı bakliyat çeşitleri de fazlasıyla yer yer bulunabilir.

Githeri

Kenya mutfağında yer alan en ünlü bakliyat yemeklerinden bir tanesi de Githeri adı verilen yemektir. Bu yemek Türk mutfağındaki piyazı da andırır.

İrio

Belki de Kenya'nın en ünlü yemeği budur. Patates püresi, bezelye ve mısır karıştırılarak elde edilir.

Kenyan Pilau

İşte Kenya mutfağının en ünlü yemeklerinden bir tanesi budur. Bu yemek, Kenya pilavı olarak da adlandırılabilir. Öte yandan bu yemek tüketildiğinde Türk mutfağında yer alan pilavı da anımsatacaktır. Bu yemeğin yapımında daha ziyade beyaz pirinç kullanılır ve parça et ile karıştırılmak suretiyle servis edilir. Ancak bu et zaman zaman tavuk eti de olabilir.

Ugali

Kenya'da ekmek pek sık tüketilen bir yiyecek değildir. Bundan dolayı mısır unu ile elde edilen bir tür yemek tüketilir. Bu yemek, mısır unu ve su ile hazırlanır. Zaman zaman yanında et ürünleri ile de servis edilebilir.

Chapati

Kenya mutfağının bir kısmında bariz şekilde Hint etkisi görülür. İşte Kenya halkı da Hint mutfağının bir yemeği olan Chapati üzerinde birtakım değişiklikler yaparak bu yemeği mutfak kültürlerine eklemişlerdir. Kısaca tanımlamak icap eder ise bu yemek bir tür katmer olarak da ifade edilebilir. Keza bu katmer, daha ziyade yemeklerin yanında tüketilir.

Kenya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Nairobi 1.823,60 TL 12 Saat 55 Dakika
Ankara - Nairobi 2.771,84 TL 29 Saat
İstanbul - Mombasa 2.915,12 TL 7 Saat 50 Dakika
Konya - Nairobi 2.927,86 TL 22 Saat 50 Dakika
Londra - Nairobi 3.099,89 TL 32 Saat 35 Dakika
İstanbul - Malindi 3.422,31 TL 25 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kenya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
02 Haziran 2018
Kahve Yemen’den gelir sözü aslında gerçeği yansıtmıyor. Çünkü kahve, geçmişte ilk olarak Habeşistan tarafından kullanılmaya başlandı. Günümüz Etiyopya’sı olan Habeşistan’da bu kahveler, içecek olarak
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
18 Temmuz 2016
1-TUNUS, TUNUS: Akdeniz’in incisi Tunus ülkesinin aynı adlı başkenti Tunus, yapılan araştırmalar ve anketler neticesinde Dünya’daki en ucuz şehirlerin arasında başı çekmektedir. Turizm sektöründe
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
28 Mart 2016
“Hiç seyahat etmemiş kişi yalnızca annesinin iyi bir aşçı olduğunu düşünür.”  der bir Kenya Atasözü. Annelerin en iyi aşçılar olduğunu kabul etsek de, bir seyahatten geldiğiniz zaman, büyük ihtimal

Kenya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Nairobi
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Nairobi
Herşey çok keyifli ve güzel geçti teşekkür ederiz
Nairobi
Sevgilime evlenme teklfiini burada yapmıştım gerçekten güzeldi
Nairobi
Muazzam bir şehir, herşeyi çok güzel restoranları efsane güzel ve lezzetli
Nairobi
Bayram da inşallah oradayız, gerçekten çok güzzel bir şehir.
Nairobi
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kenya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:33:03
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Nairobi, (Tümü)
NBOT
KE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948