1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Bursa Uçak Bileti

12 Kasım
Bugün
Güneşli
25°C
13 Kasım
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
25°C
14 Kasım
Perşembe
Çoğunlukla Bulutlu
21°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Bursa Şehri En İyileri
  • Kış Sporları
  • Uludağ
  • İskender
Bursa

En Ucuz Bursa Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Bursa
Anadolu Jet
12 Kas 2019
Gaziantep - Bursa
Anadolu Jet
11 Ara 2019
Samsun - Bursa
Anadolu Jet
12 Kas 2019
İstanbul - Bursa
Anadolu Jet
18 Kas 2019
Erzurum - Bursa
Anadolu Jet
11 Ara 2019
Diyarbakır - Bursa
Anadolu Jet
05 Ara 2019
Trabzon - Bursa
Anadolu Jet
05 Ara 2019
12 Kas 2019
Muş - Bursa
Anadolu Jet
03 Ara 2019
Kayseri - Bursa
Anadolu Jet
08 Ara 2019
Hatay - Bursa
Anadolu Jet
26 Kas 2019
Adana - Bursa
Anadolu Jet
30 Kas 2019
Antalya - Bursa
Anadolu Jet
19 Kas 2019
Şanlıurfa - Bursa
Anadolu Jet
09 Ara 2019

En Ucuz Bursa Yurtdışı Uçak Seferleri

Batum - Bursa
Türk Hava Yolları
18 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bursa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bursa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bursa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bursa Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,80 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Bursa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Bursa uçak bileti alarak Bursa'ya seyahat etmek isteyenlerin öncelikle seyahatlerini ne maksatla yapacaklarına karar vermeleridir. Deniz ve alışveriş maksadı ile seyahat edecekler için yaz ayları, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler sonbahar ve karlı bir ortam isteyenler ile kayak sporunu sevenler ise kış aylarını seyahat için tercih etmelidir.

Bursa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular, Yenişehir hava limanından, şehir merkezine gitmek maksadı ile alternatifli ulaşım hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,80 TL

Hava limanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcular 80 numaralı belediye otobüsünü kullanabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Şehir merkezine servis yapan minibüslerle gitmek isteyenler için Kestel metro istasyonuna kadar servis yapan araçlar bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Hava limanından daha konforlu ve beklemeden şehir merkezine gitmek isteyenler için sürekli olarak taksi mevcuttur.

Bursa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Bursa'ya hava yolu ile gitmek isteyenler için Yenişehir hava limanı bulunuyor. Bursa uçak bileti avantajlarından faydalanıp, Bursa'ya gelmek ve buradan da diğer şehirlere ve yurt dışı uçuşları için bu hava limanı hizmet veriyor.

Bursa Yenişehir hava limanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 50 km olduğundan, yaklaşık yarım saatlik bir sürede hava limanına varılabiliyor.

Hava limanında, iç hatlar salonu, dış hatlar salonu ve kargo terminali bulunuyor, iç ve dış hatlar salonları aynı terminalde bulunuyor ve terminalde ise birer adet cafe, büfe ve sağlık ünitesi mevcuttur. Kargo terminali bünyesinde, açık ve kapalı otopark ile soğuk hava depoları bulunuyor.

Bursa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bursa uçak bileti avantajlarından faydalanarak, Bursa'ya gitmek için önemli sebeplerin başında, damak zevkine düşkün olanlar için tarihi çok eski zamanlara dayanan ve Türkiye'de en lezzetlisinin yapıldığı kabul edilen İskender kebaptır.
  2. Türkiye ve dünyada tanınmış doğa harikası manzarası ve kaliteli tesisleri ile kayak pistlerine sahip olan Uludağ, kayak tutkunları için gidilecek yerlerin başında geliyor.
  3. Her köşesi tarihi yapıtlarla dolu olan Bursa'nın, halen Osmanlı mimarisini taşıyan ve sapasağlam ayakta duran camileri, türbeleri, hanları ve kaleleri, tarihe meraklı olanlar için en gözde yerler arasındadır.
  4. Dünyaca üne sahip, kaliteli ve sağlam mobilyaları ile Bursa, tam bir mobilya üretim tesisi gibidir.
  5. Yurt dışına da oldukça fazla ihracatı yapılan Bursa havlu ve bornozları ile elbiselik ve döşemelik kumaşları, kalitesi ve uygun fiyatları ile özellikle evlenecek çiftlerin ilk uğrak yeridir.

Bursa Hakkında

Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa, Türkiye'nin batısında, Marmara Denizi'nin güneyinde bulunuyor. Şehir, 10.891 kilometrekarelik yüz ölçümüne ve 2.740.970 kişilik nüfusa sahip, Türkiye’nin dördüncü büyük ilidir. Bursa ilinin bilinen tarihi, 7.000 yıl öncesine dayanıyor ve yapılan kazılar sonucunda ise, M.Ö. 5200 yıllarına ait yerleşim yeri kalıntıları bulunmuştur. Şehzadeler kenti olarak da bilinen Bursa, içinde Yıldırım Beyazıt'ın da bulunduğu 6 padişah ve 20 şehzadenin kabirlerine de ev sahipliği yapıyor.

Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan Bursa ilinin ormanlık alanları, yüz ölçümünün %40'ını kaplıyor, zeytin, ıhlamur ve kestane ağaçlarının çokluğu ile bilinen ilin, bu ağaçlardan elde ettikleri ürünler geçim kaynağının büyük bir kısmını içerir. Özellikle Gemlik bölgesinin ürünü olan zeytinin, dünya çapında ünü bulunuyor.

155 m. ile 2543 m. rakımlı bölgelere sahip olan ve bu sebepten dolayı yazı ve kışı iç içe yaşayan şehrin iklimi, Marmara Bölgesi'ne has bir Akdeniz iklimidir ve Uludağ'da 6 aya yakın kar bulunur. Bursa, aynı zamanda geniş ve verimli ovaları ile çok büyük alanlara sahip göllerinin çokluğu ile de tanınır.

 

Bursa Fotoğraf Galerisi

Bursa Nerede?

Bursa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,80 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bursa'da en çok kullanılan şehir içi ulaşım araçlarının başında, belediye otobüsleri geliyor, bu araçlarla şehrin her yerine ulaşmak mümkün oluyor, durak sayısının fazlalığından seyahat süresi uzun olsa da, her noktaya ulaşım imkanından dolayı tercih nedeni oluyor, ayrıca otobüslerin metro istasyonlarına da durak olarak uğraması, aktarma imkanı da sağlıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüslerden sonra en çok metronun kullanıldığı şehirde, tramvay ve teleferik genellikle gezi maksatlı kullanılıyor. Taksiler ise, konfor ve hız isteyenler için birinci sırasını koruyor.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Ulucami
Türbeler
Uludağ
Balibey Hanı
Mudanya Mütareke Evi-Irgandı Köprüsü
Bursa'nın Ayasofyası, Ulu Cami

Osmanlı İmparatorluğu'nun dördüncü padişahı olan, Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan ve şehrin en görkemli görünüşüne sahip Ulu cami, 20 kubbeye sahip, muhteşem iç ve dış güzelliği ile devletin azametini gösterir biçimde duruyor.

Padişahların ve Şehzadelerin Ebedi İstirahatgahları, Türbeler

Bursa'nın padişah ve şehzadeleri konuk ettiği türbeler gezilirken, mimari özelliklerin ve türbelerde yatanların manevi huzurlarında bulunmak, ziyaretçilerine ayrı bir haz yaşatıyor.

Farklı Bir Alışveriş Mekanı, Kent Meydanı

Yer altından bağlantısı olan ve 10.000 metrekarelik alanda bulunan üç binadan oluşan kent meydanı, alışveriş yapmak isteyenlere, 96 mağaza, sergi salonu ve değişik aktivitelerin yapıldığı amfi tiyatrosu ile konforlu ve uygun alışveriş olanağı tanıyor.

Osmanlı Devletinin Plazası, Balibey Hanı

Fatih Sultan Mehmet'in sancak beyinin oğlu tarafından yaptırılan ve kendi ismini alan Balibey hanı, 3 katlı ve 64 odalıdır. Tam bir Osmanlı mimarisine sahip olan bina, devrin ilk üç katlı binası olma özelliğine de sahiptir.

Tarihin Yazıldığı Yer, Mudanya Mütareke Evi

Mudanya mütarekesinin imzalandığı ve İsmet İnönü ile Asım Gündüz Paşa'nın çalışma ve yatak odaları ile mütareke dönemine ait belge, eşya ve fotoğrafları barındıran bina müze olarak tarihi dokuyu yaşamak isteyen ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

El Sanatlarının Merkezi, Irgındı Köprüsü

Irgındı köprüsü, geleneksel el sanatlarının çoğunu bir yerde görme imkanı tanıyan, mimari özellikleri ile de diğer köprülerden ayrılan mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında geliyor.

Huzurlu Dinlenmenin Adresi, Su Uçtu Şelalesi

Su uçtu şelalesi, 38 metre gibi yükseklikten dökülmenin azametini ve sesi ile de huzurunu piknik yapmak ve dinlenmek isteyenlere birlikte tattırıyor.

Kayağın Merkezi, Uludağ

Türkiye'nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ, açık havalarda İstanbul'a kadar uzanan görüşü, eteklerindeki sıcak su kaplıcaları ve modern tesisleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin, en çok ziyaretini gerçekleştirdiği yerlerin başındadır.

Bursa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

İskender Kebap
Kestane Şekeri
İnegöl Köftesi

İlk olarak Bursalı İskender usta tarafından yapılarak, tüm ülkeye yayılan İskender kebap, Bursa'nın en meşhur yemeklerinin başında geliyor. Bursa uçak bileti imkanları ile Türkiye'nin her bölgesinden sırf bu kebabı yerinde tatmak için gelen ziyaretçiler mevcuttur.

Sağlıklı ve Enfes Bir Tatlı: Kestane Şekeri

Şehrin kendi ürünü olan kestaneden yapılan bu tatlı, hem tadı hem de kestanenin bilinen faydalarını, birlikte misafirlere sunuluyor. Yurt dışından da oldukça fazla talep gören kestane şekeri, önemli bir döviz girdisi de sağlıyor.

İlçeye Adını Veren lezzet: İnegöl Köfte

Lezzeti ile meşhur olan ve aynı isimle tüm ülkede çok beğenilerek tüketilen İnegöl köfte, lezzetinin yanında kolay hazmedilmesi ile de çok tercih ediliyor.

Konaklama İçin Bursa Otel Seçenekleri

Ucuz Bursa uçak bileti ile şehre gelen her türlü misafirin istek ve bütçelerine uygun konaklama imkanı bulunuyor.

Bursa Kervansaray Oteli
5 yıldızlı bir konforla konaklama isteyenler için en uygun otellerin başında, şehrin tam merkezinde bulunan kervansaray otel geliyor.
Aktarhüssam Mahallesi, Fevzi Çakmak Cd. No:31, 16050 Osmangazi
Hilton Bursa Convention Center & Spa
Uluslararası standartlarda konaklama ve SPA imkanı sunan, 5 yıldızlı otel, Uludağ manzarası ve merkezi konumu ile de Bursa uçak seyahati ile gelenler tarafından tercih ediliyor. Otel, yurt içi ve yurt dışında, verdiği hizmetlerden dolayı bir çok ödüle layık görülmüş ve bünyesinde kapalı yüzme havuzu, fitness salonu ve sauna gibi bir çok tesis bulunduruyor.
Soğanlı Mahallesi, İstanbul Caddesi No:347, Osmangazi
Hotel Anatolia
Kaplıcalara oldukça yakın konumda, şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı otel, 1985 yılından beri kaliteli hizmetleri ile tanınıyor.
Çekirge, Zübeyde Hanım Cd. No: 1, Osmangazi

Bursa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Bursa 86,49 TL 55 Dakika
Gaziantep - Bursa 116,49 TL 1 Saat 30 Dakika
Ordu - Bursa 151,80 TL 3 Saat 5 Dakika
Samsun - Bursa 154,45 TL 6 Saat 55 Dakika
Alanya - Bursa 156,50 TL 6 Saat 55 Dakika
İstanbul - Bursa 166,50 TL 15 Saat 25 Dakika
Diyarbakır - Bursa 192,99 TL 1 Saat 50 Dakika
Trabzon - Bursa 192,99 TL 1 Saat 40 Dakika

Bursa İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

13:00 19-21 Saat
Erzurum - Bursa
Otobüs Bileti
165 TL
İncele 13 Kas 2019
16:45 3-4 Saat
Kütahya - Bursa
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 13 Kas 2019
18:00 3-4 Saat
Sakarya - Bursa
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 13 Kas 2019
18:00 6-7 Saat
Ankara - Bursa
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 13 Kas 2019
20:00 13-15 Saat
Adana - Bursa
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 13 Kas 2019
21:00 11-13 Saat
Kayseri - Bursa
Otobüs Bileti
115 TL
İncele 13 Kas 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bursa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
11 Eylül 2019
Planınızı hazırladınız, yola çıktınız, kalacağınız yere geldiniz. Nihayet hep hayalini kurduğunuz yerdesiniz, arkadaşlarınıza ve ailenize uzun uzun bu yolculuktan bahsettiniz, tabii ki gittiğiniz yeri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha

Bursa Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
İ*** E***
2 Kasım Cuma
İçecekler konusunda sınıfta kalacak bir ülke aç kaldık desek yeridir
A*** K***
12 Ekim Cuma
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bursa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 12.11.2019 15:56:21 )

Erzurum, (ERZ)
ERZ
TR
Bursa, (Tümü)
BTZT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038