Bursa Uçak Bileti

Bursa Hakkında Bilgiler

Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa, Türkiye'nin batısında, Marmara Denizi'nin güneyinde bulunuyor. Şehir, 10.891 kilometrekarelik yüz ölçümüne ve 2.740.970 kişilik nüfusa sahip, Türkiye'nin dördüncü büyük ilidir. Bursa ilinin bilinen tarihi, 7.000 yıl öncesine dayanıyor ve yapılan kazılar sonucunda ise, M.ö. 5200 yıllarına ait yerleşim yeri kalıntıları bulunmuştur. Şehzadeler kenti olarak da bilinen Bursa, içinde Yıldırım Beyazıt'ın da bulunduğu 6 padişah ve 20 şehzadenin kabirlerine de ev sahipliği yapıyor.

Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan Bursa ilinin ormanlık alanları, yüz ölçümünün %40'ını kaplıyor, zeytin, ıhlamur ve kestane ağaçlarının çokluğu ile bilinen ilin, bu ağaçlardan elde ettikleri ürünler geçim kaynağının büyük bir kısmını içerir. özellikle Gemlik bölgesinin ürünü olan zeytinin, dünya çapında ünü bulunuyor.

155 m. ile 2543 m. rakımlı bölgelere sahip olan ve bu sebepten dolayı yazı ve kışı iç içe yaşayan şehrin iklimi, Marmara Bölgesi'ne has bir Akdeniz iklimidir ve Uludağ'da 6 aya yakın kar bulunur. Bursa, aynı zamanda geniş ve verimli ovaları ile çok büyük alanlara sahip göllerinin çokluğu ile de tanınır.

Bursa Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Bursa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bursa Yenişehir Havalimanı 50 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white