Balıkesir Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Balıkesir Hakkında Bilgiler

ülkemiz batı kısımları içerisinde Marmara Bölgesinde bulunmakta olan Balıkesir Paleolitik dönemin izleri görülmüş olan yani çok eski tarihlerden itibaren yerleşim alanı olmuş olan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden farklı mağaralar, höyükler ve eskiçağ ile alakalı kalıntıların yer almakta olduğu Balıkesir'de Selçuklular ardından Karesi Beyliği ve Osmanlı hüküm sürmüştür.

Her geçen gün gelişimini sürdüren Balıkesir'de sakin ve rahat bir ortam bulunuyor. Bunun dışında Balıkesir'i gezmeye gideceklerin yabancılık çekmemek açısından bilmesi gereken kelimeler de bulunuyor. Genelde birçok yerde "kanka" olarak kullanılan ifade Balıkesir'de değişiyor ve "Sadıç" oluyor. özellikle orta yaşlıların ve yaşlıların kullanmakta olduğu "yalım" kelimesi ise "Galiba" anlamına geliyor.

İnsanların bir anda "şuraya bakalak ol" gibi ifadeleri kullandığı Balıkesir'de "bakalak olmak" göz kulak anlamında kullanılıyor. Herhangi bir yerde "bakalak ol" dendiğinde orada durarak korumak gerekli oluyor.

Balıkesir gerek havası ve gerek insanları ile eğlenceli aynı zamanda sakin bir şehir oluyor. Balıkesir gerek insanı gerekse gezilecek yerleri ile gezildikten sonra özlenecek bir şehir oluyor.

Balıkesir Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Balıkesir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Edremit Körfez Havalimanı
ba-favicon-white