Avustralya Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Avustralya Hakkında Bilgiler

Avustralya, Pasifik Okyanusu ile Hint Okyanusu arasında yer alan ve aynı zamanda kıta olarak da adlandırılan bir ada ülkesidir.

Avustralya'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yaklaşık 16 firma tarafından günlük ortalama 75 sefer yapılıyor. İstanbul Avustralya rotasında en çok uçuş yapan hava yolu şirketleri; Singapore Airlines,Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Etihad Airways, Emirates ve Qantas olarak sıralanabilir. Avustralya'dan Türkiye'ye seyahat edecekler Biletall.com'dan Avustralya uçak seferleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilirler.

Biletall.com'un en ucuz Avustralya uçak bileti fırsatları ile Avustralya'ya seyahat edeceklerin, ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilerek planlamalarını önceden yapmaları gerekiyor.

Avustralya Türkiye'den gelecek kişilerin, pasaport rengine bakılmaksızın vize uygulamaktadır.

Biletall.com'un avantajlı Avustralya uçak bileti fiyatları ile Avustralya'ya seyahat edecek misafirler, her bölgenin ayrı iklim koşullarına sahip olduğunu göz önünde bulundurarak seyahat planlarını yapmalıdırlar. Kış aylarında birçok bölgede sıfırın altında sıcaklık değerleri görülen ülkede en çok yağış ise ilkbahar aylarında görülür. Yaz aylarının aşırı sıcak ve kurak olduğu da düşünüldüğünde, daha rahat seyahat edebilmek için en uygun ay haziran olmaktadır.

Avustralya, kültür, nüfus, iklim, coğrafya ve tarihte her yönden benzersiz ve farklı bir ülkedir. Avustralya kültürü, ülkenin peyzajı kadar geniş ve çeşitlidir. Avustralya çok kültürlü ve çok ırklı bir ülkedir ve bu da ülkenin yiyecek, yaşam tarzı ve kültürel uygulamalarına ve deneyimlerine yansımaktadır.

Avustralya, kültürel manzarada belirleyici bir rol oynayan yerli halkından önemli bir mirasa sahiptir. Bu çeşitlilik, Avustralya'da canlı, enerjik, yenilikçi ve dışa bakan bir kültürel ortam yaratır. ülkede 24 milyon civarında insan yaşamaktadır. En kalabalık eyaletler, Sydney ve Melbourne, Yeni Güney Galler ve Victoria'dır. Avustralya bir ada kıtası ve dünyanın altıncı büyük ülkesidir (7,682,300 kilometrekare). Avustralya, ülkeyi ilk kez kolonileştiren İngilizlerden miras kalan bir hükümet ve yasa olan Westminster sistemini uygulamaktadır. ülke her türlü tatil ve spora imkân tanıyan doğal güzelliklere sahiptir.

Avustralya'nın Başkenti

Avustralya'nın başkenti Canberra'dır.

Avustralya Nüfusu – Avustralya Resmi Dili

Avustralya'nın nüfusu 24 milyondur ve ülkenin resmi dili İngilizcedir.

Avustralya Para Birimi

Avustralya'nın para birimi Avustralya Dolarıdır.

Avustralya'da Saat Kaç?

Türkiye Avustralya'dan 7 saat daha ileridedir ve Avustralya Türkiye saat farkı -7'dir.

Avustralya'da Ne Ucuz? Avustralya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Avustralya'dan alınacak ucuz ve değişik malzemelerin başında Tazmanya şeytanı bibloları geliyor.

Avustralya'ya, Biletall.com'un sağladığı en ucuz Avustralya uçak bileti ile ülkeye gelenler, çoğu ülkede göremeyecekleri güzellikleri burada görebilmektedirler.

50.000 km'den fazla sahili olan ülkenin, muhteşem ve birçoğu halen bakir olan sahilleri, yaz tatili yapmak isteyen milyonlarca turistin ülkeye gelmesini sağlıyor.

Başta kangurular olmak üzere, dünyanın başka bölgelerinde görülemeyecek çok fazla hayvan ve bitki çeşidine ülkede rastlamak mümkün oluyor.

Uzaydan görülebilecek kadar büyük olan bu resifler, milyonlarca su altı canlısını barındırıyor ve özellikle dalgıçlar için dünyadaki en güzel yer olarak kabul ediliyor.

Dünya mirasları listesinde bulunan çöl ortasındaki 600 milyon yıllık Ururu Kayası, güneşin konumuna göre sürekli renk değiştirmektedir. ülkenin yerli halkı Aborjinler tarafından da kutsal olarak kabul edilen kaya fotoğraf kareleri için ideal…

Sörf tutkunları için akla gelen yerlerin başında Avustralya sahilleri geliyor. Bu dev dalgaları sadece seyretmek bile ayrı bir zevk veriyor.

Avustralya'ya seyahat edecek kişilerin ülkenin en güzel şehirleri hakkında bilmesi gereken bilgiler aşağıdaki gibidir.

Sidney

Avustralya'nın güneydoğu kıyısında yer alan Sidney, ülkenin en büyük şehridir ve muhteşem limanı ve stratejik konumu ile Güney Pasifik'teki en önemli limanlardan biridir. Sydney'in görünümü, ister denizden ister havadan olsun, her zaman muhteşemdir. Sayısız koy ve girişleri olan devasa bir limanı çevreleyen alçak tepeler üzerine inşa edilen şehir, dünyanın en uzun çelik kemer köprülerinden biri olan Sydney Limanı Köprüsü'nün ve parlak beyaz kabuğuyla Opera Binası'nın hakimiyeti altındadır. Su ve binaların karmaşası, hem gündüz hem de gece boyunca çarpıcı bir izlenim bırakır. Sidney, batıda Mavi Dağlardan doğuda Pasifik Okyanusu'na ve Botany Körfezi'nin kuzeyinden güneye doğru Macquarie Gölü'nün güney kıyısına uzanan geniş bir alana yayılmıştır.

Sydney, ülkenin önemli bir turizm merkezidir. özellikle şehir merkezi ve iş bölgesinin doğusundaki Kings Cross bölgesinde çok sayıda olan, otel, motel, konaklama tesisleri ve restoranlar şehrin her yerinde bulunmaktadır. Sydney'in ünlü istiridyeleri en popüler yemeklerden olsa da, hemen her türden uluslararası yemek sunan restoranlar bulmak mümkündür. Şehrin hemen batısındaki Darling Harbour bölgesi, şehrin kongre, popüler konserler, kapalı spor salonları ve siyasi meclisler için ilk modern kompleksini içerir. Tren, otobüs ve özellikle de feribotlar Sydney'in ulaşım çeşitliliğini sağlamaktadır.

Melbourne

Melbourne, Victoria eyaletinin başkentidir ve güneydoğu kıyısında Port Phillip Körfezi'nin başında yer almaktadır. Her ne kadar şehir merkezinde 100.000'den az insan bulunuyor olsa da dünyanın en modern (1 milyondan fazla nüfusu ile) ve geniş bir metropol bölgesinin merkezidir. Şehirdeki binaların çoğu modern olup, Belediye Binası, Hukuk Mahkemeleri ve Sergi Binası, 19. yüzyıldan kalma resmi mimarinin mükemmel örneklerini sunmaktadır. Melbourne, şehir içi ulaşımda elektrikli tren, otobüs ve tramvayların entegre toplu taşıma sistemi ile iyi bir şekilde hizmet vermektedir. Ulusal karayolu ağı, Melbourne'u bitişik eyaletlere bağlar.

Melbourne yüzlerce spor sahası, tenis kortu, yüzme havuzu ve aktif spor katılımcıları için golf sahalarına sahiptir. Şehirdeki sanat hayatı, Victoria Ulusal Galerisi, Melbourne Konser Salonu ve çeşitli tiyatroların yanı sıra diğer sanat merkezlerini de kapsamaktadır.

Canberra

Canberra, Avustralya Topluluğunun federal başkentidir. Avustralya'nın güneydoğusundaki Avustralya Başkent Bölgesinin bir parçasını kaplar ve Sydney'in 240 km güneybatısındadır. Canberra, Murrumbidgee Nehrinin bir kolu olan Molonglo Nehrine doğru uzanır. Kentin mimarisi ile göze çarpan özellikleri arasında Stromlo Gözlemevi, Avustralya Milli Kütüphanesi, Avustralya Yüksek Mahkemesi, Avustralya Ulusal Galerisi, Vaftizci Yahya Kilisesi bulunmaktadır. Canberra'nın Avustralya'nın diğer bölgeleri ile ulaşım bağlantıları, ağırlıklı olarak kara yolu ve hava yolu ile sınırlı bir oranda demir yolu ile sağlanmaktadır. Sydney ve Melbourne'a doğrudan ve sık aralıklarla yapılan uçak seferleri bulunmaktadır.

Avustralya'da gezilecek yerlerin ve yapılacak aktivitelerin çokluğundan dolayı bir kere ziyaret eden kişiler ülkeye tekrar gelmeyi planlıyorlar.

Avustralya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Avustralya deniz turizmi için en ideal yerlerin başında yer alıyor. ülkedeki muhteşem plajlar dünya sıralamasında hep en üst sıralarda bulunuyor. önemli ve en çok beğenilen plajları arasında; Manly Beach, Surfer's Paradise Beach, Whitehaven Beach, Noosa Main Beach ve Bondi Beach sayılabilir.

Avustralya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

ülke halkı ve yabancı turistlerin çoğu alışveriş için Sydney'in ünlü markalara sahip büyük alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Sokak pazarları ise özellikle hediyelik eşya arayanlar için çok daha ucuz ve çeşitliliğe sahip. özellikle kanguru ve Tasmanya canavarı objeleri alınabilecek en ilginç hediyeler arasındadır.

Avustralya'nın Doğal Güzellikleri

ülkedeki doğal güzellikler gezmekle bitmeyecek kadar fazladır. özellikle muhteşem güzelliği ile Kakadu Ulusal Parkı, Tasmanya, çöl ve denizin birleştiği Broome, WA ve macera sevenler için Kimberley Bölgesi bu yerlerin başında geliyor.

Avustralya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Avustralya meraklılarını cezbedecek tarihi yerlere de sahiptir ve bunlara en güzel örnek olarak; Kingston and Arthur's Vale Historic Area, Historic Village Herberton, Shrine of Remembrance ve Fremantle Hapishanesi sayılabilir.

Avustralya Gezi Rehberi

Avustralya ulaşım sorunu olmayan sayılı ülkelerdendir. Tüm ulaşım sistemleri yenilenmiş ve modern olarak tasarlanmıştır.

ülkede her yere çok kısa sürede ulaşım sağlayan konforlu metro ağı bulunmakta ve özellikle öğrenciler için özel indirimler uygulanmaktadır.

Şehir içi ulaşımda metrolardan sonra en çok tercih edilen ulaşım aracı olan modern otobüsler, şehirlerin her bölgesinde bulunan durakları ve sık aralıklarla yaptığı seferlerden dolayı konforlu bir ulaşım sağlamaktadır.

ülkedeki taksilerin çoğu ise lüks ve geniş araçlardan oluşmakta ve fiyatları nispeten daha pahalı olduğu için özellikle kısa mesafelerde tercih edilmektedir.

Avustralya'da oldukça fazla araç kiralama şirketi bulunuyor ve tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmış modern ve lüks araçları ile özellikle kalabalık seyahatler de yaygın olarak kullanılıyor.

ülkenin eyaletler arasındaki ulaşım ise başta hava yolu olmak üzere, feribotlar, tren ve otobüslerle sağlanmaktadır. Feribotlar özellikle kıyıda bulunan bölgelerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Avustralya'da özellikle lezzetli et yemeklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

En Büyük ve Lezzetli Karidesler          

ülkedeki Jumbo karidesler neredeyse etten daha büyük olarak ızgara şişlere diziliyor ve özel soslarla sunuluyor.

Hiç Tatmadığınız Bir Lezzet, Carpaccio

Deniz tarağı ve mangodan oluşan bu yemek limon sosu ile mükemmel bir tat alıyor.

özel Kişilere özel Hazırlanan Bir Lezzet, Rokalı Izgara Bıldırcın Göğsü

özel günler ve kişiler için hazırlanan bu yemeğin yapımı da oldukça zaman alıyor. Fiyatı biraz pahalı ama tadınca fiyatı düşünmüyorsunuz.

Sazanın En Güzel Hali, Barramundi

Acı biber, soya sosu ve ülkenin yöresel sazan balığından oluşan muhteşem bir lezzet.

Tatlı Ama Etli, Meat Pie

ülkenin milli yemeği olan tartların içine et ve soğan konarak yapılıyor. Değişik ama güzel bir yemek

Avustralya'da Yenecek En Güzel Yemekler   

Avustralya halkının en çok sevdiği yemekler etten oluşuyor ve özellikle de barbekü cinsi pişirim çok yaygındır. Kanguru etinden yapılan barbeküler ise sağlık açısından da faydalı olduğundan çok rağbet görüyor.

Avustralya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

flight
ba-favicon-white