1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Gassim Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
42°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
43°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
44°C
Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Gassim Şehri En İyileri
  • İslam Tarihi
  • Buraydah Müzesi
  • Tarçınlı Köfte

En Ucuz Gassim Varışlı Uçak Seferleri

20 Ağu 2019
Hatay - Gassim
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Adana - Gassim
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Gassim Kalkışlı Uçak Seferleri

23 Tem 2019
Gassim - Adana
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gassim Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Gassim Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Gassim Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
10 SAR
Yemek Fiyatı
20 SAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
13 SAR

Gassim’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Gassim uçak bileti ile bölgeye gelmek için en uygun zaman belirlenmelidir. Gassim Bölgesi çöl ikliminin etkisini en sert şekilde gösterdiği alanlardan biridir. Kış aylarında bile havanın sıcak olduğu eyalette gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve kış ayları olarak bilinir. Bu aylarda yapılan festivaller turizmi canlandıran etkinlikler arasındadır. Çöl turizmine olan ilgi özellikle kış aylarında artış gösterir.

Gassim Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gassim uçak bileti ile seyahat eden kişiler havalimanından şehir merkezine birçok ulaşım aracı ile gidebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 SAR

Büreyde şehir merkezine iki adet sefer düzenleyen belediye otobüsü bulunur. Bunun dışında Gassim Bölgesinde, şehir merkezlerine özel servisler ve taksiler ile bölgedeki istenilen noktalara ulaşım sağlanır.
Havalimanı Servisleri
Prens Nayef Bin Abdülaziz Havalimanından Gassim Bölgesindeki şehirlere ulaşım özel firmalar aracılığı ile gerçekleşir. Bu alanda hizmet veren firmalar ile internet ve telefon üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Terminal binası önünde hazır olarak bekleyen özel otobüsler yolcu bagajlarını alarak istenilen noktalara servis sağlar. Bu servislerin hizmet ücretleri gidilecek şehirlere göre farklılık gösterir.
Taksi
Çöl ikliminin hakim olduğu bölgede, klimalı ve konforlu araç tercih edenler taksi ile yolculuk gerçekleştirmelidir. Taksi ücretleri gidilecek yerlere göre farklı olabilir. Sabit bir tarifesi olmayan bu araçlara binmeden gidilecek yer üzerinden pazarlık yapmak gerekir. Özel günlerde taksi ücretleri biraz daha yüksek olur. Genel olarak konforlu bir yolculuk sağlayan bu araçlar beyaz renktedir.
Araç Kiralama
Gassim uçak bileti aldıktan sonra internet üzerinden araç da kiralanabilir. Havalimanı içerisinde olan araç kiralama firmalarının internet adresleri üzerinden istenilen araçları kiralayıp, terminal otoparkında hazır olarak teslim alınabilir.

Gassim Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Gassim Bölgesi'nde Büreyde şehrinde yer alan uluslararası havalimanı önemli bir terminal olarak bilinir. Gassim uçak seyahati ile eyalette bulunan şehirlere havalimanına olan uçuşlar ile gidilir.

Havalimanında hediyelik eşya dükkanları, dinlenme tesisleri, kahve dükkanları bulunur. Havalimanından şehir merkezine devam etmek için çok sayıda vasıta, terminal binası önünde yolcularını beklemektedir. Gassim Eyaleti'nde konaklayacak yolcuların, kalacakları otellerin servis hizmetinden yararlanabilirler.

Gassim’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Gassim uçak bileti ile kültürel bir tura katılmak ve Arap yaşamını incelemek harika bir deneyim olabilir. Geleneksel kent yaşamının bozulmadığı alanlardan biri olan Al Mithnab şehrinde, tarihin kokusunu almak, eski Arap yaşantısına şahit olmak mümkündür.
  2. Gassim Bölgesi, meyve ağaçları ve meyve bahçeleri ile ülkenin gıda deposu olarak bilinir. Hurma bahçeleri her yıl hasat döneminde kutlamalarla yapılır. Gassim'in meyve bahçelerini gezmek ve burada yetişen ürünleri tatmak için şehir içinde düzenlenen turlara katılmak yeterlidir. Meyve ve sebze alış-verişi de yapılır.
  3. Çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bu park, içinde bulunan yapay gölü ile meşhurdur. Gölde su pompaları ile görsel şölenler yapılır. Oyun alanları, eğlence alanları, cafeleri, restoranları ve huzurlu ortamı ile sabah 08.00 de açılan park gece 02.00'a kadar hizmet verir.
  4. Gassim Bölgesi sınırları içerisinde yer alan şehirlerin ortak özelliklerinden biri de şehir merkezlerinde yer alan geleneksel pazarlar, bölgenin alışveriş nabzını tutuyor. Geleneksel kıyafetler, çanak -çömlekler, kurutulmuş meyveler, kurutulmuş hediyelik hurma paketleri, süs eşyaları ve hediyelik eşyaların satıldığı pazarlar yabancı turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu pazar kültürü İslamiyet öncesi dönemlerden bu yana en önemli alış-veriş alanlarıdır.
  5. İslamiyetin doğuşu bu ülkede gerçekleşmiştir. İslam öncesi ve İslam Tarihi eserlerini görmek ve ziyaret etmek için bu bölgelere gitmek gerekir.

Gassim Hakkında

Suudi Arabistan'ın 13 eyaletinden biri olan Türkçede El Kasım, Arapça El Qasim olarak bilinen Riyad ve Mekke'ye komşu olan şehir, ülkenin yiyecek deposu olarak bilinir. El Kasım Bölgesi tarım alanında gelişmiş en önemli bölgelerin başında gelir. Dünyanın en fazla hurma üreten bölgesi El Kasım, aynı zamanda dünyanın en büyük deve pazarına sahip olmuştur.

Sadece Suudi Arabistan için değil çevre ülkeler içinde önemli bir tarım merkezi olan bölgede, limon, nar, portakal, mandalina ve üzüm yetiştirilir ve çevre ülkelere de satılır. Gassim Bölgesi, tarım kadar turizm ile de kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Festivalleri ile ünlü bölgede her yıl hurma hasatı zamanı festivaller yapılır.

Mekke ve Riyad'dan sonra ülkenin en önemli merkezlerinden biri olan El Kasım Bölgesinde, hurma festivalleri dışında, kültür festivalleri ve tarım festivali yapılır. Çöl iklim kuşağında yer alan şehirde, yaz ayları da kış ayları da sıcak geçer. Gassim meyve bahçeleri ile ünlüdür. Bu bahçeleri gezmek isteyen turistler gün içerisinde yapılan turlara katılırlar.

Bölge ilk olarak kabilelere ev sahipliği yaptıktan sonra, Abbasiler ile tarihi varlığını gösterir. Bölgenin en önemli şehri Bureyde bulunan Prens Nayef Bin Abdülaziz Havalimanı oldukça önemlidir. Bölgeye olan uçuşlar bu havaalanı ile gerçekleşir. Bölge nüfusu yaklaşık olarak 1.500 000 bilinir. Arabistan'ın nüfus yoğunluğu olarak en kalabalık bölgesidir.

Gassim Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
10 SAR
Taksi
30 SAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Gassim Eyaleti'nde şehir içi ulaşımlar, otobüsler ve minibüsler ile sağlanır. Şehirler arası otobüsler otogardan kalkmaktadır. Küçük servisler şehir içinde hizmet verirken, büyük otobüsler hem havaalanı hem de şehirler arası hizmet verir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Gassim'de hizmet veren beyaz taksiler şehir içinde olduğu kadar şehir dışına da ulaşım sağlar. En çok kullanılan ulaşım araçlarından olan taksilerin hemen hemen hepsi klimalıdır. Sıcak olan şehirde konforlu yolculuk yapmak isteyen turistler taksiler ile anlaşarak, istedikleri noktalara ulaşırlar.

Gassim Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Gassim’de Gezilecek Yerler

Buraydah Müzesi
Alshnanah Hostorical Tower
Al Mithnab Geleneksel Kent
Al Busar Parkı
Almsukf Market
Alshnanah Historical Tower

Alshnanah Tarih Kulesi önemli turistik merkezlerden biridir. Yapısında bulunan farklı çizgiler, ula ve üçgen formda yapılmış anıt çevresinde eski evlerden kalma kalıntıları barındırır. Kahverengi tonlarının hakim olduğu kuleyi haftanın her günü ve her saati gezme imkanı bulunur.

Al Mithnab Geleneksel Kent

Eski Arap Kültürüne ait topraktan yapılma evlerin olduğu, koruma altındaki bölgede, Arap Kültürüne yakından şahit olmak ve kullanılan eşyaları, günlük yaşamı izlemek mümkündür. Özellikle yabancı turistler tarafından ziyeret edilen şehir yaşayan tarih olarak adlandırılır.

Al Busar Parkı

Ücretsiz girilen park, yapay gölleri, sessizliği ve yeşil alanları ile ünlüdür. Huzur veren bu park, popülaritesi yüksek bir alandır. Yerli halk ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği park ışıklandırması ile dikkat çeker.

Almsukf Market

Türkiye'deki kapalı çarşılara benzetilen mekan, 200 'den fazla dükkanın olduğu otantik bir Alış veriş merkezidir. Bir Han havası olan mekanda Alış veriş dükkanları dışında, kahve içmek için hizmet veren işletmeler yer alır. Giyim, gıda, hediyelik eşya, kuyumcu dükkanları bulunan merkez, sabah 05.00 açılır, akşam 22.00'a kadar hizmet verir. Geleneksel mimarisi ile de ilgi gören mekan şehrin en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur.

Gassim’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tarçınlı Köfte (Kifta Lil Atfaal)
Otlu Bulgur Salatası (Tabbule)
Falafel
Tel Şehriyeli Kahvaltı (Balaleet)
Tarçınlı Köfte (Kifta Lil Atfaal)

Kuzu etinden elde edilen kıyma, soğan ve tarçınla hazırlanan köfteler domates ile pişirilir. Sulu yemek tarzında olan lezzet pilav ile servis edilir.

Otlu Bulgur Salatası (Tabbule)

Vejetaryenler için uygun olan yemek, mevsim yeşillikleri, bulgur, zeytinyağı ve baharatlar ile hazırlanır. Genellikle meze olarak hazırlanan yemek oldukça sağlıklıdır.

Falafel

Suudi Arabistan dışında bir çok Arap ülkesinde yapılan yemek, vejetaryenlere hitap eden köftelerdir. Nohut ve baklanın top şekline getirilerek, kızgın yağda kısaltılması ile hazırlanır ve Suudi Arabistan'da lavaş ile servis edilir. En yaygın yapılan yemektir.Gassim uçak bileti ile şehir merkezine gelen kişilerin bu yemek seçeneğinden tatmaları öneriliyor.

Tel Şehriyeli Kahvaltı ( Balaleet)

Kahvaltıda yenilen hafif olan ve gevrek tadında aperatif; safran, tereyağı, tel şehriye, kakule, şeker ile hazırlanır.

Müceddere

Bulgur ve mercimek ile hazırlanan pilav ülke halkının en sevdiği yemek olarak tarihe geçer. Hatta ülkede bu yemek üzerine deyim bile vardır. "Aç adam müceddereye ruhunu satabilir.”

Konaklama İçin Gassim Otel Seçenekleri

Mövenpick Hotel Qassim

5 yıldızlı otel farklı tasarlanmış binası ve kapalı yüzme havuzu ile dikkat çeker. Otelin alt kısmında, alışveriş mağazaları, döviz büroları ve ATM'ler bulunur. Geniş odaları, klimalı, tv ve banyo bulunur. Oda servisi, çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz park yeri ve internet ağı bulunur. Spor salonu, çocuk oyun alanları, restoran ve barları ile kaliteli hizmet sunar.

King Fahd Rd, Ar Rabwah, Buraydah 52366, Suudi Arabistan
Golden Tulip Buraidah

4 yıldızlı otel, mutfaklı odaları ile fark yaratır. Spor salonu, kapalı yüzme havuzu, oyun parkı, geniş toplantı salonları ve restoranları bulunur. Yaşam alanı geniş odalar oldukça konforludur.

Buraydah Suudi Arabistan
Boudl Buraydah Hotel

4 yıldızlı otel, açık yüzme havuzu ve dünya mutfağına hakim restoranı ile hizmet verir. Otel binasının altında, döviz büroları, banka şubeleri ve mağazalar yer alır. Geniş odalarında, Tv, klima ve banyo bulunur.

Umar Ibn Al Khatab Rd, Buraydah 52261, Suudi Arabistan

Gassim Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Gassim 1.625,24 TL 7 Saat 50 Dakika
Hatay - Gassim 2.049,92 TL 11 Saat 25 Dakika
Adana - Gassim 2.055,70 TL 13 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gassim ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
21 Şubat 2019
Pablo Lentile, Berlin'de yaşayan ve çalışan bir tasarımcı. Şu anda Volkswagen, Pull & Bear, VisitBerlin ve SAP gibi başarılı müşterilere sahip serbest illüstratör ve hareket tasarımcısı, kariyerin
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Gassim Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık, güzel bi tatil oldu bizim için
Çok iyi ve eğlenceli biryer yiyecekleri ve içecekleri çok farklı deneyin
Saklı cennet arayanlar için biçilmiş kaftan
Herşey için teşekkür ederiz, güzel bir tur oldu
Sevgilim ile gidiyorum bakalım yarın yola çııkıyoruz.
İnsanları çok farklı yeni bir kültür, görmek öğrenmek gerek.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gassim Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:32:04
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Gassim, (ELQ)
ELQ
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948